4 Bed בית עירוני in Monda ב- Monda, בית טורי

4-חדר שינה בית טורי ב- Monda

בית מסורתי זה בסגנון אנדלוסי ממוקם בלב העיירה מונדה, בגובה של 378 מטרים מעל פני הים. הוא מציע אווירה אותנטית המשולבת בנוחות מודרנית. מונדה היא עיירה קטנה עם כ-3,000 תושבים, הממוקמת בפארק הטבע סיירה דה לאס נייבס. הנכס נמצא במרחק של 14 קילומטרים מהחוף הקרוב ו-30 קילומטרים מנמל התעופה מאלגה. האקלים ממוזג עם טמפרטורה שנתית ממוצעת של 12.6 מעלות צלזיוס וכ-3,289 שעות שמש בשנה.

€290,000
4
חדרי שינה
2
חדרי אמבטיה
151 m²
שטח דירה
€290,000
מחיר
למגורים
סטטוס בנייה

סיכום

  • בית משופץ עם 4 חדרי שינה במונדה
  • פרטים אותנטיים של אבן וחימום תת-רצפתי נשמרו
  • ממוקם בהרים בגובה של 378 מטר מעל פני הים
  • נדרש רכב לצרכים יומיומיים
  • מחיר משוער החל מ-€290,000

השוואה אזורית

רמת המחירים במונדה נמוכה באופן משמעותי מאשר באזורי החוף. למשל, בפרויקט 'Arosa' במיחאס המחירים מתחילים מ-490,000 אירו, וב-'Waterfall Residences' בפואנחירולה מ-720,000 אירו. מונדה מציעה חיי כפר אותנטיים ויותר שטח תמורת הכסף, אך דורשת נסיעה רבה יותר. בהשוואה ל-'Astra Homes' בפואנחירולה (364,000 אירו), ההצעה במונדה זולה יותר, אך קטנה יותר ומבוגרת.

שאלות נפוצות

האם הבית רחוק מדי מהים?
הבית נמצא במרחק של 14 ק"מ מהחופים. בנסיעה ברכב זה לוקח כ-20-30 דקות. הליכה קבועה לחוף דורשת רכב.
האם אני יכול לחיות בלי רכב?
לחיים היומיומיים במונדה רכב הוא כמעט הכרחי, למרות שחנויות ומסעדות נמצאות במרחק הליכה.
מהי מערכת החימום?
בבית מותקן חימום תת-רצפתי, היעיל מבחינה אנרגטית ומתאים לחודשים הקרים יותר.
מה פופולריות של מונדה בקרב משקיעים?
הפופולריות של מונדה עולה עבור אלו המחפשים סביבה אותנטית. שכירות ארוכת טווח היא דבר שבשגרה מכיוון שהעיירה קטנה.
יש בריכה?
אין בריכה פרטית בבית. המיקום הוא ברחוב בכפר שם אין בריכות ציבוריות.
מה העלויות הממוצעות?
העלויות הכלליות (חשמל, מים, פסולת) דומות לבתים אחרים בספרד. השטח של 151 מ"ר משפיע על עלויות החימום.
כמה זמן לוקח תהליך הרכישה?
מכיוון שמדובר ברכישת נכס קיים, התהליך עלול לקחת 6, 8 שבועות.
כמה רחוק נמל התעופה?
נמל התעופה מאלגה נמצא במרחק 30 ק"מ.

ניתוח הפרויקט

מאפיינים מרכזיים של המיקום, הדירות, שלב הפרויקט ונקודות לדיון.

מיקום

הנכס ממוקם במונדה, מחוז מאלגה, במרחק של כ-44 קילומטרים מבירת המחוז. האזור הוא חלק מסיירה דה לאס נייבס, מה שמעניק לסביבה אופי הררי וטבעי. מונדה היא יישוב עירוני השוכן על גבעה עם נוף להרים הסובבים. המיקום הוא בפנים הארץ, לא על קו החוף.

תוכנית דירה

הבית מתאים לקונים המעריכים אדריכלות מסורתית ופרטים אותנטיים כמו עבודות אבן מקוריות. עם ארבע חדרי שינה ו-151 מ"ר של שטח מגורים, הוא מיועד למשפחות או זוגות הזקוקים למרחב לעבודה או לאורחים במרתף. מערכת החימום (חימום תת-רצפתי) מבטיחה נוחות בחודשים הקרים יותר, מה שהופך אותו למתאים למגורים כל השנה.

סטטוס בנייה

זהו מבנה היסטורי ששופץ, ולא בנייה חדשה. אין תוכניות לפרויקטים חדשים בנכס זה. הנכס מוכן וזמין למגורים מיידיים. במהלך השיפוץ נשמרו אלמנטים מקוריים כמו דלתות וקירות אבן.

