2 Bed Leilighet i toppetasje in Mijas Golf i Mijas Golf,

2-soverom Toppleilighet i Mijas Golf

Dette leilighetsprosjektet ligger i Mijas Golf, et etablert område nær Málaga. Eiendommen tilbyr en boligflate på 128 kvm med 2 soverom og 2 bad. Prosjektet er ferdigstilt og klar for overtakelse. Med beliggenhet i et område kjent for sine golfbaner og nærhet til kysten, appellerer det til de som søker en kombinasjon av rekreasjon og tilgjengelighet til byens fasiliteter.

€299 000
2
Soverom
2
Bad
128 m²
Boareal
€299 000
Pris
1,8 km
Avstand til strand
Innflytningsklar
Byggestatus

Sammendrag

  • Moderne 2-roms leilighet (128 kvm) ferdigstilt og klar for innflytting.
  • Beliggende i Mijas Golf, nær Málaga, med golfbaner og fasiliteter innen rekkevidde.
  • Renovert med kvalitetsmaterialer, inkludert marmorgulv og moderne kjøkken/bad.
  • Felles fasiliteter inkluderer tre bassengområder som er åpne året rundt.
  • Utmerket tilgjengelighet til strand (1.8 km), Málaga lufthavn (8 km) og byens sentrum.

Regional sammenligning

Sammenlignet med Aquamar i Torre del Mar (fra €269,950), som ligger ved kysten, tilbyr dette prosjektet en beliggenhet mer innover i landet med fokus på golf. Lantana Residencial i Mijas (fra €205,000) er et mer budsjettvennlig alternativ, men kan ha færre fasiliteter eller mindre nylig renovering. Etherna Homes 2 i Estepona (fra €259,000) representerer en nyere utvikling, potensielt med et annet arkitektonisk preg og muligens lengre avstand til sentrale fasiliteter enn prosjektet i Mijas Golf. Dette prosjektet i Mijas Golf skiller seg ut med sin ferdigstilte status og en pris som plasserer det i mellomsegmentet for renoverte boliger i regionen, med en direkte kobling til både etablert liv og rekreasjon.

Ofte stilte spørsmål

Hva er de viktigste fordelene ved å bo i Mijas Golf sammenlignet med kystområdene?
Mijas Golf tilbyr en roligere livsstil med nærhet til golfbaner og naturområder, samtidig som det er lett tilgjengelig til kystens fasiliteter og strender. Det gir en balanse mellom rekreasjon og byliv.
Hvor langt er det til nærmeste supermarked og andre daglige nødvendigheter?
Nærmeste supermarked er 73 meter unna. Apotek er 211 meter unna, og det finnes 26 tannleger innenfor 2 km.
Hvilke energisparende tiltak er implementert i leilighetene?
Leilighetene har isolerglassvinduer. Kjøkkenet er utstyrt med vannfiltreringssystem. Badene har gulvvarme.
Hva er den typiske kjøperprofilen for prosjekter i Mijas Golf?
Kjøpere er ofte internasjonale, inkludert pensjonister, golfentusiaster og de som søker en fritidsbolig eller et roligere permanent bosted med god tilgang til fasiliteter.
Hvilke fellesfasiliteter er tilgjengelige for beboerne?
Prosjektet har tre felles bassengområder som er tilgjengelige året rundt. Det er også nærhet til sportssentre og velværesentre.
Hva er de forventede månedlige kostnadene for drift av leiligheten (fellesutgifter, eiendomsskatt etc.)?
Informasjon om fellesutgifter og eiendomsskatt er ikke spesifisert i prosjektdataene.
Hvordan ser kjøpsprosessen ut for en ferdigstilt bolig?
Kjøpsprosessen innebærer vanligvis reservasjon, deretter signering av en privat kjøpekontrakt, og til slutt fullføring hos notarius med betaling av resterende beløp og registrering av eiendommen.
Hvor langt er det til nærmeste strand og er terrenget mot stranden lett å gå i?
Det nærmeste strandområdet, Playa de San Andrés, er 1.8 km unna. Hellingen mot stranden er svært slak (0.3%), noe som gjør den lett tilgjengelig.

