3 Bed Apartament na środkowym piętrze in Guaro

Nieruchomość Pierwotna Mieszkanie Luna Nova Residences - Apartments Na Sprzedaż w Guaro

Luna Nova Residences prezentuje kolekcję apartamentów z trzema sypialniami na etapie budowy w Guaro, w Maladze. Ta nowa inwestycja oferuje 100 metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej z dwiema łazienkami, położonej w górskim wnętrzu lądu. Cena zaczyna się od 575 000 euro i reprezentuje nową zabudowę w tradycyjnej andaluzyjskiej wsi, około 16-18 kilometrów od plaż Costa del Sol i 29 kilometrów od lotniska w Maladze.

Od €600.000
3
Sypialnie
2
Łazienki
100 m²
Powierzchnia
Od €600.000
Cena od
W budowie (od dewelopera)
Status budowy
Ostatnia aktualizacja: Maj 2026

Podsumowanie

  • Apartamenty z trzema sypialniami od 575 000 euro w tradycyjnej andaluzyjskiej wsi górskiej
  • W pełni umeblowana nowa inwestycja ze wspólnym basenem, siłownią, sauną i strefą barbecue
  • Położona 16-18 km od plaż i 29 km od lotniska w Maladze w wiejskim otoczeniu
  • Prywatny transport niezbędny, z ograniczonymi udogodnieniami w odległości spaceru
  • Ekspozycja południowa z widokiem na góry, ogród i basen z prywatnych tarasów

Porównanie regionalne

W porównaniu z inwestycjami nadmorskimi Luna Nova Residences oferuje znacznie różne uwarunkowania stylu życia. Projekty w Esteponie, takie jak Acqua Gardens (od 418 800 euro) i Aby Upper (od 320 000 euro), zapewniają bliskość plaży i miejskie wygody, ale zazwyczaj brakuje im charakteru górskiej wioski Guaro. Wyższa cena startowa Luna Nova Residences odzwierciedla zarówno w pełni umeblowany charakter nieruchomości, jak i niszową atrakcyjność autentycznej hiszpańskiej lokalizacji wiejskiej. Inwestycje nadmorskie oferują zazwyczaj wyższe zyski z wynajmu i potencjał wzrostu wartości dzięki popytowi turystycznemu, podczas gdy nieruchomości śródlądowe, takie jak Luna Nova, przyciągają nabywców szukających stałego zamieszkania lub autentycznego zanurzenia kulturowego. Analiza porównawcza wskazuje, że nabywcy wybierający Guaro zamiast lokalizacji nadmorskich zazwyczaj przedkładają styl życia nad zwroty z inwestycji czy wygodę.

