5 Bed Samostatne stojaca vila in Algorfa v Algorfa, Samostatná Vila

5-spálňa Samostatne stojaca vila v Algorfa

Táto samostatná vila s 5 spálňami a 4 kúpeľňami sa nachádza v meste Algorfa, Costa Blanca. Zastavaná plocha je 375 m² a pozemok 1149 m². Nehnuteľnosť zahŕňa súkromný bazén, dvor a garáž. Poloha je v vidieckej oblasti, ale s dennými službami v blízkosti. Hlavný dom je kompletne zrekonštruovaný a je tu aj samostatná prístavba. Je to veľký rodinný dom s panoramatickým výhľadom na polia a hory.

€685,000
5
Spálne
4
Kúpeľne
375 m²
Obývacia plocha
€685,000
Cena
Kúrené (k odovzdaniu)
Stav výstavby

Zhrnutie

  • Veľká vila s piatimi spálňami a samostatným domom pre hostí.
  • Poloha ponúka panoramatický výhľad na polia a hory.
  • Nachádza sa blízko golfového ihriska (La Finca) a 10 minút jazdy autom od pláží.
  • Je vybavená súkromným bazénom, grilom a dvojitou garážou.
  • Umožňuje aj trvalé bývanie, aj dovolenku, ale vyžaduje auto.

Regionálne porovnanie

V porovnaní s inými projektami v južnej časti Costa Blanca sa táto vila vyznačuje väčšou rozlohou pozemku. Mnohé nové projekty ponúkajú menšie pozemky. V porovnaní s luxusnými vilami v Benisse alebo Altei (od 4,25M€) je to výrazne dostupnejšie. Podobné ceny v regióne sú zvyčajne medzi 600k-800k. Výhodou je, že ponúka viac priestoru ako štandardný byt na pobreží. Jedinou nevýhodou je poloha vo vnútrozemí, čo môže byť dôležité pre tých, ktorí chcú byť blízko mora bez auta.

Časté otázky

Aký je skutočný stav v susedstve, je to príliš izolované?
Susedstvo je živé a pozostáva predovšetkým z trvalých obyvateľov. Hoci je pokojné, nie je iba letovisko. Miestni obyvatelia používajú oblasť po celý rok.
Ako ďaleko sú obchody a autobusové zastávky?
Najbližší supermarket je 2 km ďaleko. Existuje 5 autobusových zastávok, ktoré obsluhujú až 9 liniek.
Aký je vykurovací systém?
Centrálne kúrenie funguje na naftu. Sú tam aj klimatizačné jednotky. K dispozícii je aj krb.
Aká je cena za meter štvorcový v porovnaní s inými projektmi?
685 000 € za 375 m² dáva 1827 €/m². To je konkurenceschopná cena pre južnú Costa Blancu, najmä s ohľadom na veľký pozemok.
Je možné v blízkosti hrať golf?
Áno, Club de Golf La Finca je 3,0 km ďaleko. V blízkosti je aj tenisový klub a športové centrum.
Koľko stojí údržba budovy?
Priemerné ročné náklady (IBI) závisia od hodnoty. Kúrenie na naftu a údržba bazéna zvyšujú každodenné náklady.
Ako dlho trvá proces kúpy?
Typický proces prevodu trvá 1-2 mesiace.
Ako ďaleko je mestská doprava?
Existuje 5 autobusových zastávok, ktoré obsluhujú až 9 liniek. Najbližšia železničná stanica je Callosa de Segura (7,9 km).

Analýza projektu

Kľúčové vlastnosti lokality, domov, fázy projektu a body pozornosti.

Lokalita

Objekt sa nachádza medzi dedinou Algorfa a golfovým ihriskom La Finca. Zástavba je rozptýlená, čo zachováva pokoj v okoli. Najbližšie obchody a služby sú približne 2 kilometre ďaleko. Hoci je vo vnútrozemí, existuje prístup k mestskej doprave (autobusové linky).

Pôdorys

Vila je vhodná pre veľkú rodinu alebo pre tých, ktorí potrebujú dodatočný priestor. Celkovo je k dispozícii 5 spální. Hlavný dom ponúka útulný životný priestor, zatiaľ čo samostatná prístavba môže byť použitá pre hostí alebo ako kancelária. Kúpanie a pobyt na slnci je možný v súkromnom bazéne.

