4 Bed Двуфамилна къща in Estepona в Estepona,

4-спалня Двойна къща в Estepona

Този имот предлага отлично съотношение качество-цена на Златната миля на Естепона, провинция Малага. Разположен в оживен градски район, той осигурява лесен достъп до плажа и всички необходими удобства. Проектът представлява полу-самостоятелна къща с щедро разпределено жилищно пространство, включващо външни тераси, което го прави подходящ за целогодишно обитаване или като ваканционен дом.

€549,000
4
Спални
2
Банни
250 m²
Жилищна площ
€549,000
Цена
0.8 km
До плажа
Готово за нанасяне
Статус

Обобщение

  • Полу-самостоятелна къща с 4 спални и 2 бани, разположена в градски район на Естепона.
  • На пешеходно разстояние от плажа (524 м) и близо до множество удобства като магазини и ресторанти.
  • Разпределена на 4 нива с голямо общо жилищно пространство и множество тераси, включително покривна тераса.
  • Разполага с обособена фитнес зона и частен подземен гараж за две коли.
  • Готова за обитаване, предлагаща отлично състояние и възможности за модернизация.

Регионално сравнение

С цена от €549,000, този полу-самостоятелен имот в Естепона е позициониран в горния сегмент на пазара, което отразява неговата големина и локация. Сравнен с Acqua Gardens (от €418,800) и Azure Estepona (от €530,000), той предлага повече жилищно пространство и допълнителни удобства като фитнес зала и просторни тераси. Capri, с начална цена от €619,000, е в по-висок ценови клас, вероятно предлагайки по-луксозни характеристики или по-престижна локация. Докато други проекти могат да се фокусират върху апартаменти с общи съоръжения, този имот предоставя мащаба и функционалността на самостоятелна къща, но в градска среда, което е рядка комбинация. Близостта до плажа и основните удобства в рамките на Естепона е силен фактор, който отличава този имот от тези, разположени по-далеч от градския център или в по-обособени затворени комплекси.

Често задавани въпроси

Какъв е типът на имота и каква е неговата уникална характеристика?
Имотът е полу-самостоятелна къща, разпределена на четири нива, с голямо жилищно пространство и множество тераси, включително покривна тераса и обособена фитнес зона в сутерена.
Каква е достъпността на имота до основни транспортни възли и градски центрове?
Летище Малага е на 34 км в права линия. Имотът се намира на 25 км от Марбея и на 73 км от Малага, с добри връзки чрез пътища и обществен транспорт.
Какви са характеристиките на строителството и качеството на материалите?
Имотът е в отлично състояние, с климатична система (горещ/студен), вградени гардероби и покрити тераси. Баните са с мозаечни плочки.
Как се позиционира този имот спрямо други предложения в Естепона?
С цена от €549,000, той е в горния сегмент, предлагайки повече пространство и удобства в сравнение с по-евтини апартаменти, но е по-достъпен от най-луксозните имоти в района.
Какви удобства са налични в непосредствена близост до имота?
На пешеходно разстояние има супермаркет (104 м), аптека (236 м), множество ресторанти (50), кафенета (22) и спортни центрове.
Какви са очакваните месечни разходи за поддръжка?
Данните за месечните разходи за поддръжка, такси за общността или данъци не са предоставени.
Какъв е процесът при закупуване на този имот?
Информация относно процеса на закупуване, необходими документи или срокове не е предоставена.
Каква е надморската височина на имота и как това влияе на климата и гледката?
Имотът е на 15 метра над морското равнище, което осигурява достъп до градски удобства и близост до плажа. Има гледки към планината от покривната тераса.

Анализ на проекта

Основни характеристики на локацията, жилищата, етапа на проекта и важни моменти.

Локация

Имотът се намира на пешеходно разстояние от плажа, в градска зона, която предлага изобилие от удобства наблизо. Близостта до центъра на Естепона и основни транспортни артерии осигурява добра свързаност с региона, като същевременно запазва предимствата на градския живот.

Планове

Този полу-самостоятелен имот е проектиран за комфортен начин на живот, като предлага множество зони за отдих и забавление. Многобройните тераси, включително покривна тераса с изглед към планината, както и обособените пространства за фитнес и забавления в сутерена, задоволяват разнообразни нужди.

