2 Bed Apartament la etaj intermediar in Rincón de la Victoria în Rincón de la Victoria, Apartament

Apartamente Idilia Terram de Vânzare în Rincón de la Victoria

Idilia Terram este un proiect rezidențial nou situat în municipiul Rincón de la Victoria, la est de orașul Málaga. Dezvoltarea constă în 22 de apartamente cu 3 dormitoare și o suprafață de 96 m². Amplasamentul beneficiază de o topografie în pantă, iar clădirea este concepută cu arhitectură în terase. Deși zona este clasificată ca fiind dependentă de automobil, în imediata apropiere se află facilități urbane esențiale. Statusul construcției este 'finalizat', dar predarea estimativă este planificată pentru anul 2026.

€494,000 - €665,000
2-3
Dormitoare
2
Băi
80-97 m²
Suprafață utilă
De la €494,000
Preț de pornire
1.2 km
Distanță până la plajă
Gata de locuit
Stadiu construcție

Rezumat

  • Situat la aproximativ 20 km de centrul orașului Málaga și 22 km de aeroport.
  • Prețuri pentru apartamentele cu 3 dormitoare între 494.000 € și 665.000 €.
  • Climat mediteranean cu 3.907 ore de soare pe an.
  • Plaja Playa Los Claros la aproximativ 700 metri distanță.
  • Include loc de parcare privat și cameră de depozitare.

Comparație Regională

Comparativ cu alte proiecte, Idilia Terram se situează la un nivel de preț mai ridicat decât proiectul Bali din aceeași zonă. Prețul de start este similar cu cel al proiectului Arosa din Mijas, în timp ce Waterfall Residences din Fuengirola este semnificativ mai scump. Statutul de cea mai prosperă comună din provincie poate justifica această diferență de preț.

Întrebări Frecvente

Este necesară o mașină pentru a locui aici?
Da, datele proiectului clasifică zona ca fiind dependentă de autovehicule. Nu toate facilitățile sunt la distanță de mers pe jos.
Care este distanța până la aeroport și centrul orașului?
Aeroportul Málaga-Costa del Sol este la aproximativ 22 km, iar centrul orașului Málaga la aproximativ 20 km.
Cum funcționează sistemul de încălzire și răcire?
Sistemul utilizează o pompă de căldură pentru încălzire și răcire, completată de încălzire în pardoseală.
Care sunt prețurile proiectelor similare?
Proiecte similare în regiune au prețuri care variază între 424.000 € și 720.000 €.
Ce facilități comune sunt disponibile?
Proiectul include piscine pentru adulți și copii, precum și locuri de parcare și spații de depozitare private.
Prețurile includ TVA?
Informațiile despre prețuri din baza de date sunt orientative; detaliile finale se stabilesc în contract.
Când se vor preda apartamentele?
Predarea estimativă este programată pentru anul 2026.
Este plaja accesibilă pe jos?
Da, cea mai apropiată plajă este la aproximativ 700 de metri, dar terenul este în pantă.

Analiza Proiectului

Caracteristici cheie ale locației, caselor, fazei proiectului și punctelor de atenție.

Locație

Proiectul este situat în Rincón de la Victoria, în apropierea coastei. Cea mai apropiată plajă, Playa Los Claros, se află la o distanță de aproximativ 703 metri. Zona are un caracter urban, iar supermarketurile și farmaciile sunt accesibile pe jos la o distanță de 500-600 metri, ceea ce asigură confort necesar pentru activitățile zilnice.

Planșă

Apartamentele de 96 m² sunt configurate cu 3 dormitoare și 2 băi. Bucătăriile sunt open-plan, iar terasele spațioase sunt pregătite pentru utilizare în aer liber. Fiecare unitate include loc de parcare privat și o cameră de depozitare. Liftul facilită accesul vertical. Aceste caracteristici sunt potrivite pentru rezidență permanentă sau utilizare pe termen lung.

