2 Bed Διαμέρισμα ισογείου in Las Chapas σε Las Chapas, Διαμέρισμα

2-υπνοδωμάτιο Ισόγειο διαμέρισμα στο Las Chapas

Το διαμέρισμα βρίσκεται στο Las Chapas της Μάλαγας, σε κεντρική παραθαλάσσια περιοχή με πλήρη πρόσβαση σε υπηρεσίες. Αυτή η κατοικία δύο υπνοδωματίων προσφέρει λειτουργικό σχεδιασμό 77 τ.μ. σε περιοχή με εκτεταμένα υποδομές. Η τοποθεσία συνδυάζει την αστική προσβασιμότητα με την παραθαλάσσια ζωή, με πληθώρα εστιατορίων, καταστημάτων και άλλων υπηρεσιών σε σύντομη απόσταση. Το έργο ολοκληρώθηκε και είναι έτοιμο για άμεση κατοχή.

€575,000
2
Υπνοδωμάτια
2
Μπάνια
77 m²
Εμβαδόν
€575,000
Τιμή
2.2 km
Απόσταση Θάλασσας
Έτοιμο
Κατάσταση Κατασκευής

Περίληψη

  • Διαμέρισμα δύο υπνοδωματίων σε κεντρική παραθαλάσσια περιοχή με πλήρη πρόσβαση σε υπηρεσίες
  • Καλυμμένη βεράντα με θέα στον κήπο και την πισίνα, σε ασφαλές συγκρότημα με 24ωρη υποδοχή
  • Πλήρως επιπλωμένο με κλιματισμό, εντοιχιζόμενες ντουλάπες και αποθηκευτικό χώρο
  • Εύκολη πρόσβαση σε παραλίες, αεροδρόμιο και πολυάριθμες υπηρεσίες σε σύντομη απόσταση
  • Κατάλληλο για μόνιμη κατοικία ή επενδυτική ευκαιρία σε περιοχή με υψηλή ζήτηση

Σύγκριση Περιοχής

Σε σύγκριση με άλλα έργα στην περιοχή, το Las Chapas προσφέρει μια ισορροπία μεταξύ τιμής και τοποθεσίας. Το Aquamar στο Torre del Mar ξεκινά από €269,950, αλλά βρίσκεται σε λιγότερο κεντρική τοποθεσία με λιγότερες υπηρεσίες. Το Lantana Residencial στο Mijas έχει χαμηλότερη τιμή έναρξης από €205,000, αλλά απέχει περισσότερο από τις κύριες πόλεις. Το Etherna Homes 2 στην Estepona ξεκινά από €259,000, αλλά η Estepona βρίσκεται σε διαφορετική περιοχή με διαφορετικό χαρακτήρα. Το Las Chapas συνδυάζει την ευκολία πρόσβασης στο αεροδρόμιο, τις παραλίες και τις πόλεις, καθιστώντας το μια επιλογή για όσους εκτιμούν την αστική ευκολία χωρίς να θυσιάζουν την παράκτια ζωή.

