2 Bed Apartament la etaj intermediar in Marbella în Marbella, Apartament

The View Marbella, Apartamente de vânzare în Marbella

The View Marbella este un proiect rezidențial situat în interiorul ținutului Marbella, lângă Benahavís. Este o dezvoltare de apartamente și penthouse-uri în construcție, cunoscută pentru vederea sa panoramică la mare. Proiectul se află într-o zonă liniștită, rurală, la aproximativ 129 de metri deasupra nivelului mării. Livrarea pentru fazele II și III este estimată pentru trimestrul 4 din 2026.

€899,000 - €3,149,000
2-4
Dormitoare
3-5
Băi
128-290 m²
Suprafață utilă
De la €899,000
Preț de pornire
0.7 km
Distanță până la plajă
În construcție
Stadiu construcție

Rezumat

  • Apartamente și penthouse-uri de lux în Marbella, cu vedere la mare.
  • Faza II și III în construcție, livrare estimată Q4 2026.
  • Facilități complexe: piscină, spa, fitness, securitate 24/7.
  • Locație liniștită, ideală pentru golf, necesită automobil.
  • Prețuri pornind de la 899.000 €.

Comparație Regională

Proiecte precum Breeze in Marbella oferă un punct de intrare mai ieftin, dar adesea cu densitate mai mare și vedere mai puțin spectaculoasă. The View Marbella se compară cu proiecte precum Ocean View Marbella în termeni de preț, dar se diferențiază prin numărul redus de unități (feel 'boutique') și orientare specifică.

Întrebări Frecvente

Este departe de plajă?
Da, este în interiorul terenului la aproximativ 5.5 km. Aceasta oferă liniște și vedere, dar necesită mașină pentru plajă.
Există locuri de joacă pentru copii?
Da, complexul include zone dedicate copiilor (kids areas) și locuri de joacă.
Ce facilități sunt incluse în preț?
Spațiile comune (piscini, grădini, spa) și securitatea sunt incluse în taxa de comunitate. Finisajele interioare includ climatizare și bucătarii echipate.
Care este diferența dintre un Grand Apartment și unul obișnuit?
Grand Apartment au suprafețe mult mai mari, uneori peste 400 m², și adesea includ piscine private direct la terasă sau grădină.
Este permis accesul animalelor de companie?
Politica privind animalele de companie este determinată de regulamentul comunității; în general, complexurile noi permit animalele cu anumite restricții.
Cât este taxa lunară de mentenanță?
Valoarea exactă se stabilește după finalizarea construcției. Tipic, pentru un complex cu 5 stele, aceasta poate fi semnificativă.
Cât e de sigur să cumpăr 'off-plan'?
În Spania, plățile 'off-plan' sunt adesea garantate de bancă sau asigurare APROBATA, minimizând riscul dezvoltatorului să nu termine proiectul.
Sunt restaurante aproape?
La o distanță de 3.1 km (supermarket) există opțiuni, dar pentru o gamă largă trebuie să mergeți în Marbella sau Puerto Banús.

Analiza Proiectului

Caracteristici cheie ale locației, caselor, fazei proiectului și punctelor de atenție.

Locație

Proiectul este amplasat în interiorul terenului (inland), între Marbella și Benahavís, oferind o poziție strategică pentru cei care caută liniștea. Zona este dominată de terenuri de golf și natură. Accesul se face preponderent cu autoturismul, iar legătura cu coasta se face rapid prin șoselele principale.

Planșă

Unitățile sunt concepute pentru un stil de viață confortabil, cu spații generoase și luminoase. Dispun de bucătării deschise spre zona de zi și terase mari. Penthouse-urile au piscine private și terase pe acoperiș, în timp ce apartamentele de la parter au grădini private. Este adecvat pentru rezidență permanentă sau ca a doua casă de vacanță.

Status Proiect

Prima fază este completă, iar în prezent se construiesc fazele a II-a și a III-a, totalizând 58 de noi locuințe. Dezvoltarea promite facilități de tip

Puncte de Atenție

Deși zona este liniștită, necesită un automobil pentru orice deplasare. Nu există magazine în interiorul complexului. Distanța până la plajă (cca 5.4 km) poate fi un dezavantaj pentru cei care doresc să meargă zilnic pe jos la mare.

Stil de Viață și Împrejurimi

Proiectul este potrivit pentru familii sau cupluri care doresc un stil de viață activ într-un mediu select. De asemenea, este o oportunitate pentru investitori care caută proprietăți de închiriere de lux, având în vedere proximitatea față de zonele turistice precum Puerto Banús.

Calitate Construcție și Finisaje

Calitatea finisajelor este modernă, cu accent pe eficiență energetică și confort (aer condiționat, încălzire în pardoseală). Designul interior este luminos și aerisit. Facilitățile comune, cum ar fi centrul de business și sala de sport, sunt concepute la un standard înalt.

Împrejurimi și Stil de Viață

Preț și Disponibilitate

Prețurile încep de la 899.000 €. Variația prețului depinde de dimensiune (metri pătrați), etaj și prezența piscinelor private sau a grădinilor. Proprietățile de tip "Grand" au suprafețe semnificativ mai mari, reflectând un segment premium de piață.

€899,000
Preț de pornire
2-4
Dormitoare
128 m²
Suprafață utilă
3-5
Băi

Împrejurimi și Stil de Viață

Această proprietate se potrivește celor care caută o viață privată într-un peisaj frumos, cu acces rapid la facilitățile de elită din Marbella. Este o locație excelentă pentru iubitorii de golf, având câteva cluburi de golf în apropiere imediată. Vecinătatea este rezidențială și liniștită, departe de agitația turiștilor de pe promenada de la mare.