Status Proiect

Proiectul face parte din categoria de construcții noi, cu finisaje moderne. Specificațiile tehnice includ plăci ceramice în băi și gresie porțelanată în zonele de zi. Încălzirea și răcirea sunt asigurate de o pompă de căldură aer-aer, iar încălzirea în pardoseală crește confortul termic. Data de predare estimată este 2026.

Puncte de Atenție

Proiectul este descris ca fiind dependent de autovehicule. Asta implică faptul că deplasarea la anumite facilități necesită o mașină. Clădirea nu dispune de piscină privată individuală, ci de piscine comune (pentru adulți și copii). Terenul are o pantă de 12% și se află la 100 metri deasupra nivelului mării, aspecte care influențează mobilitatea în zonă.

Stil de Viață și Împrejurimi

Distanța de aproximativ 20 km până la centrul orașului Málaga și conexiunea rapidă la autostrăzile A-7 și AP-7 fac locația potrivită pentru persoanele care navetează spre oraș sau care au legături frecvente cu metropola. Prezența școlilor și a facilităților sportive în apropiere poate fi un avantaj pentru familii.

Calitate Construcție și Finisaje

Calitatea finisajelor este un punct forte. Încălzirea în pardoseală asigură un confort termic uniform. Sistemul cu pompă de căldură contribuie la eficiența energetică a clădirii. Detaliile interioare includ dulapuri încorporate și dotări sanitare de calitate. Iluminatul și feroneria sunt selectate în conformitate cu designul modern.

Tur video

Împrejurimi și Stil de Viață

Preț și Disponibilitate

Prețurile unităților variază între 494.000 € și 665.000 €. Variația de preț reflectă diferențele dintre unități. Această gamă de prețuri este aliniată cu piața imobiliară locală pentru proiecte noi.

€494,000
Preț de pornire
2-3
Dormitoare
96 m²
Suprafață utilă
2
Băi

Împrejurimi și Stil de Viață

Rincón de la Victoria este renumit pentru cel mai ridicat nivel de bunăstare din provincia Málaga. Temperatura medie anuală de 18,4°C și cele 3907 ore de soare anual favorizează un stil de viață în aer liber. Proximitatea față de mare și pantă oferă oportunități de vedere, dar și necesită o adaptare la topografia locală în deplasările zilnice.

Solicită Informații

Locație și Împrejurimi: Rincón de la Victoria

Împrejurimi și Accesibilitate

Cu o populație de 52.454 locuitori, Rincón de la Victoria funcționează ca un oraș aglomerat. Într-un radius de 2 km există 31 de restaurante, 7 farmacii și 4 bănci, indicând o infrastructură completă pentru viața de zi cu zi. Prezența școlilor și a centrelor de sănătate confirmă natura rezidențială a zonei pe tot parcursul anului.

Hartă și Locație

Harta indică poziția proiectului Idilia Terram în Rincón de la Victoria și distanța față de Málaga. Se poate observa proximitatea față de coastă și relieful accidentat al zonei.

Diamond-shaped sign with crown and coat of arms, featuring "Rincón de la Victoria" text.

Poziție în Regiune

Situat în estul Costa del Sol, proiectul se bucură de vecinătatea orașului Málaga. Statistica care plasează Rincón de la Victoria ca localitatea cu cel mai mare venit per capita din Andaluzia contribuie la profilul regiunii. Conexiunea bună la infrastructura rutieră o face parte integrantă a zonei metropolitane Málaga.

Accesibilitate și Facilități

Aeroportul Málaga este situat la 22 km. Cea mai apropiată facilitate de golf este la 20 km (Club de Golf Málaga Parador). Plajele sunt accesibile pe jos, dar alte activități pot necesita utilizarea mașinii, având în vedere caracterul de dependență auto al zonei.

