2 Bed Ikerház in Alora -ben Alora, Kétszintes Családi Ház

2-hálószoba Ikerház itt: Alora

A teljesen befejezett, Álora településen található ingatlan 90 m² alapterülettel rendelkezik. Két hálószobával és egy fürdőszobával kínál lakóteret. Az építés állapota 'Gereed' (Kész), azaz azonnal költözhető.

€169,500
2
Hálószoba
1
Fürdőszoba
90 m²
Lakótér
€169,500
Ár
Kulcskész
Építési státusz

Összefoglaló

  • Álora városában, közvetlen közelében lévő szolgáltatásokkal.
  • 90 m², 2 hálószoba, teljesen berendezve.
  • Kandallós nappali és privát terasz.
  • Tengerparttól 27 km-re, repülőtértől 24 km-re.
  • Hagyományos andalúz környezet.

Regionális összehasonlítás

A tengerparti Acqua Gardens (€418.800) vagy Alba (€699.000) projektekkel szemben ez az ingatlan sokkal elérhetőbb árú. A különbség a tengerparttól való távolságból és a vidékiesebb jellegből adódik.

Gyakran Ismételt Kérdések

Ez a ház túl messze van a tengertől?
Igen, kb. 27 km-re van a legközelebbi strandtól.
Szükséges autó?
Nem feltétlenül a bevásárláshoz, de a környék felfedezéséhez ajánlott.
Milyen állapotú az ingatlan?
Kiváló állapotú, kész ház.
Árazása kedvező?
Igen, €185.000-tól indul, ami olcsóbb a tengerparti projekteknél.
Vannak sportlehetőségek?
Igen, a városban van uszoda és sportközpont.
Milyen rezsiköltségek várhatók?
Az átlagos családi házakkal megegyezőek.
Hol van a Caminito del Rey?
Pár kilométerre.
Melyik a legközelebbi repülőtér?
Malaga-Costa del Sol (AGP), kb. 24 km.

Projekt elemzés

A helyszín, otthonok, projekt fázis és a fontosabb tudnivalók jellemzői.

Elhelyezkedés

Az ingatlan Álora városában, urbanizált környezetben helyezkedik el. A legközelebbi szupermarket 204 méterre, a legközelebbi gyógyszertár 276 méterre található. Ez a helyzet biztosítja a mindennapi ellátottságot gyalog is.

Alaprajz

Az ingatlan olyan vásárlók számára megfelelő, akik a csendes vidéki életet keresik, de nem akarnak elszigetelődni. A 90 m² elegendő egy párnak vagy kisebb családnak.

Projekt státusz

Az épület nem építés alatt álló projekt, hanem kész ház. Azonnal birtokba vehető, nincsenek átadási határidőkkel járó kockázatok.

Fontos tudnivalók

Különálló ház lévén nincsenek közös közösségi létesítmények (pl. medence). A tengerpart távolsága kb. 27 km, így nem tengerparti nyaralónak megfelelő.

Életmód és környék

Olyan vevőknek, akik elhagynák a zsúfolt tengerpartot, vagy távmunkában dolgoznak. Caminito del Rey közelsége miatt a túrázók is kedvelhetik.

Építési minőség és burkolatok

Az ingatlan állapota 'kiváló'. Teljesen bútorozott. A nappaliban kandalló, és a házban külön 'borkuckó' is található.

Környék és életmód

Ár és elérhetőség

A projekt ára €185.000-tól indul. Ez a szint alacsonyabb, mint a tengerparti árak. A tartományban a medián jövedelem €16.450.

€169,500
Ár
2
Hálószoba
90 m²
Lakótér
1
Fürdőszoba
€121
IBI/év

Környék és életmód

Álora Málaga tartományban, a Guadalhorce folyó völgyében található. Egy tipikus andalúz „fehér falu”, amely három sziklatömb között helyezkedik el. A terület nyugodtabb, mint a tengerpart, és a természetközeli életmódot kedvelőknek való.

Információkérése

Elhelyezkedés és környék: Alora

Környék és megközelíthetőség

Álora életvitele lassabb, hagyományosabb. A városban van 1 egészségközpont, 1 általános és 1 középiskola. Évente 34 helyi ünnepséget tartanak.

