2 Bed Редова къща in Manilva в Manilva, Градска къща

2-спалня Къща в редица в Manilva

Традиционната андалуска градска къща е разположена в сърцето на Манилва Пуебло и предлага възможност за възстановяване на автентично испанско наследство. Намира се на височина 137 метра над морското равно, като осигурява гледка към града и се намира в тихо населено място. Близостта до основния площад и търговските обекти (супермаркет на 315 метра, аптека на 159 метра) прави местоположението практично. Плажът Ла Дуеса е на около 3,1 км. Сградата се състои от два етажа с площ от 68 кв.м и се нуждае от пълна реновация.

€150,000
2
Спални
1
Банни
68 m²
Жилищна площ
€150,000
Цена
0.5 km
До плажа
Готово за нанасяне
Статус

Анализ на проекта

Основни характеристики на локацията, жилищата, етапа на проекта и важни моменти.

Локация

Имотът е разположен в стария град (Пуебло), където доминират тесните улички и белите сгради. Това място е по-спокойно от крайбрежните курорти, като същевременно осигурява лесен достъп до тях, до брега се стига за около 10 минути с кола. Близостта до градски услуги е предимство, а през летните вечери на площада често се провеждат местни фестивали.

Планове

Този имот е подходящ за хора, които търсят реновационен проект и възможност да създадат дом по свой собствен вкус. Тъй като сградата е стара, тя предоставя уникална архитектура и характер, но изисква инвестиции в обновяване. На разположение има частна тераса, която е подходяща за хапване навън през по-хладните вечери.

Статус на проекта

Тъй като става въпрос за съществуваща сграда, която изисква обновяване, няма планове за ново строителство. Процесът на покупка включва проверка на юридическото състояние на имота, като цялата отговорност за реновацията пада върху купувача.

Важни моменти

Имотът не разполага с удобства на новите жилища като общ басейн или озеленена зона. Паркирането е на улицата и може да бъде трудно натоварено. Площта е ограничена и не е подходяща за големи семейства, а и състоянието на сградата изисква сериозни ремонтни дейности.

Начин на живот и околност

Този имот е подходящ за физически лица, които търсят проект за реновация или инвеститори, които искат да увеличат стойността на имота. Ако търсите готово жилище с всички удобства, това не е правилният избор. Мястото е подходящо и за тези, които искат да изпитат истинския испански начин на живот далеч от туристическите маси.

Качество и завършек

Качеството на материалите и техническото състояние на момента са изискващи ремонт. Снимките показват нужда от подмяна на мрамор, инсталации и обновяване на банята. Купувачът има свободата да избере качествени материали и системи, като например климатици, но всички разходи са за сметка на купувача.

Околност и начин на живот

Цена и наличност

Отбелязан като възможност за сделка, имотът се предлага на конкурентна цена, която се формира от факта, че се нуждае от обновяване. Пазарът в Манилва е достъпен в сравнение с по-скъпите курорти като Естепона, но цената на обновяване трябва да се вземе предвид при бюджета.

€150,000
Цена
2
Спални
68 m²
Жилищна площ
1
Банни

Околност и начин на живот

Животът в Манилва Пуебло се различава от живота по крайбрежните курорти. Това е автентично испанско селище с жива местна общност и спокойна атмосфера. Може да започнете деня си с кафене на площада, а през по-горещите часове да се оттеглите на терасата, където вятърът носи прохлада. Вечерите са по-хладни, а в квартала се усеща истинският испански ритъм.

Заявете информация

Локация и околност: Manilva

Околност и достъпност

Манилва е община с население около 18 165 души (прогноза за 2025 г.) и се намира в западната част на Коста дел Сол. Климатът е мек, със средна годишна температура 18,4 °C и повече от 3800 слънчеви часа годишно. Районът разполага с основни удобства, включително училища и здравни центрове. Транспортната мрежа е добра, до хотела се стига бързо по магистралата.

Карта и локация

Картата показва местоположението на имота в стария град, недалеч от главния площад и основните услуги. Близостта до магистралата и плажа е ясна.

Cozy villa with ocean view, private pool, and lush garden.

Локация в региона

Манилва е разположена в западната част на провинция Малага, на границата с Кадис. Това е мястото, където планините срещат морето, предлагайки комбинация от културно наследство и морски ваканции. В сравнение с източната част на Коста дел Сол, тук е по-тихо и по-евтино, но все още лесно достъпно.

Достъпност и удобства

Практическият живот тук е лесен поради близостта до магазините и аптеките. Най-близкият плаж е на около 3 км, а до близките голф игрища се стига за малко повече от 10 минути с кола. Летище Малага се намира на 75 км, а Гибралтар на 26 км, което осигурява варианти за пътуване.

