Această proprietate a fost vândută Vezi proprietăți similare în Torrevieja
3 Bed Casă în șir in Torrevieja în Torrevieja, Casă înșiruită

3-dormitor Casă înșiruită în Torrevieja

Acest proiect este situat în zona Altos del Limonar din Torrevieja, în provincia Alicante. Se încadrează într-un cadru urbanizat, cu acces facil la facilitățile orașului. Imobilul este o casă înșiruită (townhouse) de colț, orientată spre sud, cu o suprafață utilă de 90 m². Aceasta beneficiază de un solarium de 26 m² și spațiu de parcare pentru mai multe vehicule.

€202,000 Vândut
Această proprietate nu mai este disponibilă
3
Dormitoare
2
Băi
90 m²
Suprafață utilă
€202,000 Vândut
Preț
1 km
Distanță până la plajă
Gata de locuit
Stadiu construcție

Analiza Proiectului

Caracteristici cheie ale locației, caselor, fazei proiectului și punctelor de atenție.

Locație

Locația este una urbană, în apropierea coastei. Vecinătatea oferă servicii precum supermarketuri și farmacii la distanță de mers pe jos. Proiectul se află într-o zonă rezidențială consolidată a orașului Torrevieja.

Planșă

Imobilul este conceput pentru a găzdui o familie sau pentru a servi ca reședință secundară spațioasă. Cele trei dormitoare și cele două băi oferă intimitate. Bucătăria independentă și camera de zi generoasă permit o viață socială confortabilă, în timp ce solarium-ul extinde spațiul de locuit în aer liber.

Status Proiect

Casa este livrată mobilată complet și dispune de aer condiționat. Structura este pe două niveluri, cu finisaje funcționale. Infrastructura zonei este completă, incluzând piscine comunale și spații verdi.

Puncte de Atenție

Nu există vedere directă la mare. Deoarece este orientată spre sud, interiorul poate fi foarte luminos. Accesul la piscina comunitară este partajat cu alți proprietari.

Detalii Proiect

Proiect 3 Bed Casă în șir in Torrevieja
Oraș Torrevieja
Regiune Costa Blanca
Preț €202,000 Vândut
Suprafață utilă 90 m²
Preț per m² €2,244 / m²
Dormitoare 3
Băi 2
Parcare Nu
Piscină Da
Grădină Nu
Stadiu construcție key_ready
Distanță până la plajă 1 km
Finalizare 1970
Publicat 2026-05-16

Ref: VL108754

Sursă: Wikipedia, Wikidata, INE, Junta de Andalucía

Stil de Viață și Împrejurimi

Această proprietate se potrivește celor care caută o casă de vacanță cu specificațiile unui apartament, dar cu spațiile externe ale unei vile. De asemenea, este potrivită pentru pensie, datorită climei blânde și accesului la servicii medicale aflate la câteva sute de metri distanță.

Calitate Construcție și Finisaje

Casa este complet mobilată. Dispune de aer condiționat pentru controlul climei. Băile sunt echipate cu cabine de duș și gresie de calitate. Dormitoarele includ dulapuri pentru depozitare. Spațiile comune sunt menținute.

Împrejurimi și Stil de Viață

Preț și Disponibilitate

Prețul de pornire este de €202.000. Acest nivel de preț include mobilarea completă și este competitiv pentru o casă de 90 m² cu solarium și locuri de parcare multiple în această zonă a Costa Blanca.

€202,000 Vândut
Preț
3
Dormitoare
90 m²
Suprafață utilă
2
Băi

Împrejurimi și Stil de Viață

Torrevieja este un oraș de coastă cu o populație internațională în creștere, situat în Comunitatea Valenciană. Faptul că zona este vorbitoare de limbă spaniolă facilitează integrarea. Activitățile zilnice pot include plimbări pe promenada maritimă sau vizitele la numeroasele festivaluri locale. Pentru rezidenții care apreciază socializarea, orașul oferă o gamă largă de restaurante și baruri în apropiere.