4 Bed Wolnostojąca willa in Nerja w Nerja, Wolnostojąca willa

4-sypialnia Willa wolnostojąca w Nerja

Ta wolnostojąca willa położona jest na spokojnym terenie wiejskim w pobliżu miast Nerja i Frigiliana. Nieruchomość posiada 126 m² powierzchni mieszkalnej i działkę o powierzchni 400 m². Lokalizacja cicha, wiejska, z prywatnym basenem i kilkoma tarasami. Obiekt nadaje się dla osób szukających większego domu w naturalnym otoczeniu. Najbliższe plaże są w krótkim zasięgu jazdy samochodem, ale do codziennych zakupów niezbędny jest samochód.

€335.000
4
Sypialnie
2
Łazienki
126 m²
Powierzchnia
€335.000
Cena
4,1 km
Dystans do plaży

Podsumowanie

  • Ponad 3000 godzin słońca rocznie pozwala cieszyć się śródziemnomorskim klimatem.
  • Cztery sypialnie zapewniają dużo miejsca dla rodziny i gości.
  • Prywatny basen i taras na dniu pozwalają na relaks na świeżym powietrzu przez większość roku.
  • Ogród jest posadzony drzewami owocowymi, takimi jak pomarańcze i awokado.
  • Wiejska lokalizacja zapewnia spokój, ale wymaga posiadania własnego samochodu.

Porównanie regionalne

W porównaniu do zachodnich obszarów, takich jak Mijas czy Fuengirola, okolica Nerji jest bardziej górzysta i wiejska. Ten projekt jest znacznie tańszy niż Waterfall Residences w Fuengirola, ale oferuje większą działkę (400 m²). Arosa w Mijas ma nowsze wykończenie, ale ta willa oferuje więcej prywatności i większą działkę za cenę niemal o 150 000 € niższą. Astra Homes w Fuengirolie jest porównywalna cenowo, ale tam dostaje się mniejszą działkę i dom. Ta nieruchomość jest dla kupujących, którzy cenią przestrzeń i naturę bardziej niż miejskie udogodnienia.

Często zadawane pytania

Czy dom jest zbyt oddalony od komunikacji publicznej?
Tak. Dom jest na wsi, a przystanki autobusowe nie są w zasięgu spacerowym. Samochód jest niezbędny do codziennego przemieszczania się.
Ile czasu zajmuje dojazd na lotnisko i na plażę?
Do lotniska w Maladze zajmuje około 50, 60 minut (63 km). Dojazd na najbliższą plażę zajmuje około 10 minut (4,0 km).
Jaki jest typ dachu i czy jest klimatyzacja?
Dom ma płaski dach z tarasem słonecznym. Ogrzewanie zapewnia kominek. Klimatyzacja nie jest wymieniona, ale dom ma kanały. Okna są prawdopodobnie tradycyjne.
Czym budownictwo w Hiszpanii różni się od tego w Polsce?
To tradycyjna hiszpańska 'finca' z cegły i tynku. Izolacja i okna mogą być na niższym poziomie niż w nowoczesnych domach w Polsce.
Czy w domu jest sauna?
Sauny nie ma. Dom ma łazienkę i oddzielne WC, które pełni funkcję pralni. Na zewnątrz jest basen.
Jakie są szacunkowe koszty stałe (woda, prąd, podatki)?
Zużycie wody i prądu zależy od użytkownika. Podatek od nieruchomości (IBI) wynosi zgodnie z lokalnymi stawkami.
Czy cudzoziemiec może kupić ten dom?
Tak. Cudzoziemiec musi posiadać hiszpański numer podatkowy (NIE). Sprzedający musi przedstawić wyciąg z rejestru nieruchomości (nota simple).
Jak daleko do centrum miasta i sklepów?
Do centrum Nerji (Balcon de Europa) jest około 15 minut jazdy. Najbliższy sklep spożywczy to 4,5 km.

Analiza projektu

Kluczowe cechy lokalizacji, domów, etapu budowy i uwagi.

Lokalizacja

Nieruchomość znajduje się na terenie wiejskim pomiędzy Nerją a Frigilianą. Obszar ten znany jest z natury i krajobrazów rolniczych. Lokalizacja jest osłonięta, oferując widok na morze i góry. Działka jest płaska, posadzona drzewami owocowymi. Okolica jest cicha, poza głównym ruchem turystycznym.

Układ

Willa jest odpowiednia dla rodzin lub par ceniących przestrzeń i prywatność. Cztery sypialnie zapewniają dużo miejsca dla mieszkańców i gości. Strefa na zewnątrz jest kluczowa: prywatny basen, taras słoneczny i taras na dachu pozwalają na życie na świeżym powietrzu przez większość roku. Ogród z drzewami owocowymi zapewnia świeże owoce.

