4 Bed Wolnostojąca willa in Benahavís w Benahavís, Wolnostojąca willa

La Finca de Jasmine - Luksusowe Wille w Benahavís

La Finca de Jasmine to ekskluzywna willa położona w Benahavís, w prowincji Málaga. Projekt łączy nowoczesną architekturę z widokami na morze i góry. Budynek ma powierzchnię 213 m² i znajduje się na działce o powierzchni 772 m². Inwestycja jest gotowa (stan 'Gereed'), z planowanym przekazaniem w Q1 2026. Lokalizacja oferuje prywatność, a jednocześnie bliskość do wybrzeża i jego udogodnień.

Od €2.750.000
3
Sypialnie
3
Łazienki
371 m²
Powierzchnia
Od €2.750.000
Cena od
W trakcie budowy
Status budowy

Analiza projektu

Kluczowe cechy lokalizacji, domów, etapu budowy i uwagi.

Lokalizacja

Nieruchomość jest usytuowana na obszarze znanym jako 'Golden Triangle', pomiędzy Marbellą, Esteponą a Benahavís. Pobliskie plaże, takie jak Playa Isdabe, znajdują się w odległości około 4,5 km w linii prostej. Okolica charakteryzuje się niską zabudową i bliskością pól golfowych, z czego najbliższe (El Higueral) oddalone jest o zaledwie 1,3 km.

Układ

Willę cechuje przestronny układ z czterema sypialniami i czterema łazienkami, co zapewnia wygodę dla całej rodziny. Duża działka pozwala na prywatność i relaks na świeżym powietrzu. Ze względu na odległość do sklepu (1,7 km) i górzysty teren, posiadanie samochodu jest konieczne do komfortowego życia.

Status projektu

Projekt został ukończony budowlanie, a odbiory kluczy planowane są na początek 2026 roku. Należy do kategorii nowych budynków ('New Construction'). Wnętrza są wykończone w nowoczesnym stylu, z wysokimi sufitami i dużymi oknami zapewniającymi dużo naturalnego światła.

Ważne uwagi

Dostęp do posesji jest stromy, co może być utrudnieniem dla niektórych użytkowników. Infrastruktura transportu publicznego jest ograniczona (1 przystanek w okolicy), dlatego samochód jest niezbędny. Dom nie oferuje komercyjnych usług w bezpośrednim sąsiedztwie, wszystko wymaga dojazdu.

Styl życia i okolica

To miejsce jest odpowiednie dla par lub rodzin szukających spokoju i prywatności. Jest to również dobry wybór dla seniorów (dzięki windzie i przemyślanemu układowi). Użytkownik musi jednak akceptować konieczność prowadzenia samochodu. Uroki górskiej przyrody docenią miłośnicy golfa i natury.

Jakość i wykończenie

Wysoki standard wykończenia obejmuje m.in. płytki ceramiczne 90x90 cm, okna aluminiowe z przeszkleniem dwukomorowym i drzwi przesuwne. Kuchnia jest wyposażona w sprzęt marki Siemens. W łazienkach znajdziemy armaturę Villeroy & Boch i Grohe. Wnętrza są klimatyzowane, a podłogowe ogrzewanie wodne z pompą ciepła zapewnia komfort termiczny. Ogród jest automatycznie podlewany.

Okolica i styl życia

Cena i dostępność

Ceny nieruchomości zaczynają się od 2 250 000 €. Jest to wysoki próg wejścia, typowy dla luksusowych rezydencji w Benahavís. Wspólne opłaty obejmują m.in. ochronę 24/7 oraz utrzymanie ogrodów i basenu, co zwiększa komfort użytkowania.

€2.750.000
Cena od
3
Sypialnie
371 m²
Powierzchnia
3
Łazienki

Okolica i styl życia

Codzienne życie w La Finca de Jasmine toczy się w rytmie natury i słońca. Region oferuje średnio 3857 godzin słonecznych rocznie. Okolica jest cicha i bezpieczna, co sprzyja relaksowi. Dla aktywnych osób bliskość pól golfowych i szlaków turystycznych w górach jest dużym atutem. Woda w basenie jest odpowiednia do kąpieli przez około 4 miesiące w roku.

Poproś o informacje

Lokalizacja i okolica: Benahavís

Okolica i dojazd

Benahavís to bogata gmina, słynąca z gastronomii i wędrówek. Mimo położenia w górach, słynna plaża Puerto Banús jest zaledwie kilka minut jazdy samochodem. Miejscowość oferuje bogatą infrastrukturę rekreacyjną: 25 obiektów sportowych i wiele pól golfowych w pobliżu.

Mapa i lokalizacja

Mapa pokazuje położenie obiektu w kontekście całego regionu. Widoczne są główne drogi dojazdowe, pola golfowe i bliskość linii brzegowej.

Palm trees line a coastal walkway with a clear blue sky and ocean view.

Położenie w regionie

Lokalizacja w Benahavís jest strategiczna, z dala od zgiełku kurortów, ale blisko Marbelli i Estepony. 'Golden Triangle' jest jednym z najbardziej poszukiwanych obszarów na Costa del Sol ze względu na bezpieczeństwo i prestiż.