Συχνές Ερωτήσεις

Είναι αυτό το διαμέρισμα καλό επενδυτικό σκοπό;
Η τοποθεσία σε Las Chapas και η πλησίον των τουριστικών περιοχών καθιστά το ακίνητο πιθανό να έχει καλή επενδυτική αξία, αλλά η απόδοση εξαρτάται από διάφορους οικονομικούς παράγοντες και την τοπική αγορά ακινήτων.
Πόσο κοντά είναι το αεροδρόμιο;
Το αεροδρόμιο της Μάλαγας απέχει 7.2 χλμ. σε ευθεία γραμμή, περίπου 10-15 λεπτά με αυτοκίνητο υπό κανονικές συνθήκες κυκλοφορίας.
Ποια είναι η κατεύθυνση του διαμερίσματος;
Το διαμέρισμα έχει νότια προσανατολισμό, που ευνοεί τη φυσική φωτισμό και τον ήλιο τον περισσότερο καιρό, ιδιαίτερα τους χειμερινούς μήνες.
Πώς συγκρίνεται η τιμή με παρόμοια ακίνητα στην περιοχή;
Η τιμή των €575,000 είναι υψηλότερη από τα βασικά διαμερίσματα στην ευρύτερη περιοχή, αλλά αντιπροσωπεύει την τοποθεσία και τις επιπλέον παροχές όπως η πλήρης επίπλωση και η θέση σε ασφαλές συγκρότημα.
Υπάρχει χώρος στάθμευσης στο συγκρότημα;
Οι πληροφορίες για τη διαθεσιμότητα χώρου στάθμευσης δεν περιλαμβάνονται στα διαθέσιμα δεδομένα του έργου. Θα πρέπει να επιβεβαιωθεί κατά την επίσκεψη.
Ποια είναι τα ετήσια έξοδα κοινόχρηστων χώρων;
Τα ακριβή ετήσια έξοδα κοινόχρηστων χώρων δεν παρέχονται στα διαθέσιμα δεδομένα. Το ποσό εξαρτάται από τη συντήρηση της πισίνας, των κήπων και των άλλων κοινόχρηστων χώρων.
Πότε είναι διαθέσιμες οι επισκέψεις στο ακίνητο;
Οι επισκέψεις είναι δυνατές στις συγκεκριμένες ημερομηνίες που αναφέρονται: 18-20 Ιουνίου, 17 και 25 Ιουλίου, 14, 30, 31 Αυγούστου, και 1-3 Σεπτεμβρίου.
Είναι απαραίτητο αυτοκίνητο σε αυτή την τοποθεσία;
Λόγω της ασφαλούς τοποθεσίας και της πληθώρας υπηρεσιών σε κοντινή απόσταση, ένα αυτοκίνητο δεν είναι απολύτως απαραίτητο για βασικές ανάγκες, αλλά θα είναι χρήσιμο για εξερεύνηση της ευρύτερης περιοχής.

Ανάλυση Έργου

Βασικά χαρακτηριστικά τοποθεσίας, κατοικιών, φάσης και σημεία προσοχής.

Τοποθεσία

Το ακίνητο βρίσκεται σε αστική περιοχή με ποικίλες υπηρεσίες σε κοντινή απόσταση. Τοποθετημένο σε απόσταση 2,2 χλμ. από την παραλία και 7,2 χλμ. από το αεροδρόμιο, προσφέρει ισορροπία between αστική ευκολία και παραθαλάσσια θέαση. Η κοντινότητα στα τρένα και τα λεωφορεία διευκολύνει τη μετακίνηση.

Δάπεδο

Η διάταξη των δύο υπνοδωματίων και δύο μπάνιων καλύπτει τις βασικές ανάγκες κατοικίας. Ο εξωτερικός χώρος με κλιματισμό προσφέρει άνεση καθ' όλη τη διάρκεια του έτους. Η αποθήκη και οι εντοιχιζόμενες ντουλάπες προσφέρουν αποθηκευτικό χώρο, σημαντικό για μόνιμη κατοικία ή διακοπές.

Κατάσταση Έργου

Το έργο έχει ολοκληρωθεί πλήρως και είναι έτοιμο για άμεση κατοχή. Η κατασκευή ακολούθεί σύγχρονες προδιαγραφές με κλιματισμό, ανελκυστήρα και 24ωρη υποδοχή. Η τελική παράδοση του ακινήτου δεν υπόκειται σε χρονικούς περιορισμούς ολοκλήρωσης.

Σημεία Προσοχής

Το διαμέρισμα δεν προσφέρει ιδιωτική πισίνα ή κήπο, με πρόσβαση μόνο σε κοινόχρηστους χώρους. Δεν διαθέτει θέα θάλασσας, με θέα στον κήπο και την πισίνα. Η απόσταση από την κεντρική Μάλαγα απαιτεί μετακίνηση για πρόσβαση σε ορισμένες υπηρεσίες.