Статус на проекта

Къщата е завършена и готова за обитаване. Строителството е приключило, което позволява незабавно нанасяне. Липсват данни за бъдещи фази или довършителни работи, свързани с общи части, което предполага, че имотът е напълно завършен.

Важни моменти

Имотът не предлага самостоятелен басейн, а достъп до общ басейн. Архитектурата е разпределена на четири нива, което може да бъде предизвикателство за хора с ограничена подвижност. Липсват данни за енергиен клас или специфични екологични сертификати.

Качество и завършек

Имотът е в отлично състояние, като се характеризира с висококачествени материали и модерна техника. Включва климатична система с горещ и студен въздух, вградени гардероби и покрити тераси. Баните са с мозаечни плочки, а в снимковия материал се виждат дървени парапети и килимено покритие на стълбите. Наличието на фитнес зона в сутерена, оборудвана с баскетболни и голф симулатори, предполага високо ниво на изпълнение на зоните за забавление.

Околност и начин на живот

Цена и наличност

Предлаганият полу-самостоятелен имот в Естепона е с цена, започваща от €549,000. Това позиционира имота в средния към високия ценови сегмент за района. Наличността му е непосредствена, тъй като строителството е завършено. Ценовата вариация може да зависи от конкретната ориентация, размер на парцела или допълнителни опции, които не са описани. Сравнението с други проекти като Acqua Gardens (от €418,800) и Azure Estepona (от €530,000) показва, че този имот е позициониран в горния край на ценовия диапазон за сходни предложения.

€549,000
Цена
4
Спални
250 m²
Жилищна площ
2
Банни
€998
Местен данък/год.
€179
Боклук/год.

Околност и начин на живот

Естепона предлага динамичен градски живот, съчетаващ близостта до морето с всички удобства на модерния град. Наличието на множество ресторанти, кафенета, магазини и спортни центрове в непосредствена близост позволява лесното справяне с ежедневните задачи и осигурява възможности за развлечения. Градът е разположен в плодородна долина, граничеща с планините на Сиера Бермеха, което създава живописна среда. С годишно средно 79,621 жители и 3,163 имотни транзакции, Естепона поддържа оживена, но управляема градска среда.

Заявете информация

Локация и околност: Estepona

Околност и достъпност

Животът в Естепона предлага комбинация от спокойствие и динамика. Намирайки се на пешеходно разстояние от плажа и централните части на града, жителите имат лесен достъп до широка гама от удобства: над 50 ресторанта, 18 аптеки, 4 банки, 2 парка и 22 кафенета. Градът разполага с 2 здравни центъра и 19 основни и 10 средни училища, осигурявайки пълна инфраструктура за семейства. Близостта до големи градове като Марбея (25 км) и Малага (73 км) осигурява допълнителни възможности за културен и развлекателен живот.

Карта и локация

Този имот се намира в оживен район на Естепона, Коста дел Сол. Разположението му в близост до плажа, магазините и ресторантите подчертава удобството за жителите. В същото време, близостта до природни зони и планини осигурява разнообразие от дейности.

Luxury villa with ocean view, private pool, and tropical landscaping.

Локация в региона

Естепона е разположена в западната част на Коста дел Сол, в провинция Малага. Тя служи като важен център, свързващ по-малките крайбрежни селища и големите градове. Намира се на 25 км от оживената Марбея и на 73 км от главния град на провинцията, Малага. Това стратегическо положение осигурява баланс между спокойствието на по-малък град и достъпа до културните и търговски възможности на по-големите центрове.

Достъпност и удобства

Имотът се отличава с отлична достъпност. Плажове като Playa de Estepona са на 524 метра, а La Rada, на 769 метра. Супермаркет е на 104 метра, а аптека, на 236 метра, което улеснява ежедневните нужди. Летище Малага-Коста дел Сол е на 34 км в права линия, а голф игрища като Valle Romano Golf са на 4.1 км. Наличието на 50 спирки за обществен транспорт в радиус от 2 км допълнително подобрява мобилността.

До плажа 0.8 km
Gibraltar (GIB) 36 km
Malaga-Costa del Sol (AGP) 64 km

Източник: OpenStreetMap, Google Maps

Oceanfront room with balcony, stunning sea view, and private dock access.

Природа и климат

Cozy room with ocean view, featuring a balcony, comfortable seating, and a private beach access.

