2 Bed Samostatně stojící vila in Almogía v Almogía, Samostatně stojící vila

2-ložnice Vila v Almogía

Nabídka představuje samostatně stojící vilu situovanou ve vnitrzemi provincie Málaga, v oblasti Almogía, v urbanizaci Fuente Amarga. Nemovitost stojí na rozsáhlém pozemku o velikosti 2 500 m². Dispozice domu je řešena jako jednopodlažní s obytnou plochou 140 m². Lokalita je charakteristická svým horským prostředím a nabízí klidnější rytmus života ve srovnání s pobřežními oblastmi.

€299,000
2
Ložnice
1
Koupelny
140 m²
Obývací plocha
€299,000
Cena
K předání
Stav výstavby

Analýza projektu

Klíčové charakteristiky lokality, domů, fáze projektu a důležité body.

Lokalita

Vila se nachází v městské části Fuente Amarga v obci Almogía. Stojí v nadmořské výšce přibližně 414 metrů. Součástí pozemku je soukromý bazén. Poloha domu zajišťuje neobstavený výhled do krajiny, protože protější pozemky nejsou územním plánem určeny k zástavbě.

Půdorys

Jednopodlažní dispozice domu vyhovuje těm, kdo preferují bydlení bez schodů. Jižní orientace teras zajišťuje dostatek denního světla. Velká parcela (2 500 m²) poskytuje soukromí a prostor pro venkovní aktivity. Nemovitost je vhodná pro majitele psů nebo pro ty, kdo hledají únik před hlukem města.

Stav projektu

Stavba je v projektu klasifikována jako ve stavu 'dobrý' až 'uspokojivý'. Jedná se o jednopodlažní novostavbu/rodinný dům. Majitel zvažuje možnosti rozšíření nebo úprav objektu. Existující velká skladovací prostora může být snadno přestavěna na další ložnici či multifunkční místnost.

Důležité body

Objekt se nenachází v docházkové vzdálenosti od centra města Almogía, proto je pro pohodlný život nezbytné vlastnit automobil. Dům nenabízí bezprostřední přístup k pláži. V domě je pouze jedna koupelna, což může být pro větší rodiny omezující. Údržba velké zahrady vyžaduje čas nebo údržbové služby.

Životní styl a okolí

Nemovitost se hodí pro jednotlivce nebo páry, které preferují klid a soukromí. Vhodná také pro důchodce, kteří nechtějí chodit do schodů, nebo pro lidi pracující na dálku (home office). Vzhledem k nutnosti auta je vhodná pro ty, kteří se nebrání jízdě do města pro nákupy nebo lékaře. Není vhodná pro ty, kdo požadují služby na dosah ruky.

Kvalita stavby a povrchové úpravy

Dům je vybaven klimatizací (chladící i vytápěcí) a krbem. Podlahy a zdi jsou v dobrém stavu. Kuchyně je částečně vybavená. V obývacím pokoji je jídelní část. K domu patří několik teras, z nichž některé jsou kryté. Na pozemku se nachází velký sklad (8 x 4 m), který lze využít jako dílnu nebo po úpravě jako obytný prostor. Bazén je soukromý o rozměrech 8 x 4 metrů.

Okolí a životní styl

Cena a dostupnost

Vstupní cena za tuto nemovitost je stanovena na 309 000 €. Cena odráží velikost pozemku a polohu vnitrozemí. V porovnání s podobnými nemovitostmi v pobřežních oblastech je cenová hladina nižší, což je kompenzáto vzdáleností od moře.

€299,000
Cena
2
Ložnice
140 m²
Obývací plocha
1
Koupelny
€400
Daň z nemovitosti/rok
€70
Poplatek za odpad/rok

Okolí a životní styl

Tato nemovitost je vhodný pro ty, kteří hledají útočiště v přírodě Montes de Málaga. Rovný pozemek s výhledem do krajiny nabízí soukromí, kterého na pobřeží jen tak nenajdete. Poloha ve výšce 414 m n. m. zajišťuje chladnější večery v létě. Zahrada a terasy umožňují trávení času venku po celý rok. Koupání v soukromém bazénu je soukromou záležitostí. Lokalita je vhodná pro dlouhodobé bydlení, nikoliv pro turistický pronájem.

Vyžádat informace

Lokalita a okolí: Almogía

Okolí a dopravní dostupnost

Almogía je malé město s cca 4 300 obyvateli, ekonomika je založena na pěstování mandlí a oliv. Tato oblast Montes de Málaga je vhodná pro pěší turistiku a cyklistiku. Nedaleko protékají řeky a potoky. Výhled z domu směřuje k horám a Santi Petri. Život zde je klidný, tradiční a pomalejší než na pobřeží.

Mapa a lokalita

Mapa zobrazuje polohu nemovitosti v relaci k městu Málaga a pobřeží. Zobrazené vzdálenosti jsou vzdušnou čarou.

Fragment 1052c2 of the National Topographic Map of Spain in 2004 at a scale of 1

Umístění v regionu

Dům se nachází v severní části provincie Málaga, asi 25 km severně od hlavního města. Je to oblast Montes de Málaga, která je přechodem mezi pobřežím a vnitrozemím. Tato lokalita nabízí krajinný výhled a nižší ceny nemovitostí než na pobřeží, ale zároveň je relativně blízko k mezinárodnímu letišti.