Τρόπος Ζωής

Αυτό το ακίνητο ταιριάζει σε άτομα που αναζητούν μια κατοικία σε αστική περιοχή με εύκολη πρόσβαση σε παραλία. Ιδανικό για επαγγελματίες που εργάζονται στην ευρύτερη περιοχή της Μάλαγας και επιθυμούν γρήγορη πρόσβαση τόσο στην πόλη όσο και στην ακτή. Επίσης κατάλληλο για συνταξιούχους που αναζητούν μόνιμη κατοικία σε ζωντανή περιοχή με πλήρη υπηρεσίες. Η παρουσία 24ωρης υποδοχής και ασφαλούς συγκροτήματος παρέχει ασφάλεια για όσους ταξιδεύουν συχνά ή διαμένουν μόνο μέρος του έτους. Η απόσταση από το αεροδρόμιο το καθιστά πρακτικό για όσους ταξιδεύουν τακτικά ή έχουν οικογένεια σε άλλες χώρες.

Ποιότητα Κατασκευής

Το διαμέρισμα παρουσιάζει καλή κατάσταση με μαρμάρινες επιφάνειες στα μπάνια, που υποδηλώνουν μέτρια προς υψηλή ποιότητα κατασκευής. Η κουζίνα είναι πλήρως εξοπλισμένη με επαρκή αποθηκευτικό χώρο, ενώ τα υπνοδωματία διαθέτουν εντοιχιζόμενες ντουλάπες. Ο κλιματισμός εξασφαλίζει άνεση καθ' όλη τη διάρκεια του έτους, σημαντικό για την περιοχή της Κόστα ντελ Σολ. Η παρουσία ανελκυστήρα στο κτίριο προσθέτει πρακτικότητα, ιδιαίτερα για άτομα με κινητικά προβλήματα ή όταν μεταφέρονται βαριά αντικείμενα. Η εξωτερική καλυμμένη βεράντα προσφέρει επιπλέον ευελιξία στον τρόπο χρήσης του χώρου.

Περιβάλλον & Τρόπος Ζωής

Τιμή & Διαθεσιμότητα

Η τιμή του διαμερίσματος ξεκινά από €575,000, αντιπροσωπεύοντας την τρέχουσα αξία για διώροφο διαμέρισμα δύο υπνοδωματίων στην περιοχή. Η τιμή περιλαμβάνει πλήρως επιπλωμένο χώρο με κλιματισμό και εντοιχιζόμενες ντουλάπες. Σε σύγκριση με παρόμοια έργα στην περιοχή, η τιμή αντιπροσωπεύει μια καλή ισορροπία μεταξύ τοποθεσίας, υπηρεσιών και παροχών, αν και είναι υψηλότερη από τα διαμερίσματα σε λιγότερο κεντρικές τοποθεσίες.

€575,000
Τιμή
2
Υπνοδωμάτια
77 m²
Εμβαδόν
2
Μπάνια

Περιβάλλον & Τρόπος Ζωής

Η καθημερινότητα σε αυτή την τοποθεσία χαρακτηρίζεται από αστική ευκολία με παραθαλάσσια αύρα. Τα πρωινά μπορούν να ξεκινήσουν με καφέ στα κοντινά καφε/sn, ακολουθούμενα από απόλαυση τηςλιοθεραπείας στην καλυμμένη βεράντα. Οι απογευματινές βόλτες στην παραλία του San Andrés είναι εφικτές μέσα σε λίγα λεπτά. Η περιοχή προσφέρει πολλές επιλογές για ψώνια και φαγητό, με σούπερ μάρκετ σε απόσταση 93 μέτρων. Η ζωή εδώ συνδυάζει την ευκολία της πόλης με την χαλάρωση των διακοπών, με δυνατότητα πρόσβασης σε αθλητικές δραστηριότητες στα γειτονικά γήπεδα ή στο στάδιο ποδοσφαίρου που βρίσκεται σε κοντινή απόσταση.

