5 Bed Frittstående villa in La Zagaleta i La Zagaleta,

5-soverom Frittliggende villa i La Zagaleta

Denne luksuriøse villaen ligger i det prestisjetunge og ultra-sikre boligområdet La Zagaleta, en av Europas mest eksklusive bosenter. Eiendommen representerer en sjelden mulighet til å erverve et hjem i en privilegert setting. Beliggende på en privat tomt på 6 605 m², tilbyr villaen fullstendig privatliv, ro og vakre naturomgivelser, samtidig som den er nær Marbella, Puerto Banús, golfbaner, strender og essensielle fasiliteter.

€10 000 000
5
Soverom
5
Bad
843 m²
Boareal
€10 000 000
Pris
3,3 km
Avstand til strand
Innflytningsklar
Byggestatus

Profilanalyse

Nøkkelegenskaper ved beliggenhet, boliger, byggetrinn og viktige punkter.

Område

Villaen er plassert i en etablert urbanisasjon, med umiddelbar nærhet til både urbane sentrum og naturlige omgivelser. Den strategiske plasseringen gir enkel tilgang til en rekke fasiliteter, noe som understreker stedets balanse mellom eksklusivitet og praktisk tilgjengelighet.

Planløsning

Boligen er utformet for å imøtekomme et behov for romslighet og privatliv, med fem store soverom og fem tilhørende baderom. Interiøret fremhever lyse oppholdsrom og et moderne, funksjonelt kjøkken, tilrettelagt for både dagligliv og sosiale sammenkomster.

Byggestatus

Eiendommen er ferdigstilt og klar for overtakelse. Som en eksisterende luksusvilla tilbyr den umiddelbar tilgjengelighet til et etablert og høykvalitets hjem, uten ventetid forbundet med nybyggprosjekter.

Viktig å vite

Prosjektet tilbyr ikke nye byggeplaner eller utviklingsmuligheter. Det er en ferdigstilt eiendom, og eventuelle endringer eller utvidelser må vurderes i henhold til lokale reguleringer og urbanisasjonens retningslinjer.

Livsstil & Omgivelser

Denne eiendommen passer for kjøpere som søker et etablert luksushjem i en av Spanias mest eksklusive og sikre urbanisasjoner. Den er ideell for familier som verdsetter privatliv, romslighet og et høyt servicenivå, og som ønsker umiddelbar tilgang til et bredt spekter av fritidsaktiviteter som golf og strandliv. Kjøpere som pendler internasjonalt vil sette pris på den relativt korte avstanden til Málaga flyplass. Eiendommen er også velegnet for de som ønsker å etablere seg permanent eller bruke boligen som en eksklusiv feriebolig, med fasiliteter som restauranter, butikker og helsetjenester innen rekkevidde. Den passer for de som verdsetter en rolig livsstil uten å gi avkall på tilgang til urbane attraksjoner.

Kvalitet & Standard

Villaen utmerker seg med høy kvalitet på materialer og utførelse. Interiøret preges av romslige, lyse oppholdsrom med store vindusflater som slipper inn rikelig med naturlig lys. Hvert av de fem soverommene har eget bad, noe som sikrer komfort og privatliv. Kjøkkenet er moderne og fullt utstyrt, designet for funksjonalitet. Eiendommen har klimaanlegg for både oppvarming og kjøling, samt gulvvarme på badene, noe som bidrar til et behagelig innemiljø året rundt. Peis bidrar til atmosfæren. Uteområdet er vakkert anlagt med hage og et stort privat svømmebasseng, ideelt for avslapning.

Omgivelser & Livsstil

Pris & Tilgjengelighet

Denne luksuriøse villaen er tilgjengelig for salg til en pris fra €10,000,000. Som en ferdigstilt eiendom, er den klar for umiddelbar overtakelse. Prisen reflekterer eiendommens eksklusive beliggenhet i La Zagaleta, størrelsen på tomten, bygningsmassen og den høye standarden på finish og fasiliteter. Markedet for eiendommer av denne kaliberet i området er begrenset, noe som understreker eiendommens unike verdi.

