6 Bed New Development in Benahavís i Benahavís,

6-soverom Nybygg i Benahavís

Dette prosjektet representerer en eksklusiv samling av boliger beliggende i det prestisjetunge, inngjerdede området La Reserva de Alcuzcuz i Benahavís. Omgitt av natur, men likevel kun få minutter fra Marbella og Puerto Banús, tilbyr disse villaene en unik kombinasjon av ro og tilgjengelighet. Med fokus på privatliv, lys og en dyp forbindelse til omgivelsene, er disse boligene designet for en livsstil preget av plass og diskret luksus.

€7 900 000
6
Soverom
6
Bad
806 m²
Boareal
€7 900 000
Pris
Under oppføring
Byggestatus

Profilanalyse

Nøkkelegenskaper ved beliggenhet, boliger, byggetrinn og viktige punkter.

Område

Prosjektet ligger i et landlig og fredelig område i Benahavís, en fjellandsby mellom Marbella og Estepona. Beliggenheten tilbyr en følelse av tilbaketrukkethet, samtidig som den sikrer enkel tilgang til kystens fasiliteter. En bil er nødvendig for daglig bevegelse i dette området.

Planløsning

Boligene er designet for å maksimere privatliv, lys og kontakt med naturen. Romslige oppholdsrom som flyter sømløst ut mot terrasser og hager, samt store glassflater som slipper inn naturlig lys og rammer inn utsikten, imøtekommer et ønske om en åpen og lys boform.

Byggestatus

Boligene er under oppføring og representerer nybygg i et etablert, eksklusivt boligområde. Prosjektet følger en moderne arkitektonisk stil, med forventet ferdigstillelse som gir kjøpere mulighet til å følge byggeprosessen. Interiøret vil være preget av premium materialer og tidløs design.

Viktig å vite

Prosjektet er plassert i et rolig, landlig område, noe som betyr at umiddelbar nærhet til et stort utvalg av butikker og restauranter vil kreve bruk av bil. Til tross for nærhet til kysten, er det en viss avstand til strendene, og den fjellbaserte beliggenheten innebærer en noe lengre reisetid til flyplasser sammenlignet med kystnære alternativer.

Prosjektdetaljer

Prosjekt 6 Bed New Development in Benahavís
By Benahavís
Region Costa del Sol
Pris €7 900 000
Boareal 806 m²
Pris per m² €9 801 / m²
Terrasse 250 m²
Soverom 6
Bad 6
Parkering Ja
Svømmebasseng Ja
Hage Ja
Byggestatus under_construction
Ferdigstillelse 2026
Publisert 2026-05-23

Ref: VL396426

Kilde: Wikipedia, Wikidata, INE, Junta de Andalucía

Livsstil & Omgivelser

Dette prosjektet passer for kjøpere som søker en privat og luksuriøs tilflukt, vekk fra den mer hektiske kystlinjen, men fortsatt med enkel tilgang til fasiliteter som Marbella og Puerto Banús. Det er ideelt for familier eller grupper som verdsetter plass, privatliv og utsikt, og som ønsker seg en villa med moderne arkitektur og premium finish. Personer som prioriterer nærhet til golfbaner og et fredelig naturområde, samtidig som de ønsker seg fasiliteter som spa og svømmebasseng, vil finne dette prosjektet attraktivt. Det egner seg også for de som ser etter en eksklusiv eiendom som en langsiktig investering eller en permanent bolig.

Kvalitet & Standard

Villaene er konstruert med høy standard og premium materialer, noe som fremheves av arkitektfirmaet Tobal Arquitectos. Store glassfasader sikrer rikelig med naturlig lys og sømløs overgang mellom innendørs og utendørs områder. Interiøret kjennetegnes av en moderne estetikk med fokus på komfort og funksjonalitet. Hver detalj, fra de romslige terrassene og anlagte hagene til gulv-til-tak-vinduer, bidrar til en atmosfære av ro og diskret luksus. Løft som forbinder alle nivåer, innfelte garderober og private bad til hvert soverom, understreker kvaliteten og gjennomtenkte design.

Omgivelser & Livsstil