4 Bed Samostojeća vila in Guadalmina Alta u Guadalmina Alta,

4-spavaća soba Vila u Guadalmina Alta

Nova vila u izgradnji, smještena u Guadalmina Alta, uglednom području na Costa del Sol. S 4 spavaće sobe i 5 kupaonica, ova nekretnina nudi prostran životni prostor od 302 m² na parceli od 863 m². Dizajnirana s fokusom na luksuz i udobnost, vila se nalazi u blizini golf terena i svih potrebnih sadržaja, pružajući spoj mira i pristupačnosti. Projekt je u fazi izgradnje, s planiranim završetkom uskoro, nudeći mogućnost prilagodbe detalja interijera.

€2,750,000
4
Spavaće sobe
5
Kupaonice
302 m²
Stambena površina
€2,750,000
Cijena
1.8 km
Udaljenost od plaže
U izgradnji
Status gradnje

Sažetak

  • Luksuzna samostojeća vila s 4 spavaće sobe i 5 kupaonica u Guadalmina Alta.
  • Trenutno u fazi izgradnje s mogućnošću prilagodbe interijera.
  • Frontline golf lokacija s pogledom na planine i blizinom plaža.
  • Urbano okruženje s pješačkom dostupnošću do trgovina i restorana.
  • Idealno za obitelji i one koji traže vrhunski odmor ili stalni dom na Costa del Sol.

Regionalna usporedba

U usporedbi s drugim projektima na Costa del Sol, poput Aquamar u Torre del Mar (od 269.950 €), Lantana Residencial u Mijas (od 205.000 €) ili Etherna Homes 2 u Esteponi (od 259.000 €), ova vila u Guadalmina Alta pozicionirana je u višem cjenovnom segmentu. To je posljedica prestižnije lokacije, veće parcele, luksuznije gradnje i nedavne renovacije na visokom nivou. Dok spomenuti projekti nude pristupačnije opcije, često u manje ekskluzivnim zonama ili s manjim stambenim prostorom, ova vila cilja na kupce koji traže vrhunsku kvalitetu i lokaciju u jednom od najpoželjnijih dijelova regije. Njezina cijena odražava jedinstvenu kombinaciju luksuza, prostranosti i blizine vrhunskih sadržaja poput golf terena i obale, što je čini značajnom investicijom u usporedbi s jeftinijim, ali manje ekskluzivnim ponudama.

Često postavljana pitanja

Kakva je stvarna razina privatnosti u vili, s obzirom na to da je 'frontline golf'?
Vila nudi značajnu privatnost zahvaljujući zrelom drveću, povišenom položaju i zelenoj zoni koja odvaja nekretninu od golf terena. Također, dizajn vile s odvojenim prostorima za goste i glavnu spavaću sobu doprinosi osobnoj privatnosti.
Koliko je vremena potrebno za dolazak do zračne luke Málaga iz Guadalmina Alta?
Udaljenost do zračne luke Málaga (AGP) iznosi otprilike 46 km zračnom linijom, a putovanje automobilom obično traje oko 40-50 minuta, ovisno o prometu.
Koje su značajke pametnog kućnog sustava i upravljanja?
Vila je opremljena potpunim pametnim kućnim sustavom koji omogućuje upravljanje putem pametnog telefona ili centralne upravljačke ploče. Detaljne specifikacije sustava dostupne su na upit.
Kakva je trenutna potražnja za nekretninama u Guadalmina Alta?
Guadalmina Alta je poznata kao prestižna i tražena lokacija, posebno među kupcima koji traže luksuzne vile s dobrom infrastrukturom i blizinom golf terena. Potražnja ostaje stabilna, potaknuta kvalitetom života i ekskluzivnošću područja.
Koje su škole u blizini?
U blizini se nalaze međunarodne škole, uključujući The International School of Estepona (2.6 km) i British International School (9.1 km), što lokaciju čini pogodnom za obitelji.
Koje su procijenjene godišnje komunalne naknade i porezi za ovu nekretninu?
Točne brojke za komunalne naknade (IBI - porez na imovinu, porez na smeće, naknade zajednice) ovise o konačnoj katastarskoj procjeni i uslugama koje koristi zajednica. Preporučuje se konzultacija s lokalnim poreznim savjetnikom za precizne procjene.
Koji je tipičan proces kupnje nekretnine u fazi izgradnje u Španjolskoj?
Proces obično uključuje potpisivanje 'contrato de arras' (pred-ugovor) s uplatom depozita, a zatim se nastavlja s plaćanjima prema definiranom planu tijekom izgradnje. Konačna uplata i prijenos vlasništva (escritura pública) obavljaju se po završetku izgradnje.
Koliko je daleko do najbliže plaže i kakav je pristup?
Najbliža plaža, Playa Canina Ventura del Mar, udaljena je 1.8 km. Ostale plaže poput Playa Isdabe i Playa Atalaya također su udaljene oko 2.2 km. Pristup je uglavnom ravan (nagib od 0.2%), što olakšava pristup.

