5 Bed Wolnostojąca willa in Benalmadena w Benalmadena, willa wolnostojąca

5-sypialnia Willa wolnostojąca w Benalmadena

Gotowa willa wolnostojąca w Benalmádenie, położona 229 metrów od Playa Malapesquera. Projekt o powierzchni 440 m² z 5 sypialniami i 4 łazienkami, usytuowany w strefie zurbanizowanej z pełnym dostępem do infrastruktury miejskiej. Budowa zakończona, nieruchomość gotowa do zamieszkania od razu. Charakterystyka południowej ekspozycji z widokami na Morze Śródziemne.

€1.850.000
5
Sypialnie
4
Łazienki
440 m²
Powierzchnia
€1.850.000
Cena
0,5 km
Dystans do plaży
Do odbioru kluczy
Status budowy

Analiza projektu

Kluczowe cechy lokalizacji, domów, etapu budowy i uwagi.

Lokalizacja

Nieruchomość zlokalizowana bezpośrednio przy strefie przybrzeżnej Benalmádeny, w odległości spacerowej od plaż i usług miejskich. Ścisłe powiązanie z infrastrukturą turystyczną i rekreacyjną regionu Costa del Sol. Położenie w zwartej zabudowie z zapleczem handlowo-usługowym w promieniu 500 metrów.

Układ

Projekt spełnia wymagania dotyczące przestrzeni życiowej dla 5-osobowej rodziny z zapleczem gościnnym. Zapewnia podział stref dziennych i prywatnych dzięki układowi otwartej przestrzeni z tarasami. Umożliwia prowadzenie stylu życia związanego z rekreacją nadmorską i dostępem do miejskich udogodnień.

Status projektu

Nieruchomość w pełni ukończona, gotowa do natychmiastowego zamieszkania. Zakres prac budowlanych zakończony zgodnie z harmonogramem. Wykonanie finalnego wykończenia i odbior techniczny przeprowadzony przed oddaniem do użytkowania. Brak prac wykończeniowych po stronie nabywcy.

Ważne uwagi

Projekt nie oferuje rozwiązania magazynowego na duże przedmioty. Brak informacji o dostosowaniu dla osób z niepełnosprawnościami. Ograniczona liczba dedykowanych miejsc parkingowych w obrębie nieruchomości. Brak izolacji akustycznej specjalnej kategorii.

Styl życia i okolica

Nieruchomość odpowiada potrzebom rodzin poszukujących przestrzeni życiowej z bezpośrednim dostępem do morza i miejskiej infrastruktury. Osoby prowadzące aktywny styl życia z preferencją spacerów i aktywności wodnych znajdą tu odpowiednie warunki. Inwestorzy szukający nieruchomości o stałym potencjale wynajmu docenią bliskość atrakcji turystycznych i sezonowy napływ gości. Pracownicy zdalni zyskają komfort pracy z widokiem na morze przy zachowaniu szybkiego dostępu do usług. Emeryci docenią płaskie tereny wokół nieruchomości i bliskość opieki medycznej (3,4 km do szpitala). Projekt nie jest odpowiedni dla osób oczekujących pełnej izolacji od turystyki lub ceniących rozległe działki z charakterem wiejskim.

Jakość i wykończenie

Wykończenie nieruchomości obejmuje materiały standardu premium z naciskiem na trwałość w warunkach nadmorskich. Podłogi wykonane z materiałów odpornych na wilgoć i ścieranie, odpowiednich do intensywnej eksploatacji. Okna o podwyższonych parametrach izolacyjnych z osłonami przeciwsłonecznymi. System klimatyzacji z centralnym sterowaniem zapewnia komfort termiczny przez cały rok. Tarasy wykończone materiałami antypoślizgowymi, przystosowanymi do ekspozycji słonecznej i morskiej. Kuchnia wyposażona w sprzęt AGD wysokiej klasy z blatami odpornymi na uszkodzenia mechaniczne. Łazienki wykończone ceramiką o podwyższonej klasie ścieralności z armaturą o zwiększonej odporności na osady wapienne. Wspólne obszary kompleksu utrzymane w standardzie zwiększającego wrażenie ekskluzywności.

Okolica i styl życia

Cena i dostępność

Cena wyjściowa nieruchomości wynosi 1 850 000 euro, co stanowi wartość referencyjną dla segmentu willi przybrzeżnych w Benalmádenie. Wysoka podaż usług w bezpośrednim otoczeniu wpływa na stabilność cenową. Różnice w cenie mogą wynikać z wyboru wykończenia wewnętrznego i adaptacji tarasów. Lokalny rynek transakcji wykazuje aktywność na poziomie 2299 operacji rocznie, co wskazuje na płynność rynku w tej kategorii cenowej.

