2 Bed Penthouse in Reserva de Marbella kohteessa Reserva de Marbella,

2-makuuhuone Kattohuoneisto kohteessa Reserva de Marbella

Tämä esittely kohdistuu penthouse-huoneistoon Reserva de Marbellassa, Málagan maakunnassa. Kohde sijaitsee lähellä rannikkoa kaupunkiympäristössä, jossa palvelut ovat kävelymatkan etäisyydellä. Reserva de Marbella on tunnettu laadukkaasta asumisympäristöstään ja hyvistä yhteyksistään alueen tarjoamiin vapaa-ajanviettomahdollisuuksiin, kuten golfkenttiin ja rantoihin.

€359 000
2
Makuuhuoneita
2
Kylpyhuoneita
116 m²
Asuinpinta-ala
€359 000
Hinta
2,1 km
Etäisyys rantaan
Muuttovalmis
Rakennustilanne

Kohteen analyysi

Sijainnin, asuntojen, rakennusvaiheen ja huomioitavien asioiden keskeiset ominaisuudet.

Sijainti

Asunto sijaitsee noin 2.1 kilometrin etäisyydellä Playa de Cabopino- ja Playa de Calahonda -rannoista. Läheisyys golfkenttiin, kuten Cabopino Golfiin (963 m), tarjoaa urheilumahdollisuuksia. Kaupunkimainen ympäristö takaa palveluiden, kuten supermarketin (1.1 km) ja apteekin (2.2 km), saavutettavuuden.

Pohjakuvat

Tämä kahden makuuhuoneen ja kahden kylpyhuoneen penthouse on suunniteltu mukavaan asumiseen. Tilava, länteen suuntautuva terassi tarjoaa merinäköalaa ja iltapäivän aurinkoa. Yläkerran kattoterassi soveltuu ulkoiluun ja rentoutumiseen. Huoneistossa on myös ilmastointi ja moderni keittiö.

Rakennustilanne

Rakennus on valmis ja uudenveroisessa kunnossa. Yhteisön uima-allasalue on täysin kunnostettu. Asunto sijaitsee turvallisessa, aidatussa kompleksissa, joka takaa rauhallisen ja yksityisen ilmapiirin. Kohde soveltuu sekä pysyvään asumiseen että lomakäyttöön.

Huomioitavaa

Kohde ei tarjoa suoraa rannan tuntua, sillä lähin ranta on 2.1 km päässä. Vaikka julkinen liikenne on saatavilla, auton käyttö helpottaa liikkumista ja palveluihin pääsyä. Kattoterassin käyttömahdollisuudet, kuten porealtaan asennus, riippuvat taloyhtiön säännöistä.

Kohteen tiedot

Kohde 2 Bed Penthouse in Reserva de Marbella
Kaupunki Reserva de Marbella
Alue Costa del Sol
Hinta €359 000
Asuinpinta-ala 116 m²
Hinta per m² €3 094 / m²
Terassi 58 m²
Makuuhuoneita 2
Kylpyhuoneita 2
Autopaikka Kyllä
Allas Ei
Piha Ei
Rakennustilanne key_ready
Etäisyys rantaan 2,1 km
Valmistuminen 1970
Kiinteistövero/vuosi €586
Jätteenkuljetus/vuosi €92
Julkaistu 2026-05-23

Ref: VL595904

Lähde: Wikipedia, Wikidata, INE, Junta de Andalucía

Rakennuslaatu ja viimeistely

Huoneistossa on käytetty laadukkaita materiaaleja, kuten marmorilattioita, jotka lisäävät sisätilojen ylellisyyttä ja kestävyyttä. Ikkunat on varustettu kaksinkertaisilla laseilla, mikä parantaa äänieristystä ja energiatehokkuutta. Ilmastointi tarjoaa miellyttävän sisäilman ympäri vuoden. Keittiö on integroitu oleskelutilaan (keittiö-lounge), mikä luo avaran ja sosiaalisen tilan. Kiinteät vaatekaapit tarjoavat runsaasti säilytystilaa. Kuituoptiikkayhteys takaa nopeat internetyhteydet. Kylpyhuoneet ovat modernisti varusteltuja, ja päämakuuhuoneessa on oma kylpyhuone.

Ympäristö ja elämäntyyli

Hinta ja saatavuus

Penthouse-huoneiston hintapyyntö on 359 000 euroa. Tässä hintaluokassa tarjotaan kaksi makuuhuonetta ja kaksi kylpyhuonetta. Huoneiston pinta-ala on 116 neliömetriä, sisältäen tilavan terassin ja kattoterassin. Hintaan sisältyy myös oma autopaikka ja varastotila. Huoneisto on valmiina asumiseen, ja kaikki esitellyt ominaisuudet, kuten merinäköala ja moderni viimeistely, ovat osa tarjousta. Kalustus on valinnainen. Hinta heijastaa sijaintia suositulla alueella ja huoneiston korkeaa laatua.

€359 000
Hinta
2
Makuuhuoneita
116 m²
Asuinpinta-ala
2
Kylpyhuoneita