2 Bed Dom szeregowy in Mijas w Mijas,

2-sypialnia Szeregowiec w Mijas

Prezentowany obiekt to dwupoziomowy dom szeregowy zlokalizowany w Mijas, prowincji Málaga. Położony w malowniczej, górskiej miejscowości, oferuje połączenie tradycyjnego andaluzyjskiego uroku z nowoczesnymi udogodnieniami. Dom, o powierzchni 130 m², posiada dwie sypialnie i dwie łazienki, a jego gotowość do zamieszkania czyni go atrakcyjną opcją dla osób poszukujących szybkiego przejęcia nieruchomości.

€349.000
2
Sypialnie
2
Łazienki
130 m²
Powierzchnia
€349.000
Cena
3,8 km
Dystans do plaży
Do odbioru kluczy
Status budowy

Podsumowanie

  • Gotowy do zamieszkania dom szeregowy w Mijas Pueblo, oferujący 2 sypialnie i 2 łazienki.
  • Tradycyjna andaluzyjska architektura połączona z nowoczesnymi udogodnieniami po renowacji.
  • Położenie w górskiej miejscowości z widokiem, z łatwym dostępem do usług i plaż.
  • Cena wywoławcza 349 000 euro, idealna na drugi dom lub inwestycję.
  • Śródziemnomorski klimat z ponad 3800 słonecznych godzin rocznie i bliskością obiektów rekreacyjnych.

Porównanie regionalne

Region Mijas, będący częścią Costa del Sol Occidental, oferuje zróżnicowane możliwości nieruchomościowe. W porównaniu do projektów zlokalizowanych bezpośrednio przy plaży, takich jak Laguna One (od €250,800) czy Balance Nova (od €315,000) w pobliżu Fuengiroli, prezentowany dom szeregowy w Mijas Pueblo (od €349,000) wyróżnia się górskim położeniem i tradycyjnym charakterem. Oferuje on inne doświadczenie życiowe, skupione bardziej na autentyczności andaluzyjskiej wsi niż na nadmorskim kurorcie. Hipódromo Mijas (od €263,000) to kolejny projekt w okolicy, który może oferować nieco inną specyfikę, często związaną z terenami hipodromu lub nowszymi osiedlami. Prezentowana nieruchomość, ze względu na swój styl i lokalizację, może przyciągać nabywców szukających ucieczki od zgiełku wybrzeża, preferujących spokój i widoki, jednocześnie nie rezygnując z bliskości głównych ośrodków turystycznych i infrastruktury regionu.

Często zadawane pytania

Czy ta nieruchomość nadaje się na stałe miejsce zamieszkania, czy jest to głównie dom wakacyjny?
Nieruchomość jest gotowa do zamieszkania i oferuje udogodnienia pozwalające na stałe życie, takie jak bliskość sklepów i usług. Jednocześnie jej położenie w turystycznej okolicy czyni ją atrakcyjną jako dom wakacyjny lub pod wynajem.
Jak wygląda transport publiczny w okolicy Mijas Pueblo?
W okolicy kursuje 8 linii transportu publicznego z 69 przystankami, zapewniając podstawową mobilność. Jednakże, dla pełnego komfortu eksploracji regionu i dotarcia do bardziej oddalonych plaż czy miast, posiadanie samochodu jest zalecane.
Jakie są rozwiązania dotyczące ogrzewania wody i izolacji?
Dom wyposażony jest w wysokowydajny podgrzewacz wody oparty na aerotermii. Okna posiadają podwójne szyby, co przyczynia się do poprawy izolacji termicznej.
Jak Mijas Pueblo plasuje się na tle innych miejscowości na Costa del Sol?
Mijas Pueblo wyróżnia się jako 'biała wioska' na wzgórzu, oferując tradycyjny andaluzyjski charakter i spokój, w przeciwieństwie do bardziej zurbanizowanych i nadmorskich miejscowości. Jest to lokalizacja ceniona za autentyczność i malownicze widoki.
Jakie obiekty sportowe i rekreacyjne znajdują się w pobliżu?
W promieniu kilku kilometrów znajdują się liczne obiekty sportowe, w tym kluby tenisowe i padlowe, pola golfowe (np. Mijas Golf w odległości 5.7 km) oraz baseny. Region oferuje łącznie 266 obiektów sportowych.
Jakie są szacunkowe koszty utrzymania nieruchomości w Mijas?
Koszty utrzymania obejmują podatki lokalne (IBI), opłaty wspólnotowe (jeśli dotyczy), rachunki za media (prąd, woda, internet) oraz ewentualne koszty ubezpieczenia i konserwacji. Dokładne dane wymagają indywidualnej analizy.
Jaki jest typowy proces zakupu nieruchomości w Hiszpanii dla obcokrajowca?
Proces zazwyczaj obejmuje uzyskanie numeru NIE, podpisanie umowy przedwstępnej, otwarcie konta bankowego w Hiszpanii, a następnie finalizację zakupu u notariusza z wpisem do rejestru nieruchomości. Zaleca się skorzystanie z pomocy prawnika specjalizującego się w transakcjach nieruchomościowych.
Jak daleko jest z Mijas do większych miast, takich jak Málaga i Marbella?
Mijas Pueblo znajduje się w odległości około 24 km od Malagi oraz 24 km od Marbelli, co zapewnia dogodny dostęp do infrastruktury i atrakcji obu tych miast.

