Tato nemovitost byla prodána Zobrazit podobné nemovitosti v Alora
4 Bed Řadový dům in Alora v Alora, Řadový dům

4-ložnice Řadový dům v Alora

Nabízíme k prodeji řadový dům (townhouse) v centru obce Álora s podlahovou plochou 183 m². Dvoupatrová nemovitost si zachovala tradiční prvky, jako jsou trámové stropy a historická dlažba, a zároveň poskytuje dostatek prostoru pro moderní bydlení. Dům se nachází ve městské zóně s dostupností základních služeb pěšky.

€185,000 Prodáno
Tato nemovitost již není k dispozici
4
Ložnice
1
Koupelny
183 m²
Obývací plocha
€185,000 Prodáno
Cena

Analýza projektu

Klíčové charakteristiky lokality, domů, fáze projektu a důležité body.

Lokalita

Nemovitost je situována v městské zástavbě Álory, v docházkové vzdálenosti od obchodů a škol. Ačkoliv se obec nachází ve vnitrozemí, díky své poloze nabízí spojení s okolím a je vzdálena přibližně 27 km od pobřeží.

Půdorys

Dispozice domu nabízí čtyři ložnice a jednu koupelnu. Celková plocha 183 m² zahrnuje prostorný obývací pokoj a kuchyni jídelní koutem. V horním patře se nachází terasa s výhledem na okolí a hory.

Stav projektu

Tento projekt není novou výstavbou, ale rekonstruovaným historickým domem. Původní konstrukce byla obnovena s důrazem na zachování tradičního charakteru, včetně klenutých stropů a dlaždic.

Důležité body

Poloha obce vnitrozemí znamená, že nemovitost nenabízí přímý výhled na moře ani okamžitý přístup na pláž. V domě se nenachází společné zařízení jako bazén nebo zahrada.

Životní styl a okolí

Dům je vhodný pro rodiny či jednotlivce, kteří hledají bydlení v historickém centru obce s možností rekonstrukce podle vlastních potřeb. Je také zajímavý pro ty, kteří upřednostňují klidnější vnitrozemskou lokalitu před pobřežím.

Okolí a životní styl

Cena a dostupnost

Cena nemovitosti začíná na €185.000. Tato částka odpovídá standardům pro podobné řadové domy v této oblasti. Konečná cena se může lišit v závislosti na aktuálním stavu a tržních podmínkách.

€185,000 Prodáno
Cena
4
Ložnice
183 m²
Obývací plocha
1
Koupelny
€342
Daň z nemovitosti/rok

Okolí a životní styl

Álora je typické andaluské bílé město (pueblo blanco) ležící na břehu řeky Guadalhorce. Život v tomto domě je spojen s městským prostředím, kde jsou po ruce veškeré denní potřeby. Místní podnebí je teplé, s průměrnou roční teplotou 18,1 °C, což umožňuje venkovní activitu po většinu roku.

Vyžádat informace

Lokalita a okolí: Alora

Okolí a dopravní dostupnost

V okolí domu se nachází základní škola, zdravotní středisko a různé obchody. Nejbližší velká nemocnice je ve vzdálenosti 11 km. V obci je k dispozici veřejný bazén a sportovní centrum.

Mapa a lokalita

Mapa zobrazuje polohu domu v rámci obce Álora a vzdálenosti k klíčovým dopravním uzlům a zajímavostem v okolí.

Luxury villa with panoramic mountain view, private pool, and spacious living areas.

Umístění v regionu

Álora se nachází v comarca Valle del Guadalhorce, přibližně 40 km od Malagy. Tato poloha nabízí venkovský charakter s dobrou dostupností do městské centra a na pobřeží.

Doprava a občanská vybavenost

Dům je situován v centru obce, takže obchody a služby jsou v docházkové vzdálenosti. Pláže jsou vzdáleny přibližně 27 km a letiště Málaga-Costa del Sol cca 24 km. Pro cestování do vzdálenějších míst je doporučeno vlastní auto.

Malaga-Costa del Sol (AGP) 25 km
Gibraltar (GIB) 95 km
Álora 0.7 km
Las Mellizas 5.5 km

Zdroj: OpenStreetMap, Google Maps

Cozy apartment with balcony, city view, modern kitchen, and large windows.

