4 Bed Samostojeća vila in Valle Romano u Valle Romano,

4-spavaća soba Vila u Valle Romano

Luksuzna samostojeća vila smještena u ekskluzivnom naselju Valle Romano Green, nedaleko od Estepone. Ovaj suvremeni dom nudi promišljenu kombinaciju dizajna, funkcionalnosti i vrijednosti, smješten samo nekoliko minuta od obale i gradskih sadržaja. Vila je izgrađena na parceli od 495 m² s 316 m² stambenog prostora raspoređenog na tri etaže, pružajući prostran i udoban životni prostor.

€1,295,000
4
Spavaće sobe
3
Kupaonice
316 m²
Stambena površina
€1,295,000
Cijena
2.9 km
Udaljenost od plaže
Useljivo
Status gradnje

Analiza projekta

Ključne karakteristike lokacije, stanova, faze projekta i točke pažnje.

Lokacija

Nekretnina se nalazi u području Valle Romano, poznatom po svojim zelenim površinama i blizini golf terena. Unatoč mirnom okruženju, lokacija osigurava brz pristup obali, plažama i svim potrebnim sadržajima u obližnjoj Esteponi, povezujući život u prirodi s urbanom udobnošću.

Tlocrt

Ova vila zadovoljava potrebe za prostranim, modernim domom s privatnim vanjskim prostorom. S četiri spavaće sobe i tri kupaonice, nudi fleksibilnost za obiteljski život, goste ili potrebe za radnim prostorom. Dizajn otvorenog tlocrta i suvremeni završni slojevi naglašavaju udobnost i stil.

Status projekta

Projekt je završen i spreman za useljenje. Vila je izgrađena prema suvremenim standardima, s fokusom na kvalitetu gradnje i završnih materijala. Nudi moderan dizajn koji je odmah useljiv, bez potrebe za daljnjim ulaganjima u samu građevinu.

Napomene

Ovaj projekt ne nudi izravan pogled na more, a kao samostojeća vila ne uključuje zajedničke sadržaje poput bazena ili vrtova koje dijele stanari. Također, iako je automobil preporučljiv za potpunu iskoristivost regije, nije apsolutno neophodan za svakodnevne potrebe u neposrednoj blizini.

Životni stil i okolina

Ova nekretnina je prikladna za kupce koji traže prostranu, modernu vilu u mirnom, ali dobro povezanom području. Idealan je izbor za obitelji koje žele stalni dom ili luksuznu nekretninu za odmor s dovoljno prostora za goste. Također odgovara investitorima koji traže kvalitetnu nekretninu u popularnoj regiji Costa del Sol s potencijalom za najam. Osobe koje cijene golf, prirodu i blizinu mora, ali preferiraju privatnost samostojeće kuće, pronaći će ovdje svoje utočište. Kuća je spremna za useljenje, što je čini privlačnom za one koji žele izbjeći dugotrajne procese gradnje.

Kvaliteta gradnje i završni radovi

Vila je dovršena u suvremenom stilu, koristeći visokokvalitetne materijale i moderne završne obrade. Interijer obuhvaća 316 m², s otvorenim konceptom kuhinje i dnevnog boravka koji se besprijekorno povezuje s vanjskim prostorom, uključujući privatni vrt i bazen. Veliki stakleni otvori osiguravaju obilje prirodnog svjetla i pogled na bazen i terasu. Gornji kat nudi tri svijetle spavaće sobe s otvorenim pogledom na golf. Podrum je prostran i može poslužiti kao četvrta spavaća soba, kućno kino ili teretana. Dizajn je praktičan i učinkovit, maksimizirajući iskoristivi prostor i privatnost, s pažnjom posvećenom detaljima u cijeloj vili.

Cijena i kontekst

Cijena i dostupnost

Vila je dostupna po cijeni od 1.295.000 €. Ova cijena odražava status samostojeće vile s četiri spavaće sobe i tri kupaonice na dobroj lokaciji u Valle Romanu. Nekretnina je odmah useljiva. Cijena je postavljena na temelju trenutnih tržišnih uvjeta u regiji, uzimajući u obzir veličinu, kvalitetu gradnje i lokaciju. Dostupnost je za cijelu vilu, bez opcija dijeljenja ili manjih jedinica.

