4 Bed Sorház in Calahonda -ben Calahonda,

4-hálószoba Sorház itt: Calahonda

Ez a teljesen felújított, kétszintes sorház Calahonda szívében, a tengerparttól és a bevásárlóközponttól karnyújtásnyira helyezkedik el. A 260 m²-es lakóterület 4 hálószobával és 4 fürdőszobával rendelkezik, így ideális otthon lehet családok vagy azok számára, akik tágas teret keresnek. A délnyugati tájolású terasz és a privát kert egész nap napfényt kínál, míg a tetőtéri szolárium lélegzetelállító kilátást nyújt.

€639,000
4
Hálószoba
4
Fürdőszoba
260 m²
Lakótér
€639,000
Ár
0.9 km
Távolság a strandidő
Kulcskész
Építési státusz

Összefoglaló

  • Felújított 4 hálószobás, 4 fürdőszobás sorház Calahonda központjában.
  • Karnyújtásnyira a strandtól, üzletektől és éttermektől.
  • Délnyugati tájolású terasz, privát kert és tetőtéri szolárium.
  • Kényelmes elhelyezkedés: 28 km a málagai repülőtértől.
  • Ideális állandó lakóhelynek, nyaralónak vagy befektetésnek.

Regionális összehasonlítás

A Calahonda projekt ára (639 000 €) magasabbnak tűnhet a Lantana Residencial (Mijas, 205 000 €) vagy az Aquamar (Torre del Mar, 269 950 €) projektekhez képest. Ez a különbség magyarázható a Calahonda-i ingatlan nagyobb méretével (260 m² szemben a többiekkel), a 4 hálószobával és 4 fürdőszobával, valamint a friss, magas minőségű felújítással. Az Etherna Homes 2 (Estepona, 259 000 €) is jóval alacsonyabb áron kínál hasonló méretű vagy kisebb ingatlanokat. Calahonda központi elhelyezkedése, a strand és a szolgáltatások közelsége, valamint a felújítás minősége indokolja a magasabb árkategóriát ebben a konkrét esetben. Míg a felsorolt alternatívák vonzóbb ár-érték arányt kínálhatnak kisebb településeken vagy eltérő szolgáltatási szinttel, ez a Calahonda-i ingatlan azoknak szól, akik a kényelmet, a tágas tereket és a teljes körű felújítást részesítik előnyben egy központi elhelyezkedésű, népszerű üdülőövezetben.

Gyakran Ismételt Kérdések

Miért ennyire kicsi a telek mérete egy ilyen nagy házhoz képest?
Ez egy sorház, ahol a hangsúly a lakóterületen és a közösségi létesítményeken van, nem a nagyméretű privát telken. A 30 m²-es telek a ház alapjait és egy kis kertrészt foglal magában.
Mennyire könnyű a mindennapi bevásárlás és ügyintézés?
A legközelebbi szupermarket 592 méterre, a gyógyszertár 600 méterre, egy EV-töltő pedig 568 méterre található. Számos további üzlet és szolgáltatás is elérhető a közelben.
Milyen fűtési és hűtési rendszerek találhatóak az ingatlanban?
Az ingatlan légkondicionálóval és központi fűtési rendszerrel rendelkezik, emellett egy kandalló is biztosítja a meleget.
Milyen a befektetési potenciál ebben az ingatlanban?
A Costa del Sol népszerű turisztikai célpont, és a felújított ingatlanok, különösen a jó elhelyezkedésűek, keresettek bérbeadásra vagy későbbi eladásra, ami kedvező befektetési potenciált jelenthet.
Milyen közösségi létesítmények állnak rendelkezésre?
Az ingatlan egy lakóparkban található, amelyhez egy közös medence és gondozott kertek tartoznak.
Milyen éves fenntartási költségekre lehet számítani?
Az éves költségek magukban foglalják a közösségi díjakat, az ingatlanadót (IBI) és az esetleges közüzemi számlákat. A pontos összegek a közösség szabályzataitól és a fogyasztástól függnek.
Mennyi időt vesz igénybe a vásárlási folyamat Spanyolországban?
A vásárlási folyamat általában 6-8 hetet vesz igénybe, de ez függhet az egyedi körülményektől és az ügyvédek rendelkezésre állásától.
Milyen távolságra van a legközelebbi nemzetközi iskola?
A legközelebbi nemzetközi iskola, az English International College, körülbelül 6.8 km-re található.

Projekt elemzés

A helyszín, otthonok, projekt fázis és a fontosabb tudnivalók jellemzői.

Elhelyezkedés

A projekt a Sitio de Calahonda központi részén található, egy nyüzsgő városi környezetben. A tengerpart mindössze 900 méterre fekszik, a legközelebbi szupermarket pedig 600 méterre. A közeli bevásárlóközpont és a számos étterem a mindennapi élet kényelmét szolgálja.