Analiza projektu

Kluczowe cechy lokalizacji, domów, etapu budowy i uwagi.

Lokalizacja

Położenie w Mijas Pueblo, około 430 metrów nad poziomem morza, zapewnia charakterystyczne górskie krajobrazy i jednocześnie bliskość wybrzeża Costa del Sol. Otoczenie miejskie gwarantuje dostęp do podstawowych usług na wyciągnięcie ręki, tworząc praktyczne warunki do codziennego życia.

Układ

Ten dom odpowiada na potrzeby osób ceniących przestrzeń, prywatność oraz możliwość adaptacji wnętrza do własnych preferencji. Dwie sypialnie i dwie łazienki, wraz z tarasem, oferują komfort użytkowania zarówno dla rodzin, jak i osób poszukujących miejsca do relaksu.

Status projektu

Obiekt jest gotowy do zamieszkania, co oznacza zakończenie wszystkich prac budowlanych i wykończeniowych. Brak etapu budowy eliminuje czas oczekiwania, umożliwiając natychmiastowe wprowadzenie się lub rozpoczęcie korzystania z nieruchomości bez dodatkowych inwestycji w stan surowy.

Ważne uwagi

Projekt nie oferuje bezpośredniego dostępu do plaży ani prywatnego basenu. Lokalizacja w górskiej miejscowości oznacza konieczność korzystania z transportu, aby dotrzeć do większych centrów handlowych czy plaż, co może być istotnym czynnikiem dla osób preferujących życie nad samym morzem.

Styl życia i okolica

Nieruchomość ta jest odpowiednia dla osób szukających drugiego domu w słonecznym klimacie, łączącego autentyczny hiszpański charakter z funkcjonalnością. Idealnie wpisuje się w potrzeby osób, które pragną zamieszkać w spokojnej, malowniczej okolicy, z dostępem do lokalnych usług, a jednocześnie mieć możliwość szybkiego dotarcia do nadmorskich kurortów i atrakcji Costa del Sol. Dla inwestorów, nieruchomość może stanowić atrakcyjną propozycję pod wynajem, dzięki swojemu położeniu w popularnej turystycznie prowincji Málaga. Gotowość do zamieszkania sprawia, że jest to także opcja dla tych, którzy chcą szybko zrealizować swoje plany o przeprowadzce lub zakupie domu wakacyjnego.

Jakość i wykończenie

Dom przeszedł renowację, łączącą tradycyjny hiszpański styl z nowoczesnymi rozwiązaniami. Widoczne drewniane belki stropowe i grube, zabytkowe ściany nadają wnętrzu charakteru. Zastosowanie zewnętrznych płytek terakotowych podkreśla śródziemnomorski styl. Układ przestrzenny obejmuje salon otwarty na słoneczne patio, jadalnię oraz w pełni wyposażoną kuchnię zintegrowaną z urządzeniami. Łazienki również zostały zmodernizowane, oferując komfort i funkcjonalność. W całym domu zastosowano podwójne szyby, a system podgrzewania wody oparty na aerotermii zwiększa efektywność energetyczną.

Okolica i styl życia

Cena i dostępność

Cena wywoławcza dla tego domu szeregowego wynosi 349 000 euro. Jest to oferta gotowa do zakupu, co oznacza brak konieczności dalszych inwestycji związanych z procesem budowlanym. Różnorodność metrażu i liczby sypialni w podobnych nieruchomościach w regionie może wpływać na ogólną dynamikę cenową, jednak prezentowany dom oferuje konkretny pakiet cech w określonej cenie, co ułatwia analizę porównawczą.