Stav projektu

Toto je zrekonštruovaný projekt, nie nová výstavba. Hlavný dom bol modernizovaný pri zachovaní jeho charakteru. Prístavba bola postavená v hlavnom objeme. Vonkajšie priestory boli aktualizované, vrátane súkromného bazéna a grilovacej zóny. Vybavenie zahŕňa centrálne kúrenie a klimatizáciu.

Body pozornosti

Toto nie je nová budova. Poloha vyžaduje použitie auta pre väčšinu služieb, hoci obchody sú dostupné na bicykli. Keďže sa nachádza vo vnútrozemí, najbližšie pláže sú vzdialené 10 kilometrov, čo znamená cestu autom. Projekt je určený pre tých, ktorí oceňujú veľký pozemok a priestor.

Štýl života a okolie

Toto je vhodné pre rodinu, ktorá potrebuje veľa spální a priestoru. Možnosť ubytovať hostí v samostatnej budove je užitočná pre tých, ktorí často prijímajú návštevy. Je tiež vhodné pre spoločný život s príbuznými, ale s oddelenými priestormi. Poloha je vhodná pre človeka s autom, ktorý chce cestovať do práce alebo na letisko (približne 30 minút do Alicante).

Kvalita stavby a povrchové úpravy

Vnútorná úprava je v modernom štýle, s použitím kameňa a dreva. V hlavnej obývačke je krb. V spálňach sú vstavané skrine. Centálne kúrenie funguje na naftu, okrem toho sú klimatizačné jednotky. Vonkajšia úprava je z kameňa a keramických dlaždice. Kvalita zodpovedá dobrým zrekonštruovaným projektom v regióne.

Okolie a štýl života

Cena a dostupnosť

Cena začína na 685 000 eurách. Táto suma zahŕňa veľký pozemok, hlavný dom, prístavbu a dvojitú garáž. Na trhu v tejto oblasti sa ceny víl výrazne líšia, ale táto konkrétna nehnuteľnosť ponúka veľkú plochu za primeranú cenu. Konečná cena závisí od podmienok transakcie.

€685,000
Cena
5
Spálne
375 m²
Obývacia plocha
4
Kúpeľne

Okolie a štýl života

Život tu ponúka príležitosť na pokojný a súkromný život ďaleko od mestského hluku. Veľký pozemok umožňuje záhradníčenie a pobyt vonku. Okolité polia a citrusové sady umožňujú prechádzky, hoci slnko na Iberskom polostrove si vyžaduje ochranu. Večery sú tiché, čo pomáha spánku. Budova sa nachádza pri ceste, čo umožňuje prístup z dvoch rôznych strán.

Požiadať o informácie

Lokalita a okolie: Algorfa

Okolie a dostupnosť

Algorfa je malé mesto s približne 3 800 obyvateľmi. Denný život je relatívne pokojný. Najbližší supermarket je približne 2 km ďaleko. Golfový klub La Finca je 3 km ďaleko. V susedstve sú športové centrá a tenisové dvorce. Bežné potreby a lekárska starostlivosť sú blízko. Kultúrny život je skromný, s miestnymi festivalmi počas roka.

Mapa a lokalita

Mapa zobrazuje polohu projektu v oblasti Lomas de La Juliana, severne od mesta Algorfa. Pozrite si blízke golfové ihriská a polia. sú vyznačené aj najbližšie hlavné cesty a dediny.

Alt text: Two-story residential building with a street view, featuring a mix of stone and painted walls.

Poloha v regióne

Projekt sa nachádza v južnej časti Costa Blanca, vo vnútrozemí. Štruktúrne je podobný okolitým malým dedinám. Prístup k pobrežiu (Guardamar) je jednoduchý. Poloha je dobre prepojená s niekoľkými hlavnými cestami, čo umožňuje rýchly prístup na letisko Alicante alebo na letisko Valencia (158 km).

Dostupnosť a zariadenia

Najbližšie pláže (Platja de La Roqueta a Platja del Montcaio) sú vzdialené približne 10 km. Letisko Alicante je približne 30 km ďaleko. Najbližšia železničná stanica je Callosa de Segura (približne 8 km). Existuje 9 autobusových liniek. V oblasti je aj možnosť nabíjania elektromobilov (na 7.1 km). Golfové kluby ako Villamartín a Campoamor sú vzdialené 16-17 km.

