1 Bed Mellemste etage lejlighed in Fuengirola i Fuengirola, Lejlighed

Nybyggeri Lejligheder Luminal Homes til salg i Fuengirola

Luminal Homes er et nyt boligkompleks i Fuengirola, beliggende i Los Pacos, der tilbyder en kombination af moderne design og komfort. Projektet ligger tæt på stranden og kombinerer rummelige lejligheder med omfattende fællesfaciliteter, hvilket skaber en afslappet feriestemning ved Costa del Sol. Med sin placering og faciliteter er Luminal Homes et attraktivt valg for dem, der søger en bolig i dette område.

€259.000 - €665.000
1-3
Soveværelser
1-2
Badeværelser
67-287 m²
Boligareal
Fra €259.000
Startpris
0,4 km
Afstand til strand
Under opførelse
Byggestatus

Projektanalyse

Nøglekendetegn ved beliggenhed, boliger, projektets fase og punkter at være opmærksom på.

Beliggenhed

Beliggenheden i Los Pacos giver nem adgang til både stranden og lokale faciliteter. Området er kendt for sin rolige atmosfære og gode forbindelser til Fuengirola centrum. Denne kombination gør det muligt for beboerne at nyde både afslapning og bekvemmelighed i hverdagen.

Plantegning

Lejlighederne i Luminal Homes er designet med fokus på rummelighed og naturligt lys, hvilket imødekommer behovene hos dem, der søger en komfortabel og moderne bolig. Med forskellige indretningsmuligheder kan man finde en bolig, der passer til individuelle ønsker og behov.

Projektstatus

Byggeriet af Luminal Homes er i gang, og forventes færdiggjort i tredje kvartal af 2028. Dette giver købere mulighed for at følge byggeprocessen og se deres nye hjem tage form. Den forventede færdiggørelse giver også tid til at planlægge flytning og indretning.

Vigtige bemærkninger

Luminal Homes er beliggende tæt på en motorvej, hvilket kan medføre støjgener. Dette skal tages i betragtning ved overvejelse af køb. Støjgener kan potentielt påvirke booplevelsen for nogle beboere.

Projektdetaljer

Projekt Luminal Homes
By Fuengirola
Region Costa del Sol
Startpris €259.000
Boligareal 76 m²
Pris pr. m² €3.407 / m²
Terrasse 17 m²
Soveværelser 1 - 3
Badeværelser 1 - 2
Parkering Ja
Pool Ja
Have Ja
Byggestatus under_construction
Afstand til strand 0,4 km
Afsluttet Q3 2028
Publiceret 2026-05-13

Ref: VL590661

Kilde: Wikipedia, Wikidata, INE, Junta de Andalucía

Livsstil & omgivelser

Luminal Homes passer godt til dem, der ønsker en bolig tæt på stranden med nem adgang til byens faciliteter. Det kan være familier, der søger en feriebolig, eller par, der ønsker at nyde livet ved Costa del Sol. Projektet er også velegnet til dem, der arbejder hjemmefra og har brug for et roligt sted med gode forbindelser. Med faciliteter som coworking space og fællesarealer, er der mulighed for både arbejde og afslapning. De mange fritidsaktiviteter i området gør det attraktivt for dem, der ønsker en aktiv livsstil.

Byggekvalitet & materialer

Luminal Homes er bygget med fokus på kvalitet og moderne design. Fundamentet består af en kontinuerlig armeret betonplade, og strukturen er lavet af armeret beton med piller, bjælker og dæk, der opfylder de tekniske krav. Facaden er designet med et dobbeltlagssystem, der inkluderer keramiske mursten, isolering og gipsvægge med lydisolering. Interiøret har gipsvægge med mineraluldsisolering, og der er forsænkede gipslofter i fordelingsgange, badeværelser og andre nødvendige områder. Gulvene er belagt med porcelænsfliser i stort format, og badeværelserne er udstyret med keramiske håndvaske, brusekabiner, spejle med LED-belysning og termostatiske vandhaner. Køkkenet er fuldt udstyret med høje og lave skabe, porcelænsbordplader og hvidevarer fra CANDY eller lignende, inklusive køleskab, mikroovn, ovn, induktionskomfur, emhætte, vask, opvaskemaskine, vaskemaskine og tørretumbler.