Często zadawane pytania

Czy samochód jest absolutnie niezbędny do życia w Luna Nova Residences?
Prywatny transport jest niezbędny do codziennego życia w Luna Nova Residences. Najbliższy supermarket znajduje się 7 kilometrów dalej, a dostęp do plaż, placówek ochrony zdrowia i większych centrów handlowych wymaga podróży na odległość 16-38 kilometrów. Transport publiczny składa się z ośmiu linii autobusowych z 12 przystankami, ale częstotliwość kursów może nie odpowiadać regularnym codziennym harmonogramom.
Jak daleko jest Luna Nova Residences od lotniska w Maladze i jak długo trwa transfer?
Inwestycja znajduje się 29 kilometrów od lotniska Málaga-Costa del Sol (AGP) w linii prostej. Podróż trwa zazwyczaj 45-50 minut samochodem w zależności od warunków drogowych, szczególnie w miesiącach letnich, gdy ruch turystyczny wydłuża czasy przejazdu nad wybrzeżem.
Jakie są specyfikacje apartamentów w Luna Nova Residences?
Apartamenty oferują trzy sypialnie, dwie łazienki i 100 metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej. Każda jednostka obejmuje wbudowane szafy, łazienkę przy sypialni oraz prywatny taras. Nieruchomości przekazywane są w pełni umeblowane ze sprzętem AGD w zabudowie. Inwestycja obejmuje wspólne udogodnienia: basen, siłownię, saunę i strefę barbecue.
Jak wypada Luna Nova Residences cenowo na tle innych inwestycji w regionie?
Cena Luna Nova Residences zaczyna się od 575 000 euro. Dla porównania, inwestycje w Esteponie, takie jak Acqua Gardens (od 418 800 euro) i Aby Upper (od 320 000 euro). Wyższa cena odzwierciedla w pełni umeblowany charakter nieruchomości i lokalizację wiejską. Ceny sytuują inwestycję w średnio-wyższym przedziale dla nieruchomości śródlądowych w prowincji Malaga.
Jakie udogodnienia obejmuje inwestycja Luna Nova Residences?
Inwestycja zapewnia wspólne udogodnienia, w tym basen, siłownię, saunę i strefę barbecue. Apartamenty obejmują prywatne tarasy z widokiem na góry, ogród i basen. Parking dostępny jest zarówno w formie otwartej, jak i prywatnej na terenie zamkniętego osiedla. Każdy apartament obejmuje również schowek i przestrzeń w piwnicy.
Jakie dodatkowe koszty powinni uwzględnić nabywcy przy zakupie w Luna Nova Residences?
Koszty zakupu obejmują zazwyczaj ITP (podatek od transferu) w wysokości 8-10% w zależności od wartości nieruchomości, opłaty notarialne, opłaty za wpis do rejestru gruntów oraz koszty obsługi prawnej. Roczne opłaty wspólnotowe będą dotyczyć utrzymania terenów wspólnych i udogodnień. Właściciele nieruchomości muszą również uwzględnić roczny podatek od nieruchomości (IBI), prąd, wodę oraz możliwe konsekwencje podatku od majątku dla nierezydentów.
Jak wygląda proces zakupu nieruchomości na etapie budowy w Hiszpanii?
Proces zazwyczaj obejmuje rezerwację nieruchomości za opłatę rezerwacyjną w wysokości 3 000-6 000 euro, a następnie podpisanie prywatnej umowy zakupu w ciągu 30 dni z płatnością 10-20% ceny zakupu. Pozostała kwota płacona jest po zakończeniu budowy, gdy podpisywany jest akt notarialny przed notariuszem. Gwarancje bankowe chronią płatności etapowe podczas budowy. Zalecana jest obsługa prawna w celu przeglądu umów i przeprowadzenia due diligence.
Czy Guaro to autentyczna hiszpańska wioska, czy miejscowość rozwinięta głównie z myślą o turystyce?
Guaro to tradycyjna hiszpańska gmina z 2 638 mieszkańcami (2025) i ugruntowanymi strukturami lokalnej społeczności. Wioska utrzymuje autentyczność kulturową z 34 lokalnymi festynami rocznie i służy przede wszystkim mieszkańcom, a nie turystyce. Choć obecni są mieszkańcy międzynarodowi, miejscowość funkcjonuje jako prawdziwa hiszpańska wioska, a nie celowo zbudowana inwestycja turystyczna.

Analiza projektu

Kluczowe cechy lokalizacji, domów, etapu budowy i uwagi.

Lokalizacja

Inwestycja położona jest w gminie Guaro, na wysokości 355 metrów nad poziomem morza. Ta śródlądowa lokalizacja zapewnia wiejskie otoczenie z widokiem na góry, około 17 kilometrów od Marbelli i 38 kilometrów od miasta Malaga. W tym rejonie dojazd do większości udogodnień i usług wymaga prywatnego transportu.

Układ

Apartamenty oferują praktyczne rozwiązania mieszkalne z trzema sypialniami i dwiema łazienkami na powierzchni 100 metrów kwadratowych. Każda jednostka obejmuje wbudowane szafy, łazienkę przy sypialni oraz prywatny taras. Inwestycja zapewnia wspólne udogodnienia, w tym basen, siłownię, saunę i strefę barbecue, odpowiadające potrzebom mieszkańców.

Status projektu

Projekt jest obecnie na etapie budowy jako nowa inwestycja. Wszystkie apartamenty zostaną przekazane w pełni umeblowane, z indywidualnie zaprojektowanymi wnętrzami i sprzętem AGD w zabudowie. Status budowy oznacza, że terminy ukończenia i dokładne daty przekazania pozostają uzależnione od harmonogramu budowy i zatwierdzeń administracyjnych.