€10 000 000
Pris
5
Soverom
843 m²
Boareal
5
Bad

Omgivelser & Livsstil

La Zagaleta er kjent for sitt eksklusive miljø og høye grad av sikkerhet. Området tilbyr en rolig livsstil med store, private tomter og naturskjønne omgivelser. Samtidig er det bare en kort kjøretur til sofistikerte Marbella og livlige Puerto Banús, hvor man finner et bredt spekter av restauranter, butikker og fritidsaktiviteter. Daglig pendling til fasiliteter som supermarkeder, apotek og helsesentre er enkel. Nærheten til golfbaner og strender bidrar til et aktivt friluftsliv. Området appellerer til de som søker både privatliv og tilgang til urbane bekvemmeligheter.

Be om informasjon

Beliggenhet & Området: La Zagaleta

Nærområdet & Tilgjengelighet

Livet i La Zagaleta innebærer å bo i en urbanisasjon kjent for sitt eksklusive preg og naturskjønne omgivelser. Området tilbyr en høy grad av privatliv takket være store tomter. Nærmeste supermarked ligger kun 73 meter unna, og en apotek er tilgjengelig innen 212 meter, noe som sikrer enkel tilgang til daglige nødvendigheter. Innenfor en 2 km radius finnes et rikt utvalg av 354 restauranter, 152 kafeer, 99 apoteker og 67 banker, noe som understreker områdets servicegrad. Med 13 grunnskoler og 11 videregående skoler i nærheten, er området også godt tilrettelagt for familier.

Kart & Område

Denne luksusvillaen ligger i La Zagaleta, et prestisjetungt boligområde kjent for sin eksklusivitet og sikkerhet. Kartet viser beliggenheten i forhold til nærliggende strender, golfbaner, byer og Málaga flyplass, og illustrerer områdets tilgjengelighet og tilbud.

Aerial view of Benahavís, featuring a coastal road, sandy beach, and lush greenery.

Regionens beliggenhet

Eiendommen er strategisk plassert i nærheten av flere større byer. Marbella ligger 12 km unna og har en befolkning på 147,958. Málaga, en større by, er 57 km unna med 579,076 innbyggere. Algeciras ligger 59 km unna og har 121,957 innbyggere. Denne plasseringen gir tilgang til et bredt spekter av kulturelle, kommersielle og fritidsaktiviteter, samtidig som man bor i et roligere, eksklusivt område.

Kommunikasjon & Fasiliteter

Eiendommen har god tilgjengelighet. Málaga flyplass (AGP) ligger omtrent 9 km unna i luftlinje, noe som gir enkel forbindelse for internasjonale reiser. Nærmeste strender, som Playa de San Andrés, ligger 3.3 km unna. Det er flere golfbaner i nærheten, inkludert Club de Golf Málaga Parador (8.2 km), Club de Golf de Guadalhorce (9.4 km) og Campo de Golf Miguel Ángel Jiménez (11 km). Offentlig transport er tilgjengelig via 1 busslinje med en nærliggende holdeplass, noe som supplerer den generelle mobiliteten i området.

Avstand til strand 3,3 km
Malaga-Costa del Sol (AGP) 9 km
Gibraltar (GIB) 105 km
Atarazanas 1,5 km
Málaga Centro Alameda 1,8 km

Kilde: OpenStreetMap, Google Maps

Wooden walkway with scenic view of lush green hills and clear blue sky.

Natur & Klima

Palm trees line a coastal walkway with a clear blue sky and ocean view.

Området nyter et middelhavsklima med en gjennomsnittlig årlig temperatur på 17.1°C. Med historisk 3,846 soltimer per år, er det rikelig med sollys gjennom store deler av året. Svømmeværet strekker seg over omtrent 4 måneder, da vanntemperaturen holder seg over 20°C. Eiendommen ligger 37 meter over havet, med en svak helning på 1.1% mot stranden, noe som indikerer et relativt flatt terreng. Utsikten inkluderer både hav, fjell og landskap, og bidrar til en naturskjønn opplevelse.

3846 Soltimer/år
4 Badesong (måneder)
17.1°C Gj.snitt årstemperatur
37m Høyde over havet

Kilde: Open-Meteo (2020, 2025 gjennomsnitt)

Strender & Fritid

Til tross for at den nærmeste stranden, Playa de San Andrés, er 3.3 km unna, er kystlinjen lett tilgjengelig. Det finnes også andre strender som Playa de la Malagueta (1.3 km) og Playa de los Baños del Carmen (3.3 km) innen rimelig avstand. For golfentusiaster er det flere alternativer, inkludert Club de Golf Málaga Parador (8.2 km), Club de Golf de Guadalhorce (9.4 km) og Campo de Golf Miguel Ángel Jiménez (11 km). Nærheten til idrettsanlegg som Campo de Fútbol Peñarroya (0.1 km) og sportsentre som Kung Fu Málaga School (0.2 km) gir ytterligere rekreasjonsmuligheter.