נקודות לדיון

הפרויקט אינו מציע נוף לים ואינו ממוקם ישירות על החוף. מכיוון שהוא ממוקם בעיירה היסטורית, נוכחות שכנים מוגבלת והפרטיות תלויה בתנועת הרחוב. החניה היא ברחוב, ולא בגראז' סגור. אין בריכה בבית מכיוון שזהו בניין מגורים עירוני.

אורח חיים וסביבה

בית זה מתאים למי שמחפש בית נופש או בית לפרישה שבו ניתן ליהנות מהתרבות הספרדית ללא הרעש של תיירות החוף. הוא גם מתאים למשקיעים המחפשים השקעה להשכרה ארוכת טווח. מכיוון שהבית אותנטי וממוקם בלב העיירה, הוא עשוי שלא להתאים לאלו המחפשים דירה מודרנית עם בריכה קהילתית או אלו הזקוקים לבית חד-קומתי (ללא מדרגות). המיקום הגבוה והנוכחות של מדרגות עלולים להיות מגבלה עבור אנשים עם מוגבלויות בתנועה.

איכות בנייה וגימור

הבית שופץ תוך שמירה על אלמנטים מסורתיים כגון קירות אבן ודלתות עץ מקוריות. מערכת החימום היא מודרנית, חימום תת-רצפתי היעיל מבחינה אנרגטית. המטבח הוא בסגנון פתוח ומואר על ידי חלון גג. המרתף הותאם כחדר שינה נוסף או כמשרד, מה שמספק גמישות. האיכות טובה, אך הקונים צריכים להיות מודעים לכך שמדובר בבניין ישן שבו הקירות עלולים להיות בלתי אחידים והאקוסטיקה עשויה להשתנות מבנייה חדשה של בטון.

סביבה ואורח חיים

מחיר וזמינות

המחיר ההתחלתי המשוער הוא €290,000, מה שנמוך באופן משמעותי מפרויקטים חדשים בחוף, שם המחירים מתחילים לעתים קרובות מ-€360,000. זה משקף את הערך בהתחשב במיקום הפנימי והמצב המשופץ של הנכס. בשוק המקומי זוהי הצעה תחרותית בהשוואה לפרויקט 'Arosa' במיחאס (מ-€490,000) או 'Waterfall Residences' בפואנחירולה (מ-€720,000).

€290,000
מחיר
4
חדרי שינה
151 m²
שטח דירה
2
חדרי אמבטיה

סביבה ואורח חיים

אורח החיים במונדה מתאפיין בקצב איטי יותר בהשוואה לאתרי הנופש בחוף. החיים היומיומיים כוללים הליכה לחנויות ולמסעדות המקומיות, הנמצאות במרחק הליכה. מכיוון שהיישוב ממוקם על גבעה, ההליכות כוללות לעתים קרובות עליות וירידות מתונות. ניתן לבלות את הערבים בהנאת הנוף להרים, שזוהרים בזהב בשקיעה. התנועה שקטה, אך לשירותים גדולים יותר (סופרמרקטים) יש צורך לנסוע 8 ק"מ ומעלה. החיים במונדה מתאימים לאלו המעדיפים סביבה טבעית ואותנטית הרחוקה מהרעש התיירותי.

בקש פרטים

מיקום וסביבה: Monda

סביבה ונגישות

מונדה היא עיירה קטנה עם כ-3,000 תושבים שבה כל הדרוש נגיש בהליכה. מרכז החיים הוא הכיכר והברים המקומיים. השכנים הם תערובת של תושבים מקומיים וזרים. הטבע נגיש, הפארק סיירה דה לאס נייבס הסמוך מתאים לטיולי הליכה. המכונית משמשת לנסיעות יומיות לחוף (14 ק"מ) או לערים גדולות יותר.

מפה ומיקום

המפה מציגה את מיקום הבית במונדה. בולט המיקום ברחוב עם אפשרות חניה ישירות מול הבית. בקרבת מקום נמצא נקודת תצפית Mirador Cruz Caravaca (200 מטר). השכנות בנויה בצפיפות בסגנון מסורתי.

A medieval castle with multiple towers and a panoramic view of the surrounding landscape.

מיקום באזור

מונדה ממוקמת באנדלוסיה, מחוז מאלגה, בפנים הארץ. היא חלק מאזור סיירה דה לאס נייבס, הידוע בטבע ובאתריו. העיירה נמצאת במרחק של כ-44 ק"מ ממרכז העיר מאלגה ו-10 ק"מ מ-Coín. זוהי אלטרנטיבה קטנה יותר ושקטה יותר לאתרי הנופש בחוף כמו מרבלה או פואנחירולה.

נגישות ושירותים

הנכס ממוקם במונדה שם חנויות, בית מרקחת ומסעדות נגישים בהליכה. לחנויות גדולות יותר יש צורך לנסוע 8 ק"מ. החופים (Playa de la Bajadilla וכו') נמצאים במרחק 14 ק"מ. מגרשי הגולף (Campo Europa, Campo América) נמצאים במרחק 13 ק"מ. נמל התעופה מאלגה נמצא במרחק 30 ק"מ. ישנם קשרי אוטובוס, אך רכב הוא כמעט הכרחי.