€1.850.000
Cena
5
Sypialnie
440 m²
Powierzchnia
4
Łazienki

Okolica i styl życia

Dzienna egzystencja w tym miejscu kształtowana jest przez bezpośrednią bliskość morza i miejskiej infrastruktury. Rano mieszkańcy mogą udać się na plażę Malapesquera pieszo w ciągu 3 minut, korzystając z kąpieli morskich przed śniadaniem. Zakupy spożywcze możliwe w supermarkecie oddalonym o 245 metrów, a apteka dostępna jest po drugiej stronie ulicy. Wieczorny spacer deptakiem wzdłuż wybrzeża stanowi naturalną kontynuację dnia. Dzięki gęstej sieci gastronomicznej (194 restauracje w promieniu 2 km), codzienne wybory kulinarne nie wymagają planowania. Dostępność komunikacji publicznej (9 linii autobusowych) pozwala na ograniczenie używania samochodu do minimum. Bliskość klubów sportowych i basenów miejskich uzupełnia ofertę rekreacyjną o aktywności poza sezonem kąpielowym.

Poproś o informacje

Lokalizacja i okolica: Benalmadena

Okolica i dojazd

Codzienne funkcjonowanie wspiera gęsta sieć usług w promieniu 1 kilometra. Szkoły podstawowe i średnie dostępne w odległości do 2 kilometrów, co ułatwia organizację życia rodzinnego. Centra handlowe i specjalistyczne usługi (banki, dentysta) dostępne pieszo w ciągu 5-10 minut. Szpital znajduje się 3,4 km od nieruchomości, zapewniając dostęp do opieki medycznej w nagłych przypadkach. Kluby sportowe (Centrum Tenisa Arroyo de la Miel 0,9 km) i basen publiczny (3,2 km) uzupełniają ofertę rekreacyjną. Stacja kolejowa Benalmádena - Arroyo de la Miel oddalona o 900 metrów umożliwia połączenia z Málagą i Fuengirolą bez konieczności korzystania z samochodu. Liczne punkty gastronomiczne i kawiarnie (46 w promieniu 2 km) zapewniają różnorodność kulinarą na co dzień.

Mapa i lokalizacja

Mapa ukazuje położenie nieruchomości w kontekście urbanistycznym Benalmádeny. Wyróżniono kluczowe punkty: najbliższe plaże (Malapesquera, Santa Ana), strefę usługową z supermarketami i aptekami, oraz główne trasy komunikacyjne. Linie przerywane wskazują odległości piesze do najważniejszych udogodnień.

Exterior view of a municipal building with wooden doors and a sign reading "Museo Municipal.

Położenie w regionie

Benalmádena zajmuje strategiczną pozycję między Málagą (12 km na wschód) a Fuengirolą (bezpośrednio na zachód). Miejscowość wchodzi w skład konurbacji Costa del Sol, oferując połączenie zalet nadmorskiego kurortu z dostępem do infrastruktury wielkomiejskiej. W porównaniu do Torremolinos (9 km na wschód), Benalmádena charakteryzuje się bardziej zrównoważonym rozwojem przestrzennym i mniejszą gęstością zabudowy. Położenie umożliwia szybki dostęp zarówno do lotniska międzynarodowego, jak i do atrakcji turystycznych całego regionu.

Dojazd i udogodnienia

Plaże dostępne pieszo: Playa Malapesquera (229 m), Playa de Santa Ana (588 m). Dojazd do lotniska Málaga-Costa del Sol zajmuje około 15 minut samochodem (9,3 km). Najbliższe pole golfowe Golf Benalmadena Pitch&Putt oddalone o 3,4 km. Port jachtowy Puerto Deportivo de Fuengirola dostępny w 15 minut (10 km). Supermarkety i apteki w promieniu 400 metrów. Dojazd do centrum Málagi zajmuje około 20-25 minut depending on traffic.

Dystans do plaży 0,5 km
Malaga-Costa del Sol (AGP) 9 km
Gibraltar (GIB) 89 km
Benalmadena - Arroyo de la Miel 0,9 km
El Pinillo 1,9 km

Źródło: OpenStreetMap, Google Maps

Diamond-shaped sign with crown, castle, and water, featuring "Benalmadena" text.

Natura i klimat

Alt text: White stupa with golden spire, steps leading up, clear blue sky, mountainous background.

Położenie na wysokości 55 m n.p.m. z nachyleniem terenu 8,4% w kierunku morza zapewnia naturalne przewietrzanie. Średnia roczna temperatura wynosi 18,5°C z ponad 300 dniami słonecznymi rocznie. Sezon kąpielowy trwa 4 miesiące (od czerwca do września) ze średnią temperaturą wody ≥20°C. Południowa ekspozycja tarasów gwarantuje optymalne nasłonecznienie przez cały dzień. Mikroklimat nadmorski łagodzi ekstremalne temperatury latem i zimą. Wysoka wilgotność powietrza w miesiącach letnich wymaga odpowiedniego systemu wentylacji w budynku.