До плажа 0.5 km
Gibraltar (GIB) 22 km
Malaga-Costa del Sol (AGP) 76 km

Източник: OpenStreetMap, Google Maps

Coastal walkway with palm trees, ocean view, paved path, benches, and clear sky.

Природа и климат

Beachfront room with ocean view, featuring a spacious balcony and modern amenities.

Намиращ се на 137 метра над морското ниво, регионът предлага по-умерен климат от крайбрежието, което е приятно през летните вечери. Плажният сезон продължава около 5 месеца, като морската температура е подходяща за къпане. Регионът е приваблив и за хора, които обичат природата и планинските разходки в близките хълмове.

3845 Слънчеви часове/год.
5 Сезон за плуване (мес.)
18.4°C Ср. годишна темп.
30m Надм. височина

Източник: Open-Meteo (2020, 2025 средно)

Плажове и отдих

Близките плажове като Сабинилас (син флаг) и Ла Дуеса са чисти и предлагат различни водни спортове. Освен това, в близост има няколко голф игрища (Finca Cortesín, Estepona Golf), които са сред най-добрите в Испания. За любителите на активния начин на живот е на разположение и спортен център на по-малко от километър.

Плажове

  • Playa de la Chullera 0.5 km
  • La Duquesa 2.4 km
  • Sabinillas Blue Flag

Golf

  • Real Club de Golf de Sotogrande 7.4 km
  • Club de Golf La Cañada 7.5 km
  • Golf Academy Albayt Resort 7.9 km
  • La Reserva Golf Club 8.8 km

Спортни съоръжения

34 Налични съоръжения

Източник: Blue Flag 2026, OpenStreetMap, CSD

Beachfront room with ocean view, balcony, and sea access.

Локация в региона

Ръководство за района: Manilva

Основни факти

35.0 km² Площ

Климат

Месец Средна температура Валежи
Януари 11.5°C 98 mm
Февруари 11.9°C 105 mm
Март 13.6°C 88 mm
Април 15.6°C 55 mm
Май 17.8°C 44 mm
Юни 21.8°C 10 mm
Юли 25.1°C 1 mm
Август 25.5°C 3 mm
Септември 22.6°C 14 mm
Октомври 18.8°C 70 mm
Ноември 14.9°C 127 mm
Декември 12.3°C 109 mm

Удобства наблизо

2 restaurant

Височина и Терен

30m Надм. височина
0.5 km До плажа
4.8% Наклон към плажа

Транспорт

22 km Gibraltar (GIB)
76 km Malaga-Costa del Sol (AGP)
468 km Alicante-Elche (ALC)

Детайли за проекта

Проект 2 Bed Редова къща in Manilva
Град Manilva
Област Costa del Sol
Цена €150,000
Жилищна площ 68 m²
Цена на м² €2,205 / m²
Тераса 5 m²
Спални 2
Банни 1
Паркинг Не
Басейн Не
Градина Не
Статус key_ready
До плажа 0.5 km
Завършване 1970
Публикувано 2026-05-16

Ref: VL418219

Източник: Wikipedia, Wikidata, INE, Junta de Andalucía

Обобщение

  • Възможност за реновация и личен дизайн в традиционен испански стил
  • Практично разположение в близост до магазини и услуги (по-малко от 500 м)
  • Близост до плажа и голф игрища за активна почивка
  • Инвестиционен потенциал в достъпен район на Коста дел Сол
  • Уникална атмосфера на традиционно андалуско селище с тесни улички

Регионално сравнение

В сравнение с новите жилища в Естепона (като Acqua Gardens или Aby Upper), които струват над 300 000 €, този имот е много по-достъпен, но изисква сериозни инвестиции за обновяване. Удобствата в новите комплекси (басейни, градини) тук липсват. Въпреки това, разходите са по-ниски и дават свобода за проектиране, докато в Естепона платите повече за готово решение. Манилва предлага по-автентична атмосфера от турстичната Беналмадена.

Често задавани въпроси

Какви са разходите за обновяване?
Разходите зависят от мащаба на проекта, но се очаква пълно обновяване на банята и инсталациите.
Нужно ли ми е кола?
За ежедневните покупки не, но за до плажа и голфа е силно препоръчително.
Какво е състоянието на сградата?
Сградата е с нужда от цялостна реновация, включително ремонт на фасади и баня.
Колко е силно търсенето в Манилва?
Пазарът е активен, с повече от 1300 сделки годишно, като проектите за реновация се търсят от инвеститори.