Analiza projekta

Ključne karakteristike lokacije, stanova, faze projekta i točke pažnje.

Lokacija

Vila se nalazi u Guadalmina Alta, mirnom, ali dobro povezanom dijelu općine. Pozicija nudi blizinu uglednih golf terena i lako dostupnih gradskih sadržaja, dok je istovremeno udaljena samo kratka vožnja od obale i živahnijih centara poput Marbelle.

Tlocrt

Ova nekretnina je namijenjena kupcima koji traže luksuzno obiteljsko prebivalište ili vrhunsku nekretninu za odmor. Nudi prostranost, privatnost i visokokvalitetne završne obrade, uz pogodnost blizine sportskih, rekreativnih i društvenih sadržaja.

Status projekta

Projekt je trenutno u fazi izgradnje, s očekivanim završetkom u bliskoj budućnosti. Budući vlasnici imaju mogućnost sudjelovati u odabiru određenih završnih materijala i detalja, čime se osigurava da konačni proizvod odgovara osobnim preferencijama.

Napomene

Ova vila ne nudi izravan pogled na more, a iako je smještena u blizini golf terena, od njega je odvojena zelenom zonom. Nije direktno na obali, te iako ima dobru povezanost, za potpuni užitak u svim lokalnim atrakcijama preporučuje se korištenje vozila.

Životni stil i okolina

Ovaj projekt je pogodan za kupce koji traže prostranu, luksuznu nekretninu u prestižnoj četvrti s izvrsnom infrastrukturom. Idealan je za obitelji koje žele stalni dom ili za one koji traže vrhunsku nekretninu za odmor s mogućnošću uživanja u mediteranskom načinu života. Kupci koji cijene blizinu golf terena, restorana i trgovina, ali žele i privatnost i mir, pronaći će ovdje svoj dom. Također, za one koji žele sudjelovati u finalizaciji interijera prema vlastitom ukusu, trenutna faza izgradnje nudi tu mogućnost.

Kvaliteta gradnje i završni radovi

Ova vila je nedavno renovirana i izgrađena po najvišim standardima kvalitete, koristeći vrhunske materijale. Detalji poput podnog grijanja, klimatizacije i pametnog kućnog sustava osiguravaju moderan i udoban život. Dizajn interijera naglašava prirodno svjetlo s velikim prozorima, a luksuzno opremljena kuhinja i kupaonice doprinose ukupnoj kvaliteti nekretnine. Vanjski prostor s bazenom, terasama i uređenim vrtovima dodatno podiže standard.