Alaprajz

Ez az ingatlan azoknak felel meg, akik tágas és világos otthonra vágynak, könnyen hozzáférhető szolgáltatásokkal. A több szinten elhelyezkedő, rugalmasan alakítható helyiségek lehetőséget kínálnak dolgozószoba, vendégszoba vagy fitneszterem kialakítására, kielégítve a változatos életstílus igényeit.

Projekt státusz

Az ingatlan teljesen felújított és kiváló állapotban van, gyakorlatilag újnak tekinthető. Bár nem új építésű projekt, a minőségi kivitelezés és a modernizált berendezések magas színvonalú életteret biztosítanak.

Fontos tudnivalók

A projekt nem kínál nagyméretű saját telekterületet, a telek mérete mindössze 30 m². Az ingatlan egy sorház, így nem rendelkezik egyedi, elszigetelt elhelyezkedéssel, és a közös medence használata megosztott.

Életmód és környék

Ez az ingatlan ideális választás lehet azoknak, akik egy felújított, tágas otthont keresnek a Costa del Solon, ahol minden kényelmi szolgáltatás karnyújtásnyira van. Azok számára is megfelelő, akik aktív életmódot folytatnak, és értékelik a strandok, golfpályák és sportlétesítmények közelségét. A 4 hálószoba és a rugalmasan alakítható terek alkalmassá teszik nagyobb családok, többgenerációs összeköltözők vagy vendégeket gyakran fogadók számára. A központi elhelyezkedés és a jó megközelíthetőség (28 km a repülőtértől) alkalmassá teszi állandó lakóhelyként vagy nyaralóként.

Építési minőség és burkolatok

Az ingatlan egy nemrégiben, magas minőségben felújított sorház. A kivitelezés során gondosan ügyeltek a részletekre, modern anyagok és technológiák felhasználásával. A fürdőszobák és a konyha minőségi berendezésekkel van felszerelve. A légkondicionáló és központi fűtési rendszer gondoskodik a kellemes hőmérsékletről egész évben. A kandalló további komfortérzetet nyújt. A beépített szekrények praktikus tárolási megoldásokat kínálnak.

Környék és életmód

Ár és elérhetőség

A 4 hálószobás, 4 fürdőszobás sorház ára 639 000 eurótól kezdődik. Az ingatlan 260 m² lakóterülettel rendelkezik, a telek mérete 30 m². A projekt már elkészült, azonnal birtokba vehető. A piaci ár-realitás figyelembe vétele mellett a magas minőségű felújítás és a központi elhelyezkedés indokolja a kért árat.

€639,000
Ár
4
Hálószoba
260 m²
Lakótér
4
Fürdőszoba

Környék és életmód

Calahonda központjában elhelyezkedve ez a sorház egy élénk, városias környezetet kínál. A mindennapi életet a közeli, 600 méteren belül elérhető szupermarket, gyógyszertár és EV-töltőállomás teszi kényelmesebbé. Az éttermek és kávézók bősége, valamint a 2 km-es sugarú körzetben található 39 étterem, 7 patika és 9 bank biztosítja a szükséges szolgáltatások közelségét. A terület a napfényes mediterrán életérzést kínálja, ahol a strandok és a helyi látnivalók könnyen elérhetők, miközben a 58 méteres tengerszint feletti magasság kellemes klímát biztosít.

Információkérése

Elhelyezkedés és környék: Calahonda

Környék és megközelíthetőség

A lakók közelében számos létesítmény található. A legközelebbi szupermarket 592 méterre, a gyógyszertár 600 méterre, az EV-töltő pedig 568 méterre található. A közeli bevásárlóközpont és a számos étterem (39 a 2 km-es körzetben) biztosítja a mindennapi élet kényelmét. A 9.5 km-re lévő kórház gyors orvosi ellátást garantál. A 5 OV-vonal és 50 megálló biztosítja a tömegközlekedési lehetőségeket.

Térkép és helyszín

Ez a térkép Calahonda, Mijas Costa központi részét mutatja be. Jól látható a tengerpart közelsége, a számos bevásárlási és étkezési lehetőség, valamint a főbb útvonalakhoz való hozzáférés. A jelölt pontok kiemelik az ingatlan elhelyezkedését a sűrűn lakott, de jól felszerelt urbanizációban.

Alt text: "Room with sea view, balcony, and ocean scenery.

Hely a régióban

Calahonda a Costa del Sol középső részén, Mijas Costa területén található, stratégiai helyen. Közel fekszik a nagyobb városokhoz, mint Marbella (kb. 20 km) és Fuengirola (kb. 10 km), valamint a tartomány fővárosához, Málagához (kb. 40 km). Ez a központi elhelyezkedés ideálissá teszi a régió felfedezéséhez és a különböző kulturális, valamint szabadidős lehetőségek kihasználásához.

