3 Bed Bungalow in Torrevieja σε Torrevieja, Μονοκατοικία

3-υπνοδωμάτιο Μπανγκαλόου στο Torrevieja

Αυτή η μονοκατοικία στην Τορρεβιέχα, Αλικάντε, αποτελεί μια ολοκληρωμένη κατοικία 77μ² με 3 υπνοδωμάτια και 2 μπάνια. Το ακίνητο βρίσκεται σε αστικό περιβάλλον σε μικρή απόσταση από τις παραλίες, προσφέροντας άνετη πρόσβαση σε καθημερινές υπηρεσίες και υποδομές. Η κατασκευή έχει ολοκληρωθεί, επιτρέποντας άμεση κατοχή χωρίς αναμονή για ολοκλήρωση εργασιών.

€160,000
3
Υπνοδωμάτια
2
Μπάνια
77 m²
Εμβαδόν
€160,000
Τιμή
1 km
Απόσταση Θάλασσας
Έτοιμο
Κατάσταση Κατασκευής

Ανάλυση Έργου

Βασικά χαρακτηριστικά τοποθεσίας, κατοικιών, φάσης και σημεία προσοχής.

Τοποθεσία

Το ακίνητο βρίσκεται σε αστική περιοχή της Τορρεβιέχας, με πλησιέστερη παραλία το Platja del Cura σε απόσταση 607 μέτρων. Η περιοχή διαθέτει πυκνά δίκτυο υπηρεσιών με σούπερ μάρκετ και φαρμακεία σε απόσταση κάτω από 100 μέτρων, δημιουργώντας ένα περιβάλλον με ευκολίες καθημερινής διαβίωσης.

Δάπεδο

Η κατοικία καλύπτει τις βασικές ανάγκες διαβίωσης με τρία υπνοδωμάτια που χωρούν έως πέντε άτομα, δύο μπάνια για λειτουργικότητα, και ιδιωτικό ηλιακό για εξωτερικό χώρο. Ο σχεδιασμός επιτρέπει τόσο μόνιμη κατοικία όσο και χρήση για διακοπές, με εσωτερικό χώρο 77μ² που παρέχει επαρκή χώρο για άνετη διαβίωση.

Κατάσταση Έργου

Το ακίνητο έχει ολοκληρωθεί και είναι έτοιμο για παράδοση. Δεν υπάρχουν εκκρεμότητες κατασκευής ή χρονοδιαγράμματα ολοκλήρωσης, επιτρέποντας άμεση κατοχή και χρήση χωρίς καθυστερήσεις. Η κατάσταση του έργου είναι πλήρως ολοκληρωμένη με όλες τις εγκαταστάσεις έτοιμες προς χρήση.

Σημεία Προσοχής

Το ακίνητο δεν παρέχει κοινόχρηστους χώρους πισίνας ή κήπων που συναντώνται σε μεγαλύτερες πολυκατοικίες. Η ύπαρξη μόνο ενός μπάνιου με μπανιέρα και ενός με ντους μπορεί να περιορίσει την ευελιξία για μεγαλύτερες οικογένειες. Η απόσταση από το πλησιέστερο γήπεδο γκολφ υπερβαίνει τα 8 χιλιόμετρα.

Τρόπος Ζωής

Αυτό το ακίνητο ταιριάζει σε άτομα ή ζεύγη που αναζητούν μια κατοικία κοντά στη θάλασσα με ευκολία πρόσβασης σε υπηρεσίες. Είναι κατάλληλο για συνταξιούχους που επιθυμούν ήσυχο περιβάλλον χωρίς να απομακρύνονται από τις βασικές ανάγκες, αλλά και για οικογένειες που χρησιμοποιούν την κατοικία ως θερινή κατοικία. Η πλήρης λειτουργικότητα με 3 υπνοδωμάτια επιτρέπει και μόνιμη κατοικία για μικρές οικογένειες που εκτιμούν την κοντινή απόσταση από την παραλία και τις αστικές ανέσεις.