Distanță până la plajă 1.2 km
Malaga-Costa del Sol (AGP) 21 km
Gibraltar (GIB) 115 km

Sursă: OpenStreetMap, Google Maps

Natură și Climă

Climatul este mediteranean, cu o temperatură medie anuală de 18,4°C. Sezonul de înot, când temperatura apei depășește 20°C, durează aproximativ 4 luni. Altitudinea de 100 metri și panta de 12% influențează microclimatul și perspectivele asupra mării.

3911 Ore de soare/an
4 Sezon de înot (luni)
18.5°C Temp. medie anuală
53m Altitudine

Sursă: Open-Meteo (2020, 2025 medie)

Plaje și Recreere

Plaja Playa Los Claros se află la o distanță de 703 metri. Alte plaje precum Playa Victoria și Playa Los Rubios sunt situate între 1 și 2 km distanță. Cele 159 de facilități sportive din zonă oferă diverse opțiuni pentru recreere și activitate fizică.

Plaje

  • Playa Victoria 1.2 km
  • Playa Los Claros 1.5 km
  • Playa Los Rubios 2.7 km
  • Playa Canina Arroyo Totalán 4.2 km
  • Playa de La Araña 4.9 km

Facilități sportive

159 Facilități disponibile

Sursă: OpenStreetMap, CSD

Poziție în Regiune

Ghidul Zonei: Rincón de la Victoria

Rincón de la Victoria is a municipality in the province of Málaga in the autonomous community of Andalusia in southern Spain. It is the municipality with the highest well-being in the province of Malaga, according to the Synthetic Indicator of Economic Welfare developed by Andalusian Analysts. According to the same study, Rincón de la Victoria has the highest income per capita in Andalucia.

Informații Cheie

27.5 km² Suprafață

Climă

Lună Temperatura medie Precipitații
Ianuarie 12.3°C 64 mm
Februarie 12.5°C 64 mm
Martie 14.2°C 48 mm
Aprilie 16.0°C 32 mm
Mai 18.1°C 26 mm
Iunie 21.6°C 6 mm
Iulie 24.6°C 1 mm
August 25.1°C 1 mm
Septembrie 22.5°C 6 mm
Octombrie 19.0°C 44 mm
Noiembrie 15.6°C 73 mm
Decembrie 13.0°C 70 mm

Facilități în apropiere

43 restaurant
1 school
9 pharmacy
9 bank
12 cafe
1 hospital
1 dentist

Altitudine și Teren

53m Altitudine
1.2 km Distanță până la plajă
4.2% Panta spre plajă

Transport

21 km Malaga-Costa del Sol (AGP)
115 km Gibraltar (GIB)
371 km Alicante-Elche (ALC)

Detalii Proiect

Proiect Idilia Terram
Oraș Rincón de la Victoria
Regiune Costa del Sol East
Preț de pornire €494,000
Suprafață utilă 96 m²
Preț per m² €5,145 / m²
Terasă 30 m²
Dormitoare 2 - 3
Băi 2
Parcare Da
Piscină Da
Grădină Da
Stadiu construcție key_ready
Distanță până la plajă 1.2 km
Finalizare Completed 2026
Publicat 2026-05-16

Ref: VL223938

Sursă: Wikipedia, Wikidata, INE, Junta de Andalucía

Mirela Popescu
Mirela Popescu
Expert Imobiliar

Mirela Popescu înțelege visurile clienților români și îi ghidează cu empatie pe piața imobiliară din Spania. Ea transformă căutarea unei case într-o experiență plăcută.

Reprezentant multilingv asistat de IA. Cererea ta este gestionată de echipa din spatele acestui site.

Răspuns în 24 de ore

Interesat?

Lăsați datele dumneavoastră și veți primi informații despre disponibilitate, prețuri și planșe.

Fapte Tehnice
Clădirea este situată pe un teren cu o pantă de 12% la o altitudine de 100 metri.
Proiectul are un total de 22 de unități rezidențiale.
Data de predare estimată este anul 2026.
Solicită Informații WhatsApp