3 Bed Stan na srednjem katu in Puerto Banús u Puerto Banús,

3-spavaća soba Stan na srednjem katu u Puerto Banús

Ovaj južno orijentirani stan nalazi se u jednom od najprestižnijih kompleksa uz plažu u Puerto Banúsu, na Costa del Sol. Projekt nudi visok nivo sigurnosti, tropske vrtove s potocima i ribnjacima, bazen, teretanu, spa centar te izravan pristup šetnici i plaži. Stan je renoviran vrhunskim materijalima i nudi prostran dnevni boravak s izlazom na terasu, potpuno opremljenu modernu kuhinju, glavnu spavaću sobu s izlazom na terasu te još dvije spavaće sobe.

€1,250,000
3
Spavaće sobe
2
Kupaonice
137 m²
Stambena površina
€1,250,000
Cijena
1.6 km
Udaljenost od plaže
Useljivo
Status gradnje

Analiza projekta

Ključne karakteristike lokacije, stanova, faze projekta i točke pažnje.

Lokacija

Lokacija stana u Puerto Banúsu osigurava izravan pristup mediteranskoj obali i poznatoj marini. Blizina plaže i urbanog centra omogućuje lagan pristup svim sadržajima, dok je strateški položaj na jugu regije pogodan za ljubitelje sunca i mora.

Tlocrt

Ovaj stan zadovoljava potrebe za životom blizu mora i urbanih sadržaja. Nudi komforan životni prostor, kvalitetnu renovaciju i pristup zajedničkim sadržajima poput bazena i spa centra. Idealno je za one koji traže mediteranski način života s lakoćom pristupa plaži i lokalnim aktivnostima.

Status projekta

Projekt je završen i spreman za useljenje. Stan je nedavno renoviran, što znači da nudi suvremene završne obrade i funkcionalnost bez potrebe za daljnjim ulaganjima. Nema planiranih faza izgradnje za ovaj specifični stan.

Napomene

Ovaj stan ne nudi panoramski pogled na more iz svih prostorija, niti se nalazi u potpunoj izolaciji od urbanih aktivnosti. Nema privatni bazen, već koristi zajednički bazen kompleksa. Nije smješten u podnožju planine niti u ruralnom okruženju.

Životni stil i okolina

Ovaj stan je prikladan za kupce koji traže luksuzni dom u srcu popularne destinacije na Costa del Sol. Odgovara onima koji cijene blizinu mora, ekskluzivne marine i bogatstvo urbanih sadržaja, ali žele i mir i sigurnost rezidencijalnog kompleksa. Idealno je za obitelji koje traže udoban smještaj s pristupom plaži i školama, ili za pojedince i parove koji žele uživati u mediteranskom načinu života tijekom cijele godine ili koristiti nekretninu kao bazu za odmor. Također, odgovara investitorima koji traže nekretninu na prestižnoj lokaciji s potencijalom za najam.

Kvaliteta gradnje i završni radovi

Stan je nedavno renoviran uz korištenje vrhunskih materijala. Podovi su obloženi mramorom, što doprinosi eleganciji prostora. Stan posjeduje sustav podnog grijanja i klimatizacije (grijanje/hlađenje) u svim prostorijama, osiguravajući ugodnu temperaturu tijekom cijele godine. Dodatni komfor pružaju sustav alarma i sef. Kuhinja je moderno opremljena, a tu je i odvojeni prostor za pranje rublja i skladištenje. Kupaonice su također obnovljene i nude suvremene završne obrade.

Cijena i kontekst

Cijena i dostupnost

Cijena stana iznosi 1.250.000 €. Ovaj podatak odražava ekskluzivnost lokacije Puerto Banús i visoki standard nekretnine, koja je nedavno renovirana. Uz stan dolazi i parkirno mjesto u podzemnoj garaži. Dostupnost nekretnine je trenutna, budući da je projekt završen.

€1,250,000
Cijena
3
Spavaće sobe
137 m²
Stambena površina
2
Kupaonice
€185
Komunalna naknada/god

Kontekst i okolina

Puerto Banús, sinonim za luksuz i živahni mediteranski život, nudi jedinstveno iskustvo. Stan se nalazi u neposrednoj blizini marine, poznate po ekskluzivnim jahtama, trgovinama i restoranima. Okruženje obiluje zelenilom, a blizina plaže omogućuje svakodnevne šetnje uz obalu. Urbano okruženje pruža lak pristup svim potrebnim sadržajima, od supermarketa do zdravstvenih ustanova, dok blizina golf terena zadovoljava sportske apetite. Životni ritam je kombinacija opuštenosti uz more i dinamičnosti gradskog života, s dostupnošću raznolikih aktivnosti tijekom cijele godine.

