4 Bed Редова къща in Mijas Costa в Mijas Costa,

4-спалня Къща в редица в Mijas Costa

Проектът предлага градски къщи, разположени в близост до крайбрежието на Коста дел Сол, в оживен градски район. Разположен в Mijas Costa, той съчетава удобството на градския живот с близостта до природни и развлекателни зони. С обща жилищна площ от 176 кв. м, тези имоти са проектирани да осигурят комфорт и функционалност за своите обитатели, предлагайки баланс между лично пространство и общностни удобства.

€475,000
4
Спални
4
Банни
176 m²
Жилищна площ
€475,000
Цена
4.4 km
До плажа
Готово за нанасяне
Статус

Анализ на проекта

Основни характеристики на локацията, жилищата, етапа на проекта и важни моменти.

Локация

Имотът се намира в урбанизирана зона, осигуряваща достъп до основни услуги и транспортни връзки. Близостта до крайбрежието и природни зони предлага възможности за отдих, докато градската среда гарантира лесен достъп до ежедневни нужди като магазини и ресторанти.

Планове

Предложеният имот отговаря на нуждите на семейства, търсещи просторно жилище с ясно разделение на зоните за живеене и спане. Наличието на самостоятелен апартамент за гости е практично решение за приемане на посетители или за генериране на допълнителен доход.

Статус на проекта

Къщите са завършени, което означава, че са готови за обитаване. Този статус елиминира времето за изчакване, свързано с ново строителство, и позволява на купувачите да се настанят незабавно или да започнат да планират обзавеждането и персонализацията.

Важни моменти

Проектът не предлага директен достъп до плажа от самия имот; необходима е кратка разходка или пътуване. Липсата на самостоятелен басейн означава, че собствениците ще разчитат на общите съоръжения. Височината от 335 м над морското равнище предполага по-стръмен наклон към плажа.

Начин на живот и околност

Този имот е подходящ за физически лица или семейства, които търсят просторно жилище в оживен район с всички необходими удобства наблизо. Самостоятелният апартамент за гости го прави отличен избор за мултигенерационно живеене или за тези, които често посрещат приятели и роднини. За инвеститори, имотът предлага потенциал за отдаване под наем, благодарение на локацията си и допълнителната жилищна единица. Хора, които ценят активния начин на живот, ще оценят близостта до голф игрища, плажове и спортни съоръжения. За тези, които търсят дом, който е готов за обитаване, завършеният строителен статус е ключов фактор.

Качество и завършек

Имотите се характеризират с качество на завършване, което включва подови настилки от мрамор, вградени гардероби и климатична система за комфорт през цялата година. Наличието на камина добавя уют към дневните зони. Проектирани са с мисъл за функционалност, като покрити тераси предлагат допълнително външно пространство. Баните са завършени с качествени материали, а някои от тях са със самостоятелен санитарен възел (en-suite). Достъпът за хора с намалена подвижност е взет предвид при проектирането. Прозорците осигуряват добра изолация и са съвместими със сателитна телевизия.

Околност и начин на живот

Цена и наличност

Предлаганите градски къщи са на цена от 475 000 евро. Тази цена отразява характеристиките на имота, включително жилищната площ от 176 кв. м, броя на спалните и баните, както и местоположението в Mijas Costa. Предвид завършения строителен статус, имотите са налични за незабавно закупуване. Цената е посочена като начална и може да варира в зависимост от конкретните характеристики на отделните единици. Допълнителните разходи като нотариални такси, данъци и регистрационни такси не са включени в посочената цена.

€475,000
Цена
4
Спални
176 m²
Жилищна площ
4
Банни
€650
Местен данък/год.

Околност и начин на живот

Това място е предназначено за хора, които ценят градския начин на живот, но не желаят да се отказват от близостта до морето и природните атракции. Районът е добре обслужван от магазини, ресторанти и транспорт, което го прави удобен за ежедневно живеене. Зелените площи и гледките към морето добавят стойност към жилищния комфорт. Инфраструктурата поддържа както автомобилен, така и обществен транспорт, което осигурява гъвкавост при придвижване. Близостта до образователни и здравни заведения допълнително повишава привлекателността на района за семейства.

Заявете информация

Локация и околност: Mijas Costa

Околност и достъпност

Животът в Mijas Costa предлага комбинация от спокойствие и достъпност. Близостта до супермаркет (239 м) и аптека (265 м) осигурява удобство за ежедневните нужди. Ресторанти (31 в радиус от 2 км) и кафенета (3) са наблизо, създавайки оживена социална атмосфера. За семейства, наличието на 15 основни и 10 средни училища в района е важен фактор. Здравните грижи са добре представени с 2 здравни центъра. Годишният брой на местните празници (32) предполага активно културно присъствие. Умерената средна годишна температура от 18.5°C и дългият плувен сезон (4 месеца) допринасят за приятен начин на живот през по-голямата част от годината.

Карта и локация

Намирането на имота в Mijas Costa, част от по-широкия регион на Малага, подчертава неговата достъпност и близост до различни удобства. Визуалното представяне на картата показва връзката между проекта, крайбрежието, основните пътища и околните населени места.

White-walled room with arched windows, blue flower pots, and a tiled roof.

Локация в региона

Mijas Costa е важен търговски и жилищен център, който се намира в непосредствена близост до Фуенхирола. Той служи като ключова точка между по-големите градове като Малага (24 км) и Марбея (24 км). Това стратегическо разположение осигурява лесен достъп както до културните и икономически центрове, така и до по-спокойни крайбрежни зони. Близостта до основни транспортни артерии свързва района с останалата част на Коста дел Сол и региона.