4 Sezon kąpielowy (miesiące)
18.5°C Śr. roczna temperatura
55m Wysokość n.p.m.

Źródło: Open-Meteo (2020, 2025 średnia)

Plaże i rekreacja

W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się trzy plaże: Malapesquera (229 m), Santa Ana (588 m) i Benalmádena (1,1 km). Plaża Carvajal odznacza się statusem Blue Flag, gwarantującym wysoką jakość wody i infrastruktury. Dostępne są pola golfowe: Golf Benalmadena Pitch& Putt (3,4 km), Campo de Golf Miguel Ángel Jiménez (4,9 km). W promieniu 5 km znajduje się 219 obiektów sportowych, w tym klub tenisowy (0,9 km) i basen miejski (3,2 km). Marina w Fuengiroli (10 km) oferuje możliwość uprawiania sportów wodnych.

Plaże

  • Playa de Santa Ana 0,5 km
  • Playa de Bil Bil 0,7 km
  • Playa Malapesquera 0,8 km
  • Playa del Arroyo de la Miel y los Melilleros 1,1 km
  • Playa de las Verdas 1,4 km
  • Playa de Torre Vigía 2 km

Golf

  • Golf Benalmadena Pitch& Putt 2,8 km
  • Campo de Golf Miguel Ángel Jiménez 5,3 km
  • Club de Golf Málaga Parador 8,2 km
  • Lauro Golf 11 km

Obiekty sportowe

219 Dostępne obiekty

Źródło: Blue Flag 2026, OpenStreetMap, CSD

A garden filled with various cacti and succulents, showcasing a vibrant and diverse plant collection.

Położenie w regionie

Przewodnik po regionie: Benalmadena

Benalmádena is a town in Andalusia in southern Spain, 12 km west of Málaga, on the Costa del Sol between Torremolinos and Fuengirola.

Kluczowe fakty

27.2 km² Powierzchnia

Udogodnienia w okolicy

194 restaurant
5 school
28 pharmacy
23 bank
46 cafe
9 dentist

Wysokość i Teren

55m Wysokość n.p.m.
0,5 km Dystans do plaży
8.4% Nachylenie do plaży

Transport

9 km Malaga-Costa del Sol (AGP)
89 km Gibraltar (GIB)
397 km Alicante-Elche (ALC)
0,9 km Benalmadena - Arroyo de la Miel
1,9 km El Pinillo
3,9 km Torremuelle

Szczegóły projektu

Projekt 5 Bed Wolnostojąca willa in Benalmadena
Miasto Benalmadena
Region Costa del Sol
Cena €1.850.000
Powierzchnia 440 m²
Cena za m² €4.204 / m²
Sypialnie 5
Łazienki 4
Parking Tak
Basen Tak
Ogród Tak
Status budowy key_ready
Dystans do plaży 0,5 km
Zakończenie 2026
Opublikowano 2026-05-19

Ref: VL540021

Źródło: Wikipedia, Wikidata, INE, Junta de Andalucía

Podsumowanie

  • Bezpośrednia bliskość plaży Malapesquera (229 m pieszo)
  • Pełna infrastruktura miejska w promieniu 500 metrów
  • Gotowa do zamieszkania willa z basenem prywatnym i wspólnym
  • Południowa ekspozycja z widokami na Morze Śródziemne
  • Zróżnicowana oferta rekreacyjna w promieniu 2 km

Porównanie regionalne

W porównaniu do projektów w Esteponie, Benalmádena oferuje znacznie lepszą dostępność komunikacyjną i rozwiniętą infrastrukturę miejską. Projekt La Roca 2 w tej samej lokalizacji prezentuje podobny standard cenowy (od 1 740 000 euro), ale z mniejszą powierzchnią użytkową. Nieruchomości w Esteponie takie jak Acqua Gardens (od 418 800 euro) i Aby Upper (od 320 000 euro)虽然在价格上更有竞争力,但需要加长时间通勤到主要服务和机场。Benalmádena的优势在于其成熟的旅游基础设施和全年可用的服务。与邻近的Torremolinos相比,Benalmádena的旅游密度较低,提供更平衡的居住环境。该地区的房地产交易活跃(每年2299笔交易),表明市场流动性良好,特别是在此类房产的细分市场中。

Często zadawane pytania

Czy nieruchomość jest narażona na hałas z ulicy?
Położenie w strefie zurbanizowanej wiąże się z obecnością dźwięków miejskich. Ekspozycja południowa z widokiem na morze częściowo redukuje hałas uliczny. Systemy okienne o podwyższonej izolacyjności akustycznej minimalizują przenikanie dźwięków z zewnątrz.
Czy potrzebny jest samochód w codziennym życiu?
Podstawowe usługi dostępne są pieszo w promieniu 400 metrów. Stacja kolejowa w odległości 900 metrów umożliwia komunikację z Málagą i Fuengirolą. Dojazd samochodem zalecany jest głównie do dużych zakupów lub podróży poza miasto.