Ez az ingatlan eladásra került Hasonló ingatlanok megtekintése itt: Alora
4 Bed Sorház in Alora -ben Alora, Sorház

4-hálószoba Sorház itt: Alora

Álora község központjában eladó egy 183 m² alapterületű sorház (townhouse). A kétszintes épület hagyományos elemeket őriz, mint például a gerendás mennyezetek és az eredeti padlóburkolat, miközben a városi környezetben minden szolgáltatás gyalog is elérhető.

€185,000 Eladva
Ez az ingatlan már nem elérhető
4
Hálószoba
1
Fürdőszoba
183 m²
Lakótér
€185,000 Eladva
Ár

Projekt elemzés

A helyszín, otthonok, projekt fázis és a fontosabb tudnivalók jellemzői.

Elhelyezkedés

Az ingatlan Álora városi övezetében helyezkedik el, közel a boltokhoz és iskolákhoz. Bár a település belső vidéken található, a közlekedési kapcsolatok jók, bár a tengerparthoz való távolság (kb. 27 km) autós utazást igényel.

Alaprajz

A ház elrendezése 4 hálószobát és 1 fürdőszobát tartalmaz. A 183 m² tér lehetőséget ad egy tágas nappalinak és egy konyhának étkezővel. A tetőterasz privát teret biztosít pihenésre.

Projekt státusz

Ez nem újépítésű projekt, hanem egy felújított történelmi épület. A renoválás során megőrizték az andalúz stílusjegyeket, beleértve egy étkezős konyhát és egy nagy teraszt kilátással a hegyekre.

Fontos tudnivalók

Mivel nem tengerparti ingatlan, nincs tengerparti kilátás és közvetlen strandhoz való hozzáférés. A házhoz nem tartozik közös medence vagy kert, a karbantartás a tulajdonos feladata.

Életmód és környék

Ez az ingatlan megfelelő választás lehet nagyobb családok számára, vagy bárkinek, aki a történelmi környezetben, távol a tömegturizmustól keres otthont, és vállalja a felújítási munkálatokat.

Építési minőség és burkolatok

Az anyaghasználat tartalmaz régi, kézzel készített elemeket, de a ház általános állapota bizonyos javításokat igényel. A szerkezet hagyományos, a falu többi házához illeszkedő.

Környék és életmód

Ár és elérhetőség

Az irányár €185.000-től indul. Ez az ár összhangban van a régió hasonló méretű és elhelyezkedésű ingatlanával, és kedvezőbb, mint a partvidéki árak.

€185,000 Eladva
Ár
4
Hálószoba
183 m²
Lakótér
1
Fürdőszoba
€342
IBI/év

Környék és életmód

Álora egy tipikus andalúz fehér falu (pueblo blanco), amely a Guadalhorce folyó völgyében fekszik. Az élet itt a helyi közösséghez kapcsolódik, csendesebb és hitelesebb környezetet kínálva, mint a tengerparti üdülőhelyek. Az éghajlat mérsékelt, sok napsütéssel.

Információkérése

Elhelyezkedés és környék: Alora

Környék és megközelíthetőség

A közelben van egészségügyi központ, iskolák és élelmiszerbolt. A legközelebbi kórház 11 km-re található. A településen sportlétesítmények és uszoda is rendelkezésre áll.

Térkép és helyszín

A térkép az ingatlan pontos elhelyezkedését mutatja Álora központjában, továbbá a közeli főútvonalak és távolságok fontosabb látnivalókhoz.

Luxury villa with panoramic mountain view, private pool, and spacious living areas.

Hely a régióban

Álora a Guadalhorce-völgyben, Málaga tartományban helyezkedik el. Ez a belső fekvés egyfajta menedéket nyújt a tengerparti nyüzsgéstől, miközben autópályán gyorsan elérhető a város és a part is.

Megközelíthetőség és szolgáltatások

Malaga-Costa del Sol (AGP) 25 km
Gibraltar (GIB) 95 km
Álora 0.7 km
Las Mellizas 5.5 km

Forrás: OpenStreetMap, Google Maps

Cozy apartment with balcony, city view, modern kitchen, and large windows.

Természet és éghajlat

Old stone tower with arched windows, scenic hillside view, surrounded by greenery.