Ποιότητα Κατασκευής

Η κατοικία διαθέτει βασικές εγκαταστάσεις κλιματισμού, ένα τζάκι για ψύξη, και ενσωματωμένες ντουλάπες στα υπνοδωμάτια. Η κουζίνα είναι πλήρως εξοπλισμένη και διαχωρίζεται από τον χώρο διαβίωσης, με ξεχωριστό χώρο πλυντηρίου που αυξάνει τη λειτουργικότητα. Τα δύο μπάνια, ένα με μπανιέρα και ένα με ντους, αντανακλούν πρακτική σχεδίαση για καθημερινή χρήση. Το ηλιακό προσφέρει επιπλέον χώρο 45μ² για εξωτερικές δραστηριότητες, αυξάνοντας την αξία του ακινήτου.

Περιβάλλον & Τρόπος Ζωής

Τιμή & Διαθεσιμότητα

Η τιμή του ακινήτου ξεκινά από €160,000 για μια πλήρως ολοκληρωμένη κατοικία 77μ² με 3 υπνοδωμάτια και 2 μπάνια. Αυτή η τιμή περιλαμβάνει το ηλιακό και τις βασικές εγκαταστάσεις κλιματισμού, αλλά τυχόν πρόσθετες βελτιώσεις ή έπιπλα μπορούν να επηρεάσουν το τελικό κόστος. Σε σύγκριση με παρόμοια ακίνητα στην περιοχή, η τιση διατηρείται μέσα στα πλαίσια της αγοράς της Τορρεβιέχας.

€160,000
Τιμή
3
Υπνοδωμάτια
77 m²
Εμβαδόν
2
Μπάνια

Περιβάλλον & Τρόπος Ζωής

Η καθημερινή ζωή σε αυτή την κατοικία χαρακτηρίζεται από σύντομες βόλτες πεζή προς το σούπερ μάρκετ (42μ) και το φαρμακείο (64μ), κάνοντας τα ψώνια και τις βασικές ανάγκες εύκολα προσβάσιμα. Η κοντινή απόσταση από την παραλία (607μ) επιτρέπει τακτικές επισκέψεις, ιδιαίτερα κατά τους καλοκαιρινούς μήνες. Το ηλιακό επιπλέον χώρο προσφέρει ευκαιρίες για εξωτερικές δραστηριότητες και ψυχαγωγία στο σπίτι, ενώ η αστική θέση εξασφαλίζει πρόσβαση σε εστιατόρια και καταστήματα χωρίς την ανάγκη για αυτοκίνητο.

Αίτηση Πληροφοριών

Τοποθεσία & Περιβάλλον: Torrevieja

Περιβάλλον & Προσβασιμότητα

Το κτίριο βρίσκεται σε κεντρική θέση της Τορρεβιέχας με σχεδόν όλα τα απαραίτητα σε μικρή απόσταση. Το πλησιέστερο σούπερ μάρκετ απέχει μόλις 42 μέτρα, ενώ φαρμακεία και εστιατόρια βρίσκονται σε ακτίνα 100 μέτρων. Για ιατρικές ανάγκες, το νοσοκομείο βρίσκεται 4.0 χιλιόμετρα μακριά, προσβάσιμο με αυτοκίνητο. Η περιοχή διαθέτει πυκνό δίκτυο δημοσίων συγκοινωνιών με 12 γραμμές και 50 στάσεις, διευκολύνοντας τις μετακινήσεις χωρίς αυτοκίνητο.

Χάρτης & Τοποθεσία

Η Τορρεβιέχα εκτείνεται σε 71.8 χλμ² με ακτογραμμή στη Μεσόγειο Θάλασσα. Η τοποθεσία του ακινήτου στην πόλη τοποθετείται σε κεντρική αστική περιοχή με άμεση πρόσβαση σε παραλίες και υπηρεσίες, αντανακλώντας την ισορροπημένη ανάπτυξη της πόλης που συνδυάζει τουριστικές υποδομές με καθημερινές ανέσεις.

Alt text: Studio apartment with city view, featuring a balcony and modern decor.

Θέση στην Περιοχή

Η Τορρεβιέχα βρίσκεται στην Κόστα Μπλάνκα, στην επαρχία του Αλικάντε, στην αυτόνομη κοινότητα της Βαλένθια. Η πόλη είναι ένα από τα λίγα ισπανόφωνα σημεία της Βαλενθιανικής Κοινότητας. Με πληθυσμό 98.533 κατοίκων (2025), αποτελεί μια σημαντική παράκτια πόλη με πλούσιες τουριστικές υποδομές και ευκολίες για καθημερινή ζωή. Η θέση της στα νοτιοανατολικά της Ισπανίας την καθιστά προσιτή τόσο από το Αλικάντε όσο και από τις γειτονικές πόλεις της επαρχίας.