Status projektu

Jest to gotowy dom, dostępny do natychmiastowego zakupu. Stan techniczny jest dobry, ale budynek reprezentuje tradycyjny hiszpański styl. Nabywca może dostosować dom do własnych upodobań, ale fundamenty i struktura są istniejące. Ogród jest już zagospodarowany.

Ważne uwagi

Ten dom nie znajduje się w odległości spacerowej od sklepów. Najbliższy supermarket oddalony jest o 4,5 km, więc samochód jest niezbędny do codziennych czynności. Dom nie jest bezpośrednio na plaży, wymaga krótkiej jazdy samochodem. Wyposażenie techniczne domu jest podstawowe i nie oferuje luksusowych udogodnień typu spa.

Styl życia i okolica

Ta willa jest odpowiednia, gdy szuka się większej przestrzeni niż w apartamencie. Jest to dobra opcja dla rodziny z dziećmi, dla osób pracujących zdalnie lub dla pary, która ceni prywatność i możliwość przebywania na świeżym powietrzu przez cały rok. Jeśli zależy Ci na możliwości zbierania własnych owoców i pływania w prywatnym basenie bez sąsiadów, ten dom spełni oczekiwania. Jest to logiczny wybór dla tych, którzy wolą mieszkać nieco na uboczu, z dala od tłumów.

Jakość i wykończenie

Dom ma tradycyjny styl 'finca'. Elewacje są z surowego kamienia i tynku, a materiały są trwałe, ale nie są to luksusowe wykończenia. Na dachu znajduje się taras słoneczny. W salonie jest kominek, co zapewnia ogrzewanie w chłodniejsze wieczory. System nawadniania ogrodu jest zautomatyzowany, co ułatwia pielęgnację. Standard wykończenia jest praktyczny: kuchnia jest wyposażona w sprzęty, a w sypialniach są wbudowane szafy. Jakość polega na funkcjonalności.

Okolica i styl życia

Cena i dostępność

Cena oferty zaczyna się od 335 000 €. To rozsądna cena w regionie, biorąc pod uwagę rozmiar działki (400 m²) i domu (126 m²). Cztery sypialnie i liczne tereny zewnętrzne zwiększają wartość. Dostępność ogranicza się do tej konkretnej nieruchomości. Koszty są typowe dla wiejskiego domu.

€335.000
Cena
4
Sypialnie
126 m²
Powierzchnia
2
Łazienki
€243
Podatek od nieruch./rok

Okolica i styl życia

To dom w miejscu, gdzie życie toczy się spokojnie i w zgodzie z naturą. Poranki mogą zaczynać się od oglądania wschodu słońca na tarasie dachowym przy kawie i świeżych owocach z własnego ogrodu. W ciągu dnia można pracować w ogrodzie lub popływać w prywatnym basenie. Popołudnia to czas na relaks na osłoniętym werandzie. Lokalizacja łączy wiejski spokój z bliskością plaż i miasteczek. Ryt dnia jest tu wolniejszy niż w mieście. To miejsce dla tych, którzy cenią przestrzeń i prywatność.

Poproś o informacje

Lokalizacja i okolica: Nerja

Okolica i dojazd

Otoczenie to wieś i ogrody. Dom stoi na otwartej przestrzeni z widokami. Codzienne zakupy wymagają samochodu, ponieważ najbliższy sklep jest ok. 4,5 km dalej. Okolica jest cicha, sąsiedzi to inne domy wiejskie. Najbliższe miasto, Nerja, oferuje pełne zaplecze usług i jest blisko samochodem.

Mapa i lokalizacja

Mapa pokazuje lokalizację domu na wsi, między morzem a górami. Zwróć uwagę na krótką odległość do plaży w linii prostej, ale rzeczywista trasa jest kręta. Mapa pokazuje też izolację i odległość od sąsiadów.

Sunset view from a balcony overlooking the ocean.

Położenie w regionie

Lokalizacja na Wschodnim Wybrzeżu Costa del Sol, w gminie Nerja. Jest oddalona od centrum Malagi i ma bardziej hiszpański charakter. Odległość od Malagi to ok. 50 km. Okolica jest bardziej naturalna niż miejska w porównaniu do zachodniej części regionu.

Dojazd i udogodnienia

Samochód jest niezbędny. Najbliższa plaża (Playa de las Alberquillas) jest w odległości 4,0 km. Lotnisko w Maladze jest oddalone o 63 km (ok. 50 minut jazdy). Pola golfowe są dalej, najbliższe to 61 km. Komunikacja publiczna istnieje, ale przystanki są oddalone, więc auto znacznie ułatwia życie.

Dystans do plaży 4,1 km
Malaga-Costa del Sol (AGP) 63 km
Gibraltar (GIB) 155 km

Źródło: OpenStreetMap, Google Maps

White arches balcony with ocean and mountain view, brick flooring, black railing.

Natura i klimat

Beachfront room with ocean view, featuring a balcony and sea access.

Obszar jest słoneczny, z ponad 3000 godzinami słońca rocznie. Położenie między górami a morzem tworzy mikroklimat, w którym temperatury są przyjemne przez większość roku. Sezon kąpielowy jest długi, a upalne miesiące ochładzają się wieczorami. Górska lokalizacja chroni przed wiatrem, choć poranki mogą być chłodniejsze.

3934 Godziny słoneczne/rok
4 Sezon kąpielowy (miesiące)
16.4°C Śr. roczna temperatura
700m Wysokość n.p.m.

Źródło: Open-Meteo (2020, 2025 średnia)

Plaże i rekreacja

Najbliższą plażą jest Playa de las Alberquillas, nieco ponad 4 km od domu. W okolicy są też małe zatoki, takie jak Cala del Pino. Plaże są naturalne i spokojniejsze niż w dużych kurortach. Rozrywka to głównie spacery, wspinaczka i kolarstwo górskie. Golfiści muszą się liczyć z dłuższymi dojazdami.

Plaże

  • Playa de las Alberquillas 4,1 km
  • Cala del Pino 4,4 km
  • Playa de Maro Blue Flag 4,5 km
  • Playa del Cañuelo 4,7 km
  • Burriana Blue Flag
  • Playazo-Chucho Blue Flag

Obiekty sportowe

125 Dostępne obiekty

Źródło: Blue Flag 2026, OpenStreetMap, CSD

Beachfront apartment with ocean view, balcony, and modern amenities.

Położenie w regionie

Przewodnik po regionie: Nerja

Nerja is a municipality on the Costa del Sol in the province of Málaga in the autonomous community of Andalusia in southern Spain. It is part of the comarca of La Axarquía. It is on the country's southern Mediterranean coast, about 50 kilometres (31 mi) east of Málaga.

Kluczowe fakty

85.0 km² Powierzchnia

Klimat

Miesiąc Średnia temperatura Opady
Styczeń 8.5°C 71 mm
Luty 8.6°C 77 mm
Marzec 10.9°C 79 mm
Kwiecień 12.9°C 64 mm
Maj 15.1°C 58 mm
Czerwiec 19.8°C 20 mm
Lipiec 23.9°C 1 mm
Sierpień 24.4°C 4 mm
Wrzesień 20.4°C 21 mm
Październik 16.1°C 55 mm
Listopad 11.9°C 91 mm
Grudzień 9.0°C 72 mm

Udogodnienia w okolicy

122 restaurant
4 school
9 pharmacy
13 bank
29 cafe
5 dentist

Wysokość i Teren

700m Wysokość n.p.m.
4,1 km Dystans do plaży
17.0% Nachylenie do plaży

Bardzo stromy

W pobliżu

Punkty widokowe

Ev Charging

Plaże

Przystanie

Transport

63 km Malaga-Costa del Sol (AGP)
155 km Gibraltar (GIB)
331 km Alicante-Elche (ALC)

Szczegóły projektu

Projekt 4 Bed Wolnostojąca willa in Nerja
Miasto Nerja
Region Costa del Sol East
Cena €335.000
Powierzchnia 126 m²
Cena za m² €2.658 / m²
Sypialnie 4
Łazienki 2
Parking Tak
Basen Tak
Ogród Tak
Status budowy for_sale
Dystans do plaży 4,1 km
Zakończenie 1970
Podatek od nieruch./rok €243
Opublikowano 2026-05-16

Ref: VL625754

Źródło: Wikipedia, Wikidata, INE, Junta de Andalucía

Anna Kowalska
Anna Kowalska
Ekspert nieruchomości

Anna Kowalska zapewnia polskim klientom profesjonalne wsparcie na hiszpańskim rynku nieruchomości. Dba o to, by cały proces zakupu był zrozumiały i bezpieczny.

Wielojęzyczny przedstawiciel wspierany przez AI. Twoje zapytanie jest obsługiwane przez zespół stojący za tą witryną.

Odpowiedź w ciągu 24h

Zainteresowany?

Zostaw dane, a otrzymasz informacje o dostępności, cenach i planach.

Dane techniczne
Historycznie w regionie notowano średnio 3937 godzin słońca rocznie.
Sezon kąpielowy trwa 6 miesięcy, gdy temperatura wody wynosi co najmniej 20°C.
Najbliższe lotnisko (Malaga) znajduje się 63 km stąd w linii prostej.
Poproś o informacje WhatsApp