Cijena i kontekst

Cijena i dostupnost

Vila je u ponudi po cijeni od 2.750.000 €. Kao samostojeća vila s 4 spavaće sobe i 5 kupaonica, njezina cijena odražava luksuznu lokaciju, visoku kvalitetu gradnje i nedavnu renovaciju/izgradnju. Trenutno je u fazi izgradnje, što potencijalnim kupcima pruža priliku za praćenje procesa i eventualno prilagođavanje završnih detalja. Detaljna specifikacija troškova i plan plaćanja bit će dostupni na upit.

€2,750,000
Cijena
4
Spavaće sobe
302 m²
Stambena površina
5
Kupaonice

Kontekst i okolina

Guadalmina Alta, gdje se ova vila nalazi, predstavlja spoj urbanog života i mirnijeg ambijenta. Područje je poznato po svojoj sigurnosti i ekskluzivnosti, s brojnim sadržajima na pješačkoj udaljenosti, uključujući restorane, trgovine i sportske objekte. Blizina poznatih golf terena pruža dodatnu vrijednost za ljubitelje ovog sporta. Svakodnevni život ovdje karakterizira udobnost i lakoća pristupa raznim aktivnostima, od opuštanja uz bazen do uživanja u lokalnoj gastronomiji. Urbano okruženje osigurava da su sve osnovne potrebe zadovoljene, dok istovremeno nudi mirno utočište od gradske vreve.

Zatraži informacije

Lokacija i okolina: Guadalmina Alta

Život i okolina

Život u Guadalmina Alta nudi spoj mira i praktičnosti. Područje je sigurno i dobro održavano, s mnogo zelenih površina i blizinom ključnih sadržaja. Pješačka udaljenost do trgovina, restorana i sportskih centara čini svakodnevni život lakšim. Blizina međunarodnih škola i bolnica dodatno povećava atraktivnost lokacije za obitelji i dugoročne stanovnike. Mirno okruženje, iako u urbanom području, omogućuje opušten životni stil.

Karta i lokacija

Ova vila nalazi se u Guadalmina Alta, ekskluzivnom području poznatom po svojim golf terenima i blizini obale. Karta prikazuje stratešku poziciju u odnosu na ključne točke kao što su plaže, golf klubovi i veći gradovi na Costa del Sol, naglašavajući pogodnost i povezanost lokacije.

Architectuurdetail van een gebouw met ramen in Benahavis, Spanje.

Položaj u regiji

Guadalmina Alta je strateški smještena između poznatih gradova poput Marbelle (9 km) i Estepone. Ova pozicija omogućuje stanovnicima da uživaju u mirnijem okruženju, dok su istovremeno na kratkoj vožnji od dinamičnih gradskih centara s bogatom ponudom restorana, trgovina i kulturnih znamenitosti. Blizina glavnih prometnica olakšava kretanje po cijeloj Costa del Sol.

Dostupnost i sadržaji

Nekretnina je dobro prometno povezana. Zračna luka Málaga udaljena je 47 km, što omogućuje lako putovanje. Plaže su udaljene oko 2 km, a razni supermarketi i ljekarne nalaze se na pješačkoj udaljenosti (720m i 734m). Golf tereni su u neposrednoj blizini, a međunarodne škole i marine poput Puerto Banúsa također su lako dostupne.

Udaljenost od plaže 1.8 km
Malaga-Costa del Sol (AGP) 46 km
Gibraltar (GIB) 52 km

Izvor: OpenStreetMap, Google Maps

Aerial view of Benahavís, featuring a coastal road, sandy beach, and lush greenery.

Priroda i klima

Wooden walkway with scenic view of lush green hills and clear blue sky.

Regija Costa del Sol poznata je po svom blagom mediteranskom klimu s prosječnom godišnjom temperaturom od 19.3°C i obiljem sunčanih sati (3.856 godišnje). To omogućuje uživanje u aktivnostima na otvorenom tijekom većeg dijela godine, uključujući šestomjesečno kupališnu sezonu. Nadmorska visina od 9-16 metara osigurava ugodno okruženje bez ekstremnih temperaturnih promjena, a blizina mora ublažava ljetne vrućine.

