3 Bed Leilighet i mellometasje in Benalmadena i Benalmadena,

3-soverom Leilighet i mellometasje i Benalmadena

Denne leiligheten ligger i Benalmádena, en populær destinasjon på Costa del Sol. Med 147 m² boligflate og 3 soverom, tilbyr prosjektet et romslig boareal i en etablert urbanisasjon. Bygningen er ferdigstilt, og leiligheten er klar for innflytting. Området er kjent for sin nærhet til sjøen og et bredt spekter av fasiliteter, noe som gjør dette til et attraktivt alternativ for permanent bolig eller fritidsbolig.

€460 000
3
Soverom
2
Bad
147 m²
Boareal
€460 000
Pris
0,6 km
Avstand til strand
Innflytningsklar
Byggestatus

Profilanalyse

Nøkkelegenskaper ved beliggenhet, boliger, byggetrinn og viktige punkter.

Område

Leiligheten har en sentral beliggenhet i Benalmádena, kun få meter fra kysten. Den urbane omgivelsen sikrer at de fleste nødvendige fasiliteter er innen rekkevidde til fots. Nærheten til både strender og byens infrastruktur skaper en praktisk og dynamisk livsstil.

Planløsning

Prosjektet retter seg mot kjøpere som søker en bolig med god plass og funksjonalitet. Med tre soverom, to bad og en romslig stue, tilfredsstiller den behovene til familier eller de som verdsetter ekstra rom. Den private terrassen gir mulighet for utendørs opphold.

Byggestatus

Denne boligen er en del av et ferdigstilt prosjekt. Ingen fremtidig byggeaktivitet er knyttet til denne spesifikke enheten. Dette innebærer at leiligheten er umiddelbart tilgjengelig for overtakelse, uten ventetid knyttet til byggeprosessen.

Viktig å vite

Prosjektet tilbyr ikke nybygg-garantier da det er ferdigstilt. Videre er dette et eksisterende boligbygg, og det er ikke mulig å påvirke individuelle utformingsvalg eller materialer. Prosjektet er en del av en urbanisasjon og deler fasiliteter som svømmebasseng.

Livsstil & Omgivelser

Dette prosjektet passer for kjøpere som verdsetter en etablert urbanisasjon med umiddelbar tilgang til fasiliteter og kysten. Det er velegnet for de som ønsker en ferdig bolig uten byggeventetid, enten som permanent bosted eller som en fritidsbolig. Familier vil finne området attraktivt grunnet nærheten til skoler og rekreasjonsmuligheter. Personer som pendler eller reiser hyppig vil sette pris på den gode tilkoblingen til Málaga lufthavn og nærliggende byer via offentlig transport. Livsstilen her er preget av en balanse mellom rolig strandliv og urban bekvemmelighet.

Kvalitet & Standard

Leiligheten har en god generell tilstand, med en fordeling som inkluderer en åpen kjøkkenløsning, romslig stue og tre soverom. Egen terrasse gir tilgang til utendørsareal. Eiendommen er utstyrt med klimaanlegg og garderobeskap på soverommene. Det er to komplette bad. Bygningen har heis som tilgangsfunksjon. Balkongen gir delvis utsikt mot havet. Materialvalg og spesifikk finish er ikke detaljert utover det som er nevnt.

Omgivelser & Livsstil

Pris & Tilgjengelighet

Leiligheten er priset til €460 000. Denne prisen reflekterer en 3-roms bolig på 147 m² i et etablert område på Costa del Sol. Det er ingen annen prisinformasjon tilgjengelig for andre enheter da dette er en enkeltstående bolig i et ferdigstilt prosjekt. Prisen er fastsatt for enheten som beskrevet, inkludert garasjeplass. Ingen ytterligere kostnadsdetaljer er spesifisert.

€460 000
Pris
3
Soverom
147 m²
Boareal
2
Bad

Omgivelser & Livsstil

Benalmádena tilbyr en dynamisk kystlivsstil. Området rundt leiligheten er urbant, med butikker, restauranter og fritidsaktiviteter lett tilgjengelig. Den nære beliggenheten til flere strender, som Playa de Santa Ana og Playa Malapesquera, gir gode muligheter for sjønær rekreasjon. Høyden på 53 meter over havet gir et behagelig klima. Nærheten til Torrequebrada internasjonale skole og ulike idrettsanlegg, som Club de Raqueta, understreker stedets egnethet for familier og aktive individer. Pendlerstasjonen Benalmádena - Arroyo de la Miel (0.8 km) og flere busslinjer sikrer god forbindelse med omkringliggende byer som Málaga og Fuengirola.

