2 Bed Finca in Algueña i Algueña, Finca

2-soverom Gård i Algueña

Denne fincaen i Algueña, Alicante, er en rustikk eiendom på tomt på 2816 m². Boligen på 125 m² er ferdigstilt og tilbyr to soverom og ett bad. Eiendommen har en stor innhegnet tomt med inngangsport, en framside med veranda og flere uthus. Med beliggenhet 532 meter over havet og et arid middelhavsklima, kombinerer dette landlige livsstil med tilgang til nærliggende byer som Elche (28 km) og Alicante (46 km).

€180 000
2
Soverom
1
Bad
125 m²
Boareal
€180 000
Pris
Innflytningsklar
Byggestatus

Sammendrag

  • Tradisjonell spansk finca med 125 m² boligareal på 2816 m² tomt
  • To soverom, ett bad, to stuer med peis og fullt utstyrt kjøkken
  • Ferdigstilt og fullt møblert, klar for umiddelbar innflytting
  • Privat sauna og uthus for dyrehold eller lagring
  • Landlig beliggenhet med 532 meters høyde og nærhet til Elche og Alicante

Regional sammenligning

Sammenlignet med kystprosjekter som APARTMENTS PALANGRE BEACH og EDIFICIO SUN & CENTER i Torrevieja (priser fra henholdsvis €160,000 og €169,000), tilbyr denne fincaen i Algueña en helt annen livsstil til en lignende pris. Mens kystprosjektene gir tilgang til strender og større tilbud av restauranter og butikker, tilbyr Algueña-egendommen større privatliv, mer plass og autentisk landlig atmosfære. OASIS LAGUNA 2 i Urbanización El Raso (fra €227,000) er betydelig dyrere og ligger fortsatt i et mer turistisk område sammenlignet med Algueña som gir en mer genuin spansk opplevelse.

Ofte stilte spørsmål

Er eiendommen egnet for helårsbosetting?
Ja, med to peiser og godt isolert tradisjonell byggestil kan eiendommen brukes hele året, men vintrene kan være kjøligere enn på kysten på grunn av 532 meters høyde.
Trenger jeg bil for å bo på denne eiendommen?
Ja, bil er nødvendig for alle daglige gjøremål siden nærmeste supermarked ligger 7,7 km unna og de fleste tjenester krever transport.
Hva er energikarakteren til eiendommen?
Energikarakter er ikke oppgitt i tilgjengelige data. Eiendommen har tradisjonell byggestil med tykke vegger som gir naturlig isolasjon.
Er dette en typisk eiendom for området?
Ja, fincaer med stor tomt og landlig beliggenhet er typisk for dette indre området av Alicante-provinsen.
Finnes det svømmebasseng på eiendommen?
Nei, men det kommunale svømmebassenget ligger bare 0,9 km unna og er tilgjengelig for beboere.
Hva er de årlige eiendomsskattene for denne typen bolig?
Spesifikke skatteopplysninger er ikke tilgjengelige. I spanske landlige områder er eiendomsskatten vanligvis lavere enn i urbane strøk.
Hvordan er kjøpsprosessen for slike landlige eiendommer i Spania?
Kjøpsprosessen følger vanliglige spanske boligkjøp med en notarius, men det anbefales å sjekke eventuelle restriksjoner for landlige eiendommer og vanntilgang.
Hvor langt er det til nærmeste internasjonale flyplass?
Alicante-Elche flyplass (ALC) ligger ca. 39 km unna, noe som tilsvarer rundt 35-40 minutter med bil.

Profilanalyse

Nøkkelegenskaper ved beliggenhet, boliger, byggetrinn og viktige punkter.

Område

Eiendommen ligger i en rolig landlig omgivelser i Algueña, en liten kommune i Alicante-provinsen. Tomten er helt innhegnet og gir privatliv. Beliggenheten krever bil for daglige gjøremål, da nærmeste butikker ligger 7,7 km unna. Dette er en avsidesliggende eiendom med landlig karakter.

Planløsning

Eiendommen passer for de som søker landlig ro med god plass både inne og ute. De to separate stuer med peiser gir gode oppholdsrom, mens kjøkkenet er frittstående. Med to soverom og ett bad passer den for et mindre husholdning eller som feriebolig. Den store tomten muliggjør hagebruk eller dyrehold.

