Denne eiendommen er solgt Se lignende eiendommer i Manilva
4 Bed Tomannsbolig in Manilva i Manilva, Rekkehus

4-soverom Tomannsbolig i Manilva

Dette prosjektet presenterer et rekkehus (semi-detached house) beliggende i Manilva, Malaga. Med en bruksareal på 160 m² og en tomt på 135 m² tilbyr eiendommen fire soverom og to bad. Beliggenheten er karakteristisk for boligområder langs Costa del Sol, i et urbant miljø med fasiliteter i nærheten. Eiendommen er orientert mot øst og er oppført i god stand, med fasiliteter som aircondition, peis og doble vinduer.

€345 000 Solgt
Denne eiendommen er ikke lenger tilgjengelig
4
Soverom
2
Bad
160 m²
Boareal
€345 000 Solgt
Pris
0,5 km
Avstand til strand

Sammendrag

  • Rekkehus med 4 soverom og 2 bad i Manilva.
  • Bruksareal på 160 m² på en tomt på 135 m².
  • Beliggende innen gangavstand til dagligvarebutikk og apotek (< 350 m).
  • Østlig orientering med utsikt over havet og fjellene.
  • Potensial for privat basseng (plass tilgjengelig).

Regional sammenligning

Sammenlignet med prosjektet 'Pure Sun' i samme kommune, som starter på €398 000, ligger dette objektet på €345 000 lavere i markedet. Dette kan skyldes forskjeller i vedlikeholdsstatus, tomtstørrelse eller status som nybygg. Mens nybyggprosjekter som 'Amphora Beach' ofte krever høyere priser på grunn av moderne spesifikasjoner, tilbyr denne eksisterende boligen privatliv via den private hagen og muligheten for tilpasning (som å legge til et basseng). Beliggenheten i Manilva er lik, men det spesifikke nabolaget og nærheten til kysten kan variere.

Ofte stilte spørsmål

Er en bil nødvendig for denne eiendommen?
En bil anbefales sterkt. Selv om det er en dagligvarebutikk på 315 meter, er avstanden til de større strendene og havnene (2,5 km+) mer praktisk å tilbakelegge med privat transport. Kollektivtransport er tilgjengelig med 6 linjer, men en bil gir mer fleksibilitet.
Hvor langt unna er flyplassen?
Málaga-Costa del Sol flyplass ligger 76 km unna i fugleflyrute. Dette betyr omtrent 45 til 60 minutters kjøring, avhengig av trafikk.
Er det parkering ved eiendommen?
Det er ingen garasje eller parkeringsplass på den private tomten. Parkering skjer på offentlig vei (gateparkering).
Hvordan sammenligner prisen seg med resten av Manilva?
Med en pris fra €345 000 er dette objektet lavere enn sammenlignbare prosjekter i regionen, som 'Horizon Views' (fra €369 200) og 'Amphora Beach' (fra €430 000).
Er det butikker og restauranter i nærheten?
Ja, det er en dagligvarebutikk på 315 meter og 2 restauranter innen en radius på 2 km. Havnen i La Duquesa på 2,7 km tilbyr mer servering.
Er det tilleggskostnader?
I tillegg til kjøpesummen må kjøpere ta hensyn til notarkostnader, registreringsavgifter (ITP/AJD) og juridiske kostnader. Beløpet avhenger av personlig situasjon.
Hva er status for eiendommen?
Eiendommen er til salgs som 'Back on the Market', noe som betyr at en tidligere transaksjon ikke gikk gjennom. Det er en eksisterende bolig i god stand.
Hvor langt er det til stranden?
Nærmeste strand (Playa de la Chullera) ligger 0,5 km unna i fugleflyrute. Stranden i Sabinillas ligger 2,5 km unna.

Profilanalyse

Nøkkelegenskaper ved beliggenhet, boliger, byggetrinn og viktige punkter.

Område

Eiendommen ligger i et urbant nabolag i Manilva i en høyde på 30 meter over havet. Kystlinjen er 0,5 km unna i fugleflyrute (Playa de la Chullera. Området tilbyr grunnleggende behov: en dagligvarebutikk ligger 315 meter unna og et apotek 159 meter unna. Dette gjør beliggenheten praktisk for daglig innkjøp uten avhengighet av bil.

