3 Bed Řadový dům in Manilva v Manilva, Dům v řadě

3-ložnice Řadový dům v Manilva

Tento dům v řadě (townhouse) se nachází v obci Manilva v provincii Málaga na jihozápadním okraji Španělska. Stavba je dokončena a nabízí obytnou plochu 115 m² se třemi ložnicemi a dvěma koupelnami. Nemovitost je situována v městském prostředí s dostupností základních služeb. Vzdálenost k nejbližšímu letišti je přibližně 26 km.

€275,000
3
Ložnice
2
Koupelny
115 m²
Obývací plocha
€275,000
Cena
0.5 km
Vzdálenost k pláži
K předání
Stav výstavby

Analýza projektu

Klíčové charakteristiky lokality, domů, fáze projektu a důležité body.

Lokalita

Nemovitost je umístěna v městské zóně v blízkosti obchodů a škol. Nachází se v nadmořské výšce 137 metrů, což zajišťuje výhled na okolní krajinu. Vzdálenost k moři (Pláž La Duquesa) je přibližně 3,1 km (vzdušnou čarou). Terén mezi domem a pobřežím má mírné sklonání 4,4 %.

Půdorys

Dispozice domu zahrnuje obývací pokoj s krbem, plně vybavenou kuchyni s výhledem na fotbalové hřiště a samostatnou prádelnu. Jedna z ložnic byla upravena na šatnu pro hlavní ložnici. Dům dále nabízí soukromou terasu o rozloze 24 m² a klimatizaci pro tepelný komfort.

Stav projektu

Projekt je ve stavu 'Gereed' (Dokončený), což znamená, že je plně funkční a připraven k okamžitému nastěhování. Nedochází zde žádné stavební práce ani omezení spojená s výstavbou v okolí.

Důležité body

Nemovitost nemá vlastní bazén ani zahradu, pouze soukromý dvůr (patio). Parkování je řešeno na veřejné komunikaci. Vzhledem k přeměně jedné ložnice na šatnu je počet standardních ložnic efektivně snížen na dvě.

Detaily projektu

Projekt 3 Bed Řadový dům in Manilva
Město Manilva
Region Costa del Sol
Cena €275,000
Obývací plocha 115 m²
Cena za m² €2,391 / m²
Terasa 24 m²
Ložnice 3
Koupelny 2
Parkování Ne
Bazén Ne
Zahrada Ne
Stav výstavby key_ready
Vzdálenost k pláži 0.5 km
Dokončení 2001
Daň z nemovitosti/rok €340
Publikováno 2026-05-16

Ref: VL894897

Zdroj: Wikipedia, Wikidata, INE, Junta de Andalucía

Životní styl a okolí

Nemovitost je vhodná pro kupující, kteří hledají trvalé bydlení nebo útulný druhý domov s menší údržbou. Je také zajímavá pro ty, kteří preferují bydlení ve španělském městečku před životem v turistickém komplexu. Přítomnost krbu a oddělené prádelny naznačuje vhodnost pro celoroční užívání.

Kvalita stavby a povrchové úpravy

Dům je v uvedeném stavu 'Excellent' (Výborný), což znamená, že je dobře udržovaný. Kuchyně je plně vybavená. Dispozice byla částečně upravena pro větší pohodlí (šatna). Interiér je navržen tak, aby byl funkční a světlý, s využitím krbu jako zdroje tepla v chladnějších měsících.

Okolí a životní styl

Cena a dostupnost

Cena nemovitosti začíná na €275,000. V kontextu trhu v západní částě Costa del Sol se jedná o dostupnější možnost v porovnání s novějšími luxusními projekty v Esteponce nebo Mijase. Tato cena odráží fakt, že se jedná o řadový dům v již existující zástavbě, nikoliv o novostavbu v primární lokalitě u moře.

