4 Bed Casă duplex in Nerja în Nerja, Casă Semi-detașată

4-dormitor Casă semi-detașată în Nerja

Această casă semi-detașată este situată în zona rurală din apropiere de Nerja, Málaga. Proprietatea oferă vedere la munte și la mare. Aceasta dispune de 4 dormitoare și necesită lucrări de renovare la parter. Este o oportunitate pentru cei care caută liniștea countryside-ului.

€265,000
4
Dormitoare
2
Băi
79 m²
Suprafață utilă
€265,000
Preț
4.1 km
Distanță până la plajă

Analiza Proiectului

Caracteristici cheie ale locației, caselor, fazei proiectului și punctelor de atenție.

Locație

Amplasată în Rio de la Miel, proprietatea se află la aproximativ 4 km de coastă. Zona este una liniștită, cu priveliști panoramice, dar accesul la facilitățile urbane necesită deplasare cu mașina.

Planșă

Cu o suprafață de 79 m², casa este organizată pe două niveluri. Etajul 1 este funcțional, iar parterul este un apartament separat ce necesită renovare completă. Acest aranjament permite flexibilitate în utilizarea spațiului.

Status Proiect

Proiectul este o proprietate de revânzare (resale). Un element cheie este necesitatea renovării apartamentului de la parter, ceea ce oferă posibilitatea de a personaliza finisajele după gustul proprietarului.

Puncte de Atenție

Nu există piscină în prezent. Accesul la plajă nu se poate face pe jos (pantă abruptă). Serviciile publice sunt la distanță, deținerea unui autoturism fiind obligatorie.

Detalii Proiect

Proiect 4 Bed Casă duplex in Nerja
Oraș Nerja
Regiune Costa del Sol East
Preț €265,000
Suprafață utilă 79 m²
Preț per m² €3,354 / m²
Terasă 20 m²
Dormitoare 4
Băi 2
Parcare Nu
Piscină Da
Grădină Da
Stadiu construcție for_sale
Distanță până la plajă 4.1 km
Finalizare 1990
Publicat 2026-05-16

Ref: VL980731

Sursă: Wikipedia, Wikidata, INE, Junta de Andalucía

Stil de Viață și Împrejurimi

Această proprietate se potrivește celor care doresc o casă de vacanță sau rezidențială în natură. Este ideală pentru familiile care doresc spațiu separat pentru invitați sau pentru cei interesați de un proiect de renovare.

Calitate Construcție și Finisaje

Finisajele actuale sunt funcționale, dar vechi. Renovarea va trebui să includă modernizarea instalațiilor și a finisajelor interioare pentru a aduce proprietatea la standarde actuale.

Împrejurimi și Stil de Viață

Preț și Disponibilitate

Prețul pornește de la 265.000 €. Luând în considerare necesitatea renovării, costul total va include bugetul pentru lucrările la parter.

€265,000
Preț
4
Dormitoare
79 m²
Suprafață utilă
2
Băi

Împrejurimi și Stil de Viață

Viața aici înseamnă dimineți liniștite pe terasă, privind muntele. Ziua puteți merge la plajele din apropiere, cum ar fi Cala del Pino. Seara, atmosfera rurală asigură liniștea necesară odihnei.

Solicită Informații

Locație și Împrejurimi: Nerja

Împrejurimi și Accesibilitate

Zona este cunoscută pentru peisajele naturale și priveliștile. Facilitățile precum supermarketurile se află la câteva minute de mers cu mașina.

Hartă și Locație

Harta poziționează proprietatea în zona de deal cu acces rutier principal.