€1,295,000
Cijena
4
Spavaće sobe
316 m²
Stambena površina
3
Kupaonice

Kontekst i okolina

Selo Valle Romano, smješteno na blagoj uzvisini iznad Estepone, nudi miran život s prekrasnim pogledom na okolni krajolik i golf terene. Blizina mora i gradskih sadržaja osigurava dinamičan životni ritam. Jutro može započeti kavom na terasi s pogledom na zelene površine, nakon čega slijedi kratka vožnja do plaže ili centra Estepone za kupovinu i objed. Poslijepodnevi su idealni za opuštanje uz privatni bazen ili istraživanje obližnjih golf terena. Večeri nude mogućnost uživanja u lokalnim restoranima ili šetnje uz obalu. Ovo je mjesto gdje se kvaliteta života postiže kombinacijom prirode, rekreacije i urbane blizine.

Zatraži informacije

Lokacija i okolina: Valle Romano

Život i okolina

Život u Valle Romanu, u blizini Estepone, nudi spoj mirnog okruženja i urbane praktičnosti. S udaljenost od samo 2.6 km do najbližeg supermarketa i 2.2 km do bolnice, svakodnevne potrebe su lako dostupne. Blizina 2 restorana unutar 2 km daje mogućnosti za objedovanje. Lokacija je također dobro povezana s obrazovnim ustanovama; 19 osnovnih i 10 srednjih škola u okolici osigurava dostupnost obrazovanja za obitelji. Infrastruktura je podržana s 8 linija javnog prijevoza i 50 stajališta u radijusu od 2 km, iako je automobil praktičniji za potpunu iskoristivost regije. Ukupan broj od 3,163 nekretninskih transakcija u regiji ukazuje na aktivno tržište.

Karta i lokacija

Prikazana lokacija u Valle Romanu, Estepona, naglašava blizinu golf terena i prometnih veza prema obali i većim gradovima Costa del Sol. Karta ilustrira strateški položaj koji nudi ravnotežu između mirnog rezidencijalnog okruženja i pristupa ključnim sadržajima i rekreacijskim zonama.

Alt text: "Luxurious castle room with panoramic view of the surrounding landscape.

Položaj u regiji

Nekretnina se nalazi u Valle Romanu, u neposrednoj blizini Estepone, popularne destinacije na Costa del Sol. Ova lokacija nudi prednost blizine većih gradova: Marbella je udaljena 29 km, Algeciras 39 km, a glavni grad pokrajine Málaga 76 km. Takav položaj omogućuje lak pristup raznolikim gradskim sadržajima, kulturnim znamenitostima i poslovnim prilikama, dok istovremeno pruža mirniji životni ambijent.

Dostupnost i sadržaji

Nekretnina je udaljena 33 km od zračne luke Málaga-Costa del Sol (AGP), što omogućuje jednostavan pristup međunarodnim letovima. Najbliže plaže, poput Play Costa Natura, nalaze se na udaljenosti od 2.9 km, a Playa del Cristo na 3.1 km. Golf igrališta Valle Romano Golf i Azata Golf udaljena su samo nekoliko stotina metara (264 m i 970 m), pružajući izvrsne mogućnosti za ljubitelje golfa. Grad Estepona s bogatim sadržajima udaljen je kratkom vožnjom, a veći gradovi poput Marbelle (29 km) i Algecirasa (39 km) također su lako dostupni.

Udaljenost od plaže 2.9 km
Gibraltar (GIB) 34 km
Malaga-Costa del Sol (AGP) 68 km

Izvor: OpenStreetMap, Google Maps

Priroda i klima

Regija uživa u mediteranskoj klimi s prosječnom godišnjom temperaturom od 18.1°C i obiljem sunčanih sati, s povijesnim prosjekom od 3,848 sati godišnje. Prosječne temperature kreću se od 12°C zimi do 27°C ljeti. Blaga klima omogućuje uživanje u aktivnostima na otvorenom tijekom većeg dijela godine. Zemljopisni položaj na nadmorskoj visini od 111 metara i umjerena strmina od 3.3% prema moru pružaju ugodno okruženje. Plodna zemlja i blizina obale doprinose bujnoj vegetaciji, a razdoblje pogodno za kupanje traje oko 4 mjeseca, s temperaturom vode iznad 20°C.

