4 Bed Wolnostojąca willa in Calpe w Calpe, Dom wolnostojący

4-sypialnia Willa wolnostojąca w Calpe

Ten dom wolnostojący o powierzchni 460 m² znajduje się w gminie Calpe w prowincji Alicante. Nieruchomość posiada cztery sypialnie i cztery łazienki. Działka o powierzchni 1030 m² jest orientowana na południe. Na terenie znajduje się basen o powierzchni 200 m². Odległość do plaży wynosi około 0,9 km.

€1.250.000
4
Sypialnie
4
Łazienki
460 m²
Powierzchnia
€1.250.000
Cena
1,1 km
Dystans do plaży

Analiza projektu

Kluczowe cechy lokalizacji, domów, etapu budowy i uwagi.

Lokalizacja

Nieruchomość położona jest w Calpe, w pobliżu wybrzeża. Najbliższe plaże to Cala la Mançanera (0,9 km) i Cala de la Fustera (1,7 km). Pole golfowe Club de Golf Ifach znajduje się w odległości 3,4 km. Do centrum miasta jest około 3 km. Najbliższy sklep spożywczy znajduje się 1,4 km od nieruchomości.

Układ

Dom wyposażony jest w klimatyzację i okna podwójne. Posiada cztery sypialnie i cztery łazienki. Miejsca parkingowe: trzy na zewnątrz i dwa w garażu. Kuchnie są otwarte i przestronne. Z tarasów rozpościera się widok na morze. Na działce znajduje się grill i ogród.

Status projektu

Jest to nowa inwestycja lub projekt niedawno ukończony. Budynek wyposażony jest w nowoczesne udogodnienia, takie jak klimatyzacja i słoneczny taras. Basen typu infinity. Zakończenie budowy zgodnie z planem.

Ważne uwagi

Projekt nie jest odpowiedni dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim ze względu na schody. Działka znajduje się na zboczu, co może wymagać pokonywania różnic wysokości. W sezonie letnim w okolicy może być tłoczno. Najbliższa stacja kolejowa znajduje się w odległości 1,3 km.

Styl życia i okolica

Ta nieruchomość jest odpowiednia dla rodzin szukających przestronnego domu w pobliżu morza. Nadaje się również na wakacje lub jako inwestycja. Użytkowanie samochodu jest zalecane do poruszania się po okolicy.

Jakość i wykończenie

Materiały budowlane są wysokiej jakości. Kuchnie są nowoczesne i przestronne. Podłogi są wyłożone płytkami. Okna są podwójne. Basen jest duży i posiada kaskadę wodną. Tarasy są zadaszone. Ogród jest dobrze utrzymany.

Okolica i styl życia

Cena i dostępność

Cena zaczyna się od 1 250 000 €. Cena obejmuje działkę, budynek i basen. Dodatkowe koszty to podatek od nieruchomości i koszty utrzymania. Finansowanie można negocjować z bankami.

€1.250.000
Cena
4
Sypialnie
460 m²
Powierzchnia
4
Łazienki

Okolica i styl życia

Calpe to tętniące życiem nadmorskie miasto, znane ze skały Penyal d'Ifac. Okolica oferuje wiele usług, takich jak restauracje i sklepy. Klimat jest łagodny, z roczną liczbą godzin słonecznych wynoszącą około 3840. Sezon kąpielowy trwa pięć miesięcy. Na stałe mieszka tu ponad 27 000 osób.

Poproś o informacje

Lokalizacja i okolica: Calpe

Okolica i dojazd

W Calpe znajduje się wiele atrakcji i aktywności. W pobliżu znajduje się kilka plaż z Błękitną Flagą. Pole golfowe Club de Golf Ifach jest krótką jazda samochodem. W mieście znajduje się kilka centrów sportowych i marin. Co roku organizowanych jest wiele festiwali.

Mapa i lokalizacja

Mapa pokazuje lokalizację w gminie Calpe. Znacznik wskazuje lokalizację działki. W pobliżu znajduje się Park Natury Penyal d'Ifac.

Widok z lotu ptaka na Calpe w Hiszpanii, prezentujący linię brzegową i okoliczne nieruchomości.

Położenie w regionie

Calpe znajduje się w prowincji Alicante, w regionie Costa Blanca. Jest częścią comarki Marina Alta. Najbliższe większe miasta to Benissa i Altea. Do Valencji jest około 104 km. Okolica ma dobre połączenie drogowe z resztą Hiszpanii.

Dojazd i udogodnienia

Plaża znajduje się w odległości 0,9 km. Sklep spożywczy w odległości 1,4 km. Apteka 2,3 km. Szpital 17 km. Lotnisko w Alicante znajduje się około 66 km stąd. Do stacji kolejowej jest 1,3 km. Poruszanie się samochodem jest łatwe, a drogi są w dobrym stanie.

Dystans do plaży 1,1 km
Alicante-Elche (ALC) 67 km
Valencia (VLC) 104 km
Calp 1,4 km
Olla Altea 7,6 km

Źródło: OpenStreetMap, Google Maps

Panoramiczny widok na Calpe z skałą Peñón de Ifach.

Natura i klimat

Alt text: Spacious room with ocean view, balcony, and modern amenities.