Solicită Informații

Locație și Împrejurimi: Marbella

Împrejurimi și Accesibilitate

Zona din jurul proiectului este renumită pentru stațiunile sale de golf și priveliștile spectaculoase la munte și la mare. Viața socială se desfășoară în principal în cluburile de golf și restaurantele din vecinătate. Pentru cumpărături și divertisment mai variat, se vizitează Marbella sau San Pedro.

Hartă și Locație

Harta ilustrează poziționarea interioară a proiectului, în apropierea terenurilor de golf, la o distanță scurtă de conducere spre coastă.

Beachfront villa with sea view, private pool, and lush garden.

Poziție în Regiune

Poziționat în "Golf Valley" din Nueva Andalucía, The View Marbella se bucură de prestigioasa adresă a Marbellei, dar într-un cadru mai natural și mai puțin urban decât frontul de mare.

Accesibilitate și Facilități

Lecatul este esențial. Aerportul Malaga se află la 48 km. Plajele sunt la o distanță de 5.4 - 5.5 km. Magazinele alimentare sunt la 3.1 km, iar spitalul la 3.3 km.

Distanță până la plajă 0.7 km
Malaga-Costa del Sol (AGP) 39 km
Gibraltar (GIB) 58 km

Sursă: OpenStreetMap, Google Maps

Aerial view of a coastal city with a marina, mountains, and clear blue water.

Natură și Climă

Luxury beachfront villa with ocean view, private pool, and mountain backdrop.

Clima este unul dintre principalele avantaje, cu peste 300 de zile însorite pe an. Vara este caldă și uscată, iarna blândă. Vântul moderat datorită altitudinii oferă o răcorire plăcută.

3856 Ore de soare/an
5 Sezon de înot (luni)
19.2°C Temp. medie anuală
29m Altitudine

Sursă: Open-Meteo (2020, 2025 medie)

Plaje și Recreere

Pe lângă facilitățile din complex, zona oferă acces la terenuri de golf de clasă mondială. Plajele "Blue Flag" sunt la scurtă distanță cu mașina. Activitățile în natură sunt limitate la zona limitrofă a complexului și a terenurilor de sport.

Plaje

  • Playa de la Bajadilla 0.7 km
  • Playa de Casablanca Blue Flag 2.4 km
  • Playa de Nagüeles Blue Flag 3.1 km
  • Cabopino Blue Flag
  • El Cable Blue Flag
  • El Faro Blue Flag

Golf

  • The Range golf lessons 6 km
  • Real Club de Golf Las Brisas 7.5 km
  • Magna Marbella Golf 8.3 km
  • Greenlife Golf Driving Range 9.3 km

Facilități sportive

415 Facilități disponibile

Sursă: Blue Flag 2026, OpenStreetMap, CSD

Beachfront room with ocean view, featuring a private balcony and lounge chairs.

Poziție în Regiune

Ghidul Zonei: Marbella

Marbella is a city and municipality in southern Spain, belonging to the province of Málaga in the autonomous community of Andalusia. It is part of the Costa del Sol and is the headquarters of the Association of Municipalities of the region; it is also the head of the judicial district that bears its name.

Informații Cheie

114.3 km² Suprafață

Climă

Lună Temperatura medie Precipitații
Ianuarie 11.9°C 94 mm
Februarie 12.1°C 97 mm
Martie 14.2°C 85 mm
Aprilie 16.0°C 56 mm
Mai 17.9°C 43 mm
Iunie 22.1°C 11 mm
Iulie 26.0°C 1 mm
August 26.5°C 2 mm
Septembrie 22.8°C 19 mm
Octombrie 18.9°C 80 mm
Noiembrie 15.1°C 116 mm
Decembrie 12.4°C 104 mm

Facilități în apropiere

138 restaurant
29 pharmacy
20 bank
25 cafe
3 dentist

Altitudine și Teren

29m Altitudine
0.7 km Distanță până la plajă
1.7% Panta spre plajă

Transport

39 km Malaga-Costa del Sol (AGP)
58 km Gibraltar (GIB)
430 km Alicante-Elche (ALC)
1.3 km Estación de autobuses de Marbella

Detalii Proiect

Proiect The View Marbella
Oraș Marbella
Regiune Costa del Sol
Preț de pornire €899,000
Suprafață utilă 128 m²
Preț per m² €7,023 / m²
Terasă 38 m²
Dormitoare 2 - 4
Băi 3 - 5
Parcare Da
Piscină Da
Grădină Da
Stadiu construcție under_construction
Dezvoltator Wilma Sierra Blanca
Distanță până la plajă 0.7 km
Finalizare Q1 2027
Publicat 2026-05-16

Ref: VL995438

Sursă: Wikipedia, Wikidata, INE, Junta de Andalucía

Mirela Popescu
Mirela Popescu
Expert Imobiliar

Mirela Popescu înțelege visurile clienților români și îi ghidează cu empatie pe piața imobiliară din Spania. Ea transformă căutarea unei case într-o experiență plăcută.

Reprezentant multilingv asistat de IA. Cererea ta este gestionată de echipa din spatele acestui site.

Răspuns în 24 de ore

Interesat?

Lăsați datele dumneavoastră și veți primi informații despre disponibilitate, prețuri și planșe.

Fapte Tehnice
Suprafața unităților variază între 128 m² și 603 m².
Distanța până la La Quinta Golf este de 444 m.
Există 11 linii de transport public în apropiere, dar nu chiar lângă proiect.
Înălțimea proiectului este de 129 m.
Solicită Informații WhatsApp