Profilanalyse

Nøkkelegenskaper ved beliggenhet, boliger, byggetrinn og viktige punkter.

Område

Prosjektet er plassert i Mijas Golf, et område med et etablert boligmiljø. Nærheten til både golfbaner og byens sentrum gir en balanse mellom ro og tilgjengelighet. Umiddelbar nærhet til dagligvarebutikker og helsetjenester understreker områdets praktiske kvaliteter for beboerne.

Planløsning

Denne boligen passer for individer eller par som verdsetter en aktiv livsstil med tilgang til golf og strand, kombinert med komforten av en ferdigstilt bolig. Den romslige leiligheten og fellesfasilitetene som bassengområder, støtter et behov for både privatliv og sosiale aktiviteter.

Byggestatus

Prosjektet er ferdigstilt, noe som betyr at boligene er klare for umiddelbar innflytting. Dette eliminerer ventetiden forbundet med nybyggprosjekter under oppføring. Eiendommen er nylig renovert, noe som sikrer moderne standarder og finish.

Viktig å vite

Prosjektet tilbyr ikke privat parkering, men har tilgang til felles parkering. Det er heller ingen private hageområder, da eiendommen er en del av et større leilighetskompleks. Til tross for nærhet til stranden, er det ikke en direkte strandlinje-eiendom.

Livsstil & Omgivelser

Dette prosjektet passer for kjøpere som søker en bolig som kombinerer tilgjengelighet til fasiliteter med rekreasjonsmuligheter. Det er velegnet for de som ønsker en ferdigstilt bolig uten ventetid, for eksempel pensjonister som ser etter en roligere tilværelse nær naturen og byen, eller for de som ønsker en fritidsbolig som enkelt kan leies ut. Familier kan finne verdien i nærheten til skoler og fritidsaktiviteter, mens golfentusiaster vil sette pris på den direkte tilgangen til flere golfbaner. For internasjonale kjøpere som ønsker en pålitelig og lett tilgjengelig bolig på Costa del Sol, representerer dette et solid valg.

Kvalitet & Standard

Leilighetene fremviser en høy standard av finish etter omfattende renoveringer. Materialvalg inkluderer blant annet marmorgulv, som gir et elegant og tidløst utseende. Kjøkkenet er fullt utstyrt med moderne hvitevarer, inkludert oppvaskmaskin og et vannfiltreringssystem. Badene er smakfullt renovert og utstyrt med vaskemaskin, tørketrommel og gulvvarme for ekstra komfort. Vinduer med isolerglass bidrar til energieffektivitet og redusert støy. Generelt preges interiøret av et moderne design med fokus på funksjonalitet og komfort, tilpasset en nordisk estetikk.

Omgivelser & Livsstil

Pris & Tilgjengelighet

Leilighetene starter fra €299,000 for en 2-roms enhet. Prisen reflekterer den ferdigstilte tilstanden og den generelle standarden på renoveringene som er utført. Tilgjengeligheten er god da prosjektet er ferdigstilt, noe som muliggjør rask overtakelse. Variasjonen i pris vil avhenge av spesifikke enheter og eventuelle oppgraderinger eller individuelle tilpasninger som måtte være gjort. Områdets attraktivitet, med golf og kystnærhet, understøtter den etablerte prisklassen for slike eiendommer.

