3 Bed Vilă individuală in Benahavís în Benahavís, Vilă Individuală

Vilă individulală de vânzare în Benahavís: Be Lagom

Be Lagom este o vilă individuală situată în Benahavís, Málaga, cu o suprafață construită de 340 m². Proprietatea are 3 dormitoare și 2 băi. Se află la aproximativ 4 km de coastă și în apropierea mai multor terenuri de golf. Proiectul este finalizat și deține certificarea BREEAM pentru sustenabilitate. Complexul include o piscină privată și zone peisagistice extinse.

De la €1,890,000
3
Dormitoare
2
Băi
340 m²
Suprafață utilă
De la €1,890,000
Preț de pornire
Gata de locuit
Stadiu construcție

Analiza Proiectului

Caracteristici cheie ale locației, caselor, fazei proiectului și punctelor de atenție.

Locație

Vila este situată pe un teren înclinat în Benahavís, la o altitudine de 238 m. Distanta până la cea mai apropiată plajă (Playa Isdabe) este de aproximativ 4 km. Este poziționată între Marbella și Estepona, oferind acces rapid la facilitățile de pe coastă.

Planșă

Suprafața de 340 m² oferă spațiu pentru o familie. Cei 3 dormitoare și piscina privată răspund nevoilor de locuință secundară sau rezidențială. Terasa și solariumul sunt potrivite pentru stilul de viață în aer liber din Spania.

Status Proiect

Proiectul este clasificat ca 'Gereed', fiind finalizat. Predarea este indicativă, deci locuința este gata de ocupare. Amenajările interioare sunt complete și includ dotări de înaltă calitate.

Puncte de Atenție

Amplasarea pe un deal înseamnă că terenul nu este plat. Deși este aproape de facilități, este necesară o mașină pentru deplasări zilnice. Zona este rezidențială și liniștită, nu una turistică intensă.

Detalii Proiect

Proiect Be Lagom
Oraș Benahavís
Regiune Costa del Sol
Preț de pornire €1,890,000
Suprafață utilă 340 m²
Preț per m² €5,558 / m²
Terasă 64 m²
Dormitoare 3
Băi 2
Parcare Da
Piscină Da
Grădină Da
Stadiu construcție key_ready
Dezvoltator Nvoga
Finalizare 2022
Publicat 2026-05-16

Ref: VL835031

Sursă: Wikipedia, Wikidata, INE, Junta de Andalucía

Stil de Viață și Împrejurimi

Această proprietate se potrivește cumpărătorilor care caută o casă gata făcută. Este ideală pentru familii care doresc intimitate și acces la golf. Cei care caută sustenabilitate (certificare BREEAM) și eficiență energetică vor aprecia dotările tehnice.

Calitate Construcție și Finisaje

Bucătăria este mobilată Siematic cu blat de marmură și electrocasnice Neff. Parchetul este de format mare. Băile sunt echipate cu sanitare Duravit și robinetărie Hansgrohe. Incălzirea este în pardoseală (apă în camere, electric în băi), iar climatizarea se face prin aerotermie. Include sistem de domotică pentru controlul iluminatului și a climei.

Împrejurimi și Stil de Viață

Preț și Disponibilitate

Prețul începe de la 1.890.000 €. Comparativ cu alte proiecte din zonă, cum ar fi La Finca de Jasmine (2.250.000 €), Be Lagom oferă un raport competitiv calitate-preț. Prețul reflectă finisajele de lux și statutul de proiect finalizat.

€1,890,000
Preț de pornire
3
Dormitoare
340 m²
Suprafață utilă
2
Băi

Împrejurimi și Stil de Viață

A trăi în Be Lagom înseamnă a te bucura de o zonă rezidențială liniștită din Benahavís. Locația oferă priveliști panoramice asupra mării și munților. Complexul dispune de 5.000 m² de grădini mediteraneene, oferind un mediu natural. Proximitatea față de terenurile de golf este un avantaj major pentru iubitorii acestui sport.