Byggestatus

Dette er en ferdigstilt eiendom som er klar for umiddelbar innflytting. Bygningen er en tradisjonell spanske finca med klassisk arkitektur. Det er ingen planlagte ytterligere byggefaser eller utvikling på eiendommen. Eiendommen leveres fullt møblert slik den vises.

Viktig å vite

Eiendommen ligger langt fra strand og kystnære fasiliteter (minst 37 km). Det finnes ingen felles svømmebasseng på tomten, kun kommunalt basseng i nærheten. Ingen heis eller tilgjengelighetsløsninger for funksjonshemmede. Begrenset offentlig transport med kun 5 bussruter i området.

Livsstil & Omgivelser

Denne eiendommen passer for de som søker et alternativ til kystlivet og ønsker ro og privatliv. Den passer godt for et par eller enkeltpersoner som ønsker en fast bolig eller feriehus i Spania med autentisk landlig atmosfære. For de som liker hagebruk eller har kjæledyr, gir de store uteområdene og eksisterende uthus ideelle forhold. Folk som setter pris på tradisjonell spansk arkitektur med funksjonelle løsninger vil verdsette de to stuer med peis som gir mulighet for opphold året rundt.

Kvalitet & Standard

Eiendommen har tradisjonell spansk byggestil med materialer som reflekterer landlig arkitektur. Trepaneler i en av stuen gir en hyttelignende følelse, mens kjøkkenet har praktiske trehyller og er fullt utstyrt. Badet er velholdt med funksjonelle løsninger. Utendørsområdene har en god blanding av steinlagte områder og grøntarealer. De to peisene er viktige kvalitetselementer som gir både varme og atmosfære.

Omgivelser & Livsstil

Pris & Tilgjengelighet

Eiendommen er priset til €180,000 for den fullt møblerte fincaen med 2816 m² tomt. Dette representerer en pris på €1440 per m² for boligareal. Prisen reflekterer landlig beliggenhet, tilstanden som ferdigstilt eiendom, og inkluderingen av møbler og utstyr. I dette prissegmentet tilbys eiendommen som en komplett pakke klar for umiddelbar bruk.

€180 000
Pris
2
Soverom
125 m²
Boareal
1
Bad

Omgivelser & Livsstil

Dagliglivet på denne fincaen preges av landlig ro og privatliv. Morningsolen kan nytes på den store verandaen før man tar i bruk de omkringliggende områdene. Tomten på 2816 m² gir rikelig med plass for hagearbeid, utendørsaktiviteter eller dyrehold i de dedikerte uthusene. De to separate stuer med peiser gir varme og kos om vinteren, noe som er nødvendig på grunn av høyden (532 m) og kjøligere netter. Livet her krever planlegging av daglige ærender, da de fleste tjenester ligger minst 7-15 km unna. Dette er ikke et sted for de som søker gangavstand til butikker og restauranter, men snarere for de som verdsetter privatliv, natur og autentisk landliv.

Be om informasjon

Beliggenhet & Området: Algueña

Nærområdet & Tilgjengelighet

Alguena er en liten kommune med 1328 innbyggere, noe som skaper et tett lokalsamfunn. Det daglige livet krever bil for de fleste gjøremål, siden supermarkeder ligger 7,7 km unna og sykehus 24 km unna. Kommunen tilbyr likevel grunnleggende tjenester som apotek, bank og kafeer innen rimelig avstand. Sportsenteret og det kommunale svømmebassenget ligger mindre enn 1 km unna og gir lokale rekreasjonsmuligheter.

Kart & Område

Kartet viser Algueñas beliggenhet i inlandet av Alicante-provinsen, omgitt av åslandskap. Eiendommen ligger i den landlige delen av kommunen, med god tilgang til lokal infrastruktur. De nærmeste større byene Elche og Murcia er tydelig markert, samt avstanden til kysten i sørøst.

Alt text: A cozy room with a large window offering a scenic view of a mountain landscape.

Regionens beliggenhet

Algueña er plassert i Vinalopó Mitjà comarca i Alicante-provinsen. Det er en landlig kommune omgitt av jordbruksland og natur. I forhold til større byer ligger den 28 km fra Elche (234.765 innbyggere), 40 km fra Murcia (462.979 innbyggere) og 46 km fra Alicante (339.322 innbyggere). Kommunens størrelse på 18,4 km² understreker den kompakte og landlige naturen til området.