€299 000
Pris
2
Soverom
128 m²
Boareal
2
Bad
€82
Renovasjon/år

Omgivelser & Livsstil

Leilighetene i Mijas Golf tilbyr en livsstil preget av bekvemmelighet og rekreasjon. Med en sentral beliggenhet er dagligvarebutikker, apotek og helsetjenester innen kort gangavstand. Området er også godt forbundet med offentlig transport, noe som gjør det enkelt å utforske nærområdet og videre utover. For de som setter pris på friluftsliv, er nærheten til golfbaner og strender en betydelig fordel. Det etablerte boligmiljøet gir en følelse av stabilitet og tilhørighet, mens den gjennomsnittlige jaartemperaturen på 18.9°C inviterer til utendørsaktiviteter store deler av året. Solrike dager, med historisk 3.888 soltimer årlig, bidrar til en behagelig atmosfære for både fastboende og feriegjester.

Be om informasjon

Beliggenhet & Området: Mijas Golf

Nærområdet & Tilgjengelighet

Området rundt prosjektet i Mijas Golf byr på en hverdag preget av bekvemmelighet og rekreasjonsmuligheter. Med en dagligvarebutikk kun 73 meter unna, og apotek og tannlege innen 211 og 26 meter respektivt, er de mest nødvendige tjenestene lett tilgjengelige til fots. Nærheten til 384 restauranter, 158 kafeer og 73 banker innenfor en 2 km radius sikrer et rikt sosialt og kommersielt liv. Til tross for å være i et etablert boligområde, er det også et bredt spekter av fritidsaktiviteter, inkludert sportssentre og utsiktspunkter, som bidrar til et aktivt liv utenfor hjemmet.

Kart & Område

Dette kartet viser prosjektets beliggenhet i Mijas Golf, med tydelig markering av nærheten til viktige fasiliteter som butikker, helsetjenester, strender og golfbaner. Zoom inn for å utforske de umiddelbare omgivelsene og forstå avstandene til transportknutepunkter som Málaga lufthavn og sentrum.

Oceanfront room with balcony, stunning beach and ocean view, modern amenities.

Regionens beliggenhet

Prosjektet er strategisk plassert i Mijas Golf, en del av Málaga-provinsen. Dette gir en gunstig posisjon mellom kystbyene og innlandet. Nærheten til Málaga sentrum (ca. 0.3 km til sentrale togstasjoner) gir enkel tilgang til urbane fasiliteter, kultur og et bredere utvalg av butikker og restauranter. Samtidig ligger prosjektet nærhet til de mer avslappede kystområdene, noe som tilbyr en balanse mellom byliv og strandliv.

Kommunikasjon & Fasiliteter

Leilighetene har utmerket tilgjengelighet til både stranden og byens fasiliteter. Playa de San Andrés ligger kun 1.8 km unna, mens flere andre strender og marinaer er innen rekkevidde. Málaga lufthavn (AGP) er ca. 8 km unna, noe som forenkler reiser. Byens sentrum med togstasjoner som Atarazanas og Málaga Centro Alameda (begge innen 0.3 km) gir god forbindelse til regionen. Med 7 offentlige transportlinjer og 50 holdeplasser i nærheten, er det enkelt å bevege seg rundt uten bil, selv om det også er en ladestasjon for el-biler innen 434 meter.

Avstand til strand 1,8 km
Malaga-Costa del Sol (AGP) 8 km
Gibraltar (GIB) 104 km
Atarazanas 0,2 km
Málaga Centro Alameda 0,3 km

Kilde: OpenStreetMap, Google Maps

Aerial view of a coastal town with a beach and clear blue sky.

Natur & Klima

Alt text: Panoramic view of a mountainous landscape with a small town below.

Området nyter godt av et middelhavsklima med en gjennomsnittlig årlig temperatur på 18.9°C og historisk 3.888 soltimer per år. Dette gir et behagelig klima for utendørsaktiviteter nesten hele året. Svømmesesongen varer i omtrent 5 måneder, da vanntemperaturen holder seg over 20°C. Leilighetene har en høyde på 6 meter over havet, noe som gir en lett bris fra havet. Den relativt flate hellingen (0.3%) mot stranden gjør tilgang enkel og behagelig.