Planløsning

Med 160 m² bruksareal og fire soverom er dette objektet egnet for familier eller husholdninger som trenger flere soverom. Tilstedeværelsen av en peis og aircondition (både varme og kjøling) bidrar til innendørskomfort gjennom hele året. Den private hagen og flere terrasser gir utendørsarealer for rekreasjon.

Byggestatus

Dette er en eksisterende bolig, beskrevet som i god stand. Overflatene inkluderer et fullt utstyrt kjøkken, innfelte skap og doble vinduer. Det er plass på tomten til å bygge et privat basseng, som gir en fremtidig utviklingsmulighet for beboere som ønsker dette.

Viktig å vite

Parkering skjer på gaten; det er ingen garasje eller parkeringsplass på tomten. Eiendommen er et rekkehus, noe som kan begrense personvernet på sidehagen. På grunn av trappen inne i huset er den mindre egnet for personer med nedsatt mobilitet.

Livsstil & Omgivelser

Denne eiendommen er funksjonell for familier som verdsetter plass og nærhet til skoler og strender. De fire soverommene gir fleksibilitet for gjester eller hjemmekontor. Det passer også for kjøpere som ser etter et hus med potensial (som bassengalternativet) i et etablert nabolag. Beliggenheten krever en viss mobilitet; selv om fasiliteter er i nærheten, er en bil praktisk for å besøke mer fjerne anlegg.

Kvalitet & Standard

Konstruksjonen har standardisoleringsegenskaper som doble vinduer, noe bidrar til termisk og akustisk isolasjon. Tilstedeværelsen av aircondition kombinert med en peis gir fleksibilitet i klimakontroll gjennom de ulike sesongene. Kjøkkenet er beskrevet som fullt utstyrt. Tomten gir plass til hagearbeid, med mulighet for å installere et basseng.

Omgivelser & Livsstil

Pris & Tilgjengelighet

Prisen for denne eiendommen er satt til €345 000. Dette er en startpris; sluttprisen avhenger av forhandling og ekstra kostnader. For sammenligning: lignende prosjekter i Manilva som 'Horizon Views' starter fra €369 200 og 'Amphora Beach' fra €430 000. Dette posisjonerer tilbudet relativt lavt i segmentet rekkehus i denne spesifikke regionen.

€345 000 Solgt
Pris
4
Soverom
160 m²
Boareal
2
Bad
€360
Fellesutgifter/år
€520
Eiendomsskatt/år

Omgivelser & Livsstil

Manilva tilbyr et boemiljø som er nærmere det tradisjonelle spanske livet enn de store turistkompleksene lenger øst. Nærheten til lokale fasiliteter innen gangavstand, som dagligvarebutikken og apoteket, støtter en praktisk hverdag. Den kortere avstanden til strendene i Sabinillas og havnen i La Duquesa gjør havsaktiviteter tilgjengelige. Høyden på 30 meter gir beskyttelse mot direkte sjøvind, mens den moderate helningen (4,8%) sikrer naturlig drenering.

Be om informasjon

Beliggenhet & Området: Manilva

Nærområdet & Tilgjengelighet

Bomiljøet er definert av en blanding av fast bosetting og turisme. Med 18 165 innbyggere (2025) er det et aktivt samfunn utenfor topptidene. Stranden i Sabinillas, 2,5 km unna, har 'Blue Flag'-status, noe som indikerer kvalitet på vann og anlegg. Nærheten til La Duquesa marina (2,7 km) tilbyr havneanlegg og restauranter.

Kart & Område

Kartet viser eiendommens posisjon i forhold til kystlinjen og infrastrukturen. Avstander i fugleflyrute til strender og fasiliteter vises. Blå markører indikerer nærhet til strender som Sabinillas og La Duquesa.

Luxury villa with panoramic ocean view, private pool, and spacious outdoor terrace.

Regionens beliggenhet

Manilva ligger på vestsiden av Costa del Sol, nær grensen til provinsen Cádiz. Denne beliggenheten kjennetegnes av en relativt kortere reisetid til Gibraltar (22 km) enn til byen Málaga. Dette tilbyr en unik posisjon for beboere som reiser utenlands eller til regionene rundt Algeciras-bukten.

Kommunikasjon & Fasiliteter

Eiendommen er tilgjengelig via det lokale veinettet i Manilva. Málaga flyplass ligger 76 km unna i fugleflyrute, noe som betyr ca. 45-60 minutter med bil. Nærmeste strand (Playa de la Chullera) ligger 0,5 km unna i fugleflyrute. For golfentusiaster ligger Finca Cortesín Golf Club og Estepona Golf på henholdsvis 3,3 km og 5,4 km. En dagligvarebutikk ligger umiddelbart i nærheten på 315 meter.