€275,000
Cena
3
Ložnice
115 m²
Obývací plocha
2
Koupelny
€340
Daň z nemovitosti/rok

Okolí a životní styl

Manilva Pueblo představuje oblast, kde se střetává klidný venkovský život s pohodlím města. Okolí domu je oživeno blízkostí sportovního centra (0,4 km) a škol. Tato část Manilvy je rezidenční čtvrť s přístupem k denním službám. Lokalita nabízí autentický andaluský charakter, který je méně závislý na turismu než pobřežní letoviska.

Vyžádat informace

Lokalita a okolí: Manilva

Okolí a dopravní dostupnost

Manilva má obyvatelstvo cca 18 165 lidí (2025). V docházkové vzdálenosti je supermarket (315 m) a lékárna (159 m). Nemocnice je vzdálena 6,2 km. Okolí nabízí vyváženou dostupnost služeb bez nutnosti každodenního používání automobilu pro nákupy.

Mapa a lokalita

Mapa ukazuje polohu domu v rámci Manilvy Pueblo. Zřetelně je vidět vzdálenost k pobřeží a nadmořská výška, která ovlivňuje výhledy a mikroklima.

Beachfront room with ocean view, balcony, and sea access.

Umístění v regionu

Manilva leží na hranici provincií Málaga a Cádiz. Je to západní brána Costa del Sol. Tato poloha nabízí klidnější prostředí ve srovnání s centrem Marbelly, ale stále s dobrou dostupností k pobřeží a službám.

Doprava a občanská vybavenost

Dopravní dostupnost je zajištěna blízkostí letiště (26 km) a dálniční sítě. K plážím je to přibližně 3 km, což vyžaduje krátkou jízdu autem. V místě funguje 6 linek veřejné dopravy. Golfová hřiště jako Finca Cortesín Golf Club jsou vzdálena necelých 4 km.

Vzdálenost k pláži 0.5 km
Gibraltar (GIB) 22 km
Malaga-Costa del Sol (AGP) 76 km

Zdroj: OpenStreetMap, Google Maps

Oceanfront villa with private beach, lush garden, and stunning blue sky view.

Příroda a podnebí

Luxury villa with panoramic ocean view, private pool, and spacious outdoor terrace.

Oblast se vyznačuje teplým klimatem s průměrnou roční teplotou 18,4 °C. Ročně zde padne přibližně 3 845 hodin slunečního svitu. Výhoda nadmořské výšky 137 m je nižší vlhkost vzduchu. Koupací sezóna trvá zhruba 5 měsíců.

3845 Hodiny slunce/rok
5 Koupací sezóna (měsíce)
18.4°C Prům. roční teplota
30m Nadm. výška

Zdroj: Open-Meteo (2020, 2025 průměr)

Pláže a rekreace

Nejbližší pláže (La Duquesa, Playa de Manilva) se nacházejí ve vzdálenosti přibližně 3 km. Oblast disponuje Modrou vlajkou (Sabinillas). Pro aktivní život je k dispozici 34 sportovišť včetně blízkého sportovního centra (0,4 km) a několika golfových hřišť v okolí.

Pláže

  • Playa de la Chullera 0.5 km
  • La Duquesa 2.4 km
  • Sabinillas Blue Flag

Golf

  • Real Club de Golf de Sotogrande 7.4 km
  • Club de Golf La Cañada 7.5 km
  • Golf Academy Albayt Resort 7.9 km
  • La Reserva Golf Club 8.8 km

Sportovní zařízení

34 Dostupná zařízení

Zdroj: Blue Flag 2026, OpenStreetMap, CSD

Luxury villa with mountain view, private pool, spacious living room, and palm trees.

