2 Bed Διαμέρισμα ισογείου in Benalmadena σε Benalmadena, Διαμέρισμα

2-υπνοδωμάτιο Ισόγειο διαμέρισμα στο Benalmadena

Αυτό το διαμέρισμα δύο υπνοδωματίων βρίσκεται στο Μπεναλμαδένα, Μάλαγα, απευθείας στην ακτή της Κόστα ντελ Σολ. Με έναν χώρο διαβίωσης 150 τ.μ., προσφέρει μια σταθερή επιλογή κατοικίας σε μια αναπτυγμένη αστική περιοχή. Το έργο είναι έτοιμο για κατοίκηση, με τιμές από €320.000. Η τοποθεσία παρέχει άμεση πρόσβαση σε παράκτιες ανέσεις και τον χαρακτηριστικό μεσογειακό τρόπο ζωής της νότιας Ισπανίας.

€320,000
2
Υπνοδωμάτια
1
Μπάνια
150 m²
Εμβαδόν
€320,000
Τιμή
0.5 km
Απόσταση Θάλασσας
Έτοιμο
Κατάσταση Κατασκευής

Ανάλυση Έργου

Βασικά χαρακτηριστικά τοποθεσίας, κατοικιών, φάσης και σημεία προσοχής.

Τοποθεσία

Το έργο βρίσκεται απευθείας στην Κόστα ντελ Σολ στο Μπεναλμαδένα, σε υψόμετρο 55 μέτρων πάνω από την επιφάνεια της θάλασσας. Η τοποθεσία προσφέρει γειτνίαση με τη Μεσόγειο Θάλασσα και αστικές υποδομές, καθιστώντας το κατάλληλο για όσους αναζητούν παράκτια διαβίωση με άμεση πρόσβαση σε υπηρεσίες.

Δάπεδο

Το διαμέρισμα προσφέρει λειτουργική διαβίωση με δύο υπνοδωμάτια, ένα μπάνιο και 150 τ.μ. χώρου. Ο νότιος προσανατολισμός εξασφαλίζει φυσικό φως κατά τη διάρκεια της ημέρας. Το έργο παρέχει κοινόχρηστες ανέσεις συμπεριλαμβανομένης πισίνας και κήπων.

Κατάσταση Έργου

Το έργο έχει ολοκληρωθεί και είναι έτοιμο για άμεση κατοίκηση. Δεν ισχύουν φάσεις κατασκευής ή χρονοδιαγράμματα σχεδιασμού δεδομένου ότι το κτίριο είναι πλήρως τελειωμένο. Η κατάσταση ως ολοκληρωμένου έργου σημαίνει ότι οι αγοραστές μπορούν να αξιολογήσουν την πραγματική τελική ποιότητα.

Σημεία Προσοχής

Το έργο δεν προσφέρει πολυτελείς παροχές θέρετρου όπως ιδιωτική πρόσβαση σε γήπεδα γκολφ ή αποκλειστικές παραλιακές λέσχες. Η διαμόρφωση ενός μπάνιου μπορεί να μην καλύπτει τις ανάγκες μεγαλύτερων νοικοκυριών. Η αστική παράκτια τοποθεσία σημαίνει περιορισμένη ιδιωτικότητα σε σύγκριση με πιο απομονωμένες αναπτύξεις.

Λεπτομέρειες Έργου

Έργο 2 Bed Διαμέρισμα ισογείου in Benalmadena
Πόλη Benalmadena
Περιοχή Costa del Sol
Τιμή €320,000
Εμβαδόν 150 m²
Τιμή ανά τ.μ. €2,133 / m²
Βεράντα 80 m²
Υπνοδωμάτια 2
Μπάνια 1
Παρκινγκ Ναι
Πισίνα Ναι
Κήπος Ναι
Κατάσταση Κατασκευής key_ready
Απόσταση Θάλασσας 0.5 km
Παράδοση 1970
Δημοσίευση 2026-05-20

Ref: VL199010

Πηγή: Wikipedia, Wikidata, INE, Junta de Andalucía

Τρόπος Ζωής

Αυτό το διαμέρισμα θα ταίριαζε σε αγοραστές που αναζητούν ένα έτοιμο για κατοίκηση παράκτιο ακίνητο σε μια καθιερωμένη περιοχή. Ταιριάζει σε όσους αναζητούν μια δευτερεύουσα κατοικία για τακτικές διακοπές, με αρκετό χώρο για οικογένεια ή επισκέπτες. Η τοποθεσία θα λειτουργούσε επίσης για άτομα που σχεδιάζουν εκτεταμένες διαμονές κατά τους χειμερινούς μήνες για να αποφύγουν τα κρύα κλίματα της Βόρειας Ευρώπης. Η πλήρης φύση του έργου το καθιστά κατάλληλο για αγοραστές που επιθυμούν άμεση κατοίκηση χωρίς καθυστερήσεις κατασκευής.

Ποιότητα Κατασκευής

Το διαμέρισμα διαθέτει τυπική αστική κατασκευή που χαρακτηρίζει τα ολοκληρωμένα έργα κατοικιών στην περιοχή της Κόστα ντελ Σολ. Η ύπαρξη κλιματισμού αντιμετωπίζει τις ανάγκες άνεσης κατά τους θερμότερους μήνες. Οι εντοιχισμένες ντουλάπες παρέχουν λύσεις αποθήκευσης εντός των υπνοδωματίων. Οι κοινόχρηστοι χώροι περιλαμβάνουν διαμορφωμένους κήπους και πισίνα, υποδεικνύοντας προσοχή στις κοινόχρηστες ανέσεις. Το κτίριο προσφέρει πρόσβαση με ασανσέρ, που βελτιώνει την προσβασιμότητα, ιδιαίτερα σχετικό για ένα παραθαλάσσιο ακίνητο σε υψόμετρο.

Περιβάλλον & Τρόπος Ζωής

Τιμή & Διαθεσιμότητα

Οι τιμές για αυτό το διαμέρισμα ξεκινούν από €320.000 για μια διαμόρφωση δύο υπνοδωματίων, ενός μπάνιου με 150 τ.μ. χώρου διαβίωσης. Αυτό το τοποθέτησή το τοποθετεί στη μεσαία κατηγορία για τα ακίνητα στο Μπεναλμαδένα. Συγκριτικά με παρόμοια έργα στην περιοχή, οι τιμές εμφανίζονται ανταγωνιστικές, ειδικά λαμβάνοντας υπόψη την απευθείας παράκτια τοποθεσία και την κατάσταση ολοκλήρωσης.