3 Bed Penthouse in Benahavís u Benahavís, Penthouse

Mimosas: Penthouse u Benahavísu

Mimosas je vrhunski stambeni projekt u općini Benahavís, smješten u naselju Real de La Quinta. Projekt nudi panoramske pogledke na planine, jezero Istán i obalu. Namijenjen je onima koji traže privatnost i modernu arhitekturu, a žele ostati blizu sadržaja Marbelle. Sastoji se od 35 stanova raspoređenih u tri manje zgrade. Svaki stan ima privatne prostore i pristup zajedničkim bazenima. Lokacija je planinska, što nudi mirno okruženje, ali za svakodnevno kretanje potreban je automobil.

€2,100,000 - €2,150,000
3
Spavaće sobe
4
Kupaonice
163 m²
Stambena površina
Od €2,100,000
Početna cijena
U izgradnji
Status gradnje

Sažetak

  • Stanovi od 163 m² s terasom od 79 m²
  • Panoramski pogledi na La Conchu i obalu
  • Svaki stan ima vlastiti bazen
  • Lokacija između golf igrališta i prirode
  • Očekivano završetak: Q4 2027

Regionalna usporedba

U usporedbi s drugim projektima u Benahavísu (kao što su Be Lagom, La Finca de Jasmine), Mimosas je jedinstven jer je dio većeg naselja. Dok je Be Lagom jeftiniji (od €1,890,000), Mimosas nudi veće privatne bazene i više pogleda. La Finca de Jasmine je skuplji (od €2,250,000) i smješten je više prema selu, dok je Mimosas više u brdima.

Često postavljana pitanja

Koliko je daleko plaža?
Najbliža plaža (Playa de Puerto Banús) je na 5.6 km, što je oko 15, 20 minuta vožnje.
Treba li mi automobil?
Da, budući da je lokacija brdovita a trgovine su na 3.9 km, automobil je potreban za svakodnevni život.
Kakva je energetska klasa?
Projekt ima BREEAM certifikat, ali konkretna energetska klasa nije navedena.
Koliko košta stan?
Cijene kreću od €2,100,000 do €2,150,000 ovisno o veličini i pogledu.
Ima li bazen?
Da, svaki stan ima svoj mali bazen, plus velike zajedničke bazene.
Koliki su troškovi održavanja?
Budući da je nova izgradnja, troškovi su niži, ali veliki bazen i teren mogu povećati zajedničke troškove.
Kad mogu useliti?
Očekivano završetak je u Q4 2027.
Udaljenost do zračne luke?
Najbliža međunarodna zračna luka (AGP) je 45 km udaljena.

Analiza projekta

Ključne karakteristike lokacije, stanova, faze projekta i točke pažnje.

Lokacija

Mimosas se nalazi u Real de La Quinta Golf & Country Clubu, u općini Benahavís. Smješten je na padini pogled prema obali i planinama. Udaljen je 7 km od mora, što ga čini više planinskim nego obalnim mjestom. Najbliži gradovi su Marbella i Estepona, oba na kratkoj vožnji. Budući da je dio velikog naselja, okolina je prirodna i bogata zelenilom.

Tlocrt

Stanovi su pogodni za one koji cijene više prostora i pogleda nego obalni stil života. Stanovi tipa "Garden" su dvorazinski i nude dodatni prostor (za teretanu, ured itd.). Standardni penthouse (163 m²) nudi puno prostora za život i spavanje te velike terase. Budući da svaki stan ima vlastiti bazen, pogodan je za one koji žele privatni prostor za kupanje.

Status projekta

Projekt je trenutno u izgradnji. Izgradnja je podijeljena u dvije faze, a prva uključuje 15 stanova. Očekivano završetak je u Q4 2027. Budući da je nova izgradnja, stanovi zadovoljavaju suvremene standarde energetske učinkovitosti (uključuje BREEAM certifikat). Svi stanovi imaju potpuno opremljenu kuhinju, podno grijanje i klima uređaje. Finijer je dizajniran u suradnji s arhitektima iz Villarroela.