€349.000
Cena
2
Sypialnie
130 m²
Powierzchnia
2
Łazienki
€384
Podatek od nieruch./rok
€65
Wywóz śmieci/rok

Okolica i styl życia

Mijas Pueblo, często określane jako 'biała wioska', oferuje unikalną atmosferę andaluzyjskiego miasteczka położonego na zboczu góry. Życie tutaj toczy się w rytmie spokojnego, śródziemnomorskiego klimatu, z wąskimi, brukowanymi uliczkami ozdobionymi kwiatami i bielonymi ścianami domów. Bliskość sklepów, aptek i restauracji w promieniu kilkuset metrów ułatwia codzienne funkcjonowanie, podczas gdy oddalone o kilka kilometrów wybrzeże Morza Śródziemnego zapewnia dostęp do plaż i nadmorskich atrakcji. Połączenie górskiej scenerii z bliskością morza tworzy zróżnicowane środowisko, idealne dla osób poszukujących równowagi między spokojem a aktywnym wypoczynkiem.

Poproś o informacje

Lokalizacja i okolica: Mijas

Okolica i dojazd

Mijas Pueblo, położone na wysokości około 430 metrów nad poziomem morza, oferuje unikalne doświadczenie życia w górskiej miejscowości z widokiem na wybrzeże. W promieniu kilkuset metrów znajdują się niezbędne udogodnienia, takie jak supermarket i apteka, co zapewnia wygodę na co dzień. Transport publiczny z 69 przystankami i 8 liniami zapewnia podstawową mobilność, jednak dla pełnego komfortu eksploracji regionu, posiadanie samochodu jest zalecane. Odległość 14 km od lotniska w Maladze ułatwia podróżowanie, a bliskość głównych dróg pozwala na szybki dostęp do okolicznych miast i plaż.

Mapa i lokalizacja

Lokalizacja w Mijas Pueblo, malowniczej miejscowości na wzgórzu, oferuje panoramiczne widoki na wybrzeże i góry. Otoczenie charakteryzuje się typową andaluzyjską architekturą i bliskością do głównych arterii komunikacyjnych regionu Costa del Sol.

Oceanfront room with balcony, stunning beach and ocean view, modern amenities.

Położenie w regionie

Mijas położone jest w prowincji Málaga, na wybrzeżu Costa del Sol Occidental. Znajduje się w strategicznej lokalizacji, w równej odległości od dynamicznych ośrodków takich jak Málaga i Marbella, obie oddalone o około 24 km. Ta centralna pozycja umożliwia łatwy dostęp do głównych miast Andaluzji, oferując mieszkańcom połączenie spokoju górskiej miejscowości z możliwościami, jakie dają większe aglomeracje miejskie.

Dojazd i udogodnienia

Nieruchomość znajduje się w odległości 4.6 km od plaż, takich jak Playa Torreblanca-Carvajal. Do lotniska Málaga-Costa del Sol można dotrzeć w około 18 km (w linii prostej), co zapewnia dogodne połączenia międzynarodowe. W odległości spaceru dostępne są kluczowe udogodnienia: supermarket (294 m), apteka (283 m), restauracje (6 w promieniu 2 km) i centra sportowe (np. Club de Tenis y Padel Lew Hoad, 1.9 km). Najbliższe pola golfowe, takie jak Mijas Golf, znajdują się w odległości około 5.7 km.

Dystans do plaży 3,8 km
Malaga-Costa del Sol (AGP) 18 km
Gibraltar (GIB) 78 km
Fuengirola 3,6 km
Carvajal 5,1 km

Źródło: OpenStreetMap, Google Maps

Aerial view of a coastal town with a beach and clear blue sky.

Natura i klimat

Alt text: Panoramic view of a mountainous landscape with a small town below.

Region Mijas charakteryzuje się śródziemnomorskim klimatem, ze średnią roczną temperaturą około 17.9°C i imponującą liczbą około 3,886 słonecznych godzin rocznie. Umożliwia to długi okres aktywności na zewnątrz, z faktycznym sezonem kąpielowym trwającym około 4 miesiące, gdy temperatura wody przekracza 20°C. Położenie na wysokości 106 metrów nad poziomem morza, z niewielkim nachyleniem terenu w kierunku morza (2.7%), sprzyja komfortowemu klimatowi, minimalizując ekstremalne warunki pogodowe i zapewniając łagodniejsze lata.