Ważne uwagi

Śródlądowa, górska lokalizacja wymaga posiadania samochodu do codziennych aktywności. Ograniczona liczba udogodnień w pobliżu, dostępnych w odległości spaceru, wymusza regularne podróże do sąsiednich miejscowości. Wiejskie otoczenie może nie odpowiadać osobom preferującym bliskość plaży lub miejskie wygody. Powierzchnia nieruchomości 100 metrów kwadratowych zapewnia kompaktową przestrzeń mieszkalną.

Styl życia i okolica

Ta inwestycja odpowiada nabywcom szukającym stałego miejsca zamieszkania w tradycyjnej hiszpańskiej wsi, akceptującym konieczność regularnej jazdy samochodem. Górska lokalizacja przemawia do osób preferujących chłodniejsze temperatury i naturalne otoczenie zamiast bliskości wybrzeża. Międzynarodowi nabywcy szukający autentycznego hiszpańskiego doświadczenia kulturowego, a nie inwestycji zorientowanych na turystykę, mogą uznać ją za odpowiednią. W pełni umeblowany charakter korzystnie wpływa na osoby pragnące natychmiastowego zasiedlenia bez komplikacji związanych z zakupem mebli. Nabywcy planujący korzystanie z nieruchomości głównie w miesiącach letnich powinni uwzględnić odległość 16-18 kilometrów do plaż. Struktura cen wskazuje na odpowiedniość dla osób z ustalonymi budżetami, a nie dla pierwszych nabywców lub szukających inwestycji wynajmowych z wysokim potencjałem sezonowych zysków.

Jakość i wykończenie

Apartamenty charakteryzują się określonymi elementami jakości, w tym wbudowanymi szafami, łazienką przy sypialni i sprzętem AGD w zabudowie. Wybrane materiały koncentrują się na współczesnym wzornictwie z praktycznym uwzględnieniem klimatu śródziemnomorskiego. Wspólne tereny obejmują zaprojektowane ogrody o minimalnych wymaganiach pielęgnacyjnych, zachowujące atrakcyjność wizualną. Basen i strefa wellness wykorzystują standardowe materiały budowlane odpowiednie dla wspólnych udogodnień mieszkalnych. Specyfikacje wnętrz wspominają o kolekcjach mebli premium i indywidualnie zaprojektowanych elementach, co sugeruje dbałość o szczegóły w doborze wykończeń. Status nowej zabudowy pozwala na zastosowanie aktualnych standardów budowlanych i wymogów dotyczących efektywności energetycznej w całej inwestycji.

Okolica i styl życia

Cena i dostępność

Cena apartamentów Luna Nova Residences zaczyna się od 575 000 euro za jednostki z trzema sypialniami. To punkt wejściowy dla inwestycji, z możliwymi różnicami w zależności od konkretnej lokalizacji jednostki w kompleksie i etapu ukończenia. Ceny sytuują inwestycję w średnio-wyższym przedziale dla rejonu Guaro, co odzwierciedla status nowej zabudowy oraz włączenie mebli premium. W pełni umeblowany charakter nieruchomości wpływa na pozycję rynkową, ponieważ większość regionalnych nieruchomości wymaga dodatkowych inwestycji w wyposażenie i meble.

€600.000
Cena od
3
Sypialnie
100 m²
Powierzchnia
2
Łazienki

Okolica i styl życia

Guaro oferuje spokojny styl życia w wiosce o tradycyjnym andaluzyjskim charakterze. Codzienne życie koncentruje się tutaj wokół lokalnej społeczności, a podstawowe udogodnienia dostępne są w samej miejscowości. Poranne rutyny mogą obejmować kawę w lokalnym lokalu, zanim rozpocznie się dojazd do pracy lub aktywności w większych miastach. Wyniesiona pozycja zapewnia chłodniejsze temperatury niż na wybrzeżu w miesiącach letnich, a widok na góry tworzy stałe tło życia mieszkańców. Wieczory oferują zazwyczaj spokojne otoczenie z ograniczonym życiem nocnym, co odpowiada osobom preferującym cichsze środowiska. Konieczność jazdy samochodem na zakupy, do lekarza i rozrywki kształtuje codzienne planowanie mieszkańców.