Napomene

Budući da je lokacija brdovita i dalje od obale, projekt je "ovisan o automobilu". Nema trgovina ni restorana u pješačkoj udaljenosti (najbliži je na 3.9 km). Plaže su na 5.6, 6.3 km, što zahtijeva automobil. Energetska oznaka nije navedena, ali je klimatizacija osigurana.

Životni stil i okolina

Mimosas je pogodan za obitelji ili osobe koje traže veći, privatniji dom blizu Marbelle. Ako tražite dom s mogućnošću dodatnih prostorija (home office, teretana), ovo je dobar izbor. Ako pak više volite šetati obalom i ne želite voziti, možda je predaleko.

Kvaliteta gradnje i završni radovi

Finijer je rad poznatog arhitektonskog biroa Villarroel, poznatog po luksuznim hotelima u Marbelli. Kuhinje su s ugrađenim uređajima. Podno grijanje je standard, što čini zimu ugodnijom. Terase su široke i dizajnirane za obroke na otvorenom. Svaki stan ima vlastiti bazen, što dodaje luksuz.

Cijena i kontekst

Cijena i dostupnost

Cijene kreću od €2,100,000 do €2,150,000. Površina ponuđenih stanova je 163 m², uz 79 m² privatne terase. Sve cijene su u eurima. Budući da su novi, moguće je biranje finiša, što može utjecati na konačnu cijenu.

€2,100,000
Početna cijena
3
Spavaće sobe
163 m²
Stambena površina
4
Kupaonice

Kontekst i okolina

Svakodnevni život u Mimosasu fokusiran je na prirodu i poglede, a ne na gradsku vuku. jutarnje sunce sija na zapadne terase, nudeći užitak u hladnoći planinskog zraka. Tijekom dana možete koristiti velike bazene naselja ili vlastiti mali bazen. Budući da je okolina prirodna, to je mjesto za ljubitelje šetnji u brdima. Večeri se mogu provesti na terasi s pogledom na svjetla obale.

Zatraži informacije

Lokacija i okolina: Benahavís

Život i okolina

Benahavís je poznat kao "Gastronomsko selo" s mnogo kvalitetnih restorana. Lokacija Mimosasa je više prirodna: najbliža golf igrališta su na 2, 3 km, ali centar Marbelle zahtijeva vožnju. Budući da je okolina seoska, to je mjesto za ljubitelje mira. Posjeta Marbelle ili Puerto Banúsa nudi urbaniji život, ali u Mimosasu je mirnije.

Karta i lokacija

Karta prikazuje lokaciju Mimosasa na imanju Real de La Quinta. Crveni markeri označavaju najbliža golf igrališta (npr. Aloha, La Quinta), sve u radijusu od 3 km. Zelena zona označava prirodni prostor. Budući da je lokacija viša, cesta do mora pokazuje promjene u nadmorskoj visini.

Benahavís: Schilderachtig landschap met weg, berg en groen.

Položaj u regiji

Mimosas se nalazi u zapadnom dijelu Costa del Sola, između Marbelle i Estepona. To je dio općine Benahavís, poznate po luksuznim nekretninama. Selo je 7 km od obale. Ova lokacija omogućuje lak pristup Marbelli i Esteponi, ali je dovoljno udaljena da bude mirna.

Dostupnost i sadržaji

Svi važni sadržaji dostupni su autom. Najbliža trgovina je na 3.9 km (oko 10 minuta vožnje). Do plaže se stiže za 6 km, gdje je obično moguće parkiranje. Zračna luka (AGP) je 45 km udaljena, što je oko 35, 40 minuta vožnje. Javni prijevoz nije čest, pa je automobil potreban.

Gibraltar (GIB) 49 km
Malaga-Costa del Sol (AGP) 51 km

Izvor: OpenStreetMap, Google Maps

Uitzicht op een rotsformatie in Benahavís, Spanje, met weelderig groen en een parkeerbord.

Priroda i klima

Architectuurdetail van een gebouw met ramen in Benahavis, Spanje.