Αίτηση Πληροφοριών

Τοποθεσία & Περιβάλλον: Las Chapas

Περιβάλλον & Προσβασιμότητα

Το περιβάλλον γύρω από το διαμέρισμα προσφέρει πληθώρα υπηρεσιών και δραστηριοτήτων. Σε ακτίνα 2 χλμ. υπάρχουν 294 εστιατόρια, 122 φαρμακεία, 60 τράπεζες και 118 καφε/sn, δημιουργώντας ένα πλούσιο αστικό τοπίο. Για ιατρικές φροντίδες, το νοσοκομείο βρίσκεται σε απόσταση 929 μέτρων, ενώ 26 κέντρα υγείας υπάρχουν στην ευρύτερη περιοχή. Η εκπαίδευση καλύπτεται με 147 δημοτικά και 101 γυμνάσια, καθιστώντας την περιοχή κατάλληλη και για οικογένειες. Το γειτονικό στάδιο ποδοσφαίρου και τα αθλητικά κέντρα προσφέρουν επιλογές για ψυχαγωγία και άσκηση.

Χάρτης & Τοποθεσία

Η τοποθεσία του διαμερίσματος στο Las Chapas προσφέρει μια κεντρική θέση στην ανατολική παράκτια ζώνη της Μάλαγας. Η κάρτα δείχνει την εγγύτητα σε παραλίες, αεροδρόμιο και κύριες πόλεις, επιβεβαιώνοντας τη στρατηγική θέση του ακινήτου που συνδυάζει παράκτια ζωή με αστικές υπηρεσίες.

Marriott's Marbella Beach Resort

Marriott's Marbella Beach Resort

Θέση στην Περιοχή

Το Las Chapas βρίσκεται σε στρατηγική θέση μεταξύ της Μάλαγας και της Μαρμπέγια, σε απόσταση 6 χλμ. από τη δεύτερη και 43 χλμ. από την πρώτη. Αυτή η θέση προσφέρει πρόσβαση τόσο στις υπηρεσίες της μεγάλης πόλης όσο και στις πολυτελείς εγκαταστάσεις της Μαρμπέγια. Η περιοχή αποτελεί μέρος της ανατολικής ακτής της Μάλαγας, μια περιοχή με αυξανόμενο ενδιαφέρον για κατοικίες λόγω της ισορροπίας μεταξύ αστικών και παραθαλάσσιων χαρακτηριστικών.

Προσβασιμότητα

Η παραλία San Andrés απέχει 2,2 χλμ., προσφέροντας εύκολη πρόσβαση σε θαλάσσιες δραστηριότητες. Το αεροδρόμιο της Μάλαγας βρίσκεται σε απόσταση 7,2 χλμ., διευκολύνοντας τα ταξίδια. Οι κοντινότερες γήπεδες γκολφ βρίσκονται σε απόσταση 8-10 χλμ., ικανοποιώντας τους λάτρεις του αθλήματος. Η κεντρική Μάλαγα απέχει 43 χλμ., προσφέροντας πρόσβαση σε ευρύτερες υπηρεσίες και πολιτιστικές δραστηριότητες. Η Μαρμπέγια, σε απόσταση 6 χλμ., παρέχει πρόσβαση σε εμπορικές και ψυχαγωγικές επιλογές υψηλότερου επιπέδου.

Απόσταση Θάλασσας 2.2 km
Malaga-Costa del Sol (AGP) 7 km
Gibraltar (GIB) 103 km
Carranque 0.9 km
Guadalmedina 1.1 km

Πηγή: OpenStreetMap, Google Maps

Marriott's Marbella Beach Resort

Marriott's Marbella Beach Resort

Φύση & Κλίμα

Η περιοχή επωφελείται από 3.890 ώρες ηλιοφάνειας ετησίως, δημιουργώντας ένα ευχάριστο κλίμα για τους περισσότερους μήνες του έτους. Το κολυμβητικό περίοδο διαρκεί 6 μήνες, με θερμοκρασία νερού πάνω από 20°C. Η μέση ετήσια θερμοκρασία είναι 19.0°C, καθιστώντας την περιοχή ευχάριστη για διαβίωση καθ' όλη τη διάρκεια του έτους. Το υψόμετρο των 23 μέτρων πάνω από την επιφάνεια της θάλασσας και η ελάχιστη κλίση 1.0% προς την παραλία δημιουργούν μια σχεδόν επίπεδη περιοχή, ιδανική για περπάτημα και ποδήλατο.