3848 Sunčani sati/god.
4 Sezona kupanja (mjeseci)
18.1°C Prosj. godišnja temp.
111m Nadmorska visina

Izvor: Open-Meteo (2020, 2025 prosjek)

Plaže i rekreacija

Područje nudi raznovrsne mogućnosti za rekreaciju. Najbliže plaže su Play Costa Natura (nudistička, 2.9 km) i Playa del Cristo (3.1 km). U blizini se nalaze i sportski centri poput Las Mesas (3.3 km) i Polideportivo Municipal El Carmen (3.6 km), nudeći sadržaje za razne sportove. Marine poput Puerto Estepona (3.7 km) i Puerto Deportivo de la Duquesa (9.0 km) pružaju mogućnosti za nautičare. Golf entuzijasti imaju na raspolaganju brojna igrališta, uključujući Valle Romano Golf (264 m) i Azata Golf (1.0 km).

Plaže

  • Play Costa Natura (Nudist) 2.9 km
  • Playa del Cristo 3.1 km
  • La Rada 4.7 km

Golf

  • Azata Golf 1 km
  • Estepona Golf 2.5 km
  • Golf Academy Albayt Resort 3.9 km
  • Club de Golf El Coto de la Serena 11.7 km

Izvor: OpenStreetMap

Položaj u regiji

Vodič po području: Valle Romano

Ključni podaci

Klima

Mjesec Prosječna temperatura Padaline
Siječanj 11.5°C 98 mm
Veljača 11.8°C 97 mm
Ožujak 13.9°C 89 mm
Travanj 15.7°C 60 mm
Svibanj 17.7°C 46 mm
Lipanj 22.2°C 13 mm
Srpanj 26.2°C 0 mm
Kolovoz 26.7°C 3 mm
Rujan 22.9°C 22 mm
Listopad 18.9°C 78 mm
Studeni 14.8°C 124 mm
Prosinac 12.1°C 106 mm

Obližnji sadržaji

1 restaurant

Nadmorska visina i Teren

111m Nadmorska visina
2.9 km Udaljenost od plaže
3.3% Nagib do plaže

Promet

34 km Gibraltar (GIB)
68 km Malaga-Costa del Sol (AGP)
458 km Alicante-Elche (ALC)

Detalji projekta

Naziv projekta 4 Bed Samostojeća vila in Valle Romano
Grad Valle Romano
Regija Costa del Sol
Cijena €1,295,000
Stambena površina 316 m²
Prosj. cijena po m² €4,098 / m²
Spavaće sobe 4
Kupaonice 3
Parking Ne
Bazen Da
Vrt Ne
Status gradnje key_ready
Udaljenost od plaže 2.9 km
Završetak 1970
Objavljeno 2026-05-16

Ref: VL443905

Izvor: Wikipedia, Wikidata, INE, Junta de Andalucía

Sažetak

  • Samostojeća vila s 4 spavaće sobe i 3 kupaonice u ekskluzivnom Valle Romanu.
  • Prostrana stambena površina od 316 m² na parceli od 495 m².
  • Suvremeni dizajn s otvorenim dnevnim boravkom, privatnim bazenom i vrtom.
  • Smještena u blizini golf terena, plaža i sadržaja Estepone.
  • Idealno za obiteljski život, odmor ili kao investicijska prilika na Costa del Sol.

Regionalna usporedba

Uspoređujući ovu vilu s drugim projektima na Costa del Sol, poput Aquamar u Torre del Mar (od €269.950), Lantana Residencial u Mijas (od €205.000) ili Etherna Homes 2 u Esteponi (od €259.000), ova nekretnina se ističe po svojoj veličini, statusu samostojeće kuće i cijeni. Spomenuti usporedni projekti su uglavnom stanovi ili manje kuće, nudeći drugačiju razinu privatnosti i prostora. Cijena od 1.295.000 € za ovu vilu odražava njenu ekskluzivnost i veće dimenzije u usporedbi s jeftinijim opcijama koje su često stanovi ili dvojne kuće u drugim dijelovima regije. Dok su niže cijene atraktivne za kupce s ograničenim budžetom ili one koji traže manje nekretnine, ova vila cilja na kupce koji traže prostranost, privatnost i premium lokaciju unutar poznatog golf resorta.

Često postavljana pitanja

Je li ova vila prikladna za stalni boravak tijekom cijele godine?
Da, vila je opremljena za stalni boravak, s obzirom na kvalitetu gradnje, sustave grijanja/hlađenja (ako su instalirani) i blizinu svih potrebnih sadržaja poput trgovina, bolnica i škola.