Dojazd i udogodnienia

Samochód jest niezbędny. Najbliższy sklep spożywczy mieści się 1,7 km od domu. Szpital oddalony jest o 5,3 km. Na lotnisko w Maladze jest około 47 km. Pobliskie pola golfowe i restauracje są dostępne w krótkim czasie jazdy. Brak dogodnych połączeń komunikacyjnych.

Gibraltar (GIB) 49 km
Malaga-Costa del Sol (AGP) 51 km

Źródło: OpenStreetMap, Google Maps

Luxurious golf course room with ocean view, featuring palm trees and a golf cart.

Natura i klimat

Ulica w Benahavís, Hiszpania, z białymi domami i górami w tle.

Wysokość nad poziomem morza (238 m) zapewnia łagodniejszy klimat niż na wybrzeżu. Średnia temperatura roczna wynosi 17,8 °C. Około 4 miesiące w roku woda w morzu jest odpowiednia do kąpieli (powyżej 20 °C). Wiosna jest bujna i kolorowa.

3846 Godziny słoneczne/rok
4 Sezon kąpielowy (miesiące)
18.3°C Śr. roczna temperatura
174m Wysokość n.p.m.

Źródło: Open-Meteo (2020, 2025 średnia)

Plaże i rekreacja

Pobliskie plaże posiadają Błękitną Flagę. Plaże jak Playa Isdabe i Salduna są w odległości 4,5, 4,7 km. W okolicy znajduje się również kilka pól golfowych, w tym El Higueral (1,3 km) i Marbella Club Golf Resort (2,0 km). Okolica oferuje punkty widokowe, np. Mirador de la Charca de los Tubos.

Golf

  • La Zagaleta Country Club - La Zagaleta Course 1,8 km
  • Marbella Club Golf Resort 2,6 km
  • El Higueral Golf 2,6 km
  • Driving Range / German Golf Academy 4,3 km

Obiekty sportowe

25 Dostępne obiekty

Źródło: OpenStreetMap, CSD

Uliczka w Benahavís, Hiszpania, z białymi budynkami i roślinami.

Położenie w regionie

Przewodnik po regionie: Benahavís

Benahavís is a Spanish town (pueblo) and municipality in the province of Malaga. It is a mountain village between Marbella, Estepona, and Ronda, 7 kilometers (4.3 mi) from the coast.

Kluczowe fakty

145.0 km² Powierzchnia

Klimat

Miesiąc Średnia temperatura Opady
Styczeń 11.0°C 96 mm
Luty 11.3°C 99 mm
Marzec 13.4°C 89 mm
Kwiecień 15.2°C 60 mm
Maj 17.2°C 47 mm
Czerwiec 21.4°C 12 mm
Lipiec 25.4°C 1 mm
Sierpień 25.8°C 2 mm
Wrzesień 22.2°C 20 mm
Październik 18.2°C 82 mm
Listopad 14.3°C 119 mm
Grudzień 11.6°C 106 mm

Udogodnienia w okolicy

14 restaurant
1 school
1 pharmacy
3 bank
4 cafe

Wysokość i Teren

174m Wysokość n.p.m.

Transport

49 km Gibraltar (GIB)
51 km Malaga-Costa del Sol (AGP)
442 km Alicante-Elche (ALC)

Szczegóły projektu

Projekt La Finca de Jasmine
Miasto Benahavís
Region Costa del Sol
Cena od €2.750.000
Powierzchnia 371 m²
Cena za m² €7.412 / m²
Taras 55 m²
Sypialnie 3
Łazienki 3
Parking Tak
Basen Tak
Ogród Tak
Status budowy under_construction
Zakończenie Q1 2026
Opublikowano 2026-05-16

Ref: VL122258

Źródło: Wikipedia, Wikidata, INE, Junta de Andalucía

Podsumowanie

  • Luksusowa willa o powierzchni 213 m² z dużą działką.
  • Cztery sypialnie i cztery łazienki.
  • Wspaniałe widoki na morze i góry.
  • Zamykane osiedle z ochroną i klubem dla mieszkańców.
  • Nowoczesny standard z klimatyzacją i ogrzewaniem podłogowym.

Porównanie regionalne

W porównaniu do konkurencyjnych projektów, cena La Finca de Jasmine jest wyższa niż w przypadku Be Lagom i Mimosas w tej samej okolicy. Jedynie Arosa w Mijas jest znacznie tańsza, leč leży w innej dzielnicy. Wysoka cena jest uzasadniona prywatnością i rozmiarem działki. Dla osób szukających absolutnego spokoju, jest to świetna opcja.

Często zadawane pytania

Czy dojazd do domu jest trudny w zimie?
Dojazd jest stromy, ale drogi są zazwyczaj utrzymywane. Zimą może być ślisko, więc opony zimowe są zalecane.
Czy można żyć tutaj bez samochodu?
Nie, ze względu na odległości i brak rozwiniętej komunikacji publicznej, samochód jest niezbędny.
Jakie są koszty utrzymania basenu i ogrodu?
Są one pokrywane przez wspólnotę w ramach opłat miesięcznych, co ułatwia zarządzanie nieruchomością.
Jak wyceniane są te wille?
Cena startowa to 2 250 000 €, co odzwierciedla lokalizację, rozmiar działki i wykończenie.
Co oferuje kluby mieszkańców?
Do dyspozycji jest basen kryty, siłownia, sauna i przestrzeń do pracy zdalnej.