4 Bed Dom szeregowy in Monda w Monda, Dom szeregowy

4-sypialnia Szeregowiec w Monda

Ten tradycyjny andaluzyjski dom w zabudowie szeregowej położony jest w gminie Monda, w prowincji Malaga. Nieruchomość oferuje 151 metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej, podzielonej na cztery sypialnie i dwie łazienki. Obiekt znajduje się w terenie wiejskim, u podnóża pasma Sierra de las Nieves, około 30 kilometrów od lotniska w Maladze. Jest to propozycja dla osób szukających przestronnego domu z charakterem z dala od tłumów.

€290.000
4
Sypialnie
2
Łazienki
151 m²
Powierzchnia
€290.000
Cena
Do odbioru kluczy
Status budowy

Podsumowanie

  • 4 sypialnie i 151 m² powierzchni mieszkalnej
  • Położony w spokojnej i górzystej okolicy Monda
  • Tradycyjny andaluzyjski styl z nowoczesnymi udogodnieniami
  • Ogrzewanie podłogowe i klimatyzacja
  • Samochód konieczny; plaża w odległości ok. 14 km

Porównanie regionalne

Monda jest tańszą alternatywą dla kurortów nadmorskich. Na przykład Waterfall Residences w Fuengirola zaczynają się od 720 000 €, a Arosa w Mijas od 490 000 €. Różnica w cenie wynika z lokalizacji: Monda jest oddalona od morza. Za te pieniądze w Mondzie otrzymuje się większą nieruchomość, ale trzeba zrezygnować z bezpośredniego dostępu do plaży.

Często zadawane pytania

Czy jest tu głośno i tłumnie?
Nie, Monda to małe, lokalne miasteczko bez masowej turystyki.
Czy potrzebuję samochodu?
Tak, samochód jest niezbędny do dojazdu do sklepów i usług.
Jaki system ogrzewania?
W domu jest zainstalowane ogrzewanie podłogowe typu Airflow.
Jaki jest popyt na ten region?
Region jest stabilny z licznymi stałymi mieszkańcami.
Gdzie jest najbliższy sklep?
Najbliższy supermarket znajduje się około 8 km dalej.
Jakie są koszty utrzymania?
Podatki lokalne są standardowe dla Andaluzji, a ceny niższe niż na wybrzeżu.
Czy dokumentacja jest w porządku?
Tak, wszystkie dokumenty prawne nieruchomości są w porządku.
Jak długo zajmuje dojazd na plażę?
Odległość w linii prostej to 14 km, ale czas jazdy jest dłuższy ze względu na górską drogę.

Analiza projektu

Kluczowe cechy lokalizacji, domów, etapu budowy i uwagi.

Lokalizacja

Monda to miasteczko śródlandowe, położone około 44 km od Malagi. Otoczenie jest górzyste i wiejskie, co zapewnia spokój i widoki na góry Sierra Blanca. Najbliższe plaże oddalone są o około 14 km. Gmina liczy około 3000 mieszkańców, co sprzyja życiu w społeczności.

Układ

Dom oferuje cztery sypialnie, co sprawdza się dla rodzin lub większych grup. Istnieje również przestrzeń piwniczna, którą można adaptować na biuro lub pokój gościnny. Do dyspozycji jest klimatyzacja i ogrzewanie podłogowe, zapewniające komfort termiczny przez cały rok.

Status projektu

Nieruchomość została poddana renowacji, łącząc tradycyjne elementy z nowoczesnymi udogodnieniami. Oryginalne kamienne detale zostały zachowane. System ogrzewania podłogowego oparty na technologii Airflow podnosi efektywność energetyczną budynku.

Ważne uwagi

Nieruchomość nie znajduje się nad morzem. Samochód jest niezbędny do życia codziennego, ponieważ sklepy spożywcze są oddalone o około 8 km. Teren jest pagórkowaty, co wiąże się z pokonywaniem schodów wewnątrz i na zewnątrz budynku.

Styl życia i okolica

Ten dom jest odpowiedni dla kogoś, kto ceni przestrzeń i tradycyjny styl hiszpański. Jest to również dobra opcja dla rodzin szukających stałego miejsca zamieszkania w spokojniejszej okolicy. Nieruchomość zapewnia prywatność, którą trudno znaleźć w gęsto zabudowanych nadmorskich kurortach.

Jakość i wykończenie

Wykończenie łączy historyczny charakter z nowoczesnością. Oryginalne kamienne mury i belki zostały odrestaurowane. Otwarta kuchnia z jadalnią i salonem jest jasna i przestronna. W piwnicy urządzono dodatkową przestrzeń użytkową.

Okolica i styl życia

Cena i dostępność

Cena nieruchomości zaczyna się od 290 000 €. Jest to cena rynkowa dla tego typu obiektu w regionie, uwzględniająca metraż i lokalizację. Cena podana jest w euro.

€290.000
Cena
4
Sypialnie
151 m²
Powierzchnia
2
Łazienki

Okolica i styl życia

Życie w Mondzie toczy się wolniejszym tempem niż na wybrzeżu. Dni wypełniają lokalne bary i restauracje oraz górskie wędrówki. Dzięki samochodowi łatwo dotrzeć do Coin czy Malagi. Jest to miejsce dla osób szukających ciszy i kontaktu z naturą, z dala od głośnych deptaków turystycznych.