Προσβασιμότητα

Οι παραλίες Platja del Cura και Playa del Cura βρίσκονται σε απόσταση 607 και 735 μέτρων αντίστοιχα, επιτρέποντας πρόσβαση με τα πόδια. Το αεροδρόμιο του Αλικάντε-Έλτσε απέχει 35 χιλιόμετρα, περίπου 30 λεπτά με αυτοκίνητο. Τα κοντινότερα γήπεδα γκολφ (Club de Golf Villamartín, Real Club de Golf Campoamor) βρίσκονται σε απόσταση 8.6-10 χιλιομέτρων, περίπου 15-20 λεπτά οδήγησης. Το κέντρο της Τορρεβιέχας είναι προσβάσιμο με τα πότια ή με τα δημοσία μέσα συγκοινωνίας.

Απόσταση Θάλασσας 1 km
Alicante-Elche (ALC) 35 km
Valencia (VLC) 168 km

Πηγή: OpenStreetMap, Google Maps

Cozy apartment with city view, featuring a balcony and modern decor.

Φύση & Κλίμα

A spacious apartment with a city view, featuring a balcony and modern amenities.

Η περιοχή χαρακτηρίζεται από μεσογειακό κλίμα με μέση ετήσια θερμοκρασία 18.7°C και ετήσιες ηλιοφάνειες 3,854 ώρες. Το κλίμα επιτρέπεου 5 μήνες κολύμβσης με θερμοκρασία νερού άνω των 20°C, συνήθως από Μάιο μέχρι Οκτώβριο. Το υψόμετρο 22 μέτρων πάνω από την επιφάνεια της θάλασσας και η μικρή κλίση 1.9% προς τις παραλίες δημιουργούν ήπιες συνθήκες χωρίς ακραίες καιρικές διακυμάνσεις.

3854 Ώρες ηλιοφάνειας/έτος
5 Περίοδος κολύμβησης (μήνες)
18.7°C Μέση ετήσια θερμοκρασία
22m Υψόμετρο

Πηγή: Open-Meteo (2020, 2025 μέσος όρος)

Παραλίες & Αναψυχή

Η Τορρεβιέχα διαθέτει 7 πιστοποιημένες παραλίες με Γαλάζια Σημαία, συμπεριλαμβανομένων των Cabo Cervera, Cala de las Piteras, El Cura, La Mata και Los Locos. Το πλησιέστερο γήπεδο γκολφ είναι το Club de Golf Villamartín σε απόσταση 8.6 χιλιομέτρων. Στην περιοχή υπάρχουν πολλές αθλητικές εγκαταστάσεις, συμπεριλαμβανομένου του Palacio de Deportes Infanta Cristina (1.3 χλμ.) και του Snatch Fitness Center (3.8 χλμ.), προσφέροντας ποικιλία δραστηριοτήτων για κατοίκους όλων των ηλικιών.

Παραλίες

  • Platja del Cura Blue Flag 1 km
  • Playa del Cura Blue Flag 1.1 km
  • Cala del Palangre 1.3 km
  • Playa de Los Locos Blue Flag 1.5 km
  • Cala Higuera 2.1 km
  • La zorra 2.3 km

Golf

  • Club de Golf Villamartín 8.8 km
  • Real Club de Golf Campoamor 10.6 km
  • Club de Golf Las Ramblas de Orihuela 11.1 km
  • Las Colinas Golf & Country Club 13.2 km

Πηγή: Blue Flag 2026, OpenStreetMap

Alt text: Modern apartment with city view, balcony, and rooftop terrace.

Θέση στην Περιοχή

Οδηγός Περιοχής: Torrevieja

Torrevieja is a Mediterranean-seaside city and municipality on the Costa Blanca, in the province of Alicante, Valencian Community, in southeastern Spain. The city is in one of the only Spanish-speaking areas of the Valencian Community.