Příroda a podnebí

Old stone tower with arched windows, scenic hillside view, surrounded by greenery.

Nadmořská výška lokality je 199 m. Průměrná roční teplota činí 18,1 °C a oblast se pyšní vysokým počtem slunečných hodin (3845 ročně). Podnebí je středomořské s horkými léty.

3845 Hodiny slunce/rok
4 Koupací sezóna (měsíce)
18.1°C Prům. roční teplota
199m Nadm. výška

Zdroj: Open-Meteo (2020, 2025 průměr)

Pláže a rekreace

Nejbližší pláže jsou Playa de San Andrés a Playa de la Misericordia. Koupací sezóna zde trvá přibližně 4 měsíce. V samotné Álóře je možnost využití místního sportovního centra a bazénu.

Sportovní zařízení

30 Dostupná zařízení

Zdroj: OpenStreetMap, CSD

Umístění v regionu

Průvodce oblastí: Alora

Alora may refer to:Alora (gastropod), a genus of wentletraps in the family Epitoniidae Alora (drug), a brand name for transdermal Estradiol Álora, a town in southern Spain Alora

Klíčová fakta

Podnebí

Měsíc Průměrná teplota Srážky
Leden 9.8°C 64 mm
Únor 10.4°C 62 mm
Březen 13.0°C 58 mm
Duben 15.3°C 43 mm
Květen 17.8°C 34 mm
Červen 22.5°C 13 mm
Červenec 26.6°C 1 mm
Srpen 26.9°C 2 mm
Září 22.6°C 20 mm
Říjen 18.0°C 57 mm
Listopad 13.5°C 77 mm
Prosinec 10.4°C 63 mm

Okolí a vybavenost

3 restaurant
5 pharmacy
1 cafe

Nadmořská výška a Terén

199m Nadm. výška

V okolí

Bazény

Sportovní centra

Doprava

25 km Malaga-Costa del Sol (AGP)
95 km Gibraltar (GIB)
400 km Alicante-Elche (ALC)
0.7 km Álora
5.5 km Las Mellizas
6.8 km Pizarra

Detaily projektu

Projekt 4 Bed Řadový dům in Alora
Město Alora
Region Costa del Sol
Cena €185,000 Prodáno
Obývací plocha 183 m²
Cena za m² €1,010 / m²
Terasa 15 m²
Ložnice 4
Koupelny 1
Parkování Ne
Bazén Ne
Zahrada Ne
Stav výstavby sold
Dokončení 1970
Daň z nemovitosti/rok €342
Publikováno 2026-05-16

Ref: VL956839

Zdroj: Wikipedia, Wikidata, INE, Junta de Andalucía

Shrnutí

  • Řadový dům v centru Álory s plochou 183 m².
  • 4 ložnice a kuchyně v andaluském stylu.
  • Pěší vzdálenost k obchodům a školám.
  • Zachovaly původní prvky: trámové stropy a dlažba.
  • Vzdálenost k plážím a letišti cca 25-27 km.

Regionální srovnání

Cena tohoto domu je výrazně nižší než u projektů na pobřeží, jako jsou Acqua Gardens v Estepona nebo Alba Benalmadena, kde ceny začínají nad €320.000. Tento rozdíl odráží vnitrozemskou polohu Álory a absenci přímého výhledu na moře.

Často kladené dotazy

Vyžaduje dům rekonstrukci?
Dům je v obyvatelném stavu, ale podle popisu může vyžadovat určité zlepšení. Stav nemovitosti by měl být zvážen v rámci prohlídky.
Jaký je výhled z domu?
Z horního patra a terasy je výhled na střechy vesnice a okolní hory, nikoliv na moře.
Jaká je dispozice a velikost domu?
Dům má dvě patra. V prvním patře je obývací pokoj, kuchyně a jedna ložnice. V horním patře jsou dvě velké ložnice s možností rozdělení na více místností.
Jaká je cena nemovitosti?
Cena začíná na €185.000, což je v této lokalitě běžná cena za tento typ nemovitosti.
Jaké jsou možnosti v okolí?
V docházkové vzdálenosti je supermarket, lékárna a restaurace. V obci je také zdravotní středisko a sportovní areál.
Jaké jsou náklady na bydlení?
Kromě nákupní ceny je třeba zohlednit případné náklady na údržbu a modernizaci starší budovy.