Poproś o informacje

Lokalizacja i okolica: Guaro

Okolica i dojazd

Lokalizacja inwestycji w Guaro umieszcza mieszkańców w małej gminie liczącej około 2 638 mieszkańców. Podstawowe udogodnienia, w tym apteka, dostępne są w odległości 748 metrów, podczas gdy do supermarketu trzeba przejechać około 7 kilometrów. Placówki ochrony zdrowia znajdują się 16 kilometrów dalej, w większych ośrodkach. Rejon obejmuje dziewięć szkół podstawowych i pięć szkół średnich, co wskazuje na infrastrukturę edukacyjną dla rodzin. Transport opiera się głównie na pojazdach prywatnych, choć obszar obsługiwany jest przez osiem linii transportu publicznego z 12 przystankami. Wysokość 355 metrów wpływa na codzienne odczucia termiczne, zapewniając zazwyczaj o 2-3 stopnie chłodniejsze warunki niż na wybrzeżu w miesiącach letnich.

Mapa i lokalizacja

Inwestycja położona jest w górzystym terenie w głębi lądu południowego wybrzeża śródziemnomorskiego Hiszpanii. Mapa pokazuje lokalizację Guaro około 17 kilometrów na północny zachód od Marbelli i 38 kilometrów na południowy zachód od miasta Malaga. Teren charakteryzuje się zmianami wysokości typowymi dla górskich wiosek Andaluzji, a inwestycja położona jest na wysokości 355 metrów nad poziomem morza. Sieć drogowa pokazuje główne trasy dojazdowe łączące się z drogami A-355 i A-7050 dla podróży regionalnych.

Rainbow in Guaro, Málaga.

Obszar przybliżony · dokładny adres na życzenie

Położenie w regionie

Guaro zajmuje pozycję w głębi lądu za przybrzeżnym korytarzem Costa del Sol, około w połowie drogi między miastem Malaga a Marbellą. Ta lokalizacja umieszcza inwestycję poza głównymi nadmorskimi strefami turystycznymi, zachowując rozsądny dostęp do tych obszarów. Gmina reprezentuje jeden z mniejszych ośrodków ludnościowych w regionie, z około 2 638 mieszkańcami w porównaniu do 147 958 w Marbelli i 579 076 w Maladze. Ta pozycja oferuje kontrast wobec gęstej zabudowy nadmorskiej, zapewniając bardziej tradycyjne hiszpańskie środowisko wiejskie w dostępnej odległości od głównych centrów miejskich i węzłów komunikacyjnych.

Dojazd i udogodnienia

Dostęp do plaż wymaga przejazdu 16-18 kilometrów do Playa de la Bajadilla, El Alicate lub Playa de Casablanca. Pola golfowe dostępne są przy Campo Europa, Campo América i Campo Asia, wszystkie około 15-16 kilometrów dalej. Lotnisko w Maladze znajduje się 29 kilometrów od inwestycji, około 45-50 minut samochodem w zależności od warunków drogowych. Większe centra handlowe w Marbelli (17 kilometrów) i Maladze (38 kilometrów) zapewniają kompleksowe opcje zakupów i usług. Najbliższy punkt ładowania pojazdów elektrycznych znajduje się około 15 kilometrów od inwestycji, co wymaga planowania ze strony właścicieli aut elektrycznych.

Malaga-Costa del Sol (AGP) 30 km
Gibraltar (GIB) 73 km

Źródło: OpenStreetMap, Google Maps

Het dorp Guaro, prov. Málaga, Spanje

(Guaro village, Málaga province, Spain)

Natura i klimat

Guaro Collage

Guaro cieszy się około 3 834 godzinami słońca rocznie, co sytuuje je korzystnie w regionalnym kontekście klimatycznym. Średnia roczna temperatura 17,8°C waha się od zimowych minimów około 9°C do letnich maksimów około 26°C. Wysokość 355 metrów zapewnia łagodzenie temperatur w miesiącach letnich w porównaniu z lokalizacjami nadmorskimi. Sezon kąpielowy trwa około czterech miesięcy, gdy temperatura wody osiąga lub przekracza 20°C. Śródlądowa lokalizacja doświadcza typowych śródziemnomorskich wzorców opadów, przy czym większość opadów występuje między październikiem a kwietniem. Górskie otoczenie tworzy naturalne wzorce pogodowe, które mogą różnić się od prognoz nadmorskich, szczególnie jeśli chodzi o zachmurzenie i poziom opadów.