Poproś o informacje

Lokalizacja i okolica: Monda

Okolica i dojazd

Monda leży w regionie Sierra de las Nieves, znanym z przyrody i kamienistego krajobrazu. Miasteczko oferuje niezbędne usługi: ośrodek zdrowia, aptekę i szkoły. Okoliczne góry sprzyjają aktywnościom na świeżym powietrzu. Środowisko jest wiejskie i spokojne.

Mapa i lokalizacja

Mapa pokazuje lokalizację w górach Sierra de las Nieves. Należy uwzględnić górzysty teren i kręte drogi. Podane odległości są w linii prostej.

A medieval castle with multiple towers and a panoramic view of the surrounding landscape.

Położenie w regionie

Monda znajduje się w głębi lądu, w przeciwieństwie do kurortów takich jak Fuengirola czy Marbella. Jest to tańsza opcja, oferująca więcej przestrzeni i spokój. Dojazd na wybrzeże jest możliwy, ale Monda oferuje styl życia bliżej natury.

Dojazd i udogodnienia

Najbliższa plaża, Playa de la Bajadilla, znajduje się około 14 km odległości w linii prostej. Lotnisko w Maladze jest oddalone o około 30 km. Pola golfowe znajdują się w promieniu 13, 14 km. Komunikacja publiczna jest ograniczona, więc samochód jest koniecznością.

Malaga-Costa del Sol (AGP) 30 km
Gibraltar (GIB) 71 km

Źródło: OpenStreetMap, Google Maps

Natura i klimat

Courtyard with a central fountain, surrounded by arches and a tall tower in the background.

Położenie na wysokości około 378 m n.p.m. oznacza łagodniejszy klimat niż na wybrzeżu. Średnia roczna temperatura wynosi około 12,6 °C, a rocznie jest tu około 3289 godzin słońca. Sezon kąpielowy trwa około 3 miesięcy.

3289 Godziny słoneczne/rok
3 Sezon kąpielowy (miesiące)
12.6°C Śr. roczna temperatura
378m Wysokość n.p.m.

Źródło: Open-Meteo (2020, 2025 średnia)

Plaże i rekreacja

Plaże są w zasięgu krótkiej podróży samochodem. W okolicy nie ma plaż z Błękitną Flagą tuż obok nieruchomości. Dla miłośników golfa dostępne są pola w odległości około 13, 14 km. Okolica oferuje liczne szlaki turystyczne w górach.

Golf

  • Campo Europa 13,5 km
  • Campo América 13,6 km
  • Greenlife Golf Driving Range 14,1 km
  • El Soto Golf 14,3 km

Obiekty sportowe

14 Dostępne obiekty

Źródło: OpenStreetMap, CSD

A stone tower with a conical roof and small windows, set against a clear blue sky.

Położenie w regionie

Przewodnik po regionie: Monda

Monda is a town and municipality in the province of Málaga, part of the autonomous community of Andalusia in southern Spain. It is located near Sierra Blanca and Sierra de las Nieves in the comarca of Sierra de las Nieves. The municipality is situated approximately 44 kilometres from the provincial capital of Málaga and 10 from Coín. Monda has an altitude of 427 metres. It has a population of approximately 2,000 residents. The natives are called Mondeños.

Kluczowe fakty

17.4 km² Powierzchnia

Klimat

Miesiąc Średnia temperatura Opady
Styczeń 1.7°C 43 mm
Luty 2.0°C 41 mm
Marzec 6.1°C 52 mm
Kwiecień 10.1°C 64 mm
Maj 15.7°C 77 mm
Czerwiec 19.1°C 101 mm
Lipiec 23.0°C 27 mm
Sierpień 23.0°C 26 mm
Wrzesień 18.2°C 34 mm
Październik 12.8°C 45 mm
Listopad 6.6°C 52 mm
Grudzień 1.5°C 50 mm

Udogodnienia w okolicy

1 restaurant
1 school
1 pharmacy
1 bank

Wysokość i Teren

378m Wysokość n.p.m.

W pobliżu

Punkty widokowe

Pola golfowe

Transport

30 km Malaga-Costa del Sol (AGP)
71 km Gibraltar (GIB)
420 km Alicante-Elche (ALC)

Szczegóły projektu

Projekt 4 Bed Dom szeregowy in Monda
Miasto Monda
Region Costa del Sol
Cena €290.000
Powierzchnia 151 m²
Cena za m² €1.920 / m²
Taras 5 m²
Sypialnie 4
Łazienki 2
Parking Nie
Basen Nie
Ogród Nie
Status budowy key_ready
Zakończenie 2003
Opublikowano 2026-05-16

Ref: VL704371

Źródło: Wikipedia, Wikidata, INE, Junta de Andalucía

Anna Kowalska
Anna Kowalska
Ekspert nieruchomości

Anna Kowalska zapewnia polskim klientom profesjonalne wsparcie na hiszpańskim rynku nieruchomości. Dba o to, by cały proces zakupu był zrozumiały i bezpieczny.

Wielojęzyczny przedstawiciel wspierany przez AI. Twoje zapytanie jest obsługiwane przez zespół stojący za tą witryną.

Odpowiedź w ciągu 24h

Zainteresowany?

Zostaw dane, a otrzymasz informacje o dostępności, cenach i planach.

Dane techniczne
Nieruchomość znajduje się na wysokości 378 m n.p.m.
Najbliższa asfaltowa droga znajduje się w odległości 3,2 km.
W budynku zachowano oryginalne kamienne elementy konstrukcyjne.
Poproś o informacje WhatsApp