Be om informasjon

Beliggenhet & Området: Benalmadena

Nærområdet & Tilgjengelighet

Benalmádena sentrum tilbyr et levende miljø med et bredt spekter av butikker og spisesteder, lett tilgjengelig fra leiligheten. Den urbane naturen betyr at dagligvarebutikker (Lidl 245 m), apotek (402 m) og andre nødvendigheter er innen gangavstand. Nærheten til strender som Playa de Santa Ana (588 m) og mulighetene for vannsport bidrar til en aktiv livsstil. For de som søker kulturelle eller sosiale arrangementer, ligger Puerto Marina kjøpesenter en kort biltur unna. Den lokale befolkningen består av både fastboende og tilreisende, noe som skaper et dynamisk sosialt miljø.

Kart & Område

Denne leiligheten er lokalisert i Benalmádena, en kystby på Costa del Sol i provinsen Málaga. Kartet viser dens strategiske posisjon nær sjøen, med umiddelbar tilgang til strender, butikker og transportforbindelser til større byer.

Alt text: White stupa with golden spire, steps leading up, clear blue sky, mountainous background.

Regionens beliggenhet

Benalmádena ligger strategisk plassert på Costa del Sol, mellom Torremolinos og Fuengirola. Det er 12 km vest for Málaga by og ca. 31 km fra Marbella. Denne sentrale posisjonen gir enkel tilgang til de større byene i provinsen, som hver tilbyr unike kulturelle og kommersielle opplevelser. Málaga, med sin internasjonale flyplass og rike historie, er lett tilgjengelig, mens Marbella tiltrekker seg med sin glamour og eksklusive atmosfære.

Kommunikasjon & Fasiliteter

Leiligheten har utmerket tilgjengelighet. Málaga-Costa del Sol lufthavn ligger kun 9.3 km unna, noe som forenkler reiser. Strandpromenaden og Playa de Santa Ana er kun 588 meter unna. For shopping og restauranter er det flere alternativer innen 2 km radius, inkludert 185 restauranter og 44 kafeer. Med 9 busslinjer og 15 holdeplasser i nærheten, er offentlig transport et effektivt alternativ for å nå nærliggende byer som Málaga (18 km) og Fuengirola. Golfentusiaster har tilgang til flere baner innen 8 km, med Golf Benalmadena Pitch& Putt som nærmeste alternativ (3.4 km).

Avstand til strand 0,6 km
Malaga-Costa del Sol (AGP) 9 km
Gibraltar (GIB) 88 km
Benalmadena - Arroyo de la Miel 0,8 km
El Pinillo 2 km

Kilde: OpenStreetMap, Google Maps

A garden filled with various cacti and succulents, showcasing a vibrant and diverse plant collection.

Natur & Klima

Exterior view of a municipal building with wooden doors and a sign reading "Museo Municipal.

Benalmádena nyter et middelhavsklima med gjennomsnittlig 18.6°C og rundt 3,888 soltimer årlig. Dette gir et behagelig klima for utendørsaktiviteter nesten hele året. Sværtemperaturen er innbydende i omtrent fire måneder. Området har en høyde på 53 meter over havet, noe som bidrar til det milde klimaet. Den bratte hellingen på 6.7% mot stranden kan være en faktor for noen. Regionen er kjent for sitt solrike vær, noe som understøtter en aktiv livsstil utendørs.

3888 Soltimer/år
4 Badesong (måneder)
18.6°C Gj.snitt årstemperatur
53m Høyde over havet

Kilde: Open-Meteo (2020, 2025 gjennomsnitt)

Strender & Fritid

Området er rikt på rekreasjonsmuligheter. Det er 2 Blue Flag-merkede strender innen rekkevidde. Playa de Santa Ana ligger kun 588 meter unna, og Playa Malapesquera er 229 meter unna. For golfspillere er det flere baner i nærheten, inkludert Golf Benalmadena Pitch& Putt (3.4 km). I tillegg finnes det omfattende sportstilbud med 219 fasiliteter i regionen, som idrettssentre og svømmebassenger. Puerto Deportivo de Fuengirola, en marina, er også tilgjengelig for vannsport og fritidsaktiviteter.