3890 Ώρες ηλιοφάνειας/έτος
6 Περίοδος κολύμβησης (μήνες)
19.0°C Μέση ετήσια θερμοκρασία
23m Υψόμετρο

Πηγή: Open-Meteo (2020, 2025 μέσος όρος)

Παραλίες & Αναψυχή

Η περιοχή προσφέρει πρόσβαση σε πολλαπλές παραλίες, με την Playa de San Andrés (2.2 χλμ.) να είναι η κοντινότερη. Άλλες παραλίες όπως η Playa de la Malagueta (2.6 χλμ.) και η Playa de la Misericordia (3.4 χλμ.) παρέχουν επιλογές για διαφορετικές προτιμήσεις. Για τους λάτρεις του γκολφ, τρεις γήπεδα βρίσκονται σε απόσταση 8-10 χλμ.: Club de Golf Málaga Parador, Club de Golf de Guadalhorce και Campo de Golf Miguel Ángel Jiménez. Το γειτονικό στάδιο ποδοσφαίρου και τα αθλητικά κέντρα προσφέρουν πρόσθετες επιλογές για σωματική δραστηριότητα.

Παραλίες

  • Playa de San Andrés 2.2 km
  • Playa de la Misericordia 3.4 km
  • Playa Sacaba Beach 4.7 km

Golf

  • Club de Golf Málaga Parador 8 km
  • Club de Golf de Guadalhorce 8.3 km
  • Campo de Golf Miguel Ángel Jiménez 10.8 km

Υποδομές

294 restaurant
122 pharmacy
60 bank
118 cafe
12 dentist

Υψόμετρο & Έδαφος

23m Υψόμετρο
2.2 km Απόσταση Θάλασσας
1.0% Κλίση προς την παραλία

Μεταφορές

7 km Malaga-Costa del Sol (AGP)
103 km Gibraltar (GIB)
384 km Alicante-Elche (ALC)
0.9 km Carranque
1.1 km Guadalmedina
1.2 km La Unión
1.1 km Estación de Autobuses de Málaga
1.8 km Estación de Muelle Heredia

Λεπτομέρειες Έργου

Έργο 2 Bed Διαμέρισμα ισογείου in Las Chapas
Πόλη Las Chapas
Περιοχή Costa del Sol
Τιμή €575,000
Εμβαδόν 77 m²
Τιμή ανά τ.μ. €7,467 / m²
Βεράντα 51 m²
Υπνοδωμάτια 2
Μπάνια 2
Παρκινγκ Ναι
Πισίνα Ναι
Κήπος Ναι
Κατάσταση Κατασκευής key_ready
Απόσταση Θάλασσας 2.2 km
Παράδοση 2005
Δημοσίευση 2026-05-21

Ref: VL933938

Πηγή: Wikipedia, Wikidata, INE, Junta de Andalucía

Eleni Papadopoulos
Eleni Papadopoulos
Σύμβουλος Ακινήτων

Η Ελένη Παπαδοπούλου καθοδηγεί τους Έλληνες πελάτες στην ισπανική αγορά ακινήτων με εξειδίκευση και θέρμη. Εξασφαλίζει μια ομαλή και κατανοητή διαδικασία για όλους.

Πολύγλωσσος αντιπρόσωπος με υποστήριξη AI. Το αίτημά σας διαχειρίζεται η ομάδα πίσω από αυτόν τον ιστότοπο.

Απάντηση εντός 24 ωρών

Ενδιαφέρεστε;

Αφήστε τα στοιχεία σας για να λάβετε πληροφορίες για τη διαθεσιμότητα και τις τιμές.

Τεχνικά Στοιχεία
Το διαμέρισμα βρίσκεται σε υψόμετρο 23 μέτρων πάνω από την επιφάνεια της θάλασσας με κλίση 1.0% προς την παραλία
Η περιοχή έχει 3.890 ώρες ηλιοφάνειας ετησίως με 6 μήνες κολυμβητικής περιόδου
Υπάρχουν 7.240 συναλλαγές ακινήτων στην περιοχή, υποδεικνύοντας ενεργή αγορά
Αίτηση Πληροφοριών WhatsApp