Zatraži informacije

Lokacija i okolina: Puerto Banús

Život i okolina

Život u Puerto Banúsu znači biti okružen raskošnom prirodom i vrhunskim sadržajima. Neposredna blizina marine nudi mogućnosti za uživanje u luksuznom okruženju, dok šetnica uz plažu poziva na opuštajuće šetnje. U krugu od 1.3 km nalaze se bolnica i brojne trgovine, uključujući supermarkete na svega 451 m. Mnoštvo restorana i kafića (73 restorana, 9 kafića u radijusu od 2 km) pruža raznovrsne gastronomske užitke. Djeca imaju pristup 41 osnovnoj i 28 srednjih škola u blizini, dok je za odrasle dostupno 5 zdravstvenih centara.

Karta i lokacija

Prikazana lokacija smještena je u srcu Puerto Banúsa, ekskluzivne marine na Costa del Sol. Karta naglašava blizinu plaže, marine te ključnih prometnih veza i sadržaja, nudeći uvid u prednosti života u ovom prestižnom području.

Marina view with boats, calm water, and white buildings in the background.

Položaj u regiji

Puerto Banús, smješten jugozapadno od Marbelle, predstavlja ekskluzivni dio Costa del Sol. Ova lokacija nudi sofisticiranu atmosferu, poznatu po luksuznoj marini, high-end trgovinama i vrhunskim restoranima. U usporedbi s drugim obalnim gradovima, Puerto Banús se ističe po koncentraciji luksuza i blizini poznatih golf terena, pružajući jedinstveni spoj urbanog života i mediteranskog odmora.

Dostupnost i sadržaji

Lokacija omogućuje izravan pristup plaži Playa de Puerto Banús udaljenoj samo 686 metara, dok su plaže Playa Canina Ventura del Mar i Playa de San Pedro udaljene 1.6 km, odnosno 2.8 km. Zračna luka Málaga-Costa del Sol udaljena je oko 45 km, što osigurava dobru povezanost. Golf tereni poput Real Club de Golf Las Brisas nalaze se na 2.2 km. U neposrednoj blizini dostupni su brojni restorani, ljekarne (274 m) i banke.

Udaljenost od plaže 1.6 km
Malaga-Costa del Sol (AGP) 46 km
Gibraltar (GIB) 51 km

Izvor: OpenStreetMap, Google Maps

Priroda i klima

Podneblje Costa del Sol poznato je po obilju sunčanih dana, s prosječno 3.856 sunčanih sati godišnje. Prosječna godišnja temperatura iznosi 19.3°C, s rasponom od 12°C do 27°C. Blizina mora i relativno ravna površina (nagib prema plaži od 0.3%) doprinose ugodnom boravku. Plivačka sezona traje oko 6 mjeseci, kada je temperatura mora ≥20°C. Nadmorska visina od 11 metara osigurava ugodnu klimu bez ekstremnih temperaturnih promjena.

3856 Sunčani sati/god.
6 Sezona kupanja (mjeseci)
19.3°C Prosj. godišnja temp.
11m Nadmorska visina

Izvor: Open-Meteo (2020, 2025 prosjek)

Plaže i rekreacija

Ovaj stan nudi izravan pristup šetnici i plaži. Najbliža plaža, Playa de Puerto Banús, udaljena je samo 686 metara. U radijusu od 2 km nalaze se poznate plaže kao što je Playa Canina Ventura del Mar (1.6 km). Područje je također popularno među ljubiteljima golfa, s nekoliko vrhunskih golf terena u blizini, uključujući Real Club de Golf Las Brisas (2.2 km). Dostupni su i sportski centri poput Polideportivo San Pedro (2.2 km). Marina nudi dodatne mogućnosti za vodene aktivnosti.

