7 Bed Finca in Alora w Alora, Finca

7-sypialnia Gospodarstwo w Alora

Ta rozległa nieruchomość znajduje się w gminie Álora w prowincji Málaga. Obiekt działał jako prosperujący pensjonat B&B. Powierzchnia zabudowana wynosi 1009 m², a działka ma 17 503 m². Nieruchomość oferuje pełną prywatność i spektakularne widoki na wieś. Budynek pierwotnie pochodzi sprzed 1970 roku, ale został całkowicie odremontowany w 2000 roku. Lokalizacja jest wiejska, ale w pobliżu znajdują się miejskie udogodnienia.

€1.300.000
7
Sypialnie
7
Łazienki
1009 m²
Powierzchnia
€1.300.000
Cena
Do odbioru kluczy
Status budowy

Analiza projektu

Kluczowe cechy lokalizacji, domów, etapu budowy i uwagi.

Lokalizacja

Obiekt znajduje się w gminie Álora, około 40 km od Málagi. Położony jest na terenie wiejskim i górzystym. Działka jest duża, co zapewnia prywatność. Najbliższa osada to Álora, gdzie znajdują się podstawowe usługi. Teren jest suchy i typowy dla interioru Andaluzji.

Układ

Nieruchomość nadaje się dla dużej rodziny lub dla działalności gospodarczej. Posiada 7 sypialni i 7 łazienek. Główny dom zawiera kuchnię, pokoje dzienne i sypialnie. Na terenie znajduje się również osobny apartament oraz studio. Działka wyposażona jest w kort tenisowy i basen. Temperaturę można regulować klimatyzacją i kominkiem.

Status projektu

To nie jest nowa inwestycja, lecz budynek po renowacji. Główna część została zbudowana przed 1970 rokiem i przeszła generalny remont w 2000 roku. Wszystkie pomieszczenia są w dobrym stanie. Infrastruktura techniczna jest zadbana, w tym elektryczność i woda. Obiekt posiada własną studnię.

Ważne uwagi

Obiekt jest położony w głębi lądu, więc na plażę nie da się dojść pieszo. Najbliższa plaża jest oddalona o ponad 25 km. Samochód jest niemal niezbędny do poruszania się, mimo że najbliższy sklep spożywczy jest oddalony o około 200 metrów. Duża działka i wielopoziomowy budynek wymagają konserwacji. Położenie w górach może oznaczać wietrzniejsze zimowe wieczory.

Styl życia i okolica

Ta nieruchomość jest odpowiednia dla rodziny szukającej przestrzeni. Jest też gotowa do prowadzenia działalności noclegowej. Lokalizacja w Álora odpowiada osobom ceniącym spokój. Obiekt wymaga od właściciela zaangażowania. Jest to dobry wybór dla osób szukających dużego domu na wsi. Nie jest jednak odpowiednia dla osób szukających życia na plażę.

Jakość i wykończenie

Budynek został odnowiony w 2000 roku. Dach wykonany jest ze stali. Podłogi są wyłożone płytkami, co jest praktyczne w ciepłym klimacie. W domu jest klimatyzacja we wszystkich pomieszczeniach. Łazienki zostały odnowione. Kuchnia jest w pełni wyposażona. Stan budynku jest dobry, a systemy klimatyzacji zapewniają komfort.

Okolica i styl życia

Cena i dostępność

Cena tej nieruchomości wynosi 1 300 000 euro. Kwota obejmuje około 1009 m² powierzchni mieszkalnej i prawie 1,8 hektara działki. Cena jest adekwatna do dużej powierzchni i potencjału biznesowego B&B. Obiekt posiada kilka niezależnych jednostek mieszkalnych. Do kosztów należy doliczyć podatek od nieruchomości i wywóz śmieci.

€1.300.000
Cena
7
Sypialnie
1009 m²
Powierzchnia
7
Łazienki
€120
Wywóz śmieci/rok

Okolica i styl życia

Álora to typowe andaluzyjskie białe miasteczko. Życie tutaj jest spokojniejsze niż na wybrzeżu. Poranki rozpoczynają się od dźwięku dzwonów kościelnych i wschodu słońca nad górami. Mieszkańcy mają łatwy dostęp do sklepów i apteki. Możliwości rekreacji na świeżym powietrzu są szerokie, a kort tenisowy znajduje się na terenie posesji. Wiejski krajobraz oferuje widoki na dolinę rzeki Guadalhorce.

Poproś o informacje

Lokalizacja i okolica: Alora

Okolica i dojazd

Álora liczy około 13 000 mieszkańców. Znajdują się tu szkoły i centrum zdrowia. Najbliższy duży szpital oddalony jest o 11 km. Najbliższa plaża to nieco ponad 27 km, co zajmuje około 30 minut jazdy. W okolicy jest kilka restauracji. Transport publiczny istnieje, ale samochód znacznie ułatwia życie.

Mapa i lokalizacja

Mapa pokazuje lokalizację w pobliżu Álora. Działka ma ponad 17 000 m². Najbliższe miasto to Álora. Z mapy wynika, że plaża nie jest w pobliżu. Teren jest wiejski i górzysty.

Old stone tower with arched windows, scenic hillside view, surrounded by greenery.

Położenie w regionie

Álora znajduje się w dolinie rzeki Guadalhorce. Jest znana z białych domów i ruin zamku. Miasto znajduje się około 40 km od Málagi. Ma dobre połączenia, ale jest oddalone od turystyki nadmorskiej. To jest obiekt w głębi lądu.

