Táto nehnuteľnosť bola predaná Pozrite si podobné nehnuteľnosti v Alhaurin De La Torre
5 Bed Samostatne stojaca vila in Alhaurín de la Torre v Alhaurín de la Torre, Samostatne stojaca vila

5-spálňa Samostatne stojaca vila v Alhaurín de la Torre

Tento samostatne stojaci dom sa nachádza v meste Alhaurín de la Torre, provincia Málaga, a ponúka 308 m² obývacieho priestoru na pozemku o rozlohe 2428 m². Projekt pozostáva z dvoch úplne nezávislých bytov, ktoré spája schodisko a výťah, čo ponúka flexibilitu pre rodinný život alebo obchodné účely. Dvory sú moderného dizajnu a zahŕňajú bazén. Oblasť je známa svojim pokojnou atmosférou a blízkosťou k prírode.

€695,000 Predané
Táto nehnuteľnosť už nie je k dispozícii
5
Spálne
4
Kúpeľne
308 m²
Obývacia plocha
€695,000 Predané
Cena

Analýza projektu

Kľúčové vlastnosti lokality, domov, fázy projektu a body pozornosti.

Lokalita

Nehnuteľnosť je strategicky umiestnená vo východnej časti Alhaurín de la Torre, kde sa stretávajú horská a mestská krajina. Okrem blízkosti k prírode je tento dom aj praktický, letisko Málaga je vzdialené 8,4 km a najbližšie supermarkety 2 km. Hlavné mestské vybavenie je ľahko dostupné, čo uľahčuje každodennú logistiku.

Pôdorys

Vila je vhodná pre veľkú rodinu alebo spoločný život niekoľkých generácií. Organizácia s dvoma samostatnými vchodmi umožňuje členom rodiny žiť pod jednou strechou pri zachovaní súkromia alebo používať nižšie podlažie na prenájom. 5 spální a 4 kúpeľne zabezpečujú priestor pre veľkú skupinu ľudí.

Stav projektu

Keďže ide o existujúci projekt, výstavba je dokončená. Nehnuteľnosť je pripravená na bývanie alebo správu. Dostupné údaje naznačujú vylepšenia, ako je otvorená kuchyňa a grilovacia zona, ktorá sa už používa. Nový majiteľ môže okamžite začať využívať všetky možnosti domu.

Body pozornosti

Projekt nie je umiestnený priamo pri mori; najbližšie pláže sú vzdialené asi 8 km. Keďže ide o samostatne stojaci dom, neexistujú spoločné priestory ako v bytových domoch. Hlbšia rekonštrukcia vyžaduje dodržiavanie miestnych predpisov. Niektoré staršie detaily možno budú potrebovať obnovu.

Štýl života a okolie

Ideálne pre rodiny, ktoré potrebujú veľa miesta a chcú samostatný životný priestor pre rodičov alebo dospelé deti. Keďže nižšie podlažie bolo úspešne prenajímané, je vhodné aj pre investorov hľadajúcich okamžitý príjem. Je to tiež dobrá voľba pre tých, ktorí majú radi záhradu a teplo.

Kvalita stavby a povrchové úpravy

Vnútorná podlaha je z červeného mramoru, materiálu, ktorý je pevný a ľahko sa udržiava. Kuchyňa je vybavená modernými spotrebičmi a je otvorená do obývacej izby. V všetkých izbách je klimatizácia. Kúpeľňa má dlaždice v odtieňoch kožnej farby, čo dodáva moderný a pokojný vzhľad.

Okolie a štýl života

Cena a dostupnosť

Cena začína na 695 000 eurách, čo je trhovo zladené pre vilu tejto veľkosti a lokality. Cenu ovplyvňuje veľkosť pozemku (viac ako 2400 m²) a existencia dvoch obývacích úrovní. Z trhového hľadiska to ponúka príležitosť kúpiť nehnuteľnosť s veľkým dvorom v porovnaní s pobrežnými projektmi.

€695,000 Predané
Cena
5
Spálne
308 m²
Obývacia plocha
4
Kúpeľne

Okolie a štýl života

Alhaurín de la Torre je pokojné mesto, ktoré ponúka možnosť vychutnať si horský vzduch a byť na krátku jazdu od mestského vybavenia. Tento dom je vhodný pre tých, ktorí chcú izoláciu, ale nechcú byť úplne sami. Okolie je stabilné a tiché. V blízkosti je dostatok miest na šport a oddych.

Požiadať o informácie

Lokalita a okolie: Alhaurín de la Torre

Okolie a dostupnosť

Okolie je zmesou prírody a mestskej atmosféry. Slnko svieti viac ako 3000 hodín ročne. V rádiusu 500 m je niekoľko športových centier. V blízkosti sú golfové ihrisko Lauro a iné možnosti na golf. Mesto Málaga a pláže sú ľahko dostupné.

Mapa a lokalita

Mapa ukazuje, ako je vila umiestnená v štvrti Alhaurín de la Torre, s výhľadom na hory a záhradnú krajinu, zatiaľ čo vybavenie mesta je na niekoľko minút jazdy.

Diamond-shaped emblem with crown and eagle, surrounded by ornate metalwork, set in lush greenery.

Poloha v regióne

Alhaurín de la Torre sa nachádza v západnej časti Malagy, v regióne doliny Guadalhorce. Je súčasťou metropolitnej oblasti Malagy. Mesto sa nachádza medzi Malagou a pobrežím, čo ponúka rýchly prístup k mestu aj prírodným susedom (napríklad pláže Torremolinos a Fuengirola). Táto lokalita je vhodná pre tých, ktorí chcú žiť ďalej od pobrežného hluku.