3888 Soltimer/år
5 Badesong (måneder)
18.9°C Gj.snitt årstemperatur
6m Høyde over havet

Kilde: Open-Meteo (2020, 2025 gjennomsnitt)

Strender & Fritid

Nærheten til kysten er et sentralt trekk ved dette prosjektet. Playa de San Andrés, et av de nærmeste strendene, ligger 1.8 km unna. Andre strender som Playa de la Misericordia og Playa de los Baños del Carmen er også lett tilgjengelige. For golfentusiaster finnes flere baner i nærheten, inkludert Club de Golf Málaga Parador (8.2 km) og Campo de Golf Miguel Ángel Jiménez (11 km). I tillegg tilbyr området et bredt spekter av sportsfasiliteter, som kommunale idrettssentre og velværesentre, som er tilgjengelige innenfor 1 km.

Strender

  • Playa de San Andrés 1,8 km
  • Playa de la Misericordia 3,2 km
  • Playa de los Baños del Carmen 3,8 km
  • Playa de Pedregalejo 4,6 km
  • Playa Sacaba Beach 4,6 km

Golf

  • Club de Golf Málaga Parador 8,2 km
  • Club de Golf de Guadalhorce 9,4 km
  • Campo de Golf Miguel Ángel Jiménez 11,1 km

Kilde: OpenStreetMap

White-walled building with terracotta roof, balconies, and potted plants.

Regionens beliggenhet

Områdeguide: Mijas Golf

Nøkkelfakta

Klima

Måned Gjennomsnittstemperatur Nedbør
Januar 12.1°C 62 mm
Februar 12.4°C 64 mm
Mars 14.4°C 53 mm
April 16.4°C 36 mm
Mai 18.6°C 33 mm
Juni 22.7°C 7 mm
Juli 26.1°C 1 mm
August 26.5°C 2 mm
September 23.2°C 9 mm
Oktober 19.3°C 52 mm
November 15.4°C 77 mm
Desember 12.8°C 71 mm

Nærbutikk og fasiliteter

384 restaurant
124 pharmacy
73 bank
158 cafe
26 dentist

Høyde & Terreng

6m Høyde over havet
1,8 km Avstand til strand
0.3% Helning til stranden

Transport

8 km Malaga-Costa del Sol (AGP)
104 km Gibraltar (GIB)
383 km Alicante-Elche (ALC)
0,2 km Atarazanas
0,3 km Málaga Centro Alameda
0,4 km Guadalmedina
0,4 km Estación de Muelle Heredia
0,9 km Estación de Autobuses de Málaga

Prosjektdetaljer

Prosjekt 2 Bed Leilighet i toppetasje in Mijas Golf
By Mijas Golf
Region Costa del Sol
Pris €299 000
Boareal 128 m²
Pris per m² €2 335 / m²
Terrasse 70 m²
Soverom 2
Bad 2
Parkering Ja
Svømmebasseng Ja
Hage Ja
Byggestatus key_ready
Avstand til strand 1,8 km
Ferdigstillelse 1997
Renovasjon/år €82
Publisert 2026-05-16

Ref: VL395310

Kilde: Wikipedia, Wikidata, INE, Junta de Andalucía

Ingrid Haugen
Ingrid Haugen
Eiendomsmegler

Ingrid Haugen loser norske kunder trygt gjennom det spanske eiendomsmarkedet. Hennes rolige tilnærming gjør hele prosessen enkel og oversiktlig.

AI-assistert flerspråklig representant. Din henvendelse håndteres av teamet bak dette nettstedet.

Svar innen 24 timer

Interessert?

Legg igjen dine detaljer for informasjon om tilgjengelighet, priser og planløsninger.

Tekniske fakta
Leiligheten har en høyde på 6 meter over havet.
Det er 124 apotek innenfor en 2 km radius.
Prosjektet har en historisk solinnstråling på 3.888 timer per år.
Be om informasjon WhatsApp