Benahavís se nalazi na 238 m nadmorske visine, pa je zrak malo hladniji nego na obali. Prosječna godišnja temperatura je 17.8°C. Regija je vrlo sunčana: 3857 sati sunca godišnje. Sezona kupanja traje 4 mjeseca (temp. vode ≥20°C). Budući da je brdovit, ljeta su ugodnija nego na obali, ali je sunce i dalje snažno.

3846 Sunčani sati/god.
4 Sezona kupanja (mjeseci)
18.3°C Prosj. godišnja temp.
174m Nadmorska visina

Izvor: Open-Meteo (2020, 2025 prosjek)

Plaže i rekreacija

Najbliže plaže (Playa de Puerto Banús, Playa de Nagüeles) nalaze se na 5.6, 6.3 km. To su pješčane plaže popularne među turistima. U regiji ima mnogo golf igrališta (npr. Aloha Golf Club, La Quinta Golf), sva kratkoj vožnji. Budući da je Mimosas dio naselja, ima prostora i za teretane i druge aktivnosti.

Golf

  • La Zagaleta Country Club - La Zagaleta Course 1.8 km
  • Marbella Club Golf Resort 2.6 km
  • El Higueral Golf 2.6 km
  • Driving Range / German Golf Academy 4.3 km

Sportski objekti

25 Dostupni objekti

Izvor: OpenStreetMap, CSD

Aerial view of Benahavís, featuring a coastal road, sandy beach, and lush greenery.

Položaj u regiji

Vodič po području: Benahavís

Benahavís is a Spanish town (pueblo) and municipality in the province of Malaga. It is a mountain village between Marbella, Estepona, and Ronda, 7 kilometers (4.3 mi) from the coast.

Ključni podaci

145.0 km² Površina

Klima

Mjesec Prosječna temperatura Padaline
Siječanj 11.0°C 96 mm
Veljača 11.3°C 99 mm
Ožujak 13.4°C 89 mm
Travanj 15.2°C 60 mm
Svibanj 17.2°C 47 mm
Lipanj 21.4°C 12 mm
Srpanj 25.4°C 1 mm
Kolovoz 25.8°C 2 mm
Rujan 22.2°C 20 mm
Listopad 18.2°C 82 mm
Studeni 14.3°C 119 mm
Prosinac 11.6°C 106 mm

Obližnji sadržaji

14 restaurant
1 school
1 pharmacy
3 bank
4 cafe

Nadmorska visina i Teren

174m Nadmorska visina

Promet

49 km Gibraltar (GIB)
51 km Malaga-Costa del Sol (AGP)
442 km Alicante-Elche (ALC)

Detalji projekta

Naziv projekta Mimosas
Grad Benahavís
Regija Costa del Sol
Početna cijena €2,100,000
Stambena površina 163 m²
Prosj. cijena po m² €12,883 / m²
Terasa 90 m²
Spavaće sobe 3
Kupaonice 4
Parking Da
Bazen Da
Vrt Da
Status gradnje under_construction
Završetak Q4 2027
Objavljeno 2026-05-16

Ref: VL440015

Izvor: Wikipedia, Wikidata, INE, Junta de Andalucía

Ivana Kovačić
Ivana Kovačić
Stručnjak za nekretnine

Ivana Kovačić proaktivno vodi hrvatske klijente kroz španjolsko tržište nekretnina. Njezina izvrsna komunikacija osigurava potpunu informiranost u svakom trenutku.

Višejezični predstavnik uz pomoć AI-a. Vaš upit obrađuje tim iza ove stranice.

Odgovor unutar 24 sata

Zainteresirani?

Ostavite svoje podatke i primite informacije o dostupnosti, cijenama i tlocrtima.

Tehnički podaci
Mimosas se nalazi na 238 m nadmorske visine.
Godišnje ima prosječno 3857 sati sunca.
Najbliže golf igralište (Aloha Golf Club) je 3.0 km udaljeno.
Projekt je podijeljen u dvije faze, prva uključuje 15 stanova.
Energetska oznaka nije navedena, ali se traži BREEAM certifikat.
Zatraži informacije WhatsApp