3 Bed Casă în șir in Estepona în Estepona, Casă tip Casă în șir

Casă în șir de vânzare în Estepona - Altoasis Residences

Altoasis Residences este un ansamblu rezidențial închis format din 87 de locuințe individuale (townhouse), complet finalizat, situat în partea de vest a Estepona, pe prima linie de golf Valle Romano. Casele sunt organizate pe două niveluri principale plus un subsol, oferind 3 dormitoare și 2 băi. Proiectul se află în cartierul Santa María, în imediata apropiere a noului Spital de Rezonanță Magnetică, o zonă aflată în plină expansiune urbană.

€470,250 - €593,750
3
Dormitoare
2
Băi
249-263 m²
Suprafață utilă
De la €470,250
Preț de pornire
0.8 km
Distanță până la plajă
Gata de locuit
Stadiu construcție

Analiza Proiectului

Caracteristici cheie ale locației, caselor, fazei proiectului și punctelor de atenție.

Locație

Proiectul este poziționat pe malul nordic al câmpului de golf Valle Romano. Această locație oferă un echilibru între liniștea unei zone rezidențiale și accesibilitatea la servicii. Distanta până la plajă este de aproximativ 3 km, iar centrul orașului Estepona este la scurtă distanță cu mașina.

Planșă

Suprafața construită de 249 m² asigură spațiu generos pentru o familie. Subsolul oferă flexibilitate pentru o cameră de hobby sau birou. Terasa privată și opționalul solarium sunt caracteristici care răspund nevoii de spații exterioare pentru relaxare.

Status Proiect

Clădirile sunt complet terminate (stadiu 'Gereed'). Tot complexul a beneficiat de un proiect de restyling care a modernizat atât fațadele, cât și spațiile comune, aducându-le la standarde actuale de estetică și funcționalitate.

Puncte de Atenție

Locația nu este la prima linie de mare, deci plajele nu sunt la pas de ușă. De asemenea, distanța față de centrul orașului necesită de obicei utilizarea unei mașini pentru deplasări frecvente.

Detalii Proiect

Proiect Altoasis Residences
Oraș Estepona
Regiune Costa del Sol
Preț de pornire €470,250
Suprafață utilă 249 m²
Preț per m² €1,888 / m²
Terasă 15 m²
Dormitoare 3
Băi 2
Parcare Da
Piscină Da
Grădină Da
Stadiu construcție key_ready
Dezvoltator Gilmar Promociones
Distanță până la plajă 0.8 km
Finalizare 2025
Publicat 2026-05-16

Ref: VL863196

Sursă: Wikipedia, Wikidata, INE, Junta de Andalucía

Stil de Viață și Împrejurimi

Această proprietate se potrivește familiilor care doresc o locuință spațioasă într-o zonă sigură sau investitorilor care caută o casă de vacanță cu potențial de închiriere pe termen lung. De asemenea, este ideală pentru pasionații de golf care doresc să locuiască în apropierea terenurilor preferate.

Împrejurimi și Stil de Viață

Preț și Disponibilitate

Prețurile pornesc de la 470.250 € și pot ajunge până la 593.750 €, variind în funcție de poziția casei în complex și vederea oferită. Pentru acest preț, se oferă o suprafață locuibilă mare, care include și subsolul util.

€470,250
Preț de pornire
3
Dormitoare
249 m²
Suprafață utilă
2
Băi

Împrejurimi și Stil de Viață

Viața la Altoasis Residences se bazează pe ritmul relaxării oferit de vecinătatea cu un teren de golf. Diminețile pot începe cu priveliștea spre green, iar serile pot fi petrecute pe terasă. Deși zona este liniștită, apropierea de spital și școli o face practică și pentru familiile cu copii. Este o locație care evadează din agitația turistică intensă, oferind mai multă intimitate.

Solicită Informații

Locație și Împrejurimi: Estepona

Împrejurimi și Accesibilitate

Cartierul Santa María este o zonă rezidențială în dezvoltare. Infrastructura include acces facil la autostradă și la noul spital. Mediul este dominat de peisaje golfice și natură, fiind o alternativă mai liniștită față de zonele de coastă aglomerate.