Plaže

  • Playa Canina Ventura del Mar 1.6 km
  • Playa de San Pedro 2.8 km
  • Playa de Nagüeles 3.7 km
  • Playa de Casablanca 4.5 km

Golf

  • Real Club de Golf Las Brisas 2.2 km
  • The Range golf lessons 2.5 km
  • Magna Marbella Golf 2.8 km
  • Driving Range / German Golf Academy 5.1 km

Izvor: OpenStreetMap

Položaj u regiji

Vodič po području: Puerto Banús

Puerto José Banús, more commonly known simply as Puerto Banús, is a marina located in the area of Nueva Andalucía, to the southwest of Marbella, Spain on the Costa del Sol. It was built in May 1970 by José Banús (1906-1984), a local property developer, as a luxury marina and shopping complex. It has since become one of the largest entertainment centres in the Costa del Sol, with 5 million annual visitors, and is popular with international celebrities. Developed around a coastal village in the Mediterranean architectural style, Puerto Banús contains high-end shopping malls, restaurants and bars around the marina.

Ključni podaci

Klima

Mjesec Prosječna temperatura Padaline
Siječanj 12.1°C 94 mm
Veljača 12.4°C 97 mm
Ožujak 14.4°C 85 mm
Travanj 16.3°C 56 mm
Svibanj 18.3°C 43 mm
Lipanj 22.5°C 11 mm
Srpanj 26.4°C 1 mm
Kolovoz 26.9°C 2 mm
Rujan 23.2°C 19 mm
Listopad 19.3°C 80 mm
Studeni 15.3°C 116 mm
Prosinac 12.7°C 104 mm

Obližnji sadržaji

73 restaurant
4 pharmacy
4 bank
9 cafe
1 dentist

Nadmorska visina i Teren

11m Nadmorska visina
1.6 km Udaljenost od plaže
0.3% Nagib do plaže

Promet

46 km Malaga-Costa del Sol (AGP)
51 km Gibraltar (GIB)
437 km Alicante-Elche (ALC)
3.1 km Terminal San Pedro de Alcántara

Detalji projekta

Naziv projekta 3 Bed Stan na srednjem katu in Puerto Banús
Grad Puerto Banús
Regija Costa del Sol
Cijena €1,250,000
Stambena površina 137 m²
Prosj. cijena po m² €9,124 / m²
Terasa 30 m²
Spavaće sobe 3
Kupaonice 2
Parking Da
Bazen Da
Vrt Da
Status gradnje key_ready
Udaljenost od plaže 1.6 km
Završetak 2001
Komunalna naknada/god €185
Objavljeno 2026-05-23

Ref: VL081108

Izvor: Wikipedia, Wikidata, INE, Junta de Andalucía

Sažetak

  • Luksuzni apartman na prvoj liniji do plaže u prestižnom Puerto Banúsu.
  • Nedavno renoviran s visokokvalitetnim materijalima i modernim sadržajima.
  • Izravan pristup plaži i šetnici, te blizina marine i gradskih sadržaja.
  • Uključuje zajednički bazen, teretanu, spa centar i parkirno mjesto.
  • Idealno smješten za uživanje u mediteranskom načinu života s obiljem sunca i rekreacije.

Regionalna usporedba

U usporedbi s projektima poput Aquamar u Torre del Mar (vanaf 269.950 €), Lantana Residencial u Mijas (vanaf 205.000 €) ili Etherna Homes 2 u Esteponi (vanaf 259.000 €), ovaj stan u Puerto Banúsu pozicioniran je u znatno višem cjenovnom segmentu. Cijena od 1.250.000 € odražava iznimnu lokaciju na prvoj liniji do plaže, ekskluzivnost Puerto Banúsa kao jedne od najprestižnijih marina na Mediteranu, te visoki standard nedavne renovacije. Dok su spomenuti usporedni projekti usmjereni na širi krug kupaca tražeći povoljnije opcije, ovaj stan cilja na kupce koji traže vrhunski luksuz, jedinstvenu lokaciju i životni stil koji nudi samo srce Costa del Sol. Infrastruktura i dostupnost sadržaja u Puerto Banúsu, uključujući blizinu luksuznih trgovina, restorana i golf terena, daleko nadilaze ponudu u jeftinijim lokacijama, opravdavajući višu cijenu. Ovaj projekt nudi životni stil koji je teško pronaći drugdje, kombinirajući privatnost rezidencijalnog kompleksa s dinamikom i prestižom svjetski poznatog odredišta.