A település tengerszint feletti magassága 199 m. Az évi átlaghőmérséklet 18,1°C, amelyet évi 3845 órás napsütés egészít ki. A klíma enyhe, a nyarak forrók és szárazak.

3845 Napsütéses órák/év
4 Fürdőszezon (hónapok)
18.1°C Éves átlaghőm.
199m Tengerszint feletti magasság

Forrás: Open-Meteo (2020, 2025 átlag)

Strandok és szabadidő

A legközelebbi strandok a Malaga öbölben vannak. Az úszási szezon kb. 4 hónapig tart. Helyi szinten a Piscina Municipal de Álora nyújt sportolási lehetőséget.

Sportlétesítmények

30 Elérhető létesítmények

Forrás: OpenStreetMap, CSD

Hely a régióban

Helyszín útmutató: Alora

Alora may refer to:Alora (gastropod), a genus of wentletraps in the family Epitoniidae Alora (drug), a brand name for transdermal Estradiol Álora, a town in southern Spain Alora

Legfontosabb tudnivalók

Éghajlat

Hónap Átl. hőmérséklet Csapadékmennyiség
Január 9.8°C 64 mm
Február 10.4°C 62 mm
Március 13.0°C 58 mm
Április 15.3°C 43 mm
Május 17.8°C 34 mm
Június 22.5°C 13 mm
Július 26.6°C 1 mm
Augusztus 26.9°C 2 mm
Szeptember 22.6°C 20 mm
Október 18.0°C 57 mm
November 13.5°C 77 mm
December 10.4°C 63 mm

Közeli szolgáltatások

3 restaurant
5 pharmacy
1 cafe

Magasság és Terep

199m Tengerszint feletti magasság

A közelben

Úszómedencék

Sportközpontok

Közlekedés

25 km Malaga-Costa del Sol (AGP)
95 km Gibraltar (GIB)
400 km Alicante-Elche (ALC)
0.7 km Álora
5.5 km Las Mellizas
6.8 km Pizarra

Projekt részletei

Projekt 4 Bed Sorház in Alora
Város Alora
Régió Costa del Sol
Ár €185,000 Eladva
Lakótér 183 m²
Ér m² ár €1,010 / m²
Terasz 15 m²
Hálószoba 4
Fürdőszoba 1
Parkolás Nem
Medence Nem
Kert Nem
Építési státusz sold
Átadás 1970
IBI/év €342
Közzétéve 2026-05-16

Ref: VL956839

Forrás: Wikipedia, Wikidata, INE, Junta de Andalucía

Összefoglaló

  • Álora központjában 183 m² sorház eladó.
  • 4 hálószoba és kilátásos tetőterasz.
  • Gyalogosan elérhető iskola és piac.
  • Megőrzött régi elemek: gerendamennyezet, csempe.
  • Körülbelül 25-27 km a repülőtértől és a strandtól.

Regionális összehasonlítás

Míg a tengerparti fejlesztések, mint például az Acqua Gardens vagy az Aby Upper, €320.000 feletti árakon indulnak, ez a belső vidéki ingatlan €185.000 körüli áron érhető el. Ez jelentős különbség a belső terekhez jutás költségében.

Gyakran Ismételt Kérdések

Milyen állapotú a ház?
A ház lakható, de a leírás szerint felújításra szorul. A vevőnek számolnia kell a javítási munkálatok költségével.
Van autós parkolás?
A ház utcán való parkolást biztosít, nincs különálló garázs.
Milyen a belső elrendezés?
Az emeleten lévő két hálószoba nagyon tágas, szükség esetén akár 3 vagy 4 külön szobává is alakítható. A felső szintről közvetlen hozzáférés van a teraszhoz.
Mennyire versenyképes az ár?
Az €185.000 körüli ár reális a régióban és a méretet tekintve, különösen összehasonlítva a drágább tengerparti projektekkel.
Milyen szolgáltatások vannak a közelben?
200 méteren belül van szupermarket, gyógyszertár és étterem is. A településen van uszoda és sportközpont is.
Milyen extra költségekkel kell számolni?
Ingatlanvásárlási adók (ITP/IVA), közjegyzői díjak, valamint a felújítási költségek.