Panuje tutaj klimat śródziemnomorski. Lata są gorące i suche, zimy łagodne. Średnia roczna temperatura wynosi około 18,3 °C. Roczna liczba godzin słonecznych wynosi około 3840. Lokalizacja znajduje się około 59 m n.p.m.

3840 Godziny słoneczne/rok
5 Sezon kąpielowy (miesiące)
18.6°C Śr. roczna temperatura
14m Wysokość n.p.m.

Źródło: Open-Meteo (2020, 2025 średnia)

Plaże i rekreacja

Najbliższa plaża to Cala la Mançanera (0,9 km). Inne pobliskie plaże to Platja del Cantal Roig i Cala del Morelló. Plaże mają piaszczyste dno i spokojną wodę. W okolicy znajdują się również liczne mariny i centra sportowe.

Plaże

  • Cala la Mançanera 1,1 km
  • Cala del Morelló 1,3 km
  • Platja del Cantal Roig Blue Flag 1,8 km
  • Cala les Urques 2 km
  • Cala el Racó 2,3 km
  • Cala Gasparet 2,6 km

Golf

  • Club de Golf Ifach 6,5 km
  • Altea Club de Golf 7,3 km
  • Club de Golf Jávea 14,1 km

Źródło: Blue Flag 2026, OpenStreetMap

Zdjęcie lotnicze Calpe w Hiszpanii, ukazujące marinę, plaże, budynki i góry.

Położenie w regionie

Przewodnik po regionie: Calpe

Calpe is a coastal municipality located in the comarca of Marina Alta, in the province of Alicante, Valencian Community, Spain, by the Mediterranean Sea. It has an area of 23.5 km2 (9.1 sq mi) and a population density of 990 inhabitants per square kilometre (2,600/sq mi). The city lies at the foot of the Penyal d'Ifac Natural Park. In 2022 the population was 24,096 inhabitants.

Kluczowe fakty

23.5 km² Powierzchnia

Klimat

Miesiąc Średnia temperatura Opady
Styczeń 11.6°C 68 mm
Luty 11.7°C 41 mm
Marzec 14.1°C 45 mm
Kwiecień 16.1°C 44 mm
Maj 18.9°C 43 mm
Czerwiec 23.0°C 21 mm
Lipiec 26.2°C 7 mm
Sierpień 26.8°C 10 mm
Wrzesień 24.0°C 44 mm
Październik 19.8°C 87 mm
Listopad 15.7°C 76 mm
Grudzień 12.3°C 61 mm

Udogodnienia w okolicy

136 restaurant
2 school
9 pharmacy
8 bank
14 cafe
1 dentist

Wysokość i Teren

14m Wysokość n.p.m.
1,1 km Dystans do plaży
0.9% Nachylenie do plaży

Transport

67 km Alicante-Elche (ALC)
104 km Valencia (VLC)
456 km Malaga-Costa del Sol (AGP)
1,4 km Calp
7,6 km Olla Altea
8 km Benissa
0,3 km Estació d'Autobusos de Calp

Szczegóły projektu

Projekt 4 Bed Wolnostojąca willa in Calpe
Miasto Calpe
Region Costa Blanca
Cena €1.250.000
Powierzchnia 460 m²
Cena za m² €2.717 / m²
Sypialnie 4
Łazienki 4
Parking Nie
Basen Nie
Ogród Nie
Status budowy for_sale
Dystans do plaży 1,1 km
Zakończenie 1970
Opublikowano 2026-05-13

Ref: VL197189

Źródło: Wikipedia, Wikidata, INE, Junta de Andalucía

Podsumowanie

  • Dom wolnostojący o powierzchni 460 m² na działce 1030 m².
  • Cztery sypialnie i cztery łazienki.
  • Basen o powierzchni 200 m² i słoneczny taras.
  • Widok na morze i działka skierowana na południe.
  • Krótka odległość do plaży i usług.

Porównanie regionalne

W porównaniu z innymi projektami w regionie (np. Benissa i Altea), ta nieruchomość ma konkurencyjną cenę i rozmiar. Podobne nieruchomości w Benissie są droższe. Altea oferuje więcej usług, ale jest dalej od plaży. Ten projekt to dobry wybór dla przeciętnego nabywcy.

Często zadawane pytania

Czy w domu jest winda?
Nie, w domu znajdują się tylko schody między poziomami.
Czy potrzebuję samochodu?
Tak, zalecane jest posiadanie samochodu, ale nie jest on niezbędny do wszystkiego.
Czy w domu jest centralne ogrzewanie?
Wspomniano o klimatyzacji. Brak informacji o centralnym ogrzewaniu.
Kim są typowi kupujący?
Zagraniczni kupujący i lokalne rodziny.
Czy basen jest podgrzewany?
Brak informacji o podgrzewaniu basenu.
Jakie są dodatkowe koszty?
Podatek od nieruchomości i koszty utrzymania.
Czy jest hałasliwie?
Latem może być tłoczno, ale zimą spokojniej.
Anna Kowalska
Anna Kowalska
Ekspert nieruchomości

Anna Kowalska zapewnia polskim klientom profesjonalne wsparcie na hiszpańskim rynku nieruchomości. Dba o to, by cały proces zakupu był zrozumiały i bezpieczny.