3 Bed Casă în șir in Coín în Coín, Casă înșiruită (Casă în șir)

3-dormitor Casă înșiruită în Coín

Se oferă spre vânzare o casă înșiruită (townhouse) bine întreținută în Coín, Málaga, cu o suprafață utilă de 149 m². Situată în interiorul regiunii Costa del Sol, proprietatea beneficiază de o amplasare urbană. Aceasta dispune de 3 dormitoare și 2 băi, dotate cu facilități moderne precum aer condiționat și pardoseli din marmură. Locuința include o terasă privată și un solar, oferind perspective spre munți și stradă.

€269,000
3
Dormitoare
2
Băi
149 m²
Suprafață utilă
€269,000
Preț

Rezumat

  • Casă înșiruită întreținută în Coín, 149 m², 3 dormitoare.
  • Poziționare în interior, la 17 km de plajă și 23 km de aeroport.
  • Dotări: aer condiționat, marmură, bucătărie utilată, terasă proprie.
  • Mediu urban cu școli și farmacii la distanță de mers pe jos.
  • Parcare pe stradă, fără loc de parcare propriu.

Comparație Regională

Comparativ cu proiectele noi de pe coastă, cum ar fi Acqua Gardens în Estepona (de la 418 800 €), această proprietate din Coín oferă un preț de intrare mult mai accesibil, de 269 000 €. Diferența de preț justifică lipsa vederii la mare și distanța față de plajă, oferind în schimb un spațiu locuibil mai mare pentru același buget și o integrare mai autentică în comunitatea spaniolă.

Întrebări Frecvente

Această casă nu este prea departe de mare?
Da, proprietatea este situată în interior. Plajele cele mai apropiate se află la o distanță de 17 km, ceea ce înseamnă aproximativ 20-25 de minute de condus.
Pot trăi aici fără mașină?
Pentru nevoile zilnice (cumpărături, farmacie) nu este strict necesară o mașină. Totuși, pentru a ajunge la aeroport sau la plajă, transportul privat sau public este esențial.
În ce stare se află casa?
Este o proprietate de revânzare în 'stare bună', dotată cu aer condiționat, pardoseli din marmură și parțial mobilată.
De ce este prețul de 269 000 €?
Prețul reflectă piața imobiliară din interiorul regiunii Málaga. Este accesibil comparativ cu proprietățile de pe coastă, datorită lipsei vederii la mare și a distanței față de litoral.
Există școli în apropiere pentru copii?
Da, în localitate funcționează 9 școli primare și 5 gimnazii. Cele mai apropiate școli sunt în raza de mers pe jos.
Care sunt costurile de transport?
Orașul are 8 linii de autobuz. Costurile sunt conforme cu tarifele regionale de transport public din Andalucia.
Cât durează procesul de cumpărare?
În Spania, cumpărarea unei proprietăți de revânzare durează de obicei între 6 și 8 săptămâni, inclusiv verificările juridice și semnarea finală.
Iarna este mai frig aici decât pe coastă?
Fiind la o altitudine de 191 m, temperatura medie iarna este de circa 10°C, uneori puțin mai răcoros decât pe coastă, dar totuși blând.

Analiza Proiectului

Caracteristici cheie ale locației, caselor, fazei proiectului și punctelor de atenție.

Locație

Proprietatea este situată în zona urbană a Coín, în apropierea centrelor comerciale și școlare. Fiind poziționată în interior, la aproximativ 30 km nord de Marbella, aceasta oferă un echilibru între viața liniștită a unei localități spaniole și accesibilitatea la servicii, fără agitația stațiunilor de pe litoral.

Planșă

Cu o suprafață de 149 m², casa este structurată pentru a găzdui o familie, dispunând de bucătărie separată de zona de zi. Prezența aerului condiționat asigură confortul termic, în timp ce terasa privată și solarul oferă spații exterioare pentru relaxare. Dormitoarele includ dulapuri prevăzute, contribuind la eficientizarea spațiului interior.