Естепона се радва на средиземноморски климат с средна годишна температура от 19.2°C и над 3,848 слънчеви часа годишно. Това осигурява комфортни условия за живот и дейности на открито през по-голямата част от годината. Плувният сезон продължава около 5 месеца, когато температурите на водата са над 20°C. Надморската височина от 15 метра и ниският наклон към плажа (1.9%) допринасят за приятната атмосфера. Близостта до планините на Сиера Бермеха (до 1,449 м) предлага и възможности за планински туризъм.

3848 Слънчеви часове/год.
5 Сезон за плуване (мес.)
19.2°C Ср. годишна темп.
15m Надм. височина

Източник: Open-Meteo (2020, 2025 средно)

Плажове и отдих

Районът около Естепона предлага разнообразие от плажни и развлекателни възможности. Най-близкият плаж, La Rada, е само на 800 метра, а други като Playa del Cristo са на 1.6 км. Регионът е дом на множество голф игрища, включително Azata Golf (5.1 км) и Estepona Golf (6.2 км). Налице са и множество спортни центрове като Polideportivo Municipal (0.4 км), както и пристанища като Puerto Estepona (1.7 км) за водни спортове и разходки.

Плажове

  • La Rada 0.8 km
  • Playa del Angel 1.6 km
  • Playa del Cristo 2.4 km
  • Playa de Punta Plata 2.5 km
  • Playa del Padron 3.9 km
  • Play Costa Natura (Nudist) 4.5 km

Golf

  • Azata Golf 5.1 km
  • Estepona Golf 6.2 km
  • Golf Academy Albayt Resort 6.4 km
  • Club de Golf El Coto de la Serena 7.6 km

Спортни съоръжения

134 Налични съоръжения

Източник: OpenStreetMap, CSD

Narrow alley with white walls, potted plants, wooden bench, and blue sky.

Локация в региона

Ръководство за района: Estepona

Estepona is a town and municipality in the comarca of the Costa del Sol, southern Spain. It is located in the province of Málaga, part of the autonomous community of Andalusia. Its district covers an area of 137 square kilometers in a fertile valley crossed by small streams and a mountainous areas dominated by the Sierra Bermeja, which reaches an elevation of 1,449 m at the peak of Los Reales.

Основни факти

137.0 km² Площ

Климат

Месец Средна температура Валежи
Януари 12.5°C 98 mm
Февруари 12.9°C 97 mm
Март 15.0°C 89 mm
Април 16.8°C 60 mm
Май 18.8°C 46 mm
Юни 23.3°C 13 mm
Юли 27.3°C 0 mm
Август 27.8°C 3 mm
Септември 24.0°C 22 mm
Октомври 19.9°C 78 mm
Ноември 15.9°C 124 mm
Декември 13.1°C 106 mm

Удобства наблизо

50 restaurant
6 school
18 pharmacy
4 bank
2 park
22 cafe
5 dentist

Височина и Терен

15m Надм. височина
0.8 km До плажа
1.9% Наклон към плажа

Транспорт

36 km Gibraltar (GIB)
64 km Malaga-Costa del Sol (AGP)
455 km Alicante-Elche (ALC)
1.6 km Estación de Autobuses Estepona

Детайли за проекта

Проект 4 Bed Двуфамилна къща in Estepona
Град Estepona
Област Costa del Sol
Цена €549,000
Жилищна площ 250 m²
Цена на м² €2,196 / m²
Тераса 112 m²
Спални 4
Банни 2
Паркинг Да
Басейн Да
Градина Да
Статус key_ready
До плажа 0.8 km
Завършване 2001
Местен данък/год. €998
Боклук/год. €179
Публикувано 2026-05-16

Ref: VL941562

Източник: Wikipedia, Wikidata, INE, Junta de Andalucía

Dimitar Ivanov
Dimitar Ivanov
Експерт недвижими имоти

Димитър Иванов е опитен съветник, който помага на български клиенти на испанския пазар на имоти. Той гарантира най-добрите условия и защитава техните интереси.

Многоезичен представител с подкрепа на ИИ. Вашата заявка се обработва от екипа зад този сайт.

Отговор до 24 часа

Интерес?

Оставете данните си и ще получите информация за наличност, цени и планове.

Технически данни
Имотът разполага с 112 м² външни тераси.
Сутеренен етаж включва зона за забавления и фитнес.
Общо 3,848 слънчеви часа годишно в района.
Заявете информация WhatsApp