2 Bed Keskikerroksen huoneisto in Los Pacos kohteessa Fuengirola, Huoneisto

Artemisa Asunnot Myynnissä Los Pacos, Fuengirola

Artemisa on uusi asuinhanke Fuengirolan Los Pacos -alueella, noin kilometrin päässä rannasta. Hanke koostuu 66:sta huoneistosta, joissa on 1, 2 makuuhuonetta. Sijainti on kaupunkimaisen ja palveluiden läheisyys korostuu. Arvioitu valmistumisajankohta on toinen vuosineljännes 2027.

Alkaen €357 000
2
Makuuhuoneita
2
Kylpyhuoneita
91 m²
Asuinpinta-ala
Alkaen €357 000
Hinta alkaen
0,4 km
Etäisyys rantaan
Rakenteilla
Rakennustilanne

Kohteen analyysi

Sijainnin, asuntojen, rakennusvaiheen ja huomioitavien asioiden keskeiset ominaisuudet.

Sijainti

Kohde sijaitsee Los Pacosin asuinalueella Fuengirolassa. Linnuntietä lähin ranta on Playa Torreblanca-Carvajal noin 800 metrin päässä. Alue on kaavoitukseltaan taajamaa, ja tontti on osa tiivistä asuinaluetta.

Pohjakuvat

Huoneistot on suunniteltu yhdistämään oleskelutila ja keittiö. Koot vaihtelevat 52 neliömetristä ylöspäin. Mukavuuksiin kuuluvuivat ilmastointi, yhteiset tilat sekä hissi ja autopaikat. Tämä sopii perusasumiseen ja helppoon elämään.

Rakennustilanne

Rakentaminen on käynnissä. Pääsuunnittelusta vastaa Cabrera Arquitectos. Rakenteet ovat betonia, ja julkisivuissa käytetään porcelanico-laattoja. Taloyhtiössä on uima-allas, kuntosali ja sauna.

Huomioitavaa

Kyseessä on kaupunkiasuminen, joten yksityisyyttä tarjoavaa maatilatyyliä ei ole. Huoneistoissa on pienemmät neliömäärät. Autopaikka ja varasto kuuluvat hintaan, mutta ne eivät välttämättä ole samassa kerroksessa kuin asunto.

Kohteen tiedot

Kohde Artemisa
Kaupunki Fuengirola
Alue Costa del Sol
Hinta alkaen €357 000
Asuinpinta-ala 91 m²
Hinta per m² €3 923 / m²
Terassi 10 m²
Makuuhuoneita 2
Kylpyhuoneita 2
Autopaikka Kyllä
Allas Kyllä
Piha Kyllä
Rakennustilanne under_construction
Rakennuttaja Inmobiliaria El Toro
Etäisyys rantaan 0,4 km
Valmistuminen Q2 2027
Julkaistu 2026-05-16

Ref: VL091564

Lähde: Wikipedia, Wikidata, INE, Junta de Andalucía

Elämäntyyli ja ympäristö

Tämä sopii henkilölle, joka etsii ensiasuntoa tai vapaa-ajan asuntoa läheltä palveluita. Jos tarvitset hyvät yhteydet Malagan lentokentälle (n. 16 km) ja kaupunkiin, tämä on toimiva valinta. Se sopii myös sellaiselle, joka ei halua viettää paljon aikaa pihanhoidossa, mutta haluaa yhteiset tilat ja turvallisen ympäristön.

Rakennuslaatu ja viimeistely

Rakennusmateriaalit on valittu kestävyyden ja mukavuuden mukaan. Rakenteet ovat teräsbetonia. Katto on tasaista ja päällystetty ulkokäyttöön tarkoitetuilla laatoilla. Ikkunat ovat PVC:tä lämpöeristyksellä. Huoneistoissa on lattialämmitys ja viilennys sekä keittiö varusteltuna laitteilla. Pinnat ovat laattaa ja kattoja on levytetty.

Ympäristö ja elämäntyyli

Hinta ja saatavuus

Hinnoittelu alkaa noin 250 000 eurosta. Tämä sisältää yhden makuuhuoneen huoneiston. Koot ja varustelu vaihtelevat, mikä vaikuttaa hintaan. Kaikkiin kuuluu autopaikka ja varasto.

€357 000
Hinta alkaen
2
Makuuhuoneita
91 m²
Asuinpinta-ala
2
Kylpyhuoneita

Ympäristö ja elämäntyyli

Tämä on kaupunkiasumista Espanjan aurinkorannikolla. Los Pacos on vakiintunut asuinalue, joka on rauhallisempi kuin ranta-alueet mutta silti palveluiden äärellä. Aamut voivat alkia kahvilassa ja iltapäivät päättyä uima-altaalla tai omalla terassilla. Lähistöllä on kouluja ja terveysasemia, mikä tekee arjesta sujuvaa. Liikkuminen on helppoa: usein paikoihin pääsee jalan tai polkupyörällä. Kesäisin ranta on lyhyen kävelymatkan päässä, mutta talvialueella elämä pysyy aktiivisena paikallisten palveluiden ansiosta.