Strender

  • Playa de Santa Ana 0,6 km
  • Playa de Bil Bil 0,7 km
  • Playa Malapesquera 1 km
  • Playa del Arroyo de la Miel y los Melilleros 1 km
  • Playa de las Verdas 1,3 km
  • Playa de Torre Vigía 1,9 km

Golf

  • Golf Benalmadena Pitch& Putt 2,7 km
  • Campo de Golf Miguel Ángel Jiménez 5,4 km
  • Club de Golf Málaga Parador 8,3 km
  • Lauro Golf 10,9 km

Idrettsanlegg

219 Tilgjengelige anlegg

Kilde: Blue Flag 2026, OpenStreetMap, CSD

Diamond-shaped sign with crown, castle, and water, featuring "Benalmadena" text.

Regionens beliggenhet

Områdeguide: Benalmadena

Benalmádena is a town in Andalusia in southern Spain, 12 km west of Málaga, on the Costa del Sol between Torremolinos and Fuengirola.

Nøkkelfakta

27.2 km² Areal

Klima

Måned Gjennomsnittstemperatur Nedbør
Januar 11.6°C 62 mm
Februar 11.9°C 64 mm
Mars 13.9°C 53 mm
April 15.9°C 36 mm
Mai 18.1°C 33 mm
Juni 22.2°C 7 mm
Juli 25.6°C 1 mm
August 25.9°C 2 mm
September 22.7°C 9 mm
Oktober 18.9°C 52 mm
November 15.0°C 77 mm
Desember 12.3°C 71 mm

Nærbutikk og fasiliteter

185 restaurant
5 school
27 pharmacy
22 bank
44 cafe
8 dentist

Høyde & Terreng

53m Høyde over havet
0,6 km Avstand til strand
6.7% Helning til stranden

Transport

9 km Malaga-Costa del Sol (AGP)
88 km Gibraltar (GIB)
398 km Alicante-Elche (ALC)
0,8 km Benalmadena - Arroyo de la Miel
2 km El Pinillo
3,7 km Torremuelle

Prosjektdetaljer

Prosjekt 3 Bed Leilighet i mellometasje in Benalmadena
By Benalmadena
Region Costa del Sol
Pris €460 000
Boareal 147 m²
Pris per m² €3 129 / m²
Soverom 3
Bad 2
Parkering Ja
Svømmebasseng Ja
Hage Ja
Byggestatus key_ready
Avstand til strand 0,6 km
Ferdigstillelse 1989
Publisert 2026-05-16

Ref: VL437073

Kilde: Wikipedia, Wikidata, INE, Junta de Andalucía

Sammendrag

  • Leilighet med 3 soverom og 2 bad i Benalmádena, ferdigstilt.
  • Beliggende i et etablert urbant område, nær kysten og fasiliteter.
  • 147 m² boareal med privat terrasse og delvis havutsikt.
  • Inkluderer garasjeplass og tilgang til felles svømmebasseng og hager.
  • God tilgjengelighet til Málaga lufthavn, strender og offentlig transport.

Regional sammenligning

Sammenlignet med prosjekter som Blossom Hills (fra €338 900) og Blossom (fra €418 000), ligger denne leiligheten i et høyere prissjikt, noe som reflekterer beliggenheten og størrelsen. Finca Dona Maria (fra €430 000) er også et sammenlignbart alternativ. Mens disse prosjektene kan tilby nyere konstruksjon og moderne design, tilbyr dette ferdigstilte prosjektet umiddelbar tilgjengelighet og en etablert atmosfære i en veletablert del av Benalmádena. Lokasjonen i Torrequebrada, kjent for sin ro og nærhet til fasiliteter, skiller seg fra områder som kanskje fokuserer mer på nybygg i utkanten. Tilgjengeligheten til tjenester som skoler og supermarkeder innen gangavstand er et viktig salgsargument som ikke alltid er til stede i nyere prosjekter som ligger lenger unna sentrum. Prissettingen virker å være i tråd med lignende, store leiligheter i etablerte kystområder.

Ofte stilte spørsmål

Er dette et nybyggprosjekt?