Status Proiect

Clasificată ca proprietate de revânzare (resale) în stare bună, casa nu face parte dintr-un proiect de construcție nouă, ci este o locuință gata de locuit. Acest aspect elimină timpii de așteptare specifici proiectelor noi, permițând cumpărătorului să se mute aproape imediat.

Puncte de Atenție

Proprietatea nu dispune de un loc de parcare propriu; parcarea se efectuează pe strada publică. Aceasta nu este o proprietate de tip 'front of sea', prin urmare nu oferă vedere la mare și nici acces direct la plajă. Amplasarea în Coín implică utilizarea serviciilor locale ale orașului, nefiind integrată în complexele turistice de pe coastă.

Stil de Viață și Împrejurimi

Acest imobil este potrivit pentru cei care caută o reședință permanentă sau secundară într-un mediu spaniol autentic, departe de agitația turistică a coastei. Este adecvat pentru familii care doresc acces la școli și servicii medicale în apropiere, dispuse să folosească automobilul pentru deplasările ocazionale spre plajă sau aeroport.

Calitate Construcție și Finisaje

Finisajele interioare includ pardoseli din marmură și dulapuri încorporate (fitted wardrobes). Bucătăria este complet utilată, iar baia este dotată cu duș, toaletă și chiuvetă. Deși este descrisă ca fiind într-o stare bună, vârsta clădirii poate necesita verificări tehnice detaliate din partea cumpărătorului.

Împrejurimi și Stil de Viață

Preț și Disponibilitate

Prețul de pornire pentru această proprietate este de 269 000 €. Această valoare reflectă nivelul prețurilor pentru o casă înșiruită în zona interioară a provinciei Málaga. Fiind o proprietate de revânzare, prețul poate fi negociabil în funcție de starea exactă de mobilare și finisaje.

€269,000
Preț
3
Dormitoare
149 m²
Suprafață utilă
2
Băi

Împrejurimi și Stil de Viață

Coín este un oraș cu o populație de aproximativ 22 000 de locuitori, situat la o altitudine de 191 metri deasupra nivelului mării. Datele climatice indică o temperatură medie anuală de 18.0°C, cu variații sezoniere între 10°C și 27°C. În localitate funcționează 9 școli primare și 5 gimnazii, indicând un mediu potrivit pentru familii. Rețeaua de transport public include 8 linii de autobuz, facilitând mobilitatea internă.

Solicită Informații

Locație și Împrejurimi: Coín

Împrejurimi și Accesibilitate

Viața în Coín este mai liniștită și mai orientată spre comunitatea locală decât în stațiunile de coastă. Într-un raza de 2 km se regăsesc 7 restaurante, 4 școli și 8 farmacii, ceea ce indică un grad ridicat de autonomie pentru viața de zi cu zi.

Hartă și Locație

Harta ilustrează poziția imobilului în contextul urban al Coín-ului. La o altitudine de 191 m, proprietatea oferă vedere spre zonele montane din împrejurimi. Accesul principal se face prin rețeaua de străzi locale care se conectează cu drumurile principale spre coastă.

Cozy apartment with balcony, city view, modern kitchen, and large windows.

Poziție în Regiune

Poziționat la vest de Málaga și nord de Marbella, Coín servește ca un nod de legătură între interiorul agrar al provinciei și zona de coastă. Această locație strategică permite accesul facil la două dintre cele mai importante orașuri ale coastei în mai puțin de 30 de minute de condus.

Accesibilitate și Facilități

Farmacia cea mai apropiată se află la 161 m, iar supermarketul la 485 m. Spitalul este situat la 10 km distanță, iar aeroportul Malaga la 23 km în linie dreaptă. Plajele (Playa Torreblanca) se află la o distanță de aproximativ 17 km, ceea ce necesită un mijloc de transport auto pentru acces rapid.