Doprava a občanská vybavenost

Vzdálenosti jsou udávány vzdušnou čarou. Nejbližší letiště Malaga je ve vzdálenosti cca 17 km. Pláže (Malagueta, San Andrés) jsou vzdáleny rovněž cca 17 km. Supermarket je 73 m od domu, lékárna 293 m. Nejbližší nemocnice je ve vzdálenosti 12 km. Golfová hřiště se nacházejí v rozmezí 14 až 21 km. Auto je pro přepravu nezbytné.

Malaga-Costa del Sol (AGP) 18 km
Gibraltar (GIB) 104 km

Zdroj: OpenStreetMap, Google Maps

Shrine in Almogía.

Příroda a podnebí

Almogía, Málaga, España, desde un mirador con vistas al pueblo situado en la car

Průměrná roční teplota se pohybuje mezi 9°C a 25°C. Nadmořská výška 414 m přináší v létě příjemnější noční teploty. Ročně je zde přibližně 3 861 hodin slunečního svitu. Koupací sezóna v otevřeném bazénu trvá přibližně 4 měsíce, kdy je teplota vody či vzduchu příznivá.

3861 Hodiny slunce/rok
4 Koupací sezóna (měsíce)
17.4°C Prům. roční teplota
414m Nadm. výška

Zdroj: Open-Meteo (2020, 2025 průměr)

Pláže a rekreace

Pláže s modrou vlajkou se nenacházejí v bezprostřední blízkosti. Využití pláží v Malaze vyžaduje cestování automobilem. Rekreační aktivity se zde soustředí spíše na přírodu, pěší výlety do hor a využití soukromého bazénu. V okolí je několik vyhlídek (např. Mirador de puerto pacheco). Sportovní centrum je vzdáleno 400 m.

Golf

  • Club de Golf de Guadalhorce 14.4 km

Sportovní zařízení

13 Dostupná zařízení

Zdroj: OpenStreetMap, CSD

Almogía

Umístění v regionu

Průvodce oblastí: Almogía

Almogía is a town and municipality in the province of Málaga, part of the autonomous community of Andalusia in southern Spain. It is situated approximately 25 km from the city of Málaga, has a population of approximately 4,300 residents and has an economy based on the cultivation of almonds and olives. Positioned within the Montes de Málaga hills, the municipality's highest point is Santi Petri. The district's main watercourses are the River Campanillas and the Arroyos de Cauche and de los Olivos.

Klíčová fakta

Podnebí

Měsíc Průměrná teplota Srážky
Leden 8.9°C 65 mm
Únor 9.4°C 62 mm
Březen 11.7°C 57 mm
Duben 13.8°C 41 mm
Květen 16.1°C 33 mm
Červen 20.8°C 12 mm
Červenec 24.9°C 0 mm
Srpen 25.2°C 2 mm
Září 21.1°C 19 mm
Říjen 16.7°C 55 mm
Listopad 12.4°C 76 mm
Prosinec 9.5°C 65 mm

Okolí a vybavenost

2 restaurant
1 pharmacy
1 bank
2 cafe

Nadmořská výška a Terén

414m Nadm. výška

V okolí

Vyhlídky

Golfová hřiště

Sportovní centra

Doprava

18 km Malaga-Costa del Sol (AGP)
104 km Gibraltar (GIB)
386 km Alicante-Elche (ALC)

Detaily projektu

Projekt 2 Bed Samostatně stojící vila in Almogía
Město Almogía
Region Costa del Sol
Cena €299,000
Obývací plocha 140 m²
Cena za m² €2,135 / m²
Terasa 114 m²
Ložnice 2
Koupelny 1
Parkování Ano
Bazén Ano
Zahrada Ano
Stav výstavby key_ready
Dokončení 1989
Daň z nemovitosti/rok €400
Poplatek za odpad/rok €70
Publikováno 2026-05-22

Ref: VL447830

Zdroj: Wikipedia, Wikidata, INE, Junta de Andalucía

Shrnutí

  • Samostatně stojící vila na pozemku 2 500 m² se soukromým bazénem.
  • Jednopodlažní dispozice bez schodů, vhodná pro starší osoby.
  • Velký skladovací prostor s potenciálem přestavby na další ložnici.
  • Zajištěn neobstavený výhled do krajiny díky absenci zástavby na protějším pozemku.
  • Jižní orientace teras zajišťuje slunce po celý den.

Regionální srovnání

S cenou od 309 000 € je tato nemovitost výrazně dostupnější než vily v Mijas (od 490 000 €) nebo ve Fuengirola (Waterfall Residences od 720 000 €). Hlavním rozdílem je vzdálenost od moře a velikost pozemku. Zatímco projekty na pobřeží nabízejí pláž na dosah ruky, tato vila v Almogía nabízí velký soukromý pozemek a vyšší míru soukromí za nižší cenu. Projekt Astra Homes ve Fuengirole (od 364 000 €) je cenově srovnatelný, ale nabízí menší pozemek a méně soukromí.

Často kladené dotazy

Proč je tato vila levnější než vily na pobřeží?
Nižší cena je dána vzdáleností od moře (cca 17 km) a umístěním ve vnitrozemí. Kompenzací je však mnohem větší pozemek (2 500 m²) a větší soukromí.
Je nutné vlastnit auto?
Ano, pro běžný život a nákupy je auto nezbytné, i když supermarket je blíže než v obchodní zóně.
Lze dům rozšířit?
Majitel zvažuje možnosti rozšíření. Velká skladovací místnost o rozloze 8 x 4 m nabízí potenciál pro přestavbu na obytný prostor.