3 Bed Casă în șir in Coín în Coín, Casă în șir

3-dormitor Casă înșiruită în Coín

Situat în zona de interior a provinciei Málaga, în orașul Coín, acest proiect oferă un echilibru între viața urbană și liniștea zonei metropolitane. Casă în șir-ul are o suprafață utilă de 164 m² și trei dormitoare, fiind poziționat central în oraș. Orientarea la sud asigură o iluminare naturală excelentă. Imobilul a fost renovat recent, combinând elementele tradiționale cu un design interior modern, inclusiv o curte interioară (riad) care aduce lumina în centrul casei. Locația permite accesul facil la facilitățile orașului, păstrând în același timp o atmosferă rezidențială.

€329,000
3
Dormitoare
3
Băi
164 m²
Suprafață utilă
€329,000
Preț
Gata de locuit
Stadiu construcție

Analiza Proiectului

Caracteristici cheie ale locației, caselor, fazei proiectului și punctelor de atenție.

Locație

Proiectul este situat în Coín, un oraș aflat la aproximativ 33 km vest de Málaga și 30 km nord de Marbella. Imobilul face parte dintr-un cartier urban, infrastructurat, cu acces ușor la magazine și școli. Deși este în interior, legătura rutieră cu coasta este bună. Poziția oferă accesibilitate la servicii orașenești, dar cu un ritm de viață mai relaxat decât stațiunile de coastă.

Planșă

Distribuția pe trei niveluri, cu trei dormitoare (toate cu baie proprie), este ideală pentru familii sau pentru cei care primesc des oaspeți. Cele două scări interioară oferă flexibilitate în compartimentarea spațiului. Terasa de la ultimul etaj oferă un spațiu suplimentar pentru relaxare în aer liber. Bucătăria open-space este potrivită pentru stilul de viață contemporan.

Status Proiect

Imobilul a fost supus unei renovări complete. Designul interior se inspiră de casele tradiționale 'riad', cu un element de lumină central care traversează casa. Bucătăria este dotată complet, inclusiv cu aragou de tip 'range' și insulă centrală. Baile sunt moderne, unele cu duș walk-in și altele cu cadă și dressing. Finisajele includ pardoseli de marmură și tâmplărie cu geam termopan.

Puncte de Atenție

Nu este o proprietate de tip front-of-sea; cea mai apropiată plajă este la 17 km distanță. Nu are vedere la mare. Fiind situat în oraș, nu oferă izolarea totală a unei case la țară. Mobila este opțională, ceea ce poate implica costuri suplimentare dacă nu este inclusă în preț.

Stil de Viață și Împrejurimi

Acest proiect se potrivește celor care caută o reședință permanentă într-un oraș spaniol activ, dar fără agitația turistică a coastei. Este adecvat pentru familii care doresc spațiu și intimitate. De asemenea, proprietatea are potențial de a fi folosită ca pensiune boutique sau investiție datorită numărului de dormitoare și băi. Necesită un automobil propriu pentru deplasări frecvente la coastă sau aeroport.

Calitate Construcție și Finisaje

Calitatea finisajelor este ridicată, cu pardoseli de marmură și ferestre termopan. Renovarea a inclus modernizarea completă a instalațiilor. Bucătăria utilată complet și sistemul de alarmă adaugă confort și siguranță. Terasa privată este un punct forte, oferind un spațiu exterior privat.

Împrejurimi și Stil de Viață

Preț și Disponibilitate

Prețul pornește de la €329.000. Acest nivel de preț reflectă starea de renovare a imobilului și dimensiunea acestuia. Comparativ cu piața de coastă, oferă un raport preț/metr pătrat competitiv. Prețul final poate varia în funcție de stadiul de vânzare și negocieri.

€329,000
Preț
3
Dormitoare
164 m²
Suprafață utilă
3
Băi

Împrejurimi și Stil de Viață

Coín este un oraș și municipalitate în provincia Málaga, cu o populație oficială de aproximativ 22.000 de locuitori. Clima este temperată, cu o temperatură medie anuală de 18°C și aproximativ 3.866 de ore de soare pe an. Situat la o altitudine de 191 m, orașul beneficiază de briză montană și veri puțin mai răcoroase decât pe coastă. Zona oferă un echilibru între facilitățile urbane și accesul rapid la natură și la zonele costiere. În apropiere se află puncte de belvedere precum Mirador de Sierra Gorda și facilități sportive, inclusiv piscine publice.

Solicită Informații

Locație și Împrejurimi: Coín

Împrejurimi și Accesibilitate

Viața în Coín se centrează pe comunitatea locală. Există o gamă largă de servicii în apropiere: supermarketuri la 485 m, farmacii la 161 m și o piscină municipală la 500 m. Orașul are o tradiție culturală activă, cu numeroase sărbători locale pe parcursul anului. Accesul rapid la Málaga și Marbella face ca orașul să fie bine conectat.

Hartă și Locație

Harta indică poziția centrală a proiectului în Coín, precum și distanțele către plajele de la 17 km spre sud și zonele de golf și punctele de interes turistic din împrejurimi.

Luxury villa with panoramic mountain view, private pool, and spacious living areas.