Malaga-Costa del Sol (AGP) 23 km
Gibraltar (GIB) 78 km

Sursă: OpenStreetMap, Google Maps

Old stone tower with arched windows, scenic hillside view, surrounded by greenery.

Natură și Climă

Luxury villa with panoramic mountain view, private pool, and spacious living areas.

Situată la 191 m altitudine, zona beneficiază de un climat blând, cu 3 866 de ore de soare pe an. Sezonul de înot, cu temperatura apei peste 20°C, durează aproximativ 4 luni. Altitudinea moderată contribuie la veri răcoroase față de litoral.

3866 Ore de soare/an
4 Sezon de înot (luni)
18.0°C Temp. medie anuală
191m Altitudine

Sursă: Open-Meteo (2020, 2025 medie)

Plaje și Recreere

Deși nu este situată pe litoral, zona oferă facilități de recreere precum piscina municipală (Piscina Municipal Juan Montes Hoyo) la 0.5 km. Pentru iubitorii de golf, terenul Lauro Golf este la 11 km. Accesul la plajele cu steag albastru necesită o călătorie de aproximativ 20 de minute cu mașina.

Golf

  • Lauro Golf 11.5 km
  • Campo Europa 13.3 km
  • Campo América 13.8 km
  • Santana Golf & Country Club 14.1 km

Facilități sportive

24 Facilități disponibile

Sursă: OpenStreetMap, CSD

Poziție în Regiune

Ghidul Zonei: Coín

Coín is a town and municipality in the Province of Málaga, Spain, c. 33 km west of the provincial capital, Málaga, and about 30 km north of Marbella. The town has an official population of 22,000 inhabitants.

Informații Cheie

Climă

Lună Temperatura medie Precipitații
Ianuarie 10.5°C 60 mm
Februarie 11.0°C 64 mm
Martie 13.3°C 59 mm
Aprilie 15.6°C 43 mm
Mai 18.0°C 35 mm
Iunie 22.6°C 9 mm
Iulie 26.7°C 1 mm
August 27.0°C 2 mm
Septembrie 22.9°C 15 mm
Octombrie 18.4°C 57 mm
Noiembrie 14.1°C 79 mm
Decembrie 11.1°C 67 mm

Facilități în apropiere

7 restaurant
4 school
8 pharmacy

Altitudine și Teren

191m Altitudine

În apropiere

Puncte panoramice

Terenuri de golf

Piscine

Centre sportive

Transport

23 km Malaga-Costa del Sol (AGP)
78 km Gibraltar (GIB)
412 km Alicante-Elche (ALC)

Detalii Proiect

Proiect 3 Bed Casă în șir in Coín
Oraș Coín
Regiune Costa del Sol
Preț €269,000
Suprafață utilă 149 m²
Preț per m² €1,805 / m²
Terasă 26 m²
Dormitoare 3
Băi 2
Parcare Nu
Piscină Nu
Grădină Nu
Stadiu construcție for_sale
Finalizare 1970
Publicat 2026-05-16

Ref: VL790063

Sursă: Wikipedia, Wikidata, INE, Junta de Andalucía

Mirela Popescu
Mirela Popescu
Expert Imobiliar

Mirela Popescu înțelege visurile clienților români și îi ghidează cu empatie pe piața imobiliară din Spania. Ea transformă căutarea unei case într-o experiență plăcută.

Reprezentant multilingv asistat de IA. Cererea ta este gestionată de echipa din spatele acestui site.

Răspuns în 24 de ore

Interesat?

Lăsați datele dumneavoastră și veți primi informații despre disponibilitate, prețuri și planșe.

Fapte Tehnice
Suprafața utilă a locuinței este de 149 m².
Distanța până la cea mai apropiată plajă este de 17 km.
Temperatura medie anuală înregistrată este de 18.0°C.
Numărul de locuitori în 2025 este estimat la 26 574.
Solicită Informații WhatsApp