1 Bed Leilighet i mellometasje in Punta Prima i Punta Prima,

1-soverom Leilighet i mellometasje i Punta Prima

Dette prosjektet ligger i Punta Prima, et populært område ved Alicante-kysten. Med leiligheter som er ferdigstilt og klare for innflytting, tilbys en mulighet for umiddelbar boligbesittelse. Området er kjent for sin nærhet til fasiliteter og strandliv, noe som appellerer til de som søker en aktiv livsstil ved Middelhavet. Prosjektet er plassert i en urbanisert sone med god tilgang til lokale tjenester.

€145 000
1
Soverom
1
Bad
130 m²
Boareal
€145 000
Pris
1 km
Avstand til strand
Innflytningsklar
Byggestatus

Profilanalyse

Nøkkelegenskaper ved beliggenhet, boliger, byggetrinn og viktige punkter.

Område

Leiligheten er strategisk plassert i Punta Prima, noe som gir enkel tilgang til nærliggende strender og et urbant miljø. Dette sikrer at daglige fornødenheter og fritidsaktiviteter er innen rekkevidde, noe som bidrar til en praktisk og bekvem livsstil uten behov for lange reiser for grunnleggende behov.

Planløsning

For de som verdsetter umiddelbar tilgang til fasiliteter og strand, tilbyr denne leiligheten en funksjonell løsning. Med ett soverom og ett bad, er den egnet for enkeltpersoner eller par som søker en praktisk bolig i et livlig kystområde. Terrassen gir et utendørs oppholdsrom.

Byggestatus

Prosjektet er ferdigstilt, noe som betyr at leilighetene er klare for overtakelse. Dette eliminerer ventetid forbundet med nybyggprosjekter og gir kjøpere mulighet til å flytte inn umiddelbart. Byggingen reflekterer standarder for ferdigstilte boliger i regionen.

Viktig å vite

Prosjektet tilbyr ikke direkte havutsikt fra alle enheter, og parkering kan være begrenset i visse perioder grunnet den urbane beliggenheten. Det er heller ingen private hager tilknyttet leilighetene. Nærheten til urbane sentre kan medføre noe mer støy enn i mer landlige omgivelser.

Livsstil & Omgivelser

Denne leiligheten passer for enkeltpersoner eller par som søker en ferdigstilt bolig med umiddelbar tilgang til strand og urbane fasiliteter. Den er ideell for de som foretrekker en livsstil der mye er innen gangavstand, og som verdsetter en bolig som er klar for innflytting. Kjøpere som ønsker en base nær kysten, med god tilgang til restauranter og butikker, vil finne denne boligen attraktiv. Den kan også fungere som en fritidsbolig for de som ønsker å nyte solen og Middelhavsklimaet uten å måtte administrere et pågående byggeprosjekt.

Kvalitet & Standard

Leiligheten har et bad som nylig er renovert, og soverommet er utstyrt med trippelglassvinduer for å redusere støy fra omgivelsene. Bygningen har en fasade mot sjøen som allerede er renovert, med planlagt arbeid på den andre siden. Disse elementene indikerer vedlikehold og oppgraderinger som bidrar til boligens standard. Den generelle finishen er forventet å være funksjonell og tilpasset et boligområde ved kysten.

Omgivelser & Livsstil

Pris & Tilgjengelighet

Leiligheten er tilgjengelig fra €145,000. Med ett soverom og ett bad, og et boareal på 130 m², representerer dette en pris per kvadratmeter som reflekterer beliggenheten i et etablert område ved kysten. Prisen indikerer markedets verdi for en ferdigstilt bolig med disse spesifikasjonene i Punta Prima. Variasjoner i tilgjengelighet kan forekomme ettersom boliger selges.

€145 000
Pris
1
Soverom
130 m²
Boareal
1
Bad

Omgivelser & Livsstil

Be om informasjon

Beliggenhet & Området: Punta Prima

Nærområdet & Tilgjengelighet

Livet i Punta Prima kjennetegnes av nærhet til både stranden og byens fasiliteter. Med supermarkeder, apotek og restauranter innen få hundre meter, er hverdagen praktisk. Området har god tilgang til offentlig transport, med 50 holdeplasser og 12 ruter tilgjengelig, noe som reduserer behovet for bil for daglige ærender. Nærheten til større byer som Alicante og Murcia gir muligheter for utflukter og tilgang til et bredere spekter av tjenester og kultur.

Kart & Område

Prosjektet er lokalisert i Punta Prima, et kystområde på Alicante-provinsen. Kartet viser nærheten til strender, kommersielle sentre og infrastruktur, som understreker områdets urbane og kystnære karakter. Den geografiske plasseringen gir innsikt i tilgjengelighet til både lokale fasiliteter og regionale knutepunkter.

Punta Prima, Sant Lluís, en:Minorca

Regionens beliggenhet

Punta Prima er en del av Torrevieja-regionen, som ligger strategisk plassert mellom større byer som Alicante (44 km) og Murcia (39 km). Denne plasseringen gir tilgang til de urbane fordelene og infrastrukturen til større byer, samtidig som den tilbyr en kystnær livsstil. Nærheten til disse sentrene, sammen med Elche (32 km), skaper et dynamisk regionalt landskap med varierte tilbud.