Térkép és helyszín

A térkép az ingatlan elhelyezkedését mutatja Álora településen belül.

Old stone tower with arched windows, scenic hillside view, surrounded by greenery.

Hely a régióban

Álora a Valle del Guadalhorce régióban van, kb. 40 km-re Málaga központjától.

Megközelíthetőség és szolgáltatások

Bevásárlás: 204 m, Gyógyszertár: 276 m. Vasútállomás: 700 m. Repülőtér: 24 km.

Malaga-Costa del Sol (AGP) 25 km
Gibraltar (GIB) 95 km
Álora 0.7 km
Las Mellizas 5.5 km

Forrás: OpenStreetMap, Google Maps

Luxury villa with panoramic mountain view, private pool, and spacious living areas.

Természet és éghajlat

Cozy apartment with balcony, city view, modern kitchen, and large windows.

A tengerszint feletti magasság 199 méter. Az átlaghőmérséklet 18.1°C. Nyáron átlagosan 27°C, télen 10°C. Évi 3845 napsütéses óra van.

3845 Napsütéses órák/év
4 Fürdőszezon (hónapok)
18.1°C Éves átlaghőm.
199m Tengerszint feletti magasság

Forrás: Open-Meteo (2020, 2025 átlag)

Strandok és szabadidő

Legközelebbi strandok kb. 27 km-re vannak. A városban van uszoda (0.3 km) és sportközpont (1.0 km).

Sportlétesítmények

30 Elérhető létesítmények

Forrás: OpenStreetMap, CSD

Hely a régióban

Helyszín útmutató: Alora

Alora may refer to:Alora (gastropod), a genus of wentletraps in the family Epitoniidae Alora (drug), a brand name for transdermal Estradiol Álora, a town in southern Spain Alora

Legfontosabb tudnivalók

Éghajlat

Hónap Átl. hőmérséklet Csapadékmennyiség
Január 9.8°C 64 mm
Február 10.4°C 62 mm
Március 13.0°C 58 mm
Április 15.3°C 43 mm
Május 17.8°C 34 mm
Június 22.5°C 13 mm
Július 26.6°C 1 mm
Augusztus 26.9°C 2 mm
Szeptember 22.6°C 20 mm
Október 18.0°C 57 mm
November 13.5°C 77 mm
December 10.4°C 63 mm

Közeli szolgáltatások

3 restaurant
5 pharmacy
1 cafe

Magasság és Terep

199m Tengerszint feletti magasság

A közelben

Úszómedencék

Sportközpontok

Közlekedés

25 km Malaga-Costa del Sol (AGP)
95 km Gibraltar (GIB)
400 km Alicante-Elche (ALC)
0.7 km Álora
5.5 km Las Mellizas
6.8 km Pizarra

Projekt részletei

Projekt 2 Bed Ikerház in Alora
Város Alora
Régió Costa del Sol
Ár €169,500
Lakótér 90 m²
Ér m² ár €1,883 / m²
Terasz 24 m²
Hálószoba 2
Fürdőszoba 1
Parkolás Nem
Medence Nem
Kert Nem
Építési státusz key_ready
Átadás 1970
IBI/év €121
Közzétéve 2026-05-16

Ref: VL294666

Forrás: Wikipedia, Wikidata, INE, Junta de Andalucía

András Kovács
András Kovács
Ingatlan szakértő

Kovács András stratégiai tanácsadóként segíti a magyar ügyfeleket a spanyol ingatlanpiacon. Szakértelmével biztosítja a legjobb befektetési döntéseket.

AI által támogatott többnyelvű képviselő. Megkeresését az oldal mögött álló csapat kezeli.

Válasz 24 órán belül

Érdekli?

Hagyja meg elérhetőségeit, és kapjon információt az elérhetőségről, árakról és alaprajzokról.

Műszaki adatok
199 méterrel a tengerszint felett helyezkedik el.
Az Álora vasútállomás 0.7 km-re van.
Évi 3,845 óra napsütés jellemzi a területet.
Információkérése WhatsApp