Umístění v regionu

Průvodce oblastí: Manilva

Klíčová fakta

35.0 km² Rozloha

Podnebí

Měsíc Průměrná teplota Srážky
Leden 11.5°C 98 mm
Únor 11.9°C 105 mm
Březen 13.6°C 88 mm
Duben 15.6°C 55 mm
Květen 17.8°C 44 mm
Červen 21.8°C 10 mm
Červenec 25.1°C 1 mm
Srpen 25.5°C 3 mm
Září 22.6°C 14 mm
Říjen 18.8°C 70 mm
Listopad 14.9°C 127 mm
Prosinec 12.3°C 109 mm

Okolí a vybavenost

2 restaurant

Nadmořská výška a Terén

30m Nadm. výška
0.5 km Vzdálenost k pláži
4.8% Sklon k pláži

Doprava

22 km Gibraltar (GIB)
76 km Malaga-Costa del Sol (AGP)
468 km Alicante-Elche (ALC)

Shrnutí

  • 115 m² velký dům v řadě v dobrém stavu.
  • Poloha v Manilva Pueblo s výhledem na krajinu.
  • Obývací pokoj s krbem a samostatná prádelna.
  • 3 ložnice (1 upravena na šatnu), 2 koupelny.
  • Vzdálenost k pláži cca 3 km a letišti 26 km.

Regionální srovnání

Srovnání s okolními projekty ukazuje, že tato nemovitost nabízí nižší vstupní cenu (€275,000) než například 'Morasol' v Manilvě (od €351,520) nebo 'Arosa' v Mijase (od €490,000). Zatímco projekty ve východnějších částech Costa del Sol (např. Fuengirola) dosahují cen nad €700,000, tato lokalita v Manilvě představuje poměr Cena/Výkon zaměřený spíše na bydlení než na investici do prémiového turismu.

Často kladené dotazy

Je pravda, že jedna ložnice byla změněna na šatnu?
Ano, jedna z původních tří ložnic byla upravena na prostornou šatnu pro hlavní ložnici. Dům tak v současnosti disponuje dvěma standardními ložnicemi.
Potřebuji k nákupům auto?
Pro základní nákupy není auto nezbytně nutné. Nacházíte se 315 m od supermarketu a 159 m od lékárny. Pro cestování k pláži nebo dál je však vhodnější.
Jak je řešené topení v domě?
Dům má krb v obývacím pokoji a klimatizaci pro chlazení i topení. Severní orientace může ovlivnit přirozené vytápění sluncem.
Jaká je cena za metr čtvereční v porovnání s regionem?
S cenou €275,000 za 115 m² je hodnota cca €2,390/m². To je pod průměrem některých prémiových lokalit Costa del Sol, ale odpovídá ceně v západní částě regionu.
Je v domě bazén?
Ne, dům nemá vlastní bazén ani zahradu. Součástí domu je soukromé dvůr (patio) o ploše 24 m².
Jaké jsou další náklady na nákup?
Kupující musí počítat s daní z převodu nemovitosti (ITP) a náklady na notáře a právníky, obvykle do 10, 12 % z kupní ceny.
Je Manilva turistická oblast?
Manilva je spíše obydlená obec s turistickým prvkem. Je to klidnější než Marbella, ale v letní sezóně je zde vyšší ruch díky návštěvníkům.
Jak dlouho trvá převod nemovitosti?
Protože jde o hotovou nemovitost (Gereed), proces převodu může být po podpisu rezervace rychlejší než u novostaveb, často 1, 2 měsíce.
Tomáš Novák
Tomáš Novák
Realitní expert

Tomáš Novák trpělivě provází české klienty španělským trhem s nemovitostmi. Jeho důkladný přístup zaručuje, že žádný detail není opomenut.

Vícejazyčný zástupce s podporou AI. Váš dotaz vyřizuje tým za tímto webem.

Odpověď do 24 hodin

Máte zájem?

Zanechte své údaje a získejte informace o dostupnosti, cenách a půdorysech.

Technické údaje
Stavba je označena jako dokončená (Gereed).
K dispozici je soukromá terasa o velikosti 24 m².
Parkování je řešeno na ulici (Street parking).
Vyžádat informace WhatsApp