4 Sezon kąpielowy (miesiące)
17.9°C Śr. roczna temperatura
346m Wysokość n.p.m.

Źródło: Open-Meteo (2020–2025 średnia)

Plaże i rekreacja

Najbliższe plaże z Błękitną Flagą znajdują się 16-18 kilometrów dalej, w tym Playa de la Bajadilla, El Alicate i Playa de Casablanca. Plaże te zapewniają standardowe śródziemnomorskie udogodnienia, w tym warunki do pływania i opalania. Pola golfowe dostępne są w odległości 15-16 kilometrów, oferując regularne możliwości gry w golfa. Inwestycja obejmuje wspólny basen do użytku mieszkańców, gdy dostęp do plaż jest niepraktyczny. Bezpośrednia okolica zawiera pięć obiektów sportowych oferujących różne aktywności rekreacyjne, choć sporty specjalistyczne mogą wymagać podróży do większych ośrodków. Wiejskie, górskie otoczenie zapewnia możliwości pieszych wędrówek i aktywności na łonie natury w bezpośrednim sąsiedztwie.

Obiekty sportowe

5 Dostępne obiekty

Źródło: OpenStreetMap, CSD

Kerk van San Miguel, Guaro, prov. Málaga, Spanje

(San Miguel church, Guaro)

Przewodnik po regionie: Guaro

Kluczowe fakty

Klimat

Miesiąc Średnia temperatura Opady
Styczeń 12.6°C 68 mm
Luty 13.1°C 71 mm
Marzec 15.0°C 83 mm
Kwiecień 17.1°C 56 mm
Maj 20.5°C 30 mm
Czerwiec 24.8°C 2 mm
Lipiec 27.7°C 0 mm
Sierpień 27.7°C 1 mm
Wrzesień 24.3°C 39 mm
Październik 20.5°C 80 mm
Listopad 15.6°C 85 mm
Grudzień 13.3°C 91 mm

Udogodnienia w okolicy

1 Apteki

Wysokość i Teren

346m Wysokość n.p.m.

W pobliżu

Punkty widokowe

Transport

30 km Malaga-Costa del Sol (AGP)
73 km Gibraltar (GIB)
418 km Alicante-Elche (ALC)

Szczegóły projektu

Projekt Luna Nova Residences - Apartments
Miasto Guaro
Region Costa del Sol
Cena od €600.000
Powierzchnia 100 m²
Cena za m² €6.000 / m²
Taras 26 m²
Sypialnie 3
Łazienki 2
Parking Tak
Basen Tak
Ogród Tak
Status budowy off_plan
Zakończenie Q3 2028
Opublikowano 2026-04-28

Ref: VL203466

Źródło: Wikipedia, Wikidata, INE, Junta de Andalucía

Anna Kowalska
Anna Kowalska
Ekspert nieruchomości

Anna Kowalska zapewnia polskim klientom profesjonalne wsparcie na hiszpańskim rynku nieruchomości. Dba o to, by cały proces zakupu był zrozumiały i bezpieczny.

Wielojęzyczny przedstawiciel wspierany przez AI. Twoje zapytanie jest obsługiwane przez zespół stojący za tą witryną.

Odpowiedź w ciągu 24h

Zainteresowany?

Zostaw dane, a otrzymasz informacje o dostępności, cenach i planach.

Dane techniczne
Inwestycja położona jest na wysokości 355 metrów nad poziomem morza, co zapewnia łagodzenie temperatur w porównaniu z obszarami nadmorskimi
Gmina Guaro liczy 2 638 mieszkańców (2025), oferując życie w małej społeczności z podstawowymi udogodnieniami
Rejon otrzymuje około 3 834 godzin słońca rocznie, z czteromiesięcznym sezonem kąpielowym, gdy temperatura wody przekracza 20°C
Poproś o informacje WhatsApp Telefon (opcjonalnie)