1 Bed Keskikerroksen huoneisto in Fuengirola kohteessa Fuengirola, Asunto

Uudiskohde Luminal Homes myytävänä Fuengirolassa

Luminal Homes tarjoaa modernia asuntomukavuutta Fuengirolassa, Los Pacosin alueella. Tämä uudiskohde sijaitsee lähellä rantaa ja yhdistää nykyaikaisen muotoilun, mukavuuden ja rennon tunnelman Costa del Solilla. Asunnot ovat valoisia ja tilavia, ja niissä on useita yhteisiä tiloja, jotka sopivat niin loma-asunnoksi, pitkäaikaiseen asumiseen kuin sijoituskohteeksikin.

€259 000 - €665 000
1-3
Makuuhuoneita
1-2
Kylpyhuoneita
67-287 m²
Asuinpinta-ala
Alkaen €259 000
Hinta alkaen
0,4 km
Etäisyys rantaan
Rakenteilla
Rakennustilanne

Kohteen analyysi

Sijainnin, asuntojen, rakennusvaiheen ja huomioitavien asioiden keskeiset ominaisuudet.

Sijainti

Luminal Homes sijaitsee Fuengirolassa, lähellä rantaa ja kaupungin palveluita. Alue on tunnettu rauhallisuudestaan ja hyvistä yhteyksistään. Kävelyetäisyydellä on useita kauppoja, ravintoloita ja kouluja. Sijainti mahdollistaa helpon pääsyn sekä rannalle että kaupungin keskustaan.

Pohjakuvat

Luminal Homes tarjoaa käytännöllisiä ja valoisia asuntoja, joissa on yksi makuuhuone. Avokeittiö ja olohuone luovat avaran tilan, ja suuret ikkunat tuovat luonnonvaloa sisään. Yksityinen terassi tarjoaa mahdollisuuden nauttia ulkoilmasta ympäri vuoden.

Rakennustilanne

Luminal Homes on rakenteilla oleva uudiskohde, jonka arvioitu valmistuminen on vuoden 2028 kolmannella neljänneksellä. Uudiskohteena asunnot tarjoavat modernit mukavuudet ja energiatehokkaat ratkaisut. Rakennusvaiheessa on vielä mahdollisuus vaikuttaa joihinkin sisustusratkaisuihin.

Huomioitavaa

Luminal Homesin sijainti lähellä moottoritietä saattaa aiheuttaa melua. Asuntojen pohjaratkaisut eivät välttämättä sovellu liikuntarajoitteisille henkilöille ilman erikoisjärjestelyjä. Yksiöiden valikoima on rajallinen.

Kohteen tiedot

Kohde Luminal Homes
Kaupunki Fuengirola
Alue Costa del Sol
Hinta alkaen €259 000
Asuinpinta-ala 76 m²
Hinta per m² €3 407 / m²
Terassi 17 m²
Makuuhuoneita 1 - 3
Kylpyhuoneita 1 - 2
Autopaikka Kyllä
Allas Kyllä
Piha Kyllä
Rakennustilanne under_construction
Rakennuttaja Rosso Inmobiliaria
Etäisyys rantaan 0,4 km
Valmistuminen Q3 2028
Julkaistu 2026-05-13

Ref: VL590661

Lähde: Wikipedia, Wikidata, INE, Junta de Andalucía

Elämäntyyli ja ympäristö

Luminal Homes sopii erinomaisesti henkilöille, jotka arvostavat modernia asumista lähellä rantaa ja kaupungin palveluita. Se on hyvä valinta pariskunnille tai yksin asuville, jotka etsivät helppohoitoista asuntoa Costa del Solilta. Kohde sopii myös sijoittajille, jotka haluavat vuokrata asunnon turisteille tai pitkäaikaisille asukkaille. Jos arvostat yhteisiä tiloja, kuten uima-allasta ja kuntosalia, ja haluat asua rauhallisella alueella, mutta silti lähellä kaikkea, Luminal Homes voi olla juuri sinulle sopiva valinta. Huomioithan, että moottoritien läheisyys saattaa aiheuttaa melua.

Rakennuslaatu ja viimeistely

Luminal Homesissa on käytetty laadukkaita materiaaleja ja nykyaikaisia rakennustekniikoita. Rakenteissa on huomioitu äänieristys ja energiatehokkuus. Asunnoissa on lattialämmitys, ilmastointi ja täysin varusteltu keittiö. Kylpyhuoneissa on laadukkaat saniteettikalusteet ja suihkuseinät. Lattiat ovat suurikokoista posliinilaattaa, ja seinät on maalattu sileäksi. Terassit on päällystetty liukastumista estävällä posliinilaatalla. Yhteistiloissa on panostettu viihtyisyyteen ja toimivuuteen.

Video Tour

Ympäristö ja elämäntyyli

Hinta ja saatavuus