Strender

  • Playa de San Andrés 3,3 km
  • Playa de los Baños del Carmen 3,3 km
  • Playa de Pedregalejo 4,1 km
  • Playa de las Acacias 4,6 km
  • Playa de la Misericordia 4,7 km

Golf

  • Club de Golf Málaga Parador 9,7 km
  • Club de Golf de Guadalhorce 10,4 km
  • Campo de Golf Miguel Ángel Jiménez 12,5 km

Kilde: OpenStreetMap

Luxurious golf course room with ocean view, featuring palm trees and a golf cart.

Regionens beliggenhet

Områdeguide: La Zagaleta

Nøkkelfakta

Klima

Måned Gjennomsnittstemperatur Nedbør
Januar 9.5°C 96 mm
Februar 9.8°C 99 mm
Mars 11.9°C 89 mm
April 13.7°C 60 mm
Mai 15.7°C 47 mm
Juni 19.9°C 12 mm
Juli 23.9°C 1 mm
August 24.4°C 2 mm
September 20.7°C 20 mm
Oktober 16.7°C 82 mm
November 12.8°C 119 mm
Desember 10.1°C 106 mm

Nærbutikk og fasiliteter

354 restaurant
99 pharmacy
67 bank
152 cafe
30 dentist

Høyde & Terreng

37m Høyde over havet
3,3 km Avstand til strand
1.1% Helning til stranden

Transport

9 km Malaga-Costa del Sol (AGP)
105 km Gibraltar (GIB)
382 km Alicante-Elche (ALC)
1,5 km Atarazanas
1,8 km Málaga Centro Alameda
1,9 km Guadalmedina
1,6 km Estación de Muelle Heredia
2,4 km Estación de Autobuses de Málaga

Prosjektdetaljer

Prosjekt 5 Bed Frittstående villa in La Zagaleta
By La Zagaleta
Region Costa del Sol
Pris €10 000 000
Boareal 843 m²
Pris per m² €11 862 / m²
Terrasse 200 m²
Soverom 5
Bad 5
Parkering Ja
Svømmebasseng Ja
Hage Ja
Byggestatus key_ready
Avstand til strand 3,3 km
Ferdigstillelse 2003
Publisert 2026-05-23

Ref: VL760749

Kilde: Wikipedia, Wikidata, INE, Junta de Andalucía

Sammendrag

  • Luksuriøs villa i eksklusivt og sikkert boligområde (La Zagaleta).
  • Stor tomt (6 605 m²) med privatliv og naturskjønne omgivelser.
  • 5 soverom med eget bad, romslige oppholdsrom og høy standard.
  • Nærhet til Marbella, golfbaner, strender og Málaga flyplass.
  • Ferdigstilt eiendom klar for umiddelbar overtakelse.

Regional sammenligning

Sammenlignet med prosjekter som Aquamar i Torre del Mar (fra €269,950), Lantana Residencial i Mijas (fra €205,000) og Etherna Homes 2 i Estepona (fra €259,000), representerer denne villaen et betydelig høyere prisnivå. Dette skyldes primært den eksklusive beliggenheten i La Zagaleta, et av Europas mest prestisjetunge og private boligområder, samt eiendommens størrelse og fasiliteter. Mens de nevnte prosjektene tilbyr nyere boliger til en mer tilgjengelig pris, ofte i tettere bebyggelse og med færre private fasiliteter, fokuserer denne eiendommen på luksus, romslighet og absolutt privatliv på en svært ettertraktet adresse. Området rundt La Zagaleta tilbyr generelt en annen type livsstil enn kystområdene lenger øst eller vest, med et sterkere fokus på ro, natur og eksklusivitet, supplert med nærhet til både natur og sofistikerte urbane sentre som Marbella.

Ofte stilte spørsmål

Hva er de viktigste fordelene ved å bo i La Zagaleta?