4 Bed Frittstående villa in Benahavís i Benahavís, Frikjøpt Villa

Villa Vista Lago Residences Til Salgs i Benahavís

Vista Lago Residences er et boligprosjekt beliggende i innlandet i Benahavís, Málaga. Prosjektet omfatter oppføringen av 18 frikjøpte villaer, som for tiden er under oppføring med forventet overlevering i andre kvartal 2026. Eiendommene ligger ca. 145 meter over havet og tilbyr panoramautsikt. Beliggenheten er kjennetegnet av et rolig landlig miljø, grensende til naturreservater. Kommunen dekker 145 km² og området betjenes av flere sportsanlegg og golfbaner innenfor en radius på noen få kilometer.

€6 995 000 - €8 500 000
4
Soverom
4
Bad
642-733 m²
Boareal
Fra €6 995 000
Pris fra
Under oppføring
Byggestatus

Profilanalyse

Nøkkelegenskaper ved beliggenhet, boliger, byggetrinn og viktige punkter.

Område

Komplekset ligger i Real de La Quinta, et boligområde mellom Marbella og Estepona. Beliggenheten er i innlandet (inland), omgitt av naturlig terreng. Avstanden i fugleflukt til kysten er ca. 5,7 km til Puerto Banús. Tilgang til de store motorveiene og flyplassen i Málaga, som ligger 45 km unna i fugleflukt, krever bruk av en privat bil.

Planløsning

Villaene er designet for å imøtekomme boligbehov som krever store rom og privatliv. Hver enhet har fire soverom og fire bad med en boareal på 642 m². Den interne distribusjonen inkluderer åpen planløsning med gulv-til-tak vinduer for å maksimere det naturlige lyset. Alle eiendommer har en privat infinity pool og landskapspleiede hager.

Byggestatus

Byggestadiet er for tiden 'pågående'. Arbeidet overvåkes av studiet UDesign, som har vunnet internasjonale priser for arkitektur. Den moderne designen innebærer bruk av bærekraftige materialer og avanserte smarthus-systemer. Overlevering forventes i andre kvartal 2026, noe som gir kjøperne mulighet til å tilpasse visse interne detaljer i den siste byggefasen.

Viktig å vite

Det er viktig å merke seg at beliggenheten er 'bilavhengig' (car dependent). Det er ikke mulig å nå daglige bekvemmeligheter til fots. Nærmeste supermarked ligger 4,1 km unna i fugleflukt og nærmeste strand er 3,3 km unna. Det er ingen kollektivtransport direkte ved eiendommen.

Prosjektdetaljer

Prosjekt Vista Lago Residences
By Benahavís
Region Costa del Sol
Pris fra €6 995 000
Boareal 534 m²
Pris per m² €13 099 / m²
Terrasse 87 m²
Soverom 4
Bad 4
Parkering Ja
Svømmebasseng Ja
Hage Ja
Byggestatus under_construction
Utbygger Bright
Ferdigstillelse Q2 2026
Publisert 2026-05-16

Ref: VL150392

Kilde: Wikipedia, Wikidata, INE, Junta de Andalucía

Livsstil & Omgivelser

Denne eiendommen er egnet for de som søker et primærbolig eller et fritidshus av høyt nivå i et rolig område. Tilstedeværelsen av fire soverom gjør det egnet for store familier eller de som ofte har gjester. Nærheten til internasjonale skoler og golfbaner gjør det egnet for expat-familier. På grunn av bilavhengigheten er det derimot kanskje ikke ideelt for de som søker et pedagogisk liv i en bykjerne.

Kvalitet & Standard

Villaene har finish av høy kvalitet signert av UDesign. Kjøkkenene er moderne og integrert i stuen. Klimasystemene inkluderer varm og kald aircondition og gulvvarme i badene. Energieffektivitet er et fokusområde med bruk av avanserte isolasjonsmaterialer. Vinduer av høy kvalitet fullfører bygget og garanterer termisk og akustisk isolering.

Omgivelser & Livsstil

Pris & Tilgjengelighet

Prisene på villaene starter fra € 6.395.000 opp til € 8.500. Dette prissegmentet reflekterer boarealet på 642 m² og størrelsen på tomtene, som varierer rundt 2.400 m². Prisvariasjonen avhenger også av den spesifikke orienteringen og den nøyaktige posisjonen innenfor komplekset, noe som påvirker utsikten over innsjøen eller bassenget.

€6 995 000
Pris fra
4
Soverom
534 m²
Boareal
4
Bad

Omgivelser & Livsstil

Å bo i Vista Lago Residences betyr å bo i en høyere beliggenhet som nyter godt av et middelhavsklima med over 3.800 soltimer per år. Orienteringen hovedsakelig mot sør, sørøst og sørvest eksponerer eiendommene for direkte lys det meste av dagen. Tilstedeværelsen av bassenger innenfor området og nærheten til golfbaner definerer livsrytmen, orientert mot fritid og avslapning. Om kvelden sikrer privatlivet på grunn av beliggenheten og de private hagene utsikt over natten uten ytre støy.