Βασικά Στοιχεία

71.8 km² Έκταση

Κλίμα

Μήνας Μέσος Όρος Θερμοκρασίας Υετός
Ιανουάριος 11.3°C 31 mm
Φεβρουάριος 11.8°C 21 mm
Μάρτιος 14.4°C 27 mm
Απρίλιος 16.5°C 27 mm
Μάιος 19.5°C 26 mm
Ιούνιος 23.5°C 9 mm
Ιούλιος 26.4°C 3 mm
Αύγουστος 26.9°C 3 mm
Σεπτέμβριος 24.1°C 23 mm
Οκτώβριος 19.8°C 40 mm
Νοέμβριος 15.4°C 37 mm
Δεκέμβριος 11.9°C 30 mm

Υποδομές

168 restaurant
3 school
26 pharmacy
24 bank
45 cafe
27 dentist

Υψόμετρο & Έδαφος

22m Υψόμετρο
1 km Απόσταση Θάλασσας
1.9% Κλίση προς την παραλία

Μεταφορές

35 km Alicante-Elche (ALC)
168 km Valencia (VLC)
368 km Malaga-Costa del Sol (AGP)

Λεπτομέρειες Έργου

Έργο 3 Bed Bungalow in Torrevieja
Πόλη Torrevieja
Περιοχή Costa Blanca
Τιμή €160,000
Εμβαδόν 77 m²
Τιμή ανά τ.μ. €2,077 / m²
Υπνοδωμάτια 3
Μπάνια 2
Παρκινγκ Όχι
Πισίνα Όχι
Κήπος Όχι
Κατάσταση Κατασκευής key_ready
Απόσταση Θάλασσας 1 km
Παράδοση 1970
Δημοσίευση 2026-05-20

Ref: VL538059

Πηγή: Wikipedia, Wikidata, INE, Junta de Andalucía

Περίληψη

  • Ολοκληρωμένη μονοκατοικία 77μ² με 3 υπνοδωμάτια και 2 μπάνια σε κεντρική θέση της Τορρεβιέχας
  • Ιδιωτικό ηλιακό 45μ² με θέα και πρόσθετο χώρο για ψυχαγωγία και χαλάρωση
  • Παραλίες σε απόσταση 600 μέτρων με πάνω από 3.800 ώρες ηλιοφάνειας ετησίως
  • Όλες οι καθημερινές υπηρεσίες σε απόσταση κάτω από 100 μέτρων
  • Ευκολία πρόσβασης σε αεροδρόμιο Αλικάντε (35 χλμ.) και γήπεδα γκολφ (8-10 χλμ.)

Σύγκριση Περιοχής

Σε σύγκριση με άλλες περιοχές της Κόστα Μπλάνκα, η Τορρεβιέχα προσφέρει μια ισορροπία μεταξύ τουριστικής ανάπτυξης και καθημερινών υπηρεσιών. Ενώ πόλεις όπως η Μπενιδόρμ επικεντρώνονται περισσότερο στον μαζικό τουρισμό, η Τορρεβιέχα διατηρεί χαρακτήρα πόλης με πληθυσμό σχεδόν 100.000 κατοίκων. Σε σύγκριση με γειτονικά έργα όπως τα APARTMENTS PALANGRE BEACH (από €155,000) και EDIFICIO SUN & CENTER (από €169,000), αυτό το ακίνητο προσφέρει ανταγωνιστική τιμή με ιδιωτικό ηλιακό, ένα χαρακτηριστικό που δεν είναι διαθέσιμο σε όλα τα διαμερίσματα της περιοχής. Η απόσταση από το Αλικάντε (35 χλμ.) παρέχει ευκολία πρόσβασης σε διεθνές αεροδρόμιο χωρίς την αυξημένη τιμή ακινήτων που παρατηρείται σε πιο τουριστικές περιοχές.

Συχνές Ερωτήσεις

Είναι απαραίτητο να έχω αυτοκίνητο σε αυτή την περιοχή;
Οι περισσότερες καθημερινές ανάγκες είναι προσβάσιμες με τα πόδια λόγω της κοντινής απόστασης από σούπερ μάρκετ (42μ) και φαρμακεία (64μ). Ωστόσο, για μετακινήσεις προς το νοσοκομείο (4.0 χλμ.), τα γήπεδα γκολφ (8-10 χλμ.) ή το αεροδρόμιο (35 χλμ.), το αυτοκίνητο συνιστάται.