Alicante-Elche (ALC) 30 km
Valencia (VLC) 159 km
Callosa de Segura 8.7 km
Callosa de Segura-Cox 9.7 km

Zdroj: OpenStreetMap, Google Maps

A map display with various room layouts and features, set outdoors near a building.

Príroda a podnebie

Modern apartment with city view, balcony, and large windows.

Klíma v Algorfe je stredomorská, s priemernou teplotou 18,8°C. Ročne je približne 3841 slnečných hodín. Kúpacia sezóna (teplota vody ≥20°C) trvá 6 mesiacov. Nadmorská výška je iba 26 metrov, čo znamená mierny vietor. Terén je rovinatý, obklopený lesmi a poľnohospodárskou pôdou.

3841 Hodiny slnka/rok
6 Kúpacia sezóna (mesiace)
18.8°C Priem. ročná teplota
55m Nadmorská výška

Zdroj: Open-Meteo (2020, 2025 priemer)

Pláže a voľný čas

Najbližšie pláže sa nachádzajú v Guardamar del Segura. Platja de La Roqueta je vzdialená približne 10 km. Pláže sú dlhé s pieskom. Okrem mora je možné hrať golf v Club de Golf La Finca, ktorý je 3 km ďaleko. V blízkosti sa nachádza aj tenisový klub a športové ihriská.

Golf

  • Club de Golf La Finca 1.9 km

Zdroj: OpenStreetMap

Modern building with flags, large windows, and a pedestrian crossing.

Poloha v regióne

Sprievodca oblastí: Algorfa

Algorfa is a village in the Costa Blanca area of Spain, near the coast and surrounded by Mediterranean pine forest and citrus groves.

Základné informácie

18.5 km² Rozloha

Podnebie

Mesiac Priem. teplota Zrážky
Január 10.5°C 31 mm
Február 11.2°C 21 mm
Marec 14.0°C 27 mm
Apríl 16.5°C 27 mm
Máj 19.6°C 26 mm
Jún 23.7°C 9 mm
Júl 26.6°C 3 mm
August 26.9°C 3 mm
September 23.9°C 23 mm
Október 19.2°C 40 mm
November 14.7°C 37 mm
December 11.0°C 30 mm

Vybavenosť v okolí

10 restaurant
1 pharmacy
2 bank
2 cafe
2 dentist

Nadmorská výška a Terén

55m Nadmorská výška

V okolí

Športové centrá

Vyhliadky

Ev Charging

Golfové ihriská

Bazény

Doprava

30 km Alicante-Elche (ALC)
159 km Valencia (VLC)
363 km Malaga-Costa del Sol (AGP)
8.7 km Callosa de Segura
9.7 km Callosa de Segura-Cox
3.8 km Estación de Autobuses
3.8 km Estación de Autobuses

Podrobnosti projektu

Projekt 5 Bed Samostatne stojaca vila in Algorfa
Mesto Algorfa
Región Costa Blanca
Cena €685,000
Obývacia plocha 375 m²
Cena za m² €1,826 / m²
Spálne 5
Kúpeľne 4
Parkovanie Áno
Bazén Áno
Záhrada Nie
Stav výstavby key_ready
Dokončenie 1970
Publikované 2026-05-17

Ref: VL112414

Zdroj: Wikipedia, Wikidata, INE, Junta de Andalucía

Katarína Horváthová
Katarína Horváthová
Expert na realitný trh

Katarína Horváthová je priateľskou a spoľahlivou sprievodkyňou pre slovenských klientov na španielskom realitnom trhu. Zabezpečuje hladký a bezstarostný priebeh kúpy.

Viacjazyčný zástupca s podporou AI. Váš dopyt vybavuje tím za touto webovou stránkou.

Odpoveď do 24 hodín

Máte záujem?

Nechajte svoje údaje a získajte informácie o dostupnosti, cenách a pôdorysoch.

Technické údaje
Vila má rozlohu 375 m² na pozemku 1149 m².
Najbližší supermarket je 2 km ďaleko.
Ročne je v priemere 3841 slnečných hodín.
Požiadať o informácie WhatsApp