3856 Sunčani sati/god.
6 Sezona kupanja (mjeseci)
19.3°C Prosj. godišnja temp.
9m Nadmorska visina

Izvor: Open-Meteo (2020, 2025 prosjek)

Plaže i rekreacija

U neposrednoj blizini nalaze se brojne plaže, poput Playa Isdabe i Playa Atalaya, udaljene samo 2.2 km. Područje je također raj za golfere s nekoliko vrhunskih golf terena u krugu od 2.5 km, uključujući El Campanario Golf Course. Za ljubitelje sporta dostupni su razni sportski centri i tereni za padel, što nudi širok spektar mogućnosti za rekreaciju i aktivan život.

Plaže

  • Playa de San Pedro 2.1 km
  • Playa Atalaya 2.3 km
  • Playa Isdabe 2.3 km
  • Salduna 2.5 km
  • Playa Canina Ventura del Mar 3.1 km
  • Playa del Saladillo 4.1 km

Golf

  • El Campanario Golf Course 1.7 km
  • El Paraíso Golf Club 2.6 km
  • El Paraiso Golf Clubhouse 2.7 km
  • El Higueral Golf 2.7 km

Izvor: OpenStreetMap

Palm trees line a coastal walkway with a clear blue sky and ocean view.

Položaj u regiji

Vodič po području: Guadalmina Alta

Ključni podaci

38,982 Stanovništvo
16m Nadmorska visina

Klima

Mjesec Prosječna temperatura Padaline
Siječanj °C 86 mm
Veljača 11.8°C 87 mm
Ožujak 13.6°C 110 mm
Travanj 15.4°C 72 mm
Svibanj 18.7°C 32 mm
Lipanj 22.6°C 3 mm
Srpanj 25.6°C 0 mm
Kolovoz 26.0°C 2 mm
Rujan 22.6°C 33 mm
Listopad 19.0°C 96 mm
Studeni 14.3°C 122 mm
Prosinac 12.4°C 119 mm

Obližnji sadržaji

69 restaurant
3 pharmacy
4 bank
10 cafe
1 dentist

Nadmorska visina i Teren

9m Nadmorska visina
1.8 km Udaljenost od plaže
0.2% Nagib do plaže

Promet

46 km Malaga-Costa del Sol (AGP)
52 km Gibraltar (GIB)
436 km Alicante-Elche (ALC)
3.4 km Terminal San Pedro de Alcántara

Detalji projekta

Naziv projekta 4 Bed Samostojeća vila in Guadalmina Alta
Grad Guadalmina Alta
Regija Costa del Sol
Cijena €2,750,000
Stambena površina 302 m²
Prosj. cijena po m² €9,105 / m²
Terasa 57 m²
Spavaće sobe 4
Kupaonice 5
Parking Da
Bazen Da
Vrt Da
Status gradnje under_construction
Udaljenost od plaže 1.8 km
Završetak 2026
Objavljeno 2026-05-16

Ref: VL033251

Izvor: Wikipedia, Wikidata, INE, Junta de Andalucía

Ivana Kovačić
Ivana Kovačić
Stručnjak za nekretnine

Ivana Kovačić proaktivno vodi hrvatske klijente kroz španjolsko tržište nekretnina. Njezina izvrsna komunikacija osigurava potpunu informiranost u svakom trenutku.

Višejezični predstavnik uz pomoć AI-a. Vaš upit obrađuje tim iza ove stranice.

Odgovor unutar 24 sata

Zainteresirani?

Ostavite svoje podatke i primite informacije o dostupnosti, cijenama i tlocrtima.

Tehnički podaci
Vila ima stambenu površinu od 302 m² na parceli od 863 m².
Nekretnina se nalazi na nadmorskoj visini od 9-16 metara.
Udaljenost od zračne luke Málaga (AGP) iznosi približno 46 km.
Zatraži informacije WhatsApp