Dojazd i udogodnienia

Do plaży jest około 27 km. Najbliższa plaża to Playa de San Andrés. Do lotniska w Maladze jest około 24 km. Najbliższe pola golfowe znajdują się w odległości 20 km (Lauro Golf). Do sklepu spożywczego jest około 200 m. Do stacji kolejowej w Álora jest 700 m, skąd można dojechać pociągiem do Málagi.

Malaga-Costa del Sol (AGP) 25 km
Gibraltar (GIB) 95 km
Álora 0,7 km
Las Mellizas 5,5 km

Źródło: OpenStreetMap, Google Maps

Luxury villa with panoramic mountain view, private pool, and spacious living areas.

Natura i klimat

Cozy apartment with balcony, city view, modern kitchen, and large windows.

Obszar znajduje się na wysokości 199 m n.p.m. Temperatura waha się średnio między 10 a 27 stopni Celsjusza. Słońce świeci przez około 3800 godzin rocznie. Sezon kąpielowy trwa około 4 miesięcy. Klimat jest suchy i ciepły. Zimy mogą być chłodniejsze, ale dni są często słoneczne.

3845 Godziny słoneczne/rok
4 Sezon kąpielowy (miesiące)
18.1°C Śr. roczna temperatura
199m Wysokość n.p.m.

Źródło: Open-Meteo (2020, 2025 średnia)

Plaże i rekreacja

Najbliższa plaża to San Andrés, plaża żwirowa. W golfa można grać na polu Lauro Golf oddalonym o 20 km. Na terenie posesji znajduje się basen i kort do padla. Szlaki turystyczne zaczynają się bezpośrednio od posesji. Álora oferuje również lokalny klub sportowy.

Obiekty sportowe

30 Dostępne obiekty

Źródło: OpenStreetMap, CSD

Położenie w regionie

Przewodnik po regionie: Alora

Alora may refer to:Alora (gastropod), a genus of wentletraps in the family Epitoniidae Alora (drug), a brand name for transdermal Estradiol Álora, a town in southern Spain Alora

Kluczowe fakty

Klimat

Miesiąc Średnia temperatura Opady
Styczeń 9.8°C 64 mm
Luty 10.4°C 62 mm
Marzec 13.0°C 58 mm
Kwiecień 15.3°C 43 mm
Maj 17.8°C 34 mm
Czerwiec 22.5°C 13 mm
Lipiec 26.6°C 1 mm
Sierpień 26.9°C 2 mm
Wrzesień 22.6°C 20 mm
Październik 18.0°C 57 mm
Listopad 13.5°C 77 mm
Grudzień 10.4°C 63 mm

Udogodnienia w okolicy

3 restaurant
5 pharmacy
1 cafe

Wysokość i Teren

199m Wysokość n.p.m.

W pobliżu

Baseny

Centra sportowe

Transport

25 km Malaga-Costa del Sol (AGP)
95 km Gibraltar (GIB)
400 km Alicante-Elche (ALC)
0,7 km Álora
5,5 km Las Mellizas
6,8 km Pizarra

Szczegóły projektu

Projekt 7 Bed Finca in Alora
Miasto Alora
Region Costa del Sol
Cena €1.300.000
Powierzchnia 1009 m²
Cena za m² €1.288 / m²
Taras 300 m²
Sypialnie 7
Łazienki 7
Parking Tak
Basen Tak
Ogród Tak
Status budowy key_ready
Zakończenie 1970
Wywóz śmieci/rok €120
Opublikowano 2026-05-13

Ref: VL619429

Źródło: Wikipedia, Wikidata, INE, Junta de Andalucía

Podsumowanie

  • Przestronny dom na wsi w Álora, Málaga.
  • 7 sypialni i 7 łazienek.
  • Duża działka z kortem tenisowym i basenem.
  • Działał wcześniej jako rentowny B&B.
  • Szybki dojazd do Málagi i na lotnisko.

Porównanie regionalne

Ten obiekt różni się od apartamentów na wybrzeżu dużą powierzchnią. Za tę samą cenę na wybrzeżu często kupuje się tylko małe mieszkanie. Tutaj jest dużo metrów kwadratowych i działka. Mijas czy Fuengirola oferują więcej usług, ale są bardziej ruchliwe. Álora oferuje więcej spokoju i przestrzeni. Pola golfowe są blisko, ale plaża wymaga dłuższej podróży.

Często zadawane pytania

Czy mogę mieszkać tu zimą?
Zimą można mieszkać, a klimatyzacja ogrzeje dom. W nocy może być chłodniej, ponieważ wysokość n.p.m. wynosi około 200 metrów.
Czy potrzebuję samochodu?
Posiadanie samochodu jest zalecane. Mimo że najbliższy sklep jest blisko, pozostałe udogodnienia są dalej.
Jaki jest stan mediów?
Woda i prąd są podłączone. Istnieje automatyczny system podlewania.
Czy dom nadaje się na biznes?
Obiekt działał wcześniej jako B&B i ma licencję na wynajem turystyczny. Jest do tego przystosowany.
Czy basen jest podgrzewany?
Dane nie wspominają o podgrzewaniu basenu.
Jakie są stałe opłaty?
Podatek od nieruchomości wynosi około 1844 euro rocznie.