Malaga-Costa del Sol (AGP) 30 km
Gibraltar (GIB) 71 km

מקור: OpenStreetMap, Google Maps

טבע ואקלים

Courtyard with a central fountain, surrounded by arches and a tall tower in the background.

מונדה ממוקמת בגובה 378 מטר מעל פני הים, מה שאומר שהקיצים חמים יותר מאשר בחוף, אך האוויר יבש יותר. החורפים קרירים יותר, והטמפרטורות עלולות לרדת מתחת ל-5 מעלות צלזיוס. ישנם כ-3,289 שעות שמש בשנה. יורד יותר גשם באביב ובסתיו. הגובה והקרבה להרים מציעים הזדמנויות לטיולים ולהנאת הטבע.

3289 שעות שמש/שנה
3 עונת שחייה (חודשים)
12.6°C טמפ' שנתית ממוצעת
378m גובה

מקור: Open-Meteo (2020, 2025 ממוצע)

חופים ופנאי

החופים הקרובים ביותר נמצאים במרחק 14 ק"מ באזור מרבלה/פואנחירולה. ביניהם Playa de la Bajadilla ו-El Alicate. בסביבה ישנם מספר מגרשי גולף, לרבות Campo Europa ו-Campo América הנמצאים במרחק 13 ק"מ. במונדה עצמה ניתן לרכוב על אופניים ולטייל בפארק סיירה דה לאס נייבס.

Golf

  • Campo Europa 13.5 km
  • Campo América 13.6 km
  • Greenlife Golf Driving Range 14.1 km
  • El Soto Golf 14.3 km

מתקני ספורט

14 מתקנים זמינים

מקור: OpenStreetMap, CSD

A stone tower with a conical roof and small windows, set against a clear blue sky.

מיקום באזור

מדריך אזור: Monda

Monda is a town and municipality in the province of Málaga, part of the autonomous community of Andalusia in southern Spain. It is located near Sierra Blanca and Sierra de las Nieves in the comarca of Sierra de las Nieves. The municipality is situated approximately 44 kilometres from the provincial capital of Málaga and 10 from Coín. Monda has an altitude of 427 metres. It has a population of approximately 2,000 residents. The natives are called Mondeños.

עובדות מרכזיות

17.4 km² שטח

אקלים

חודש טמפ' ממוצעת משקעים
ינואר 1.7°C 43 mm
פברואר 2.0°C 41 mm
מרץ 6.1°C 52 mm
אפריל 10.1°C 64 mm
מאי 15.7°C 77 mm
יוני 19.1°C 101 mm
יולי 23.0°C 27 mm
אוגוסט 23.0°C 26 mm
ספטמבר 18.2°C 34 mm
אוקטובר 12.8°C 45 mm
נובמבר 6.6°C 52 mm
דצמבר 1.5°C 50 mm

שירותים בסביבה

1 restaurant
1 school
1 pharmacy
1 bank

גובה ושטח

378m גובה

אטרקציות בסביבה

נקודות תצפית

מגרשי גולף

תחבורה וגישה

30 km Malaga-Costa del Sol (AGP)
71 km Gibraltar (GIB)
420 km Alicante-Elche (ALC)

פרטי הפרויקט

פרויקט 4 Bed בית עירוני in Monda
עיר Monda
אזור Costa del Sol
מחיר €290,000
שטח דירה 151 m²
מחיר למ"ר €1,920 / m²
מרפסת 5 m²
חדרי שינה 4
חדרי אמבטיה 2
חניה לא
בריכה לא
גינה לא
סטטוס בנייה key_ready
סיום 2003
פורסם 2026-05-16

Ref: VL704371

מקור: Wikipedia, Wikidata, INE, Junta de Andalucía

Noa Shapiro
Noa Shapiro
יועץ נדל"ן

נועה שפירו מלווה באופן אישי לקוחות דוברי עברית ברכישת נכס בספרד. היא מבטיחה תהליך שקוף, מובן ונטול דאגות.

נציג רב-לשוני בסיוע בינה מלאכותית. הפנייה שלך מטופלת על ידי הצוות שמאחורי אתר זה.

מענה תוך 24 שעות

מעוניין?

השאר פרטים וקבל מידע על זמינות, מחירים ותוכניות דירות.

נתונים טכניים
הנכס ממוקם בגובה 378 מטר מעל פני הים.
לבית יש 151 מ"ר של שטח מגורים ו-4 חדרי שינה.
חימום תת-רצפתי מבטיח יעילות אנרגטית.
החוף הקרוב ביותר נמצא במרחק 14 ק"מ.
בקש פרטים WhatsApp