Kommunikasjon & Fasiliteter

Leiligheten ligger 515 meter fra Playa Punta Prima og 873 meter fra Playa Cala La Mosca, noe som gjør strendene lett tilgjengelige. En supermarked er kun 358 meter unna, og en apotek er 342 meter unna. Nærmeste golfbaner, som Club de Golf Villamartín, er omtrent 3.9 km unna. Alicante-Elche flyplass ligger omtrent 36 km unna i luftlinje, mens Valencia er 169 km og Malaga 367 km unna. Dette gir gode forbindelser for reiser nasjonalt og internasjonalt.

Avstand til strand 1 km
Alicante-Elche (ALC) 36 km
Valencia (VLC) 169 km

Kilde: OpenStreetMap, Google Maps

Natur & Klima

Punta Prima har et middelhavsklima med en gjennomsnittlig årlig temperatur på 18.7°C. Området nyter historisk 3 854 soltimer per år, noe som gir et solrikt klima over lengre perioder. Svømmesesongen varer rundt fem måneder, da vanntemperaturen holder seg over 20°C. Leiligheten ligger 20 meter over havet med en svak helling på 1.7% mot stranden, noe som bidrar til et behagelig og tilgjengelig kystmiljø.

3854 Soltimer/år
5 Badesong (måneder)
18.7°C Gj.snitt årstemperatur
20m Høyde over havet

Kilde: Open-Meteo (2020, 2025 gjennomsnitt)

Strender & Fritid

Området byr på flere strender innen kort gangavstand, inkludert Playa Punta Prima (0.5 km) og Playa Cala La Mosca (0.9 km), som begge er attraktive for soling og bading. For golfentusiaster ligger flere golfbaner innen rekkevidde, med Club de Golf Villamartín kun 3.9 km unna. Det finnes også sportsentre og marinaer i nærheten, noe som gir et bredt spekter av rekreasjonsmuligheter for ulike interesser.

Strender

  • Playa Punta Prima 0,5 km
  • Playa Cala La Mosca 0,9 km
  • Cala Piteras 0,9 km
  • Playa Rocío del Mar 1,1 km
  • Cala de lo Ferri 1,3 km
  • Cala Mosca 1,5 km

Golf

  • Club de Golf Villamartín 3,9 km
  • Real Club de Golf Campoamor 5,8 km
  • Club de Golf Las Ramblas de Orihuela 5,9 km
  • Las Colinas Golf & Country Club 8,5 km

Kilde: OpenStreetMap

Regionens beliggenhet

Områdeguide: Punta Prima

Sant Lluís is a Spanish municipality on the tip of south-east Menorca in the Balearic Islands.

Nøkkelfakta

65 212 Befolkning

Klima

Måned Gjennomsnittstemperatur Nedbør
Januar 11.9°C 23 mm
Februar 12.6°C 14 mm
Mars 14.6°C 26 mm
April 16.6°C 23 mm
Mai 19.7°C 15 mm
Juni 23.2°C 12 mm
Juli 26.1°C 1 mm
August 26.4°C 12 mm
September 23.7°C 52 mm
Oktober 20.1°C 26 mm
November 15.6°C 37 mm
Desember 12.3°C 30 mm

Nærbutikk og fasiliteter

170 restaurant
3 school
27 pharmacy
24 bank
47 cafe
27 dentist

Høyde & Terreng

20m Høyde over havet
1 km Avstand til strand
1.7% Helning til stranden

Transport

36 km Alicante-Elche (ALC)
169 km Valencia (VLC)
367 km Malaga-Costa del Sol (AGP)

Prosjektdetaljer

Prosjekt 1 Bed Leilighet i mellometasje in Punta Prima
By Punta Prima
Region Costa Blanca
Pris €145 000
Boareal 130 m²
Pris per m² €1 115 / m²
Soverom 1
Bad 1
Parkering Nei
Svømmebasseng Nei
Hage Nei
Byggestatus key_ready
Avstand til strand 1 km
Ferdigstillelse 1970
Publisert 2026-05-23

Ref: VL687207

Kilde: Wikipedia, Wikidata, INE, Junta de Andalucía

Sammendrag

  • Leilighet i Punta Prima, Alicante, ferdigstilt og klar for innflytting.
  • Gangavstand til strender og dagligvarebutikker.
  • Inkluderer terrasse, felles svømmebasseng og nylig renovert bad.
  • God tilgang til offentlig transport og nærliggende golfbaner.
  • Beliggende i et urbant kystområde med ca. 3854 soltimer årlig.

Regional sammenligning

Sammenlignet med andre prosjekter i Torrevieja-området, tilbyr denne leiligheten en attraktiv inngangspris fra €145,000, spesielt gitt at den er ferdigstilt. APARTMENTS PALANGRE BEACH starter fra €160,000, mens EDIFICIO SUN & CENTER - KEY READY ligger fra €169,000, noe som indikerer at denne boligen er priset konkurransedyktig for en umiddelbar overtagelse. OASIS LAGUNA 2 - FASE II i Urbanización El Raso starter betydelig høyere, fra €227,000, og representerer typisk nyere prosjekter med andre fasiliteter. Beliggenheten i Punta Prima, med god tilgang til både strand og urbane fasiliteter, plasserer denne boligen sentralt for en kystnær livsstil. Den mangler kanskje de nyeste fasilitetene som ofte finnes i større, nyere anlegg, men kompenserer med beliggenhet og umiddelbar tilgjengelighet.

Ofte stilte spørsmål

Hvordan er støybildet i leiligheten, gitt beliggenheten i et urbant område?
Soverommet er utstyrt med trippelglassvinduer for å redusere støy fra omgivelsene. Nærheten til urbane fasiliteter kan innebære noe mer bakgrunnsstøy enn i landlige områder.