3 Bed Casă în șir in Calahonda în Calahonda,

3-dormitor Casă înșiruită în Calahonda

Acest townhouse cu 3 dormitoare și 2 băi este situat în dezvoltarea căutată La Cornisa, în inima Calahondei, Málaga. Construit acum aproximativ 30 de ani, imobilul combină designul spaniol tradițional cu amenajări moderne. Comunitatea oferă grădini mature și o atmosferă liniștită, fiind ideală pentru cei care caută un stil de viață relaxat pe Costa del Sol.

€495,000
3
Dormitoare
2
Băi
120 m²
Suprafață utilă
€495,000
Preț
0.9 km
Distanță până la plajă
Gata de locuit
Stadiu construcție

Analiza Proiectului

Caracteristici cheie ale locației, caselor, fazei proiectului și punctelor de atenție.

Locație

Situat la mică distanță de mers pe jos de plajă și de centrele urbane, proiectul beneficiază de o locație convenabilă. Accesul la principalele rute de transport este facil, cu aeroportul din Málaga la 28 km distanță, facilitând călătoriile.

Planșă

Acest townhouse răspunde nevoilor de spațiu și confort, cu 3 dormitoare, o zonă de zi luminoasă și terase private. Grădinile comune și piscina oferă oportunități de relaxare și recreere în aer liber, contribuind la un stil de viață mediteranean.

Status Proiect

Imobilul a fost finalizat acum aproximativ 30 de ani, dar a fost întreținut pentru a oferi condiții excelente de locuit. Nu este un proiect nou, ci o proprietate existentă, gata de mutare, integrată într-o comunitate stabilită.

Puncte de Atenție

Proprietatea nu dispune de parcare privată subterană sau lift. Deși este excelent întreținută, caracteristicile de construcție sunt cele specifice perioadei de acum 30 de ani, nebeneficiind de cele mai recente standarde de eficiență energetică sau design modern, specifice construcțiilor noi.

Detalii Proiect

Proiect 3 Bed Casă în șir in Calahonda
Oraș Calahonda
Regiune Costa del Sol
Preț €495,000
Suprafață utilă 120 m²
Preț per m² €4,125 / m²
Terasă 30 m²
Dormitoare 3
Băi 2
Parcare Da
Piscină Da
Grădină Da
Stadiu construcție key_ready
Distanță până la plajă 0.9 km
Finalizare 1990
Gunoi/an €120
Publicat 2026-05-23

Ref: VL397749

Sursă: Wikipedia, Wikidata, INE, Junta de Andalucía

Stil de Viață și Împrejurimi

Acest townhouse se potrivește persoanelor care caută o reședință permanentă sau o casă de vacanță într-o zonă stabilită a Costa del Sol. Este potrivit pentru familii datorită celor 3 dormitoare și accesului la facilități precum școli și centre sportive. Cuplurile sau persoanele singure care apreciază un stil de viață activ, cu acces facil la plajă, restaurante și golf, vor găsi, de asemenea, această proprietate atractivă. De asemenea, reprezintă o opțiune pentru investitori care caută proprietăți în zone populare, cu potențial de închiriere, având în vedere proximitatea față de atracțiile turistice.

Calitate Construcție și Finisaje

Imobilul, construit acum aproximativ 30 de ani, prezintă o execuție de calitate, specifică perioadei. Interiorul, deși amestecă elemente tradiționale spaniole cu spații deschise, a fost amenajat pentru confort. Bucătăria este integrată în zona de zi, iar ușa de patio duce spre o terasă privată. Dormitorul principal dispune de baie proprie și o terasă cu vedere spre mare. Băile sunt funcționale, una dintre ele fiind comună pentru celelalte două dormitoare. Solariumul privat de pe acoperiș oferă un spațiu suplimentar pentru relaxare, cu vederi panoramice. Conditionarea aerului și un șemineu sunt prezente pentru confort climatic.