Avstand til strand 0,5 km
Gibraltar (GIB) 22 km
Malaga-Costa del Sol (AGP) 76 km

Kilde: OpenStreetMap, Google Maps

Luxury villa with mountain view, private pool, spacious living room, and palm trees.

Natur & Klima

Cozy villa with ocean view, private pool, and lush garden.

Regionen har en gjennomsnittlig årstemperatur på 18,4 °C med historisk 3 845 soltimer per år. Badesesongen varer i gjennomsnitt 5 måneder, vanntemperaturen stiger over 20 °C. Den østlige orienteringen sikrer morgensol på terrassene. Høyden på 30 meter over havet og den moderate helningen bidrar til ventilasjon og kystutsikt.

3845 Soltimer/år
5 Badesong (måneder)
18.4°C Gj.snitt årstemperatur
30m Høyde over havet

Kilde: Open-Meteo (2020, 2025 gjennomsnitt)

Strender & Fritid

Stranden i Sabinillas, på 2,5 km, er en av de viktigste rekreative ressursene og har 'Blue Flag'-sertifisering. Havnen i La Duquesa tilbyr muligheter for vannsport. For golfentusiaster er det flere alternativer innen en radius på 6 km, inkludert Finca Cortesín (3,3 km), noe som betyr at den rekreative infrastrukturen er nær.

Strender

  • Playa de la Chullera 0,5 km
  • La Duquesa 2,4 km
  • Sabinillas Blue Flag

Golf

  • Real Club de Golf de Sotogrande 7,4 km
  • Club de Golf La Cañada 7,5 km
  • Golf Academy Albayt Resort 7,9 km
  • La Reserva Golf Club 8,8 km

Idrettsanlegg

34 Tilgjengelige anlegg

Kilde: Blue Flag 2026, OpenStreetMap, CSD

Coastal walkway with palm trees, ocean view, paved path, benches, and clear sky.

Regionens beliggenhet

Områdeguide: Manilva

Nøkkelfakta

35.0 km² Areal

Klima

Måned Gjennomsnittstemperatur Nedbør
Januar 11.5°C 98 mm
Februar 11.9°C 105 mm
Mars 13.6°C 88 mm
April 15.6°C 55 mm
Mai 17.8°C 44 mm
Juni 21.8°C 10 mm
Juli 25.1°C 1 mm
August 25.5°C 3 mm
September 22.6°C 14 mm
Oktober 18.8°C 70 mm
November 14.9°C 127 mm
Desember 12.3°C 109 mm

Nærbutikk og fasiliteter

2 restaurant

Høyde & Terreng

30m Høyde over havet
0,5 km Avstand til strand
4.8% Helning til stranden

Transport

22 km Gibraltar (GIB)
76 km Malaga-Costa del Sol (AGP)
468 km Alicante-Elche (ALC)

Prosjektdetaljer

Prosjekt 4 Bed Tomannsbolig in Manilva
By Manilva
Region Costa del Sol
Pris €345 000 Solgt
Boareal 160 m²
Pris per m² €2 156 / m²
Soverom 4
Bad 2
Parkering Ja
Svømmebasseng Nei
Hage Ja
Byggestatus sold
Avstand til strand 0,5 km
Ferdigstillelse 1975
Fellesutgifter/år €360
Eiendomsskatt/år €520
Publisert 2026-05-16

Ref: VL847351

Kilde: Wikipedia, Wikidata, INE, Junta de Andalucía

Ingrid Haugen
Ingrid Haugen
Eiendomsmegler

Ingrid Haugen loser norske kunder trygt gjennom det spanske eiendomsmarkedet. Hennes rolige tilnærming gjør hele prosessen enkel og oversiktlig.

AI-assistert flerspråklig representant. Din henvendelse håndteres av teamet bak dette nettstedet.

Svar innen 24 timer

Interessert?

Legg igjen dine detaljer for informasjon om tilgjengelighet, priser og planløsninger.

Tekniske fakta
Eiendommen har en østlig orientering.
Tomtens areal er 135 m².
Det er 4 soverom og 2 bad.
Avstanden til nærmeste strand er 0,5 km (i fugleflyrute).
Be om informasjon WhatsApp