Достъпност и удобства

Местоположението осигурява добра свързаност. Летище Малага-Коста дел Сол е на около 15 км по въздух, което го прави лесно достъпно. Плажовете като Playa Torreblanca-Carvajal са на 4.4 км. За любителите на голфа, игрища като Mijas Golf са на 5.7 км. Наличието на 8 линии за обществен транспорт и 50 спирки в близост улеснява придвижването без автомобил, въпреки че кола е препоръчителна за пълна мобилност. EV зареждане е налично на 3.8 км. Най-близката жп гара е Carvajal на 4.4 км.

До плажа 4.4 km
Malaga-Costa del Sol (AGP) 15 km
Gibraltar (GIB) 81 km
Carvajal 4.4 km
Fuengirola 5.8 km

Източник: OpenStreetMap, Google Maps

Oceanfront room with balcony, stunning beach and ocean view, modern amenities.

Природа и климат

Aerial view of a coastal town with a beach and clear blue sky.

Регионът се радва на средиземноморски климат с минимални температури от 14°C и максимални до 26°C през годината. Средната годишна температура е 18.5°C, което осигурява приятни условия за живот. Плажният сезон, характеризиращ се с температури на водата над 20°C, продължава приблизително 4 месеца. Височината на имота от 335 метра над морското равнище влияе на наклона към плажа, който е 7.5% (стръмен). Областта получава значително количество слънчеви дни, което подпомага дейностите на открито.

4 Сезон за плуване (мес.)
18.5°C Ср. годишна темп.
335m Надм. височина

Източник: Open-Meteo (2020, 2025 средно)

Плажове и отдих

В близост до имота има няколко плажа, като най-близкият е Playa Torreblanca-Carvajal на 4.4 км. Тези плажове често са отличени със Син флаг, което гарантира качество и чистота. За любителите на голфа, игрища като Mijas Golf (5.7 км), Campo Los Lagos (5.9 км) и Campo Los Olivos (6.0 км) са лесно достъпни. Спортни центрове като Instituto de Educación Secundaria Villa de Mijas и Club de Tenis y Padel Lew Hoad, както и общински басейн (Piscina Municipal), предлагат разнообразни възможности за спорт и рекреация.

Плажове

  • Playa Torreblanca-Carvajal 4.4 km
  • Playa de Torreblanca 4.6 km
  • Playa de los Boliches 5 km

Golf

  • Campo Los Lagos 5.6 km
  • Campo Los Olivos 5.7 km
  • Lauro Golf 6.5 km
  • Golf Benalmadena Pitch& Putt 6.8 km

Източник: OpenStreetMap

Alt text: Panoramic view of a mountainous landscape with a small town below.

Локация в региона

Ръководство за района: Mijas Costa

Mijas Costa is the main commercial and residential zone of, although not limited to, Fuengirola.

Основни факти

Климат

Месец Средна температура Валежи
Януари 14.3°C 48 mm
Февруари 14.4°C 49 mm
Март 15.7°C 86 mm
Април 17.5°C 49 mm
Май 19.8°C 14 mm
Юни 22.6°C 0 mm
Юли 24.8°C 0 mm
Август 25.8°C 3 mm
Септември 23.5°C 21 mm
Октомври 20.6°C 64 mm
Ноември 16.9°C 106 mm
Декември 14.8°C 77 mm

Удобства наблизо

31 restaurant
3 pharmacy
4 bank
3 cafe

Височина и Терен

335m Надм. височина
4.4 km До плажа
7.5% Наклон към плажа

Транспорт

15 km Malaga-Costa del Sol (AGP)
81 km Gibraltar (GIB)
406 km Alicante-Elche (ALC)
4.4 km Carvajal
5.8 km Fuengirola
6.1 km Torremuelle

Детайли за проекта

Проект 4 Bed Редова къща in Mijas Costa
Град Mijas Costa
Област Costa del Sol
Цена €475,000
Жилищна площ 176 m²
Цена на м² €2,698 / m²
Спални 4
Банни 4
Паркинг Не
Басейн Да
Градина Да
Статус key_ready
До плажа 4.4 km
Завършване 1984
Местен данък/год. €650
Публикувано 2026-05-16

Ref: VL814897

Източник: Wikipedia, Wikidata, INE, Junta de Andalucía

Обобщение

  • Просторни градски къщи с 4 спални и 4 бани, разположени в Mijas Costa.
  • Завършено строителство, предлагащо незабавно настаняване.
  • Включва самостоятелен апартамент за гости, идеален за допълнителен доход или семейни посещения.
  • Близост до крайбрежието, магазини, ресторанти и голф игрища.
  • Общи градини и басейн за ползване от собствениците.

Регионално сравнение

В сравнение с други предложения в региона, като Aquamar в Торре дел Мар (от €269,950), Lantana Residencial в Мияс (от €205,000) и Etherna Homes 2 в Естепона (от €259,000), този проект в Mijas Costa се позиционира в по-високия ценови сегмент, което вероятно отразява по-голямата площ, броя на спалните и баните, както и наличието на отделен апартамент за гости. Докато по-евтините опции може да предлагат по-малки имоти или да се намират в по-малко развити зони, този проект адресира специфична нужда от просторни и добре оборудвани градски къщи в утвърден район. Близостта до летище Малага и големи градове като Марбея също може да оправдае по-високата цена в сравнение с имоти, разположени по-далеч от основните транспортни възли или по-малко популярни крайбрежни зони.

Често задавани въпроси

Какви са основните разходи при закупуване на имот, освен посочената цена?
Освен посочената цена от 475 000 евро, купувачът трябва да предвиди разходи за нотариални такси, такси за поземления регистър и данъци (ITP или ДДС), които варират в зависимост от личните обстоятелства на купувача.