3886 Godziny słoneczne/rok
4 Sezon kąpielowy (miesiące)
17.9°C Śr. roczna temperatura
106m Wysokość n.p.m.

Źródło: Open-Meteo (2020, 2025 średnia)

Plaże i rekreacja

W pobliżu Mijas znajduje się kilka plaż, w tym Playa de los Boliches (3.8 km) i Playa Torreblanca-Carvajal (4.6 km). W regionie wyróżniono 5 plaż z Błękitną Flagą, takich jak Calahonda i El Chaparral, które oferują wysoką jakość infrastruktury i czystości. Miłośnicy golfa mają do dyspozycji liczne pola w promieniu kilku kilometrów, w tym Mijas Golf (5.7 km). Dodatkowo, dostępne są liczne obiekty sportowe, takie jak centra tenisowe i padlowe oraz baseny, co zapewnia szerokie możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu.

Plaże

  • Playa de los Boliches 3,8 km
  • Playa de San Francisco 3,8 km
  • Playa Torreblanca-Carvajal 4,1 km
  • Playa de Santa Amalia 4,2 km
  • Playa del Castillo 4,6 km
  • Calahonda (Riviera) Blue Flag

Golf

  • Campo Los Lagos 2,2 km
  • Campo Los Olivos 2,4 km
  • Cerrado del Aguila Golf 4,6 km
  • Santana Golf & Country Club 5 km

Obiekty sportowe

266 Dostępne obiekty

Źródło: Blue Flag 2026, OpenStreetMap, CSD

White-walled building with terracotta roof, balconies, and potted plants.

Położenie w regionie

Przewodnik po regionie: Mijas

Mijas is a municipality in the Province of Málaga, in the autonomous community of Andalusia. Located on the southeastern coast of Spain, Mijas belongs to the region of Costa del Sol Occidental. Its center is a typical Andalusian white-washed village, Mijas Pueblo, located on a mountainside about 430 metres or 1,476 feet above sea level, in the heart of the Costa del Sol region.

Kluczowe fakty

Klimat

Miesiąc Średnia temperatura Opady
Styczeń 11.3°C 61 mm
Luty 11.7°C 64 mm
Marzec 13.8°C 53 mm
Kwiecień 15.8°C 37 mm
Maj 18.1°C 34 mm
Czerwiec 22.3°C 7 mm
Lipiec 25.8°C 1 mm
Sierpień 26.1°C 2 mm
Wrzesień 22.7°C 10 mm
Październik 18.7°C 54 mm
Listopad 14.7°C 78 mm
Grudzień 12.0°C 69 mm

Udogodnienia w okolicy

6 restaurant
1 pharmacy
1 cafe

Wysokość i Teren

106m Wysokość n.p.m.
3,8 km Dystans do plaży
2.7% Nachylenie do plaży

Transport

18 km Malaga-Costa del Sol (AGP)
78 km Gibraltar (GIB)
409 km Alicante-Elche (ALC)
3,6 km Fuengirola
5,1 km Carvajal
7,7 km Torremuelle
3,7 km Terminal Autobus

Szczegóły projektu

Projekt 2 Bed Dom szeregowy in Mijas
Miasto Mijas
Region Costa del Sol
Cena €349.000
Powierzchnia 130 m²
Cena za m² €2.684 / m²
Taras 20 m²
Sypialnie 2
Łazienki 2
Parking Nie
Basen Nie
Ogród Nie
Status budowy key_ready
Dystans do plaży 3,8 km
Zakończenie 1970
Podatek od nieruch./rok €384
Wywóz śmieci/rok €65
Opublikowano 2026-05-16

Ref: VL653175

Źródło: Wikipedia, Wikidata, INE, Junta de Andalucía

Anna Kowalska
Anna Kowalska
Ekspert nieruchomości

Anna Kowalska zapewnia polskim klientom profesjonalne wsparcie na hiszpańskim rynku nieruchomości. Dba o to, by cały proces zakupu był zrozumiały i bezpieczny.

Wielojęzyczny przedstawiciel wspierany przez AI. Twoje zapytanie jest obsługiwane przez zespół stojący za tą witryną.

Odpowiedź w ciągu 24h

Zainteresowany?

Zostaw dane, a otrzymasz informacje o dostępności, cenach i planach.

Dane techniczne
Powierzchnia mieszkalna: 130 m².
Odległość do plaży: 3.8 km (Playa de los Boliches).
Średnia roczna temperatura: 17.9°C.
Poproś o informacje WhatsApp