4 Bed Önálló villa in Nerja -ben Nerja, Családi Ház

4-hálószoba Önálló villa itt: Nerja

A Nerja település La Axarquía régióban található Málaga tartományban, 85 négyzetkilométeren elterülve. A projekt a település csendes, vidéki részén helyezkedik el, kilátással a tengerre és a környező hegyvidékre.

€335,000
4
Hálószoba
2
Fürdőszoba
126 m²
Lakótér
€335,000
Ár
4.1 km
Távolság a strandidő

Összefoglaló

  • Nerja és Frigiliana közötti fekvésű magánház, tengerre néző kilátással.
  • Négy hálószobás, medencés ingatlan saját kerttel és automata öntözőrendszerrel.
  • Számos gyümölcsfa (füge, banán, citrom) a kertben, önellátásra is alkalmas.
  • Vidéki környezet, csendes környék, távolabb a turisták tömegétől.
  • Autófeltétellel használható ingatlan; bevásárlás csak autóval megoldható.

Regionális összehasonlítás

Míg Mijas vagy Fuengirola nyugati régióiban (pl. Arosa €490.000-tól) az árak magasabbak és az infrastruktúra sűrűbb, ez a projekt a keleti régió csendesebb, vidékiesebb jellegét képviseli alacsonyabb áron, ám nagyobb önellátásra szorulókkal.

Gyakran Ismételt Kérdések

Mi a legnagyobb hátránya az ingatlannak?
A legnagyobb hátrány, hogy mindenhová autóval kell járni; nincsenek gyalog elérhető szolgáltatások.
Hol található a legközelebbi szupermarket?
A legközelebbi szupermarket kb. 4,5 km-re található.
Milyen állapotban van a medence?
A medence privát, 4.0 x 8.0 méteres, és karbantartása a tulajdonos feladata.
Ez az ár reális ebben a régióban?
Igen, ez az ár reális egy ekkora telkes családi házhoz ebben az adott szektorban.
Van lehetőség állattartásra?
A nagy kert és a vidéki környezet lehetővé teszi az állattartást.
Milyen további költségekkel kell számolni?
Az ingatlanadón (IBI) és a kommunális adókon kívül a medence fenntartása és a vízszámla jelentős költség lehet.
Mennyi ideig tart a vásárlás?
A vásárlási folyamat általában 6-8 hét vesz igénybe Spanyolországban.
Milyen messze van a repülőtér?
A Málaga repülőtér kb. 63 km-re van, autóval kb. 50 perc alatt érhető el.

Projekt elemzés

A helyszín, otthonok, projekt fázis és a fontosabb tudnivalók jellemzői.

Elhelyezkedés

Az ingatlan Nerja és Frigiliana között, egy magasabban fekvő területen található. Ez a fekvés tágas kilátást biztosít a Földközi-tengerre és a környező természeti tájra, miközben megőrzi a vidéki hangulatot.

Alaprajz

A négy hálószobás és két fürdőszobás elrendezés alkalmas nagyobb családok vagy állandó életvitelt folytatók számára. A magánmedence és a nagy teraszok támogatják a szabadban töltött időt és a pihenést.

Projekt státusz

Az ingatlan hagyományos stílusú, családi ház, saját kerttel és medencével. A kertben automata öntözőrendszer telepítése megtörtént, és számos gyümölcsfa (füge, narancs, citrom) található benne.

Fontos tudnivalók

Mivel a helyszín távolabb esik a központtól, a napi közlekedéshez és a bevásárláshoz autó szükséges. Az ingatlan nem kínál közösségi szolgáltatásokat (pl. fitness vagy wellness).

Életmód és környék

Ez az ingatlan azoknak megfelelő, akik nem keresik a nyüzsgő üdülőhelyek zaját, hanem a csendes, vidéki életstílust részesítik előnyben. Megfelelő választás lehet aktív nyugdíjasok vagy családok számára, akik szeretik a kertészkedést és nem problémáznek az autóvezetéssel.

Építési minőség és burkolatok

Az ingatlan beépített szekrényekkel, teljesen felszerelt konyhával és kandallóval rendelkezik. A külső térben fedett terasz és grillezési lehetőség is biztosított. A medence mérete 4.0 x 8.0 méter.

Környék és életmód

Ár és elérhetőség

Az induló ár €335.000. Ez az ár a telekméretet (400 m²) és a lakótér (126 m²) tekintve ebben a régióban meghatározott.

€335,000
Ár
4
Hálószoba
126 m²
Lakótér
2
Fürdőszoba
€243
IBI/év

Környék és életmód

Ez egy olyan hely, amely csendet és magánságet kínál. A kert terméskőágyásai és gyümölcsfái (pl. papája, gránátalma, mangó) a természettel való közvetlen kapcsolatot tükrözik. A kilátás a tengerre és a hegyekre, valamint a medence jelenléte egyfajta menedéket nyújt a nyári hőségben.