Poziție în Regiune

Coín este poziționat strategic între Málaga și Marbella. Această locație permite accesul rapid la zonele de coastă și la aeroportul internațional, dar la costuri de locuinț mai mici decât în stațiunile de pe malul mării. Este o bază convenabilă pentru explorarea întregii regiuni Costa del Sol.

Accesibilitate și Facilități

Aeroportul Málaga-Costa del Sol este situat la 23 km. Plajele (Playa Torreblanca-Carvajal) sunt la 17 km distanță. Există un supermarket la 5 minute de mers pe jos și un spital la 10 km. Pentru a vizita cluburile de golf (Lauro Golf la 11 km) este necesar un automobil.

Malaga-Costa del Sol (AGP) 23 km
Gibraltar (GIB) 78 km

Sursă: OpenStreetMap, Google Maps

Cozy apartment with balcony, city view, modern kitchen, and large windows.

Natură și Climă

Old stone tower with arched windows, scenic hillside view, surrounded by greenery.

Clima este mediteraneană cu influențe continentale. Temperatura medie variază între 10°C și 27°C. Sezonul de înot durează aproximativ 4 luni. Altitudinea de 191 m oferă nopți mai răcoroase vara și o vizibilitate clară asupra munților din jur.

3866 Ore de soare/an
4 Sezon de înot (luni)
18.0°C Temp. medie anuală
191m Altitudine

Sursă: Open-Meteo (2020, 2025 medie)

Plaje și Recreere

Plajele cu steag albastru sunt accesibile la 17 km. Pentru iubitorii de golf, există mai multe terenuri în apropiere, inclusiv Lauro Golf. În oraș există numeroase facilități sportive și piscine publice. Zona oferă oportunități pentru drumeții în munții din apropiere.

Golf

  • Lauro Golf 11.5 km
  • Campo Europa 13.3 km
  • Campo América 13.8 km
  • Santana Golf & Country Club 14.1 km

Facilități sportive

24 Facilități disponibile

Sursă: OpenStreetMap, CSD

Poziție în Regiune

Ghidul Zonei: Coín

Coín is a town and municipality in the Province of Málaga, Spain, c. 33 km west of the provincial capital, Málaga, and about 30 km north of Marbella. The town has an official population of 22,000 inhabitants.

Informații Cheie

Climă

Lună Temperatura medie Precipitații
Ianuarie 10.5°C 60 mm
Februarie 11.0°C 64 mm
Martie 13.3°C 59 mm
Aprilie 15.6°C 43 mm
Mai 18.0°C 35 mm
Iunie 22.6°C 9 mm
Iulie 26.7°C 1 mm
August 27.0°C 2 mm
Septembrie 22.9°C 15 mm
Octombrie 18.4°C 57 mm
Noiembrie 14.1°C 79 mm
Decembrie 11.1°C 67 mm

Facilități în apropiere

7 restaurant
4 school
8 pharmacy

Altitudine și Teren

191m Altitudine

În apropiere

Puncte panoramice

Terenuri de golf

Piscine

Centre sportive

Transport

23 km Malaga-Costa del Sol (AGP)
78 km Gibraltar (GIB)
412 km Alicante-Elche (ALC)

Detalii Proiect

Proiect 3 Bed Casă în șir in Coín
Oraș Coín
Regiune Costa del Sol
Preț €329,000
Suprafață utilă 164 m²
Preț per m² €2,006 / m²
Terasă 34 m²
Dormitoare 3
Băi 3
Parcare Nu
Piscină Nu
Grădină Nu
Stadiu construcție key_ready
Finalizare 1970
Publicat 2026-05-16

Ref: VL090748

Sursă: Wikipedia, Wikidata, INE, Junta de Andalucía

Rezumat

  • Locație centrală în Coín, la mică distanță de mers pe jos de facilități.
  • 164 m² spațiu util, 3 dormitoare, toate cu baie proprie.
  • Terasă privată la acoperiș și design interior tip 'riad'.
  • Orientare spre sud și renovare modernă.
  • La 17 km de plaje și 23 km de aeroport.

Comparație Regională

Acest proiect este o alternativă valoroasă la proprietățile de coastă mult mai scumpe, cum ar fi Arosa în Mijas (de la €490.000) sau Waterfall Residences în Fuengirola (de la €720.000). Comparativ cu Astra Homes în Fuengirola (de la €364.000), oferă mai mult spațiu interior și o viață mai puțin agitată, fiind situat în interior. Prețul de €329.000 reflectă avantajul poziției inland față de coastă.

Întrebări Frecvente

Este această casă la plajă?
Nu, proprietatea nu este situată pe plajă. Cele mai apropiate plaje, cum ar fi Playa Torreblanca-Carvajal și Playa de los Boliches, se află la o distanță de 17 km (aproximativ 20-25 de minute cu mașina). Această locație este ideală pentru cei care preferă un mediu urban mai liniștit în detrimentul vieții direct pe plajă.
Cum ajung la cumpărături și medic?
Există un supermarket la doar 485 m (5 minute de mers pe jos) și o farmacie la 161 m. Cel mai apropiat spital este la 10 km distanță. Deși facilitățile de bază sunt la îndemână, un automobil este recomandat pentru deplasările mai lungi sau la spital.