Dostupnosť a zariadenia

Lokalita je dobre prepojená, ale odporúča sa auto. Letisko Málaga sa nachádza 8,4 km ďaleko. Najbližšie pláže (Playa de Arroyo Hondo, Playa Bonita) sú vzdialené asi 8 km. Golfoví hráči môžu dôjsť na golfové ihrisko Lauro za 3,8 km. Bežné nákupy sú jednoduché, supermarket je vzdialený 2 km.

Malaga-Costa del Sol (AGP) 6 km
Gibraltar (GIB) 91 km
Campanillas 5.1 km
La Colina 6.2 km

Zdroj: OpenStreetMap, Google Maps

Príroda a podnebie

Podnebie v Alhaurín de la Torre je typické stredomorské s horúcimi letami a miernymi zimami. Priemerná teplota sa pohybuje medzi 11, 26 °C. Ročne je priemerne 3888 slnečných hodín, čo umožňuje využívať vonkajšiu terasu takmer celý rok.

3888 Hodiny slnka/rok
4 Kúpacia sezóna (mesiace)
18.2°C Priem. ročná teplota
113m Nadmorská výška

Zdroj: Open-Meteo (2020, 2025 priemer)

Pláže a voľný čas

Hoci dom nie je pri mori, blízke pláže sú ľahko dostupné. Playa de Arroyo Hondo je vzdialená asi 7,9 km. V blízkosti sú aj možnosti na golf a šport, golfové ihrisko Lauro je vzdialené 3,8 km. V meste je niekoľko verejných bazénov otvorených v lete.

Golf

  • Club de Golf de Guadalhorce 5.1 km
  • Campo de Golf Miguel Ángel Jiménez 6.2 km
  • Lauro Golf 6.3 km
  • Golf Benalmadena Pitch& Putt 6.5 km

Športové zariadenia

43 Dostupné zariadenia

Zdroj: OpenStreetMap, CSD

Poloha v regióne

Sprievodca oblastí: Alhaurín de la Torre

Alhaurín de la Torre is a town in the province of Málaga, Andalusia, in southern Spain. The town is part of Málaga Metropolitan Area and of the comarca of Valle del Guadalhorce. It sits at the entrance to the Guadalhorce valley on the slopes of the Sierra de Mijas mountains, some 17 km from Málaga.

Základné informácie

83.0 km² Rozloha

Podnebie

Mesiac Priem. teplota Zrážky
Január 10.7°C 62 mm
Február 11.1°C 64 mm
Marec 13.3°C 53 mm
Apríl 15.6°C 36 mm
Máj 18.0°C 33 mm
Jún 22.3°C 7 mm
Júl 25.8°C 1 mm
August 26.0°C 2 mm
September 22.5°C 9 mm
Október 18.3°C 52 mm
November 14.2°C 77 mm
December 11.4°C 71 mm

Vybavenosť v okolí

18 restaurant
9 pharmacy
7 bank
7 cafe

Nadmorská výška a Terén

113m Nadmorská výška

V okolí

Športové centrá

Bazény

Vyhliadky

Ev Charging

Golfové ihriská

Doprava

6 km Malaga-Costa del Sol (AGP)
91 km Gibraltar (GIB)
396 km Alicante-Elche (ALC)
5.1 km Campanillas
6.2 km La Colina
6.4 km Aeropuerto

Podrobnosti projektu

Projekt 5 Bed Samostatne stojaca vila in Alhaurín de la Torre
Mesto Alhaurín de la Torre
Región Costa del Sol
Cena €695,000 Predané
Obývacia plocha 308 m²
Cena za m² €2,256 / m²
Spálne 5
Kúpeľne 4
Parkovanie Nie
Bazén Áno
Záhrada Nie
Stav výstavby sold
Dokončenie 1970
Publikované 2026-05-16

Ref: VL316030

Zdroj: Wikipedia, Wikidata, INE, Junta de Andalucía

Zhrnutie

  • Vila o rozlohe 308 m² s dvoma vchodmi, vhodná pre rodiny a investorov.
  • Nachádza sa na pozemku o rozlohe 2428 m², ponúka súkromie a miesto na záhradu.
  • Letisko Málaga a pláže sú iba niekoľko minút jazdy autem.
  • V blízkosti sú golfové ihriská, športové centrá a bežné obchody.
  • Cena začína na 695 000 eurách, umožňujúc využívanie dvoch obývacích úrovní.

Regionálne porovnanie

V porovnaní s projektmi vo Fuengirole (ako sú Astra Homes a Waterfall Residences) je táto vila pozemná a ponúka viac zeme. Mijas (ako Arosa) ponúka aj horský život, ale lokalita Alhaurín de la Torre je o niečo prakticšia kvôli blízkosti letiska a veľkého mesta. Táto vila je najlepšou voľbou pre tých, ktorí chcú priestor a vlastný dvor.

Časté otázky

Je táto lokalita príliš izolovaná?
Nie, hoci sa vila nachádza v horskej oblasti, mesto Alhaurín de la Torre a jeho vybavenie sú len niekoľko kilometrov ďaleko.
Potrebujem auto?
Áno, v oblasti je verejná doprava, ale auto sa odporúča pre väčšie pohodlie.
V akom stave je dom?
Dom je dokončený a obývateľný. Má otvorenú kuchyňu, bazén a klimatizáciu vo všetkých izbách.
Kto tu kupuje?
Predovšetkým rodiny a investori, ktorí hľadajú priestranný dom s možnosťou používania dvoch bytov.
Vzdialenosť k golfu?
Golfové ihrisko Lauro je vzdialené 3,8 km; iné ihriská sú tiež na krátku jazdu.