Megközelíthetőség és szolgáltatások

A projekt kiválóan megközelíthető, a Málaga-Costa del Sol repülőtér mindössze 28 km-re található, míg a Gibraltar repülőtér 68 km-re van. A legközelebbi strand, a La Luna-Royale Beach, 851 méterre helyezkedik el. A környéken számos golfpálya található, mint például a Cabopino Golf (1.9 km) és az El Soto Golf (3.7 km). A közeli kikötő, a Puerto Cabopino, 2 km-re van.

Távolság a strandidő 0.9 km
Malaga-Costa del Sol (AGP) 28 km
Gibraltar (GIB) 68 km

Forrás: OpenStreetMap, Google Maps

Alt text: Outdoor bus stop with map, bench, and trash bin, scenic view of buildings and greenery.

Természet és éghajlat

White building with red-tiled roof, balcony, and clear blue sky view.

Calahonda mediterrán éghajlata kellemes évet biztosít, átlaghőmérséklettel 12-26°C között. Az éves átlaghőmérséklet 18.6°C, a több mint 3800 napsütéses órával évente. A 5 hónapos úszószezon (vízhőmérséklet ≥20°C) és a 5.1%-os, mérsékelt lejtés a strand felé hozzájárulnak a pihentető tengerparti élményhez. A 58 méteres tengerszint feletti magasság enyhe klímát biztosít.

3889 Napsütéses órák/év
5 Fürdőszezon (hónapok)
18.6°C Éves átlaghőm.
58m Tengerszint feletti magasság

Forrás: Open-Meteo (2020, 2025 átlag)

Strandok és szabadidő

A projekt közelében több strand is található, köztük a La Luna-Royale Beach (881 m) és a Playa de Calahonda (906 m). A környéken 6 Kék Zászló strand is található, mint például a Del Cañon-La Pelá. A sportolási lehetőségek széles skáláját kínálja a terület: 1.9 km-en belül több golfpálya (Cabopino Golf, El Soto Golf), valamint sportközpontok, mint a La Siesta Golf Club (0.7 km) és a Club del Sol (0.8 km) is elérhetők.

Strandok

  • La Luna-Royale Beach 0.9 km
  • Playa de Calahonda - Calahonda 0.9 km
  • Playa de Calahonda - Riviera 1.4 km
  • Playa de Calahonda 1.6 km
  • Playa de Calahonda - Rocas del Mar 2.1 km
  • Playa de Cabopino 2.2 km

Golf

  • Cabopino golf 1.9 km
  • El Soto Golf 3.7 km
  • Par 3 Course 4.3 km
  • Santa María Golf & Country Club 4.7 km

Forrás: Blue Flag 2026, OpenStreetMap

Oceanfront balcony, spacious room, modern amenities, stunning sea view.

Hely a régióban

Helyszín útmutató: Calahonda

Legfontosabb tudnivalók

Éghajlat

Hónap Átl. hőmérséklet Csapadékmennyiség
Január 12.1°C 69 mm
Február 12.3°C 69 mm
Március 14.2°C 54 mm
Április 16.0°C 33 mm
Május 18.0°C 28 mm
Június 21.9°C 5 mm
Július 25.3°C 1 mm
Augusztus 25.8°C 2 mm
Szeptember 22.7°C 9 mm
Október 19.1°C 56 mm
November 15.3°C 84 mm
December 12.8°C 79 mm

Közeli szolgáltatások

39 restaurant
7 pharmacy
9 bank
14 cafe
1 dentist

Magasság és Terep

58m Tengerszint feletti magasság
0.9 km Távolság a strandidő
5.1% Lejtés a strandra

Közlekedés

28 km Malaga-Costa del Sol (AGP)
68 km Gibraltar (GIB)
418 km Alicante-Elche (ALC)

Projekt részletei

Projekt 4 Bed Sorház in Calahonda
Város Calahonda
Régió Costa del Sol
Ár €639,000
Lakótér 260 m²
Ér m² ár €2,457 / m²
Terasz 30 m²
Hálószoba 4
Fürdőszoba 4
Parkolás Igen
Medence Igen
Kert Igen
Építési státusz key_ready
Távolság a strandidő 0.9 km
Átadás 2012
Közzétéve 2026-05-23

Ref: VL519714

Forrás: Wikipedia, Wikidata, INE, Junta de Andalucía

András Kovács
András Kovács
Ingatlan szakértő

Kovács András stratégiai tanácsadóként segíti a magyar ügyfeleket a spanyol ingatlanpiacon. Szakértelmével biztosítja a legjobb befektetési döntéseket.

AI által támogatott többnyelvű képviselő. Megkeresését az oldal mögött álló csapat kezeli.

Válasz 24 órán belül

Érdekli?

Hagyja meg elérhetőségeit, és kapjon információt az elérhetőségről, árakról és alaprajzokról.

Műszaki adatok
A lakóterület 260 m², a telek mérete 30 m².
Az ingatlan a tengerszint felett 58 méterrel helyezkedik el.
A legközelebbi strand 851 méterre, a szupermarket 592 méterre található.
Információkérése WhatsApp