Kommunikasjon & Fasiliteter

Nærmeste strender ligger rundt 37-38 km unna, inkludert Zona de Baño "Las Escanales", Zona de Baño "El Arenal" og Platja del Pinet. Disse krever omtrent 40-45 minutter med bil. Golfanlegg som Font del Llop Golf Resort, Escuela de golf Elche og Club de Golf Alenda ligger mellom 26-28 km unna, som er ca. 30 minutters kjøring. Alicante-Elche flyplass (ALC) ligger ca. 39 km unna.

Alicante-Elche (ALC) 39 km
Valencia (VLC) 136 km

Kilde: OpenStreetMap, Google Maps

Aerial view of a small town with agricultural fields and distant hills.

Natur & Klima

Med 532 meters høyde over havet har Algueña et arid middelhavsklimat. Gjennomsnittstemperaturen varierer mellom 8-26°C gjennom året, med en årlig gjennomsnittstemperatur på 16,1°C. Området har 3835 soltimer årlig, hvilket gir rikelig med solskin. Svømmesesongen i nærliggende strender varer i 4 måneder når vanntemperaturen overstiger 20°C.

3835 Soltimer/år
4 Badesong (måneder)
16.1°C Gj.snitt årstemperatur
532m Høyde over havet

Kilde: Open-Meteo (2020, 2025 gjennomsnitt)

Strender & Fritid

Strendene i nærheten ligger 37-38 km fra Algueña. For golfentusiaster finnes tre golfbaner innen 28 km: Font del Llop Golf Resort (26 km), Escuela de golf Elche (26 km) og Club de Golf Alenda (28 km). Lokalt tilbyr Alguena et kommunalt svømmebasseng (0,9 km) og et sportsenter (0,8 km) for daglig mosjon. De mange soltimene (3835 i året) og det stabile klimaet gjør det mulig for friluftsliv året rundt.

Kilde: OpenStreetMap

Regionens beliggenhet

Områdeguide: Algueña

Algueña is a Valencian municipality located in the Alicante province, in the comarca of Vinalopó Mitjà, Spain. Its climate is arid Mediterranean.

Nøkkelfakta

18.4 km² Areal

Klima

Måned Gjennomsnittstemperatur Nedbør
Januar 7.8°C 29 mm
Februar 8.4°C 24 mm
Mars 11.5°C 31 mm
April 14.1°C 32 mm
Mai 17.2°C 35 mm
Juni 22.0°C 15 mm
Juli 25.3°C 4 mm
August 25.5°C 7 mm
September 21.5°C 28 mm
Oktober 16.6°C 39 mm
November 11.8°C 35 mm
Desember 8.2°C 27 mm

Nærbutikk og fasiliteter

1 pharmacy
1 bank
2 cafe

Høyde & Terreng

532m Høyde over havet

I nærheten

Svømmebassenger

Sportssentre

Transport

39 km Alicante-Elche (ALC)
136 km Valencia (VLC)
360 km Malaga-Costa del Sol (AGP)

Prosjektdetaljer

Prosjekt 2 Bed Finca in Algueña
By Algueña
Region Costa Blanca
Pris €180 000
Boareal 125 m²
Pris per m² €1 440 / m²
Soverom 2
Bad 1
Parkering Nei
Svømmebasseng Nei
Hage Nei
Byggestatus key_ready
Ferdigstillelse 1970
Publisert 2026-05-17

Ref: VL472281

Kilde: Wikipedia, Wikidata, INE, Junta de Andalucía

Ingrid Haugen
Ingrid Haugen
Eiendomsmegler

Ingrid Haugen loser norske kunder trygt gjennom det spanske eiendomsmarkedet. Hennes rolige tilnærming gjør hele prosessen enkel og oversiktlig.

AI-assistert flerspråklig representant. Din henvendelse håndteres av teamet bak dette nettstedet.

Svar innen 24 timer

Interessert?

Legg igjen dine detaljer for informasjon om tilgjengelighet, priser og planløsninger.

Tekniske fakta
Tomten er på 2816 m² og er fullstendig innhegnet med port
Eiendommen har to separate peiser, en i hver stue
Algueña ligger 532 meter over havet med 3835 soltimer årlig
Be om informasjon WhatsApp