Információkérése

Elhelyezkedés és környék: Nerja

Környék és megközelíthetőség

Nerja lakossága 22.132 fő (2025), ami ötvözi a helyi életet a turizmussal (22 szálloda). A településen 7 általános és 2 középiskola található, valamint egy egészségügyi központ.

Térkép és helyszín

A térkép az ingatlan fekvését mutatja Nerja és a partvidék vonatkozásában, szemléltetve a vidéki elhelyezkedést.

Sunset view from a balcony overlooking the ocean.

Hely a régióban

A Costa del Sol keleti részén, Málaga tartományban helyezkedik el. Ez a terület híres a természeti rezervátumairól és az olajfaligetek borította dombokról.

Megközelíthetőség és szolgáltatások

Távolság a strandidő 4.1 km
Malaga-Costa del Sol (AGP) 63 km
Gibraltar (GIB) 155 km

Forrás: OpenStreetMap, Google Maps

White arches balcony with ocean and mountain view, brick flooring, black railing.

Természet és éghajlat

Beachfront room with ocean view, featuring a balcony and sea access.

A régió évi 3937 napsütéses órával és 20.2°C átlaghőmérséklettel rendelkezik. A fürdőszezon 6 hónapig tart. A mintegy 700 méteres tengerszint feletti magasság miatt az esték hűvösebbek lehetnek, mint a tengerparton.

3934 Napsütéses órák/év
4 Fürdőszezon (hónapok)
16.4°C Éves átlaghőm.
700m Tengerszint feletti magasság

Forrás: Open-Meteo (2020, 2025 átlag)

Strandok és szabadidő

A közeli Burriana és Maro strandok Kék Zászlóval rendelkeznek. A sportolni vágyóknak 125 létesítmény áll rendelkezésre a régióban. Természetjárásra a közeli kilátópontok (pl. Mirador Tajo de los Bueyes) nyújtanak lehetőséget.

Strandok

  • Playa de las Alberquillas 4.1 km
  • Cala del Pino 4.4 km
  • Playa de Maro Blue Flag 4.5 km
  • Playa del Cañuelo 4.7 km
  • Burriana Blue Flag
  • Playazo-Chucho Blue Flag

Sportlétesítmények

125 Elérhető létesítmények

Forrás: Blue Flag 2026, OpenStreetMap, CSD

Beachfront apartment with ocean view, balcony, and modern amenities.

Hely a régióban

Helyszín útmutató: Nerja

Nerja is a municipality on the Costa del Sol in the province of Málaga in the autonomous community of Andalusia in southern Spain. It is part of the comarca of La Axarquía. It is on the country's southern Mediterranean coast, about 50 kilometres (31 mi) east of Málaga.

Legfontosabb tudnivalók

85.0 km² Terület

Éghajlat

Hónap Átl. hőmérséklet Csapadékmennyiség
Január 8.5°C 71 mm
Február 8.6°C 77 mm
Március 10.9°C 79 mm
Április 12.9°C 64 mm
Május 15.1°C 58 mm
Június 19.8°C 20 mm
Július 23.9°C 1 mm
Augusztus 24.4°C 4 mm
Szeptember 20.4°C 21 mm
Október 16.1°C 55 mm
November 11.9°C 91 mm
December 9.0°C 72 mm

Közeli szolgáltatások

122 restaurant
4 school
9 pharmacy
13 bank
29 cafe
5 dentist

Magasság és Terep

700m Tengerszint feletti magasság
4.1 km Távolság a strandidő
17.0% Lejtés a strandra

Nagyon meredek

A közelben

Kilátópontok

Ev Charging

Strandok

Kikötők

Közlekedés

63 km Malaga-Costa del Sol (AGP)
155 km Gibraltar (GIB)
331 km Alicante-Elche (ALC)

Projekt részletei

Projekt 4 Bed Önálló villa in Nerja
Város Nerja
Régió Costa del Sol East
Ár €335,000
Lakótér 126 m²
Ér m² ár €2,658 / m²
Hálószoba 4
Fürdőszoba 2
Parkolás Igen
Medence Igen
Kert Igen
Építési státusz for_sale
Távolság a strandidő 4.1 km
Átadás 1970
IBI/év €243
Közzétéve 2026-05-16

Ref: VL625754

Forrás: Wikipedia, Wikidata, INE, Junta de Andalucía

András Kovács
András Kovács
Ingatlan szakértő

Kovács András stratégiai tanácsadóként segíti a magyar ügyfeleket a spanyol ingatlanpiacon. Szakértelmével biztosítja a legjobb befektetési döntéseket.

AI által támogatott többnyelvű képviselő. Megkeresését az oldal mögött álló csapat kezeli.

Válasz 24 órán belül

Érdekli?

Hagyja meg elérhetőségeit, és kapjon információt az elérhetőségről, árakról és alaprajzokról.

Műszaki adatok
Az ingatlan kb. 700 méterrel a tengerszint felett található.
A medence 4.0 x 8.0 méter méretű.
A legközelebbi